Alışveriş Sepetim
19,042
20,718

Windows 10 Insider Preview Build 19013 Duyurusu


GÜNCELLEME 11/11: Yapı 19013.1122'yi Yavaş halkaya çıkardık . Bu güncelleme, Sistem veya Erişim Kolaylığı bölümlerine erişirken Ayarlar uygulamasının kilitlenmesi veya kilitlenmesi sorunu için bir düzeltme içerir.

GÜNCELLEME 11/4: Derleme 19013.1102'yi Hızlı halkaya çıkardık. Bu güncelleme, Uzak Masaüstü ile DWM'nin çökmeye başlaması ve oturum penceresinin tamamen kararması, siyah yanıp sönme yaşanması veya uzak masaüstü oturumundan tamamen çıkış yapması sorunu için bir düzeltme içerir.
GÜNCELLEME 11/1: Yapı 19013.1000'i (KB4528332) Windows Insider'lar için yayımladık. Bu güncelleme herhangi bir değişiklik veya düzeltme içermez.
NOT: Bu güncelleme beklemedeyken bir İsteğe Bağlı Özellik (FOD) yüklemeye çalışırsanız ve bilgisayarınızı yeniden başlatırsanız, bu güncellemenin başarıyla yüklenmesini tetiklemeyecektir. Geçici bir çözüm olarak, güncellemeleri duraklatabilir, güncellemeleri duraklatmayı kaldırabilir ve ardından bu durum size olursa bu durumdan çıkmak için güncellemeleri tarayabilirsiniz.
Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 19013'ü (20H1) Hızlı halkada Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
ÖNEMLİ: Yayın öncesi derlemelerde normal olduğu gibi, bu derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu uçağa binerseniz, PC'nize temiz bir kurulum yapmadan Yavaş veya Serbest Bırakma Önizleme halkalarını değiştiremezsiniz.
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanını da buradan inceleyebilirsiniz .
Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Hızlı aramada olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .

Build 19013'teki yenilikler

Daha fazla kaomoji

Bazılarınızın bildiği gibi, Windows 10 sürüm 1903 ile, WIN+(Period) / WIN+(Noktalı virgül) klavye kısayolumuzu yalnızca emojiyi değil, aynı zamanda kaomoji ve özel karakterleri de içerecek şekilde güncelledik. kaomoji nedir? Temel olarak, çeşitli karakterleri birleştirerek yapabileceğiniz ifadelere sahip yüzlerdir; örneğin, omuz silkme hareketine aşina olabilirsiniz:
¯\_(?)_/¯
[2:00 PM] Jennifer Gentleman WIN+Period'un kaomoji bölümünü sergiliyor.
Her durumda, geri bildiriminize dayanarak, bu derlemede kaomoji listemizi aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç favoriyle güncelliyoruz:
 • ?(??_?)??
 • ?(????)
 • (?_?)
 • ( ?~ ?? ?°)
 • ?_??
 • (∩^o^)⊃??
 • /?????\
Ve dahası! Keyfini çıkarın (?´?`?)

Linux için Windows Alt Sistemi (WSL) 2 artık kullanılmayan Linux belleğini Windows makinenize geri bırakacak

Önceden, WSL 2 Sanal Makinenizin (VM) belleği, iş akışınızın gereksinimlerini karşılamak için büyür, ancak belleğe artık ihtiyaç duyulmadığında geri küçülmezdi. Bu değişiklikle birlikte, Linux VM'de bellek artık kullanılmadığından, bellek boyutu buna göre küçülecek olan Windows'a serbest bırakılacaktır.

Insider'lar için diğer güncellemeler

PowerToys v0.12 şimdi mevcut!

0.12 PowerToys  sürümümüzü GitHub'da yayınladık Topluluktan tonlarca harika geri bildirim ve öneri aldık ve herkese doğrudan teşekkür etmek istiyoruz.
Yeni özellikler yeni ve harika bir adlandırılan yarar bulunmaktadır PowerRename toplu yeniden adlandırma kolay dosyaların bir demet yapar, iyileştirmeler FancyZones Koyu Modu için, ve destek.
Bir grup dosyayı seçmek ve belirli sözcükleri arayarak ve değiştirerek toplu olarak yeniden adlandırmak için PowerRename'i nasıl kullandığınızı gösteren GIF.
Tüm detaylar için son makalemize göz atın.

Telefonunuz uygulamanız – Bluetooth bağlantısına olan bağımlılığını kaldırarak Telefon ekranı özelliğini yükseltme

Windows Insider üyeleri, Telefon ekranı özelliğinin Bluetooth Düşük Enerji bağlantısına bağımlılığı hakkındaki görüşlerinizi duyduk. Geri bildiriminizi ele almak için, bu özelliğin genel erişimini genişletecek olan Telefon ekranı için çevresel rol bağımlılığını kaldırarak tüm Windows 10 bilgisayarlarda size daha akıcı bir deneyim sunmak için Samsung ile yakın işbirliği yaptık.
Samsung Galaxy Note 10, Ağustos ayında bu özelliği sunan ilk cihaz oldu. Olumlu bir yanıttan sonra, bu özelliği yakın zamanda Samsung Galaxy Fold, S10, S10+ ve S10e akıllı telefonlarda etkinleştirdik. Desteklenen Samsung cihazlarınızı 'Windows'a Bağla' özelliğini etkinleştiren son yazılım güncellemesiyle güncellemeniz gerekecek. Bu deneyimi diğer akıllı telefonlara sunmaya devam etmek için bu özellik desteğini Samsung Galaxy A30s, A50s ve A90 akıllı telefonlara genişletiyoruz ve önümüzdeki aylarda ek cihazlar eklemeye devam edeceğiz.
Yeni deneyimin kullanıma sunulmasıyla birlikte, hemen geçerli olmak üzere Bluetooth bağlantı seçeneğini kaldıracağız. Daha önce Bluetooth üzerinden Telefon ekranının keyfini çıkardıysanız ve henüz Windows Bağlantısı'nı desteklemeyen bir telefon modeliniz varsa, Telefon ekranı düğümü Telefonunuz uygulamasında otomatik olarak kaybolur. Artık kullanılmayan bir bağlantınız olmaması için hem PC'nizde hem de Android telefonunuzda Bluetooth ayarlarına giderek cihazlarınızın eşleştirmesini kaldırmanızı öneririz.
Şimdiye kadar Telefon ekranı deneyimini iyileştirmemize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz!
Telefon ekranı gereksinimleri:
 • Android 9.0 veya üstünü çalıştıran Android telefonları seçin
 • Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi veya sonraki bir sürümünü çalıştıran bilgisayar
 • Android telefon açık olmalı ve PC ile aynı ağa bağlı olmalıdır
 • Bu özelliği kullanmak için desteklenen bir cihaza ihtiyacınız olacak:
  • Samsung Galaxy Katlama
  • Samsung Galaxy Note 10/ Note 10+
  • Samsung Galaxy S10/S10+/S10e
  • Samsung Galaxy A30s/A50s/A90
Ek bilgi için Telefonunuzun SSS bölümüne bakın .

Yeni DirectX 12 özelliklerini önizleyin

En son 20H1 sürümlerinde DirectX Raytracing tier 1.1, Mesh Shader ve Sampler Feedback dahil olmak üzere yeni DirectX 12 özelliklerini önizleyebilirsiniz. Bu blog yazısında DirectX Ekibi, bu özelliklerin her birinin ne olduğunu ve Windows 10'daki oyun deneyimini nasıl iyileştireceklerini açıklıyor!

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Derleme 19002'den başlayarak, oyunları ve videoları tam ekran çalıştırırken karelerin atlanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Windows RE'den başlatıldığında bulut indirme seçeneğiyle "Bu bilgisayarı sıfırla"yı başlatmanın çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ayarlar'daki Uygulamalar ve Özellikler sayfasında önceden yüklenmiş uygulamalar (Hesap Makinesi gibi) ve diğer UWP uygulamalarının eksik olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Senkronizasyon motorumuz üzerinde çalışırken gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz Bu yapı itibariyle, duvar kağıdı ve tema senkronizasyonu artık yeniden çalışıyor ve çalışıyor.
 • Son uçuşlarda Wi-Fi'nin beklenmedik şekilde sıfırlanmasına (kapanıp tekrar açılmasına) neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ağ açılır penceresi (doğru şekilde) Bağlı olduğunuzu gösterse de Wi-Fi Ayarlarının Bağlanıyor deyip takılmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bir güncellemenin geçici olarak askıya alınmasının Windows Update geçmişinde 0xc19001e1 hatasının görüntülenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Arama sonucu bir klasörse, "Konumu aç" arama sonucu seçeneğinin çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Cortana'nın penceresini ekranınızdaki belirli yerlere taşıdığınızda ve ardından pencereyi kapattığınızda, simge durumuna küçültme animasyonunun görev çubuğunda Cortana'nın simgesine gitmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Önceki uçuşta farklı DPI'lara sahip birden çok monitör kullanıldığında Dosya Gezgini'nin bazen doğru şekilde oluşturulmamasıyla sonuçlanan bir sorunu düzelttik.
 • Sorgunuzu yazmak için Dosya Gezgini'nin arama kutusuna odaklanmanın mümkün olmadığı bir duruma girebileceğiniz bir sorunu düzelttik.
 • Görev Görünümü'nde sağ tıkladığınızda uygulama küçük resminin kaybolmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.