p

Windows 10 Insider Preview Build 19018 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 19018'i (20H1) Hızlı halkada Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
Bugünden itibaren, İleri Atlamayı seçen Windows Insider'lar Hızlı halkaya geri taşınıyor. Bu, İleri Atla'nın artık Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı altında yansıtılmayacağı anlamına gelir. İleride, Insider'ların kaydolması için bir seçenek olarak İleriye Geç'i sunmayacağız. Amacımız, Fast ring'deki herkese aynı anda en yeni yapıları sunmaktır.
ÖNEMLİ: Yayın öncesi derlemelerde normal olduğu gibi, bu derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu uçağa binerseniz, PC'nize temiz bir kurulum yapmadan Yavaş veya Serbest Bırakma Önizleme halkalarını değiştiremezsiniz.
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanını da buradan inceleyebilirsiniz .
Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Hızlı aramada olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .

Insider'lar için diğer güncellemeler

Artık Arama Ana Sayfasında hızlı aramalar

Önemli bilgileri daha da hızlı bulmanıza yardımcı olmak için, Arama Ana Sayfanıza dört hızlı web araması ekledik:
 • Hava Durumu : Mevcut koşulları ve yaklaşan tahmini alın
 • En iyi haberler : Popüler haber sitelerinden en son manşetleri okuyun
 • Tarihte bugün : Bu günde meydana gelen dört olayı keşfedin
 • Yeni filmler : Yakınınızdaki sinemalarda nelerin oynadığını öğrenin
Ara ana sayfasında söz konusu girişler gösteriliyor.
Bu web yanıtlarını ve sonuçlarını önizlemek için Arama Ana Sayfasını açmak üzere arama kutusunu seçin, ardından hızlı arama düğmelerinden birini seçin. Diğer konular veya aramalar hakkında hızlı yanıtlara mı ihtiyacınız var? Hemen hemen her şey hakkında hızlı sonuçlar için arama kutusuna bir sorgu girmeniz yeterlidir.
Hızlı aramalar hakkında ne düşündüğünüzü ve bunların nasıl geliştiğini görmek istediğinizi bize bildirin.
Not: Bu, şu anda kullanıma sunulan ve 1809 sürümünden 20H1 sürümüne kadar olan sürümlerdeki kullanıcılar için görünecek olan sunucu tarafında bir değişikliktir. Şu anda, hızlı aramalar yalnızca ABD'de kullanılabilir, ancak yakında uluslararası olarak da kullanıma sunulacaktır.

Arama sonuçlarında web önizlemesi için güncellenmiş tasarım

Görünüşüyle ??ilgili birkaç küçük değişiklik yaptık – işte şimdi göreceğiniz şey:
Tarayıcı düğmesinde yeni Aç sonuçları ve eskiden en üstte görüntülenen Bing filtreleri artık görünmüyor.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Derleme 19013'e Toplu Güncellemeyi almayan İçeridekiler için, bu derlemenin (bu güncelleme gibi), son birkaç uçuşta siyah ekranlara ve uzak masaüstü üzerinden bağlantı kesilmesine neden olan soruna yönelik düzeltmeyi de içerdiğini unutmayın.
 • Sistem veya Erişim Kolaylığı bölümlerine erişirken Ayarlar uygulamasının kilitlenmesine veya kilitlenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Buluttan senkronize edilen yeni bir hesap profili resminin, Hesap Ayarları'ndaki resim geçmişinde listelenmeyebileceği bir sorunu düzelttik.
 • Güncelleme gerçekten başarılı olmasına rağmen Windows Update geçmişinin bir güncellemenin 0x80240017 hatasıyla başarısız olduğunu göstermesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Arama penceresinde bulunan giriş alanında Arama'nın bazen görüntülenmemesine neden olabilen bir sorunu düzelttik.
 • Son sürümlerde cihazınızın fişi çekildiğinde beklenmedik şekilde yüksek miktarda CPU kullanmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Cortana'nın Hey Cortana'ya yanıt vermemesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Yükseltmeden hemen sonra Cortana'nın görev çubuğunda görünmemesine veya bilgisayarınızı yeniden başlatana kadar görünür olmasına rağmen çalışmamasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Son zamanlarda tek elle dokunmatik klavyeyle yazarken belirli dillerde büyük harf yazmak için Shift tuşunu basılı tutamama sorunu giderildi.
 • Bazı Insider'ların bildiği gibi, birkaç sürüm önce siyah ekran sorunlarını gidermeye yardımcı olmak için yeni bir klavye kısayolu (WIN + Ctrl + Shift + B) duyurduk. Bugünkü derlemeyle, bu bağlamda, giriş ekranıyla ilgili sorunların araştırılmasına yardımcı olmak için yeni bir klavye kısayolu (WIN + Ctrl + Shift + L) duyuruyoruz. Bilgisayarınız kilitliyken klavye kısayoluna basın, sorununuzu yeniden oluşturun ve ardından klavyeye tekrar kısa basın; sorununuzu bildirirken paylaşabileceğiniz bir referans numarası görüntülenecektir. Lütfen şu anda bunun yalnızca ağa ve güce bağlanan ve Tanılama Verilerinin Tam olarak ayarlandığı yerel oturumlar için desteklendiğini unutmayın.
 • Ekran Okuyucusu, yazı tiplerinde değişiklik olmadığında artık değişiklikleri duyurmaz.
 • Anlatıcı'nın otomatik düzeltme sesini, düzenleme deneyimiyle daha tutarlı olacak şekilde güncelledik.
 • Ekran Okuyucusu'nun Chrome içindeki gezinme ve okuma deneyimini iyileştirdik.
 • Büyüteç, ekranın ortasındaki metin imlecini izleyecek şekilde ayarlandığında Büyüteç ile Outlook deneyimini geliştirdik. Bir e-posta listesinde yukarı ve aşağı ok, artık görünüm penceresini mesaj listesinin soluna zorlamaz.

Bilinen Sorunlar

 • BattlEye ve Microsoft, bazı Insider Preview derlemeleri ile BattlEye hile önleme yazılımının belirli sürümleri arasındaki işletim sistemindeki değişiklikler nedeniyle uyumsuzluk sorunları buldu. Bu sürümleri bilgisayarlarına yüklemiş olabilecek Insider'ları korumak için, bu cihazlara, etkilenen Windows Insider Preview sürümlerinin sunulmasına karşı bir uyumluluk bekletmesi uyguladık. Ayrıntılar için bu makaleye bakın .
 • Bazı Insider'lar için Ayarlar'ın URI (ms-settings :) aracılığıyla başlatma dışında hala kullanılamadığını ve araştırdığını duyduk.
 • Bazı Insider'lar, İsteğe Bağlı Güncelleştirmeler bölümünden yazıcı sürücülerini başarıyla yükledikten sonra, aynı sürücünün yükleme için hala kullanılabilir durumda olduğunu bildiriyor. Konuyu inceliyoruz.
 • Bu yapı, önceki bir kurulumun (Yapı 19013 gibi) ilk oturum açma işlemini tamamlamadan önce bir kurulumu indirmeye çalışırsa, bu yeni yapıyı kurmadan önce 2 saatlik bir süre yaşarsınız.
 • [EKLENDİ] Geri bildirime dayanarak, indirilenler klasörünü disk temizliğinden kaldırmaya karar verdik.
 • [EKLENDİ] Yapı 19013'ten itibaren belirli parmak izi okuyucularının artık çalışmadığına dair raporları araştırıyoruz. Etkilenirseniz, şimdilik bunun yerine bir parola ile oturum açmanız gerekecek; sabrınız için teşekkür ederiz.

Tüm League of Legends Hayranlarını Çağırıyoruz!

League of Legends hayranı mısınız? 2019 Dünya Şampiyonası burada ve Bing'de güncel kalmak için ihtiyacınız olan her şey var. Maçlar, parantezler, puan durumu ve daha fazlasını içeren League of Legends özelliğimize göz atın .
Bu Bing özelliklerini ilk öğrenenler arasında olmak istiyorsanız, Bing Insider Programımıza katılın .
Teşekkürler,
 

16.08.2021

Diğer Haberler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.