Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 19037 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 19037.1 (20H1)' i Hızlı ve Yavaş halkalarda Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanını da buradan inceleyebilirsiniz .

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

  • Masaüstünün sağ alt köşesindeki yapı filigranı artık bu yapıda mevcut değil. Bu işimizin bittiği anlamına gelmez…
  • Windows PowerShell ISE artık İsteğe Bağlı Özellik (varsayılan olarak yüklenmiştir) ve bunu İsteğe Bağlı Özellikler Ayarları'ndaki listede göreceksiniz.

Bilinen Sorunlar

  • BattlEye ve Microsoft, bazı Insider Preview derlemeleri ile BattlEye hile önleme yazılımının belirli sürümleri arasındaki işletim sistemindeki değişiklikler nedeniyle uyumsuzluk sorunları buldu. Bu sürümleri bilgisayarlarına yüklemiş olabilecek Insider'ları korumak için, bu cihazlara, etkilenen Windows Insider Preview sürümlerinin sunulmasına karşı bir uyumluluk bekletmesi uyguladık. Ayrıntılar için bu makaleye bakın .
  • Bazı Insider'lar, son derlemeleri yüklemeye çalışırken kurulum geri alındığını ve 0xc1900101 hata kodunu döndürdüğünü bildirdi. Bazı durumlarda, sonraki bir denemede güncelleme başarıyla tamamlanır. Sorunu yaşıyorsanız, lütfen Geri Bildirim Merkezi'ne geri bildirimde bulunduğunuzdan emin olun.
  • Yeni bir yapı kurmaya çalışırken güncelleme sürecinin uzun süre asılı kaldığına dair raporları inceliyoruz.
  • Takıldıktan sonra Başlangıç ??Kodu 10 ile yanıt vermeyen belirli harici USB 3.0 sürücülerinin raporlarını inceliyoruz.
  • Optimize Drives uygulamasının, optimizasyonun bazı cihazlarda hiç çalışmadığına dair hatalı bir şekilde raporlar aldık.
  • [EKLENDİ 1/15/2020] Chromium tabanlı Microsoft Edge'in en son sürümünü arayan Ekran Okuyucusu ve NVDA kullanıcılarının belirli web içeriğinde gezinirken ve okurken bazı zorluklar yaşayabileceğinin farkındayız. Ekran Okuyucusu, NVDA ve Edge ekipleri bu sorunların farkındadır. Eski Microsoft Edge kullanıcıları etkilenmeyecektir. NVAccess, Edge ile ilgili bilinen sorunu çözen bir NVDA beta sürümü yayınladı Daha fazla bilgi, beta hakkında daha ayrıntılı bilgi veren Devam Eden blog gönderisinde de bulunabilir .

#WIPTurns5 kutlamalarımıza devam ediyoruz

Bu yıl 5 yaşına giren Windows Insider Programının şerefine, özel bir tatil hediyesi ile kutlayacağız! #25DaysOfWIP'de bu ay Twitter'da bize katılın ve geri bildiriminizin Windows'ta sürüşe yardımcı olduğu birçok özellik ve değişiklik hakkında bilgi edinin. Ve bize favorilerinizi söylemeyi unutmayın!

Güneş Sistemi Keşfi

Güneş Sistemi büyüleyici, ancak karmaşıktır. Bunu anlamak zor olabilir, ancak bu, Bing'in biraz yardımıyla değişebilir. İnteraktif Güneş Sistemi özelliğimize göz atın Güneş ile yörüngesindeki nesneler arasındaki mesafeyi gösteriyoruz. Kütle, hız, periyotlar ve daha fazlası hakkında bilgi edinin. Bing, bu bilgileri parçalara ayırarak diğerlerinin Güneş Sistemi uzmanı olmasına yardımcı olur.
Bu Bing özelliklerini ilk öğrenenler arasında olmak istiyorsanız, Bing Insider Programımıza katılın .
Teşekkürler,
 

16.8.2021

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.