Alışveriş Sepetim
19,023
20,646

Windows 10 Insider Preview Build 18985 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 18985'i (20H1) Hızlı halkada Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
ÖNEMLİ: Yayın öncesi derlemelerde normal olduğu gibi, bu derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu uçağa binerseniz, PC'nize temiz bir kurulum yapmadan Yavaş veya Serbest Bırakma Önizleme halkalarını değiştiremezsiniz.
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanını da buradan inceleyebilirsiniz .
Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Hızlı aramada olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .

Build 18985'teki yenilikler

Bluetooth eşleştirme deneyiminizi iyileştirme

Windows 10 sürüm 1803 için, desteklenen Bluetooth cihazlarının eşleştirilmesine yönelik yeni ve basitleştirilmiş bir deneyim duyurduk Fikir basitti; desteklenen bir cihaz yakındaysa ve eşleştirme modundaysa, eşleştirme yapmanızı isteyen bir bildirim gösterirdik. Bu, sizi Ayarlar'ı kendiniz açmaktan ve gidilecek doğru yeri bulmaktan kurtardı. Bugün, beğeneceğinizi umduğumuz iyileştirmeler içeren bir güncelleme yayınlıyoruz.
İşte yenilikler:
 • Eşleştirme artık bildirimlerde yapılıyor. Eşleştirmeyi bitirmek için artık Ayarlar uygulamasına gitmenize gerek yok.
 • Daha hızlı eşleştirme süresi için, daha az bildirim göstererek kullanıcı arayüzünü geliştirdik.
 • Swift Pair'i kullanırken size daha fazla kontrol sağlamak için ilk bildirime bir Kapat düğmesi ekledik.
 • Bildirimi daha yararlı hale getirmek için şimdi elimizden geldiğince cihaz adını ve kategorisini gösteriyoruz.
Insider'ların bunu denemesi ve geri bildirim paylaşması için heyecanlıyız. Bu yeni deneyim şu anda Insider'ların %50'sine sunuluyor ve kullanıma sunma arttıkça size haber vereceğiz. Desteklenen cihazlar şunları içerir:
 • Yüzey Ergonomik Klavye
 • Yüzey Hassasiyeti Fare
 • Microsoft Modern Mobil Fare
 • Yüzey Mobil Fare
 • Microsoft Ark Fare
 • Yüzey Ark Faresi
 • Yüzey Kulaklıklar
Kolaylaştırılmış Bluetooth eşleştirme deneyimi.

İsteğe bağlı güncelleme deneyiminizi iyileştirme

Bazı Insider'ların fark ettiği gibi, tüm isteğe bağlı güncellemeleri (sürücüler, özellik güncellemeleri ve aylık güvenlikle ilgili olmayan kalite güncellemeleri dahil) tek bir yerde görmenizi kolaylaştırmak için çalışıyoruz. İsteğe bağlı güncellemeler algılandığında, Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Güncelleme > İsteğe bağlı güncellemeleri görüntüle altında yeni bir sayfada listelenirler. Sürücüler için, güncellemek için artık belirli bir aygıtın Aygıt Yöneticisi'ne göz atmanıza gerek yok. Windows Update, sürücülerinizi daha önce olduğu gibi otomatik olarak güncel tutacaktır, ancak bir sorun yaşıyorsanız bu isteğe bağlı sürücülerden biri yardımcı olabilir.

Insider'lar için diğer güncellemeler

Snip & Sketch uygulaması güncellemesi

Hem Hızlı hem de Yavaş halkalarında zaman geçirdikten sonra, şimdi Snip & Sketch sürüm 10.1907'yi Sürüm Önizleme halkasında Insider'ların % 100'üne sunmaya başlıyoruz . Ayrıca, bu güncellemeyi perakende sürümleri kullananların küçük bir yüzdesine dağıtacağız. Bir hatırlatma olarak, bu güncelleme, geri bildiriminize dayalı olarak iki dikkate değer iyileştirme içerir:
 • Tek pencere modu : Bazılarınızın, bir sürü pencereyle karşılaşmamak için Alıntı ve Taslak'ta Yeni'yi tıkladığınızda önceki ekran alıntınızın kapanmasını tercih ettiğini duyduk. İleriye dönük olarak, bu varsayılan seçenek olacaktır. Birden çok pencereye sahip olmayı sevdiyseniz, endişelenmeyin! Snip & Sketch ayarlarına giderseniz bu da bir seçenek.
 • Yakınlaştırma desteği : Açıklama ekleyemeyeceğiniz kadar küçüklerse artık ekran görüntülerinizi yakınlaştırabilirsiniz (ve evet, dokunma, CTRL+Artı, CTRL+Eksi ve Ctrl+Fare tekerleği desteklenir!) Küçük bir Alıntı ve Taslak penceresi, ayrıca tüm görüntünün Alıntı ve Taslak penceresine sığmasını sağlamak için uzaklaştıracağız.
Ekran görüntüsünün pencereye sığması için küçültüldüğü küçük bir Alıntı ve Taslak penceresi gösteriliyor.
Sırada hangi keskin nişancı iyileştirmesi üzerinde çalışmamızı istersiniz? Bilmemize izin ver! Doğru yere ulaşmanın en hızlı yolu, Snip & Sketch'te “…” menüsünü seçmek ve ardından Geri Bildirim Gönder'i seçmektir.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Yeni bir Dil Paketi eklemenin başarılı yükleme bildirdiği ancak yüklenmediği bir sorunu düzelttik.
 • Ağ ve İnternet bölümüne erişirken Ayarların güvenilirliğini etkileyen bir sorunu düzelttik.
 • Yönetici olmayan hesaplar için yazıcı girişlerinin düzgün görüntülenmemesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik; metin örtüşüyor ve tıklanabilir değil.
 • Görev Yöneticisi'nin belirli GPU'lar için beklenmedik şekilde yüksek sıcaklık göstermesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Görev Yöneticisinin Performans sekmesinde beklenmedik bir şekilde %0 CPU kullanımı göstermesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Cihazınızdaki Microsoft hesaplarının Parolasız olmasını sağlayan ayarın (Windows Hello oturum açmasını gerektirerek ve parola seçeneğini kilit ekranından gizleyerek) yerel hesap kullanıcıları için gösterilmesi sorununu düzelttik. Artık ayar yalnızca Microsoft hesabı kullanıcıları için gösterilecektir.
 • Devam etmek için yeterli disk alanınız yoksa, Bu PC bulut indirmesini sıfırla seçeneğinin boşaltmanız gereken doğru alanı hesaplamamasıyla ilgili bir sorunu düzelttik.
 • Bu bilgisayarı sıfırla bulut indirme seçeneğinin belirli isteğe bağlı özellikler yüklendiğinde çalışmamasıyla ilgili bir sorunu düzelttik.
 • Şu anda Realtek SD kart okuyucularıyla ilgili bilinen sorunumuzu kaldırıyoruz. Hala herhangi bir SD kartla ilgili sorunlarla karşılaşıyorsanız, lütfen sürücü güncellemelerini kontrol etmek için bir dakikanızı ayırın ve bu sizin için çözmezse geri bildirimde bulunun.

Bilinen Sorunlar

 • Oyunlarda kullanılan hile önleme yazılımının eski sürümlerinde, en son 19H1 Insider Preview sürümlerine güncelleme yapıldıktan sonra bilgisayarların çökmesine neden olabilen bir sorun olmuştur. Yazılımlarını bir düzeltme ile güncellemek için ortaklarla birlikte çalışıyoruz ve çoğu oyun, bilgisayarların bu sorunu yaşamasını önlemek için yamalar yayınladı. Bu sorunla karşılaşma olasılığını en aza indirmek için lütfen işletim sistemini güncellemeye çalışmadan önce oyunlarınızın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Ayrıca, 20H1 Insider Preview derlemelerinde ortaya çıkabilecek benzer sorunları çözmek için hile karşıtı ve oyun geliştiricilerle birlikte çalışıyoruz ve gelecekte bu sorunların olasılığını en aza indirmek için çalışacağız.
 • Belirli 2B uygulamalar (Geri Bildirim Merkezi, Microsoft Mağazası, 3B Görüntüleyici gibi) yanlış bir şekilde Windows Karma Gerçeklik içinde korunan içeriğe sahip olarak değerlendiriliyor. Video çekimi sırasında bu 2D uygulamalar içeriklerinin kaydedilmesini engeller.
 • Windows Karma Gerçeklik'te Geri Bildirim Merkezi aracılığıyla bir hata bildirirken bir repro video yakalarken, yukarıda belirtilen korumalı içerik sorunu nedeniyle Videoyu durdur'u seçemezsiniz. Repro video göndermek istiyorsanız, kaydın zaman aşımına uğraması için 5 dakika beklemeniz gerekecektir. Hatayı bir repro video olmadan bildirmek isterseniz, Geri Bildirim Merkezi penceresini kapatarak kaydı sonlandırabilir ve uygulamayı Geri Bildirim > Taslaklar'da yeniden açtığınızda hatanızı dosyalamaya devam edebilirsiniz.
 • Windows Update sayfasının yeni bölümünde İsteğe bağlı sürücüleri görüntülerken, daha eski sürücülerin indirilebilir olarak gösterildiğini fark edebilirsiniz. Kabul edilirlerse, yüklemeye çalışacaklar ve bunu yapamayacaklar. Bu, bu yeni kullanıcı arabiriminden ziyade gözden geçirilmiş Windows Update algılama mantığıyla ilgili bir hatadır. Kök neden anlaşıldı ve yaklaşan bir derlemede bir düzeltme sunulacak.

Windows Insider Web Yayını 24 Eylül'de geri dönüyor

Windows Insider web yayını 24 Eylül Salı günü geri dönüyor! Windows Insider Programının yaklaşmakta olan 5 yıllık yıldönümü hakkında konuşacağız ve ardından dağıtımdan misafirlerimiz ve 20H1 Bug Bash için liderlerimizden biri olacak.
Windows Insider Mixer kanalında 10:00 PDT / 17:00 UTC'de oturum açın !

Bing Ekibi Chicago ve Boston'da sizden haber almak istiyor

Merhaba Windows 10 Insider'lar, Bing ekibi sizden haber almak ve benzersiz bakış açınızı öğrenmek istiyor. Ekiple doğrudan etkileşim kuracağınız ve soru sorma, geri bildirimde bulunma ve fikirlerinizi paylaşma şansı bulacağınız Chicago ve Boston'daki özel Bing Listens etkinliklerinde onlara katılın Hediyeler, ödüller ve harika yemekler olacak. Bu etkinlik, sizi, arkadaşlarınızı ve ailenizi me
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.