p

Windows 10 Insider Preview Build 19018'i Duyurma


Merhaba Windows Insiders, bugün Windows 10 Insider Preview Build 19018'i (20H1) Hızlı halkadaki Windows Insider'lara yayınlıyoruz.

Bugünden itibaren, İleri atla'yı seçen Windows Insider'lar Hızlı halkaya geri geçiriliyor. Bu, İleri atla'nın artık Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı altında yansıtılmayacağı anlamına gelir. İleride, Insider'ların kaydolması için bir seçenek olarak Skip Ahead'i sunmayacağız. Amacımız, Hızlı halkadaki herkese aynı anda en taze yapıları sağlamaktır.
Önemlİ: Yayın öncesi yapılarda normal olduğu gibi, bu yapılar bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu uçuşa biniyorsanız, bilgisayarınıza temiz yükleme yapmadan Yavaş veya Sürüm Önizleme halkalarını değiştiremezsiniz.
Insider'ın hangi yapıda çaldığına tam bir göz atmak istiyorsanız, Flight Hub'a gidin. Ayrıca, mevcut geliştirme döngüsü için Insider uçuşlarının bir parçası olarak ortaya çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam bir listesi de dahil olmak üzere belgelerimizin geri kalanına buradan göz atabilirsiniz.
Bu yapıdaki özelliklerin hiçbirini görmüyor musunuz? Hızlı zil sesinde olduğundan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin. İşlerin beklediğiniz gibi gitmemiş olup olmadığını bize bildirmek için buraya geri bildirim gönderin.

Insider'lar için diğer güncellemeler

Ana Sayfayı Ara'da şimdi hızlı aramalar

Önemli olan bilgileri daha da hızlı bulmanıza yardımcı olmak için Arama AğıNıza dört hızlı web araması ekledik:
 • Hava durumu: Mevcut koşulları ve yaklaşan tahmini alın
 • En iyi haberler: Popüler haber sitelerinden en son başlıkları okuyun
 • Tarihte bugün: Bu günde meydana gelen dört olayı keşfedin
 • Yeni filmler: Yakınınızdaki tiyatrolarda neler oynadığını öğrenin
Arama girişlerinde bu girişler gösteriliyor.
Bu web yanıtlarını ve sonuçlarını önizlemek için, Arama Giriş'i açmak için arama kutusunu seçin ve ardından hızlı arama düğmelerinden birini seçin. Diğer konular veya aramalar hakkında hızlı yanıtlara mı ihtiyacınız var? Hemen hemen her şey hakkında hızlı sonuçlar için arama kutusuna bir sorgu girmeniz yeterlidir.
Hızlı aramalar hakkında ne düşündüğünüzü ve nasıl geliştiğini görmek istediğinizi bize bildirin.
Not: Bu, şu anda kullanıma sunulmakta olan ve sürüm 1809'dan 20H1'e kadar olan yapılarda kullanıcılar için görünecek bir sunucu tarafı değişikliğidir. Şu anda, hızlı aramalar yalnızca ABD'de kullanılabilir, ancak yakında uluslararası olarak kullanıma sunulacaktır.

Arama sonuçlarında web önizleme için güncelleştirilmiş tasarım

Nasıl göründüğüne dair birkaç küçük değişiklik yaptık - şimdi görecekleriniz şunlardır:
Tarayıcı düğmesinde yeni Açma sonuçları ve eskiden üstte görüntülenen Bing filtreleri artık görünmez.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Derleme 19013'te Toplu Güncellemeyi almayan Insider'lar için, bu yapının (bu güncelleme gibi), son birkaç uçuşta siyah ekranlarla sonuçlanan ve uzak masaüstü üzerinden bağlantı kesilen soruna yönelik düzeltmeyi de içerdiğine dikkat edin.
 • Sistem veya Erişim Kolaylığı bölümlerine erişirken Ayarlar uygulamasının asılı veya kilitlenme sorununu çözdük.
 • Buluttan aşağı doğru senkronize edilen yeni bir hesap profili resmi varsa, eskinizin Hesap Ayarları'ndaki resim geçmişinde listelenmeyebileceği bir sorunu düzeltdik.
 • Windows Update geçmişinin, güncelleştirme gerçekten başarılı olmasına rağmen hata 0x80240017 başarısız olan bir güncelleştirmeyi gösterebileceği bir sorunu düzeltdik.
 • Arama penceresindeki giriş alanında bazen Arama'nın işlenmemesine neden olabilecek bir sorunu düzeltdik.
 • Aygıtınızın son yapılarda fişi çekilince exe'nin beklenmedik derecede yüksek miktarda CPU kullanmasına neden olabilecek bir sorunu düzeltdik.
 • Cortana'nın Hey Cortana'ya yanıt vermemesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Bilgisayarınızı yeniden başlatına kadar Cortana'nın yükselttikten hemen sonra görev çubuğunda görünmemesine veya görünür olmasına ancak çalışmamasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Son zamanlarda tek elle dokunulan klavyeyle yazarken belirli dillerde büyük harfler yazmak için Shift tuşuna basılamamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı Insider'ların bildiği gibi, birkaç sürüm önce siyah ekranlarda sorun gidermeye yardımcı olmak için yeni bir klavye kısayolu (WIN + Ctrl + Shift + B) duyurduk. Bugünün yapısıyla, bu damarda, giriş ekranıyla ilgili sorunları araştırmaya yardımcı olmak için yeni bir klavye kısayolu (WIN + Ctrl + Shift + L) duyuruyoruz. Bilgisayarınız kilitliyken klavye kısayoluna basmanız, sorununuzu yeniden oluşturmanız ve ardından klavyeye yeniden kısa basmanız yeterlidir; Lütfen unutmayın, şu anda bu yalnızca ağa ve güce bağlı olan ve Tanılama Verileri Tam olarak ayarlanan yerel oturumlar için desteklenmektedir.
 • Ekran Okuyucusu artık değişmediklerinde yazı tiplerindeki değişiklikleri duyurmaz.
 • Ekran Okuyucusu'nun otomatik düzeltme sesini düzenleme deneyimiyle daha tutarlı olacak şekilde güncelledik.
 • Ekran Okuyucusu'nun Chrome'daki navigasyon ve okuma deneyimini geliştirdik.
 • Büyüteç ekranın ortasındaki metin imlecini izlemek üzere ayarlandığında Büyüteç ile Outlook deneyimini geliştirdik. E-posta listesinde yukarı ve aşağı oklamak artık görünüm penceresini ileti listesinin soluna zorlamaz.

Bilinen sorunlar

 • BattlEye ve Microsoft, bazı Insider Preview yapıları ile BattlEye hile önleme yazılımının belirli sürümleri arasındaki işletim sistemindeki değişiklikler nedeniyle uyumsuzluk sorunları buldu. Bu sürümleri bilgisayarlarında yüklemiş olabilecek Insider'ları korumak için, bu cihazlara Windows Insider Preview'un etkilenen yapılarının sunulmasını önleyen bir uyumluluk bekletme uyguladık. Ayrıntılar için bu makaleye bakın.
 • Ayarlar'ın URI üzerinden başlatma dışında hala kullanılamıyoruz (ms ayarları:) bazı Insider'lar için ve araştırıyorlar.
 • Bazı Insider'lar, İsteğe Bağlı Güncelleştirmeler bölümünden yazıcı sürücülerini başarıyla yükledikten sonra, aynı sürücünün yükleme için kullanılabilir olarak gösterilmeye devam ettiğini bildiriyor. Konuyu araştırıyoruz.
 • Bu yapı, önceki yüklemenin ilk oturum açma işlemini tamamlamadan önce yükleme indirmeye çalışırsa (Build 19013 gibi), bu yeni yapıyı yüklemeden önce 2 saatlik bir süreyle karşılaşırsınız.
 • [EKLENDI] Geri bildirimlere dayanarak, indirme klasörünü disk temizlemeden kaldırmaya karar verdik.
 • [EKLENDI] Yapı 19013 itibarıyla belirli parmak izi okuyucularının artık çalışmadığına dair raporları araştırıyoruz. Etkilenirseniz, şimdilik bunun yerine bir şifre ile giriş yapmanız gerekir - sabrınızı takdir edin.

Tüm League of Legends Hayranlarına Çağrı!

League of Legends hayranı mısınız? 2019 Dünya Şampiyonası geldi ve Bing güncel kalmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip. Maçlar, parantezler, sıralamalar ve daha fazlasını içeren League of Legends özelliğimize göz atın.
Bu Bing özellikleri hakkında ilk öğrenenler arasında olmak istiyorsanız, Bing Insiders Programımıza katılın.
Teşekkürler,

BLB

 

28.10.2021

Diğer Haberler