Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows 10 Insider Preview Build 18975 Duyurusu

Merhaba, Windows İçerdekiler, bugün biz re  Windows 10 Insider Önizleme bırakmadan  Oluştur 18 (20H1)  , Windows insid için Hızlı ringde rs.    
NOT: Microsoft Store'dan Centennial Office yüklediyseniz, bu yapı size sunulmaz.
ÖNEMLİ: Yayın öncesi  derlemelerde normal olduğu gibi  , bu derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu uçağa binerseniz, PC'nize temiz bir kurulum yapmadan Yavaş veya Serbest Bırakma Önizleme halkalarını değiştiremezsiniz.  
 Eğer varsa  istediğiniz  inşa ettiği İçeriden halka ne tam bir görünüm  sından  Uçuş Hub . Ayrıca   , mevcut geliştirme döngüsü için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanını da buradan inceleyebilirsiniz .  
Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz?  Hızlı aramada olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin   İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin . 

Build 18975'teki yenilikler

Cortana penceresini taşıma özelliğiyle tanışın

İle yeni konuşma Cortana tecrübesi , biz bazen gidiş sohbet tutmak istiyorsak kabul ederiz ve penceresinin varsayılan pozisyon Eğer ileri uzun bir sırtın var ve gidiyoruz eğer demirledi olmasını tercih ediyorum nerede hep değildir . Bu nedenle, tıpkı diğer pencerelerde olduğu gibi, pencereyi (başlık çubuğu alanını sürükleyerek) ekranda istediğiniz herhangi bir yere taşıyabilme seçeneğini kullanıma sunmaya başlıyoruz. İsterseniz pencereyi de yeniden boyutlandırabilirsiniz. Şu anda bu değişiklik, yeni Cortana deneyimiyle Insider'ların %50'sine sunuluyor ve deneyimin kalitesini doğrularken kullanıma sunmaya devam edeceğiz.
Cortana'nın penceresini küçültme ve hareket ettirme yeteneğinin demode edilmesi.

Linux için Windows Alt Sistemi (WSL) İyileştirmeleri

En son Insider Preview derlemelerinde WSL ile ilgili en son geliştirmeleri görün .

Insider'lar için diğer güncellemeler

PowerToys'un ilk önizlemesini ve kod sürümünü duyuruyoruz

Dün, Windows 10 için PowerToys'un ilk önizlemesini ve kod sürümünü duyurduk. Bu ilk önizleme iki yardımcı program içerir: Windows tuş kısayol kılavuzu ve FancyZones adlı bir pencere yöneticisi. Tüm ayrıntılar için bu makaleye göz atın !
PowerToys logosu gösteriliyor. Retro / piksel sanat tasarım stili

Sanal Masaüstü yeniden adlandırma güncellemesi

Sanal masaüstlerinizi yeniden adlandırma özelliği artık Fast ring'deki tüm Insider'lar için mevcut! Bunu talep eden geri bildirimlerini paylaşan herkese tekrar teşekkürler.
Başlamak:
 1. Görev çubuğundaki Görev Görünümü simgesini seçerek veya WIN+Tab tuşlarına basarak Görev Görünümünü açın.
 2. Yeni Masaüstü'nü seçin.
 3. Masaüstü adını seçin (“Masaüstü 1”) ve düzenlenebilir hale gelmelidir veya masaüstü küçük resmine sağ tıklayın ve Yeniden Adlandır girişi olan bir bağlam menüsü görünecektir.
 4. İstediğiniz adı girin ve enter tuşuna basın.
 5. Tamamlandı!
Yukarıda açıklandığı gibi sanal masaüstünüze bir ad ekleme yeteneğinin gösterilmesi.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Son iki uçuşta "Bluetooth ve Diğer Cihazlar" ile "Yazıcılar ve Tarayıcılar"ın doğru şekilde görüntülenmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Lehçe de dahil olmak üzere belirli görüntüleme dillerini kullanan Insider'lar için başlatma sırasında aramanın kilitlenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı Insider'ların son sürümlere yükseltmeye çalışırken 0xC0000142 hatası almasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı Insider'ların çeşitli Dosya Gezgini ayarlarının beklenmedik bir şekilde değiştirildiğini ve bazı durumlarda düzeltilemediğini bulmasına neden olan yakın tarihli bir sorunu düzelttik. Bu, Dosya Gezgini'nin gezinme bölmesi görünürlüğünü, gezinme bölmesinin tüm klasörleri otomatik olarak gösterme ve sürücü harflerini gösterme seçeneğini etkiledi. Lütfen bu düzeltmenin gerçekleşmesini engelleyeceğini, ancak etkilendiyseniz, bu ayarları Dosya Gezgini'nde istenen duruma döndürmek için adımlar atmanız gerekeceğini unutmayın.
 • Bazı uygulamalar için simge durumuna küçültme, büyütme ve kapatma başlık çubuğu düğmelerinin çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Yükseltme sonrası kurulum sayfasını görmemeyi tercih edenler için Bildirim Ayarları altına kapatmak için yeni bir seçenek ekledik. Yalnızca bu kurulum sayfasını görmeye uygun kullanıcılar tarafından görüleceğini unutmayın.
 • Dokunmatik klavyeyi kullanarak Korece yazarken metin aday listesinin ters sırada olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Çin Pinyin IME araç çubuğunu artık hafif tema kullanırken hafif olacak şekilde güncelledik.
 • Çin Pinyin IME'sinin belirli metin alanlarında ilk kez bir metin adayı seçmeye çalıştığınızda yanıt vermemesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • HDR etkinleştirildiğinde fare imlecinin saydam olmasına ve görünmemesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • MS Paint arka planda açıksa, ok tuşlarını kullanmanın MS Paint'in odakta olmamasına rağmen fare imlecinin konumunu değiştirmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bilgisayarınızı Arapça veya İbranice kullanırken, win32 uygulamalarını en üst düzeye çıkarırken başlık çubuğunun bir saniyeliğine çevirerek kapat düğmesini sol yerine sağda göstermesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Önceki uçuşta Eylem Merkezi güvenilirliğini etkileyen bir sorunu düzelttik.
 • Uzak Masaüstü üzerinden beklenmedik bir şekilde uzak oturum oturumunuzu kapatmanıza neden olabilecek olası bellek yetersizliği sorunlarını gidermeye yardımcı olmak için bazı ayarlamalar yaptık.
 • OOBE sırasında Windows Hello'nun kurulamamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Yükseltme mantığımızı, ileride tercih ettiğiniz zamanlanmış birleştirme ayarlarınız yükseltme sırasında korunacak şekilde güncelledik. Bu konuda görüş paylaşanlara teşekkürler.
 • Kullanıcıların uzak masaüstü oturumlarından potansiyel olarak çıkış yapmalarına neden olan bellek yetersizliği sorunlarını gidermeye yardımcı olmak için bazı iyileştirmeler yaptık.
 • Son uçuşlarda Telefonunuzun güvenilirliğini etkileyen ve kullanım sırasında görünüşte rastgele çökmelere neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Cihazınızı döndürdükten sonra kalemi kullanarak ekran görüntüsü alırken ekran görüntüsünün beklenen yönde olmayabileceği bir sorunu düzelttik.
 • Ekran görüntüsünün beklenmedik bir şekilde karartılmasına neden olabilecek bir alıntı yaparken bir sorunu düzelttik.
 • Büyüteç kullanıcı arayüzünü büyüteç olarak değiştirme ve görüntü alanında olma seçeneğini kaldırdık. Bu seçeneğin sizin için yararlı olup olmadığını ve nedenini öğrenmek isteriz.
 • Büyüteçle okuma artık daha fazla yerde okumayı destekliyor.
 • Kullanıcılar Metni büyüt veya Her şeyi büyüt ayarlarını ayarladığında Büyüteç kullanıcı arayüzünün doğru şekilde ölçeklenmemesine veya yeniden boyutlandırılmamasına neden olan birkaç sorun çözüldü.
 • Kullanıcıların oturum açtıktan sonra Büyüteç yeniden başlatılana kadar bazı Büyüteç kısayol tuşlarını kullanamamasına neden olan bir sorunu çözdük.
 • Kullanıcı Hesabı Kontrolleri etkinken Büyüteç Yerleştirildi ve Mercek modunun Tam Ekran moduna dönüşmesine neden olan bir sorunu çözdük.
 • Not Defteri'nde metin imlecinin görüntülendiği ancak metin imleci göstergesinin görüntülenmediği bir sorunu çözdük.
 • Not Defteri'nde, metin imleci göstergesinin, kullanıcıların metni seçmek için çift tıklamasını engellemesine neden olan bir sorunu çözdük.
 • Koyu Mod etkinleştirildiğinde Erişim Kolaylığı ayarlarındaki metin imleci göstergesi önizlemesinin kullanılamaması sorununu çözdük.
 • Metin imleci göstergesinin rastgele siyahla dolmasına neden olan bir sorunu çözdük.
 • Ekran Okuyucusu'nun belirli diyalogları okurken erken durmasıyla ilgili bir sorunu düzelttik.
 • Kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak, Outlook'ta iletiler arasında gezinirken Ekran Okuyucusu'nun okuma deneyimini geliştirdik. Önem sütunu okunduğunda “önem” başlığı her zaman yüksek veya düşükten önce söylenir. Bir mesaj işaretlenmişse, o sütunun bilgisi, sondan değil, önem sütunundan hemen sonra söylenecektir.
 • Ekran Okuyucusu'nun belirli senaryolarda hata sesini çalmamasına neden olan bir hatayı düzelttik.
 • Ekran Okuyucusu bağlantısının ve kaydırma seslerinin sesini yükselttik.
 • Ekran Okuyucusu sayfası özeti Chrome tarayıcısında çalışmadığında oluşan bir hatayı düzelttik.
 • Yardımcı teknolojinin (örn. Ekran Okuyucusu, Büyüteç, NVDA) oturum açtıktan sonra, yalnızca oturum açmadan önce ayarı yapıldığında başlamasına neden olan bir hatayı düzelttik.
 • Ekran Okuyucusu şimdi, pencere başlığını okumak ve önerilen içeriği sunmak için beklendiği gibi yapılandırılmış bir braille ekranında "flash mesajlar" sunuyor.
 • Ekran Okuyucusu artık bir tabloda gezinirken beklendiği gibi yapılandırılmış bir braille ekranında hücre içeriğini sunuyor.

Bilinen Sorunlar

 • Bu PC bulut indirmesini sıfırla seçeneği, devam etmek için yeterli disk alanınız yoksa boşaltmanız gereken doğru alan miktarını şu anda hesaplamıyor. Düzeltme sağlanana kadar bu soruna geçici bir çözüm bulmak için, istenenden daha fazla 5 GB yer açın.
 • Bu PC bulut indirmesini sıfırla seçeneği, belirli isteğe bağlı özellikler yüklendiğinde şu anda çalışmıyor. İşlem başlayacak, ancak bir hata oluşacak ve değişiklikleri geri alacaktır. Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için bulut indirme seçeneğini denemeden önce isteğe bağlı özellikleri kaldırın. Bu sorun çözüldüğünde size haber vereceğiz. İsteğe bağlı özellikler şunlardır: Windows 10 için EMS ve SAC Araç Seti, IrDA kızılötesi, Baskı Yönetim Konsolu, RAS Bağlantı Yöneticisi Yönetim Seti (CMAK), RIP Dinleyici, tüm RSAT araçları, Basit Ağ Yönetim Protokolü (SNMP), Windows Faks ve Tarama, Windows Depolama Yönetimi, Kablosuz Ekran ve WI SNMP Sağlayıcı.
 • Oyunlarda kullanılan hile önleme yazılımının eski sürümlerinde, en son 19H1 Insider Preview sürümlerine güncelleme yapıldıktan sonra bilgisayarların çökmesine neden olabilen bir sorun olmuştur. Yazılımlarını bir düzeltme ile güncellemek için ortaklarla birlikte çalışıyoruz ve çoğu oyun, bilgisayarların bu sorunu yaşamasını önlemek için yamalar yayınladı. Bu sorunla karşılaşma olasılığını en aza indirmek için lütfen işletim sistemini güncellemeye çalışmadan önce oyunlarınızın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Ayrıca, 20H1 Insider Preview derlemelerinde ortaya çıkabilecek benzer sorunları çözmek için hile karşıtı ve oyun geliştiricilerle birlikte çalışıyoruz ve gelecekte bu sorunların olasılığını en aza indirmek için çalışacağız.
 • Bazı Realtek SD kart okuyucuları düzgün çalışmıyor. Sorunu araştırıyoruz.
 • Bazı Insider'lar, 18967+ Yapılarında netprofmsvc.dll dosyasında bir kilitlenme yaşayabilir. Bu, yapı yükseltmesinin %98'de donmas

  16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.