Windows 10 Insider Preview Build 18970'i Duyurma


GÜNCELLEME 8/30: Skip Ahead'deki Windows Insider'lar bu güncellemeyi Hızlı halkadaki Insider'lardan biraz farklı görecekler. İleri Atla önce Yapı 18970'i, ardından toplu güncelleştirme yapısı 18970.1005'i (KB4518974) alırlar.

Merhaba Windows Insiders, bugün Windows 10 Insider Preview Build 18970'i (20H1) Hızlı halkada Windows Insider'lara yayınlıyoruz. İçerdekiler, aynı anda sunulan bir Toplu Güncelleştirme Yapısı 18970.1005 'i (KB4518974) de görecektir. Bir yapıya hizmet verme yeteneğimizi, piyasaya sürüldüğümüz anda test ediyoruz. Insider'lar için sonuç, bu güncelleştirmeleri tamamladıktan sonra Build 18970.1005'te olmaları olmalıdır.
Önemlİ: Yayın öncesi yapılarda normal olduğu gibi, bu yapılar bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu uçuşa biniyorsanız, bilgisayarınıza temiz yükleme yapmadan Yavaş veya Sürüm Önizleme halkalarını değiştiremezsiniz.
Insider'ın hangi yapıda çaldığına tam bir göz atmak istiyorsanız, Flight Hub'a gidin. Ayrıca, mevcut geliştirme döngüsü için Insider uçuşlarının bir parçası olarak ortaya çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam bir listesi de dahil olmak üzere belgelerimizin geri kalanına buradan göz atabilirsiniz.
Bu yapıdaki özelliklerin hiçbirini görmüyor musunuz? Hızlı zil sesinde olduğundan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin. İşlerin beklediğiniz gibi gitmemiş olup olmadığını bize bildirmek için buraya geri bildirim gönderin.

Yapı 18970'teki yenilikler

2'ü 1 arada dönüştürülebilir bilgisayarlar için yeni bir tablet deneyimi sunuyoruz!

Görev çubuğundaki artan aralığın yanı sıra daraltılmış arama kutusu ve klavye simgesi gösterilir.
Windows Insider'lara Beta olarak 2'i 1 arada dönüştürülebilir bilgisayarlar için yeni bir tablet deneyimi sunmaya başlıyoruz. Bu yeni deneyim, tablet duruşuna giren kullanıcıların tanıdık masaüstü deneyiminde kesintisiz kalmalarını ve birkaç tuş dokunuşu iyileştirmesi sağlar:
 • Görev Çubuğu simgeleri arasındaki aralık artırıldı.
 • Görev çubuğundaki arama kutusu bir simgeye daraltılmış.
 • Dosya Gezgini dokunmatik en iyi duruma getirilmiş düzene geçer.
 • Metin alanlarına dokunduğunuzda dokunmatik klavye otomatik çağırır.
Bunun bir parçası olarak, Ayarlar'daki tablet bölümünde de birkaç küçük değişiklik yaptık.
Bu deneyim şu anda kaliteyi değerlendirirken Insider'ların bir kısmı için kullanılabilir. Bilgisayarınızda kullanılabilir hale geldikten sonraki adımlar şunlardır:
 1. Dönüştürülebilir bilgisayarınızı normalde yaptığınız gibi dizüstü bilgisayar olarak kullanın ve uygulamaları açın ve onlarla etkileşime geçin.
 2. Onu almaya ve gitmeye veya sadece kanepeye yaslanmaya hazır olduğunuzda, klavyeyi geri katlayabilir veya tamamen çıkarabilirsiniz ve yukarıda gösterilen bu yeni moda geçmelidir.
 3. Şimdi cihazınızı dokunarak bir tablet olarak kullanın.
Yeni deneyim hakkındaki görüşlerinizi duymak isteriz -düşüncelerinizi burada paylaşın.

Kurtarma İyileştirmeleri

Yeni bir Reset this PC seçeneğiyle tanışın–Bulut İndir

Bu bilgisayarı sıfırla artık kullanıcılara Windows'u indirmek veya yerel yeniden yüklemeyi kullanmak için yeni bir seçenek sunuyor. Daha önce, Reset bu bilgisayarı yalnızca yerel bir yeniden yükleme yapabildi ve varolan Windows dosyalarından yeni bir Windows yüklemesi oluşturacaktı. Bu özellik Windows 10 sürüm 1507'de kullanıma sunulduğunuzda, Windows'un sıkıştırılmış, yedek bir kopyasını gizli bir bölümde depolamak için fazladan disk alanı gerektirmeden Windows'un kurtarılabilir olmasını sağlama avantajı sağladı. Bazılarınızın windows'u indirerek bu işlemi hızlandırmak için yüksek hızlı internet bağlantınızı kullanmayı tercih edeceğinize dair geri bildirimler duyduk.
Önemli not: Bu bir kurtarma işlemidir ve yüklediğiniz uygulamaları kaldırır. Ayrıca, "Her şeyi kaldır" seçeneği seçilirse, kullanıcı verileri de silinir. Bu bilgisayarı sıfırlama ve diğer kurtarma seçenekleri hakkında daha fazla bilgi için aka.ms/win10recoveryoptions.
Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik >'ndan tıklama akışını gösteren GIF demosu Bulut indirme seçeneğini kullanarak bu bilgisayarı sıfırlayın.
Bulut indirme seçeneği, cihazınızda yüklü olan aynı yapıyı, sürümü ve sürümü yeniden yükler. Bu yeni bulut indirme seçeneği tüm Windows 10 cihazları tarafından kullanılabilir ve bazı önceki Windows 10 cihazlarında bulunan "Buluttan kurtar" özelliğinden farklıdır.

Bilinen sorunlar

 • Belirli isteğe bağlı özellikler yüklendiğinde bulut indirme seçeneği şu anda çalışmıyor. İşlem başlayacak, ancak bir hata oluşacak ve değişiklikleri geri alacaktır. Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için bulut indirme seçeneğini denemeden önce isteğe bağlı özellikleri kaldırın. Bu sorun çözüldükten sonra size bildiririz. İsteğe bağlı özellikler şunlardır: Windows 10 için EMS ve SAC Araç Seti, IrDA kızılötesi, Yazdırma Yönetimi Konsolu, RAS Bağlantı Yöneticisi Yönetim Seti (CMAK), RIP Dinleyicisi, tüm RSAT araçları, Basit Ağ Yönetimi Protokolü (SNMP), Windows Faks ve Tarama, Windows Depolama Yönetimi, Kablosuz Ekran, WMI SNMP Sağlayıcısı.

Insider'lar için diğer güncellemeler

Cortana dağıtımına devam etme

Yeni Cortana deneyimi artık Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Fast ring'deki tüm Insider'lar tarafından kullanılabilir. Cihazınızda mevcutsa ve henüz denemediyseniz, geri bildirimlerinizi duymak isteriz! Başlamanıza yardımcı olmak için Geri Bildirim Merkezi'nde bir Görev yayınladık.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Önceki iki uçuşu etkileyen bir DWM bellek sızıntısını düzelttik.
 • Bazı WSL dağıtımlarının yüklenmemesine neden olan bir sorunu düzeltdik (Sorun #4371).
 • Az sayıda Insider'ı etkileyen, bir lsass.exe çökmesini içeren ve "Windows bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor" mesajıyla sonuçlanan bir sorunu düzeltdik.
 • Odak bir Electron uygulamasındaki bir metin alanına ayarlandığında bir emoji aramaya çalıştıysanız WIN+(dönem) kapanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Arama sayfasındaki seçeneklerle etkileşimde bulunurken Ayarların çökmesine neden olabilecek iki sorunu düzeltdik.
 • Ayarlar üstbilgisi görünür olduğunda Ayarlar'ın başlatma performansını artırmaya yardımcı olmak için bazı çalışmalar yaptık.
 • Bazı Insider'ların son uçuşlarda BTHport.sys ile hata kontrolü yaşamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Verilerinizi düzenli aralıklarla yedeklemeniz önemlidir. Son Insider yapılarından başlayarak, birinci taraf yedekleme çözümü olmayan Windows Home ve Pro kullanıcıları artık Windows'un içerdiği bir yedekleme seçeneği ayarlamayı düşünmek için kolay bir anımsatıcı görecektir. Bunu kapatmayı tercih ederseniz, bildirimde bunu yapma seçeneği vardır.
 • Akrilik hakkında geri bildirimleri ele almaya çalışıyoruz. Bu yapıda, Başlat menüsü, ses açılır menüsü, ağ açılır menüsü, saat ve takvim açılır menüsü ve bildirim tostları için sabittir.
 • Büyüteç okuma yeteneklerine bazı hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler yaptık.
 • Fareyi ekranda hareket ettirirken Büyüteç performansı artırıldı.
 • Control + Alt + L'nin Büyüteç'i Lens moduna almamasıyla ilgili bir sorunu çözdük.
 • Kimse hataları sevmez, bu yüzden yeni metin imleci göstergesiyle ilgili birkaçını ezdik. Metin imleci göstergesi artık daha güvenilir bir şekilde görünür ve kaybolur. Ayrıca, metin ölçeklendirme açıkken ayarlardaki metin imleci göstergesi önizlemenin boyutunu değiştirmemesine neden olan bir sorunu da düzelttik.
 • Büyüteç güvenilirliğinde iyileştirmeler yaptık.
 • Dosya Gezgini arama önerilerinin Ekran Okuyucusu tarafından okunmamalarına neden olan bir sorunu düzeltdik.
 • Ekran Okuyucusu'nda, farklı e-posta iletileri arasında ok atlarken Outlook'ta "Üstbilgi Durumu" sütununu etkinleştirdiyseniz "bilinmiyor" diyeceği bir sorunu düzeltdik.
 • Birkaç Ekran Okuyucusu iletişim kutusu okuma sorununu düzeltdik. Ekran Okuyucusu bazen "boş belge" konuşur veya iletişim kutusu okumasını çok erken durdurur.
 • Ekran Okuyucusu'nun web sayfalarındaki bir radyo düğmesinin grup adını her zaman konuşmaması sorununu düzelttik.
 • Ekran Okuyucusu ve Excel'in tablodaki hücreler arasında ok oklarken sütun başlığını konuşmamasıyla ilgili bir sorunu düzeltdik.
 • Ekran Okuyucusu'nun tüm hücrenin içeriğini okumak yerine Outlook e-postasındaki tablo hücrelerine göre gezinirken yalnızca "öğe" konuşmasına neden olan bir sorunu düzeltdik.
 • Ekran Okuyucusu artık web sayfalarını bir paragraf bulmak için geri dönüşlü ana dönüm noktasında değil, sayfanın üst kısmından okuyacaktır. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!
 • Ekran Okuyucusu artık arya-haspopup özelliğini destekliyor.
 • Ekran Okuyucusu ile Outlook'ta posta iletilerini okurken Outlook performansı ve kararlılığı artırıldı.
 • Ekran Okuyucusu güvenilirliğinde iyileştirmeler yaptık.
 • Ekran Okuyucusu giriş öğrenimi için bir değişiklik yaptık, bu nedenle giriş öğrenimini kapatmak için Ekran Okuyucusu + 1 tuşlarına bir kez basmanız yeterlidir. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.
 • Bir kullanıcı Edge'deki bir web sayfasına gittiğinde, Ekran Okuyucusu web sayfasını değil, yalnızca URL alanını okuduğunda bir sorunu düzeltdik.
 • Bir kullanıcı Outlook'ta bir e-postayı yanıtlarken, Kullanıcı yazmaya çalışırken Ekran Okuyucusu iletiyi otomatik olarak okurken bir sorunu düzeltdik.

Bilinen sorunlar

 • En son 19H1 Insider Preview yapılarına güncellendikten sonra bilgisayarların çökmelere neden olabileceği oyunlarda kullanılan hile önleme yazılımının eski sürümleriyle ilgili bir sorun olmuştur. Yazılımlarının bir düzeltmeyle güncellenmesi için iş ortaklarıyla çalışıyoruz ve çoğu oyun, bilgisayarların bu sorunu yaşamasını önlemek için yamalar yayımladı. Bu sorunla karşılaşma olasılığını en aza indirmek için, işletim sistemini güncelleştirmeye çalışmadan önce lütfen oyunlarınızın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Ayrıca, 20H1 Insider Preview yapılarında ortaya çıkabilecek benzer sorunları çözmek için hile karşıtı ve oyun geliştiricileriyle birlikte çalışıyoruz ve gelecekte bu sorunların olasılığını en aza indirmek için çalışacağız.
 • Bazı Realtek SD kart okuyucuları düzgün çalışmıyor. Konuyu araştırıyoruz.
 • Başlık çubuğu düğmelerini simge durumuna küçültme, ekranı kapla ve kapat düğmeleri belirli uygulamalar için çalışmaz. Etkilenen bir uygulama kullanıyorsanız, Alt+F4 gerekirse uygulamayı kapatmak için beklendiği gibi çalışmalıdır.
 • "Bluetooth ve Diğer Aygıtlar" ve "Yazıcılar ve Tarayıcılar" ayarlarındaki Aygıtlar sayfalarındaki metinler doğru işlemiyor.
 • Arama, Lehçe de dahil olmak üzere belirli görüntüleme dillerini kullanan Insider'lar için çalışmaz. Bundan etkileniyorsanız, görüntüleme dilinizi İngilizce'ye geçirmek ve ardından tercih ettiğiniz görüntüleme diline geri dönmek bunu çözecektir.

Bing Insider Programına Katılın

Bağlılığınız ister Big Ten ister Pac-12'ye ister arada bir yere olsun, Bing ile üniversite futbolu hakkında en son durumu alın. NCAA Futbol programını, sıralamalarını ve haberlerini keşfedin. Favori bir takımın var mı? Oyun gününe hazırlanmak için hava durumu raporları da dahil olmak üzere belirli bilgiler alın.
Bu Bing özellikleri hakkında ilk öğrenenler arasında olmak istiyorsanız, Bing Insider Programımıza katılın.
Hizmet Olarak Koşuşturmaca için kapalı kalma

süresi yok, Dona <3

 

28.10.2021

Diğer Haberler