Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows 10 Insider Preview Build 19002 Duyurusu

GÜNCELLEME 10/18: Kapatma veya yeniden başlatma sırasında bazı cihazların takılmasına neden olan sorun için bir düzeltme içeren 20H1 Build 19002.1002'yi yayınladık.
Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 19002'yi (20H1) Hızlı halkada Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
ÖNEMLİ: Yayın öncesi derlemelerde normal olduğu gibi, bu derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu uçağa binerseniz, PC'nize temiz bir kurulum yapmadan Yavaş veya Serbest Bırakma Önizleme halkalarını değiştiremezsiniz.
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanını da buradan inceleyebilirsiniz .
Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Hızlı aramada olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .

Derleme 19002'deki yenilikler

Bluetooth Deneyiminizi iyileştirmeyle ilgili güncelleme

Build 18985 ile Bluetooth cihazlarınızı eşleştirmek için basitleştirilmiş iş akışımızı iyileştirmeye çalıştığımızı duyurduk . Bu değişikliğin artık Insider'ların %100'üne yayıldığını paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz - daha önce deneyenlere ve geri bildirimlerini paylaşanlara teşekkür ederiz!
Bluetooth cihazlarınızı eşleştirmek için geliştirilmiş iş akışımızın gif'i.
Ayrıca desteklenen cihaz listemize iki yeni çevre birimi eklemek istedik:

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Yükseltmenin 0x8007042b hatasıyla başarısız olmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Eylem Merkezinde akrilik efektinin yalnızca Eylem Merkezi açılış animasyonu bittikten sonra görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Birden çok monitör ve farklı DPI'larda Dosya Gezgini arama kutusunun büyütülebileceği ve dengelenebileceği bir sorunu düzelttik.
 • Fransızca (Fransa) kullanarak arama yaparken arama sonuçları olarak beklenmeyen dosyaların döndürülmesine neden olan arama dizin oluşturucuyla ilgili bir sorunu düzelttik.
 • Japon kullanıcılar için Ayarlar başlığındaki kullanıcı adının doğru sırada görüntülenmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Pano geçmişi, WIN+ (Dönem) ve İngilizce olmayan ekran dilleriyle kullanıldığında dokunmatik klavyenin İngilizce metin göstermesiyle sonuçlanan bir sorunu düzelttik.
 • Bluetooth'u kapatıp açtıktan sonra cihazların yeniden bağlanmamasına neden olabilecek nadir bir durumu düzelttik.
 • Cihazınızı uyku modundan çıkardıktan sonra VPN'nin bazen otomatik olarak bağlanmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Parlaklığın 0 veya %100'de takılmasına ve değiştirilmeden önce yeniden başlatılmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Metin imleci göstergesi artık daha fazla deneyimde (ör. Word, Çalıştır iletişim kutusu, Outlook) daha iyi çalışıyor.
 • Büyüteç merkezli metin imleci seçeneği artık Büyüteç modları değiştirilirken doğru şekilde çalışmalıdır.
 • Büyüteç yerleşik modunu kullanırken fare işaretçisi görselini düzelttik.
 • Edge açıldığında veya kapatıldığında Ekran Okuyucusu'nun Tarama modunun durumunu söylemediği bir hatayı düzelttik.
 • Ekran Okuyucusu'nda, odak bir parola düzenleme alanındayken Ekran Okuyucusu'nun bazen iki kez parola söylediği bir hatayı düzelttik.
 • Ekran Okuyucusu'nda, tarama modunun Firefox'taki düzenleme alanlarında takılıp kalmasına neden olan bir hatayı düzelttik.
 • Linux için Windows Alt Sistemi (WSL) için bazı genel iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri yaptık, ayrıntılar için lütfen WSL sürüm notlarına bakın .
 • Son zamanlarda sık sık explorer.exe çökmeleri yaşayan Insider'lardan biriyseniz, lütfen Microsoft Store'a gidin ve Xbox oyun çubuğu uygulaması güncellemelerini kontrol edin (özellikle sürüm 3.34.4xx düzeltmeye sahip olmalıdır). Bu uygulama sürümündeyseniz ve hala explorer.exe'nin kilitlendiğini görüyorsanız, lütfen geri bildirimde bulunun, araştıralım.
 • Ayarlar üstbilgisinin sunumunu daha fazla Insider'a genişlettiğimize dair bir uyarı, bu nedenle daha önce olmadığında şimdi sizin için görünebilir. Her zaman olduğu gibi, Ayarlar hakkındaki geri bildirimleri memnuniyetle karşılıyoruz - Geri Bildirim Merkezinde, Masaüstü Ortamı > Ayarlar altında paylaşabilirsiniz.
 • [EKLENDİ]  Yapı 18999'da düzeltilen İkili Tarama sorunundan etkilenen cihazlar için, cihazda WSUS'yi devre dışı bırakmanız veya önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek olan Yapı 18999 veya daha yüksek bir ISO'dan güncelleme yapmanız gerekecektir.

Bilinen Sorunlar

 • Önceki uçuşta başlayan ve bazı cihazların kapanma veya yeniden başlatma sırasında takılmasına neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz ve sabrınız için teşekkür ederiz . Bu sorundan etkileniyorsanız, geçici çözüm seçenekleri için lütfen bu forum gönderisine bakın .
 • Oyunlarda kullanılan hile önleme yazılımının eski sürümlerinde, en son 19H1 Insider Preview sürümlerine güncelleme yapıldıktan sonra bilgisayarların çökmesine neden olabilen bir sorun olmuştur. Yazılımlarını bir düzeltme ile güncellemek için ortaklarla birlikte çalışıyoruz ve çoğu oyun, bilgisayarların bu sorunu yaşamasını önlemek için yamalar yayınladı. Bu sorunla karşılaşma olasılığını en aza indirmek için lütfen işletim sistemini güncellemeye çalışmadan önce oyunlarınızın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Ayrıca, 20H1 Insider Preview derlemelerinde ortaya çıkabilecek benzer sorunları çözmek için hile karşıtı ve oyun geliştiricilerle birlikte çalışıyoruz ve gelecekte bu sorunların olasılığını en aza indirmek için çalışacağız.
 • Bulut indirme seçeneğiyle "Bu Bilgisayarı Sıfırla"yı başlatmanın bu derlemede veya Windows RE'den başlatıldığında önceki derlemede çalışmadığı bir sorunu araştırıyoruz.
 • Bazı Insider'lar için Ayarlar'ın URI (ms-settings :) aracılığıyla başlatma dışında hala kullanılamadığını ve araştırdığını duyduk.
 • Koyu tema kullanılırken, koyu gri arka plan üzerindeki siyah metin nedeniyle donanım klavyesi metin tahmini aday penceresi okunamıyor.
 • İsteğe bağlı güncellemeler mevcut olduğunda, Windows Update Ayarlarının ana sayfası her şeyin güncel olduğunu gösterse de , Ayarlar başlığına sahip Insider'lar Windows Update göstergesini bir uyarı durumunda görebilir.
 • Bluetooth cihazları, belirli cihazlar için cihaz kapağı kapatıldıktan sonra beklendiği gibi yeniden bağlanmayabilir. Bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz, ancak bu arada, Ayarlar uygulamasında Bluetooth'u kapatıp tekrar açabilir veya cihazı yeniden başlatabilirsiniz; bu, sorunu çözecektir.

Eylül Windows Insider Lider Tablosu kullanıma sunuldu

Yeni Eylül 2019 Windows Insider Lider Tablosunda listelerimizde zirveye çıkıp çıkmadığınızı görün ve yeni yapılar için bize geri bildirimde bulunarak, geri bildirimleriniz için olumlu oylar alarak ve Geri Bildirim Merkezi aracılığıyla görevleri tamamlayarak gelecek ayın başına geçmeye çalışın !
Liderler Tablosunda nasıl olabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bing ile ABD 2020 Adayları hakkında daha fazla bilgi edinin

ABD 2020 Adaylarına ayak uyduruyor musunuz? Bing bunu kolaylaştırır. Her ikisi için de Bing'in atlıkarınca özelliği sayesinde bu kişiler hakkında daha fazla bilgi Demokratik Adayları ve  Cumhuriyetçi Adayları . Döngü aracılığıyla Bing, seçtiğiniz adayla ilgili haber makaleleri, görüşler, özel tarihler ve videolar sağlar. Bing ile haberdar olun!
Bu Bing özelliklerini ilk öğrenenler arasında olmak istiyorsanız, Bing Insider Programımıza katılın .  

Ama bekleyin dahası var...

Bugün Yapı 19001 yerine Yapı 19002'yi piyasaya sürdüğümüz için şanslı olan Windows Insider Cadenzza'ya Twitter'da seslenin, böylece bilgisayarını silmek zorunda kalmıyor. Bir bilgisayarın tamamının nasıl silineceğinden emin değiliz, ancak bunu yapmak zorunda olmadığı için mutluyuz.
Teşekkürler,
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.