Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 18970 Duyurusu


GÜNCELLEME 8/30: Skip Ahead'deki Windows Insider'lar bu güncellemeyi Fast ring'deki Insider'lardan biraz farklı görecek. Skip Ahead, önce Derleme 18970'i, ardından Toplu Güncelleme Derlemesi 18970.1005'i (KB4518974) alacaklar.

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 18970'i (20H1) Hızlı halkada Windows Insider'lar için yayınlıyoruz . İçeridekiler, aynı zamanda sunulan bir Kümülatif Güncelleme Derlemesi 18970.1005 (KB4518974) görecek. Bir yapıya yayınlandığı anda hizmet verme yeteneğimizi test ediyoruz. İçeridekiler için sonuç, bu güncellemeleri tamamladıktan sonra Derleme 18970.1005'te olmaları olmalıdır.
ÖNEMLİ: Yayın öncesi derlemelerde normal olduğu gibi, bu derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu uçağa binerseniz, PC'nize temiz bir kurulum yapmadan Yavaş veya Serbest Bırakma Önizleme halkalarını değiştiremezsiniz.
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanını da buradan inceleyebilirsiniz .
Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Hızlı aramada olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .

Build 18970'deki yenilikler

2'si 1 arada dönüştürülebilir bilgisayarlar için yeni bir tablet deneyimiyle tanışın! 

Görev çubuğunda artırılmış boşluk, ayrıca daraltılmış arama kutusu ve klavye simgesi gösteriliyor.
2'si 1 arada dönüştürülebilir bilgisayarlar için yeni bir tablet deneyimini Beta'dan Windows Insiders'a sunmaya başlıyoruz. Bu yeni deneyim, tablet duruşuna giren kullanıcıların tanıdık masaüstü deneyiminde kesintisiz olarak kalmalarına ve ayrıca birkaç önemli dokunmatik iyileştirmeye olanak tanır:
 • Görev çubuğu simgeleri arasındaki boşluk artırıldı.
 • Görev çubuğundaki arama kutusu bir simgeye daraltıldı.
 • Dosya Gezgini, optimize edilmiş düzene dokunmaya geçer.
 • Metin alanlarına dokunduğunuzda klavye otomatik çağrılarına dokunun.
Bunun bir parçası olarak, Ayarlar'daki tablet bölümünde de birkaç küçük değişiklik yaptık.
Bu deneyim, kaliteyi değerlendirdiğimiz için şu anda Insider'ların bir kısmı için mevcuttur. PC'nizde kullanıma sunulduktan sonraki adımlar şunlardır:
 1. Dönüştürülebilir bilgisayarınızı normalde yaptığınız gibi bir dizüstü bilgisayar olarak kullanın; uygulamaları açıp onlarla etkileşime geçin.
 2. Onu alıp gitmeye hazır olduğunuzda veya sadece koltuğa yaslandığınızda, klavyeyi katlayabilir veya tamamen kaldırabilirsiniz ve yukarıda gösterilen bu yeni moda geçmelidir.
 3. Şimdi cihazınızı dokunmatik bir tablet olarak kullanın.
Yeni deneyim hakkındaki görüşlerinizi duymak isteriz – düşüncelerinizi burada paylaşın .

Kurtarma İyileştirmeleri

Yeni Bu Bilgisayarı Sıfırla seçeneğiyle tanışın – Bulut İndirme

Bu bilgisayarı sıfırla artık kullanıcılara Windows'u indirmek veya yerel yeniden yüklemeyi kullanmak için yeni bir seçenek sunuyor. Daha önce Bu bilgisayarı sıfırla seçeneği yalnızca yerel bir yeniden yükleme gerçekleştirebiliyordu ve mevcut Windows dosyalarından yeni bir Windows yüklemesi oluşturuyordu. Bu özellik Windows 10 sürüm 1507'de tanıtıldığında, Windows'un sıkıştırılmış, yedek bir kopyasını gizli bir bölümde depolamak için fazladan disk alanı gerektirmeden Windows'un kurtarılabilir olmasını sağlama avantajını sağladı. Bazılarınızın sadece Windows'u indirerek bu işlemi hızlandırmak için yüksek hızlı internet bağlantınızı kullanmayı tercih edeceğine dair geri bildirimler duyduk.
Önemli not: Bu bir kurtarma işlemidir ve yüklediğiniz uygulamaları kaldıracaktır. Ayrıca “Her şeyi kaldır” seçeneği seçilirse kullanıcı verileri de silinecektir. Bu bilgisayarı sıfırla ve diğer kurtarma seçenekleri hakkında daha fazla bilgi için aka.ms/win10recoveryoptions adresini ziyaret edin .
Bulut indirme seçeneğini kullanarak Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Bu bilgisayarı sıfırla bölümünden tıklama akışını gösteren GIF demosu.
Bulut indirme seçeneği, cihazınızda şu anda yüklü olan aynı yapıyı, sürümü ve sürümü yeniden yükleyecektir. Bu yeni bulut indirme seçeneği tüm Windows 10 cihazlarında mevcuttur ve bazı eski Windows 10 cihazlarında bulunan “Buluttan kurtar” özelliğinden farklıdır.

Bilinen Sorunlar

 • Belirli isteğe bağlı özellikler yüklendiğinde bulut indirme seçeneği şu anda çalışmıyor. İşlem başlayacak, ancak bir hata oluşacak ve değişiklikleri geri alacaktır. Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için bulut indirme seçeneğini denemeden önce isteğe bağlı özellikleri kaldırın. Bu sorun çözüldüğünde size haber vereceğiz. İsteğe bağlı özellikler şunlardır: Windows 10 için EMS ve SAC Araç Seti, IrDA kızılötesi, Baskı Yönetim Konsolu, RAS Bağlantı Yöneticisi Yönetim Seti (CMAK), RIP Dinleyici, tüm RSAT araçları, Basit Ağ Yönetim Protokolü (SNMP), Windows Faks ve Tarama, Windows Depolama Yönetimi, Kablosuz Ekran, WMI SNMP Sağlayıcı.

Insider'lar için diğer güncellemeler

Cortana'nın kullanıma sunulmasına devam etme

Yeni Cortana deneyimi artık Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Fast ring'deki tüm Insider'lar tarafından kullanılabilir. Cihazınızda mevcutsa ve henüz denemediyseniz, geri bildiriminizi duymak isteriz! Başlamanıza yardımcı olmak için Geri Bildirim Merkezinde bir Görev yayınladık .

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Önceki iki uçuşu etkileyen bir DWM bellek sızıntısını düzelttik.
 • Bazı WSL dağıtımlarının yüklenmemesine neden olan bir sorunu düzelttik ( Sayı #4371 ).
 • Az sayıda Insider'ı etkileyen, lsass.exe çökmesini içeren ve "Windows bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor" mesajıyla sonuçlanan bir sorunu düzelttik.
 • Bir Electron uygulamasında odak bir metin alanına ayarlandığında bir emoji aramaya çalıştığınızda WIN+(dönem) kapanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Arama sayfasındaki seçeneklerle etkileşim kurarken Ayarların çökmesine neden olabilecek iki sorunu düzelttik.
 • Ayarlar başlığı görünür olduğunda Ayarların başlatma performansını iyileştirmeye yardımcı olmak için bazı çalışmalar yaptık.
 • Bazı Insider'ların son uçuşlarda BTHport.sys ile bir hata kontrolü yaşamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Verilerinizi periyodik olarak yedeklemeniz önemlidir. Son Insider derlemelerinden başlayarak, birinci taraf yedekleme çözümü olmayan Windows Home ve Pro kullanıcıları artık Windows'ta bulunan bir yedekleme seçeneği ayarlamayı düşünmek için dostça bir hatırlatıcı görecek. Bunu kapatmayı tercih ederseniz, bildirimde bunu yapma seçeneği vardır.
 • Belirli yüzeylerde hemen görünmeyen akrilikle ilgili geri bildirimleri ele almak için çalışıyoruz. Bu derlemede Başlat menüsü, ses seviyesi çıkışı, ağ çıkışı, saat ve takvim çıkışı ve bildirim tostları için düzeltilmiştir.
 • Büyüteç okuma yeteneklerinde bazı hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler yaptık.
 • Fareyi ekranda hareket ettirirken Büyüteç performansı iyileştirildi.
 • Control + Alt + L'nin Büyüteç'i Lens moduna geçirmemesi sorununu çözdük.
 • Hiç kimse hataları sevmez, bu yüzden yeni metin imleci göstergesiyle ilgili olarak birkaçını ezdik. Metin imleci göstergesi artık daha güvenilir bir şekilde görünür ve kaybolur. Ayrıca, metin ölçekleme açıkken ayarlardaki metin imleci göstergesi önizlemesinin boyutunu değiştirmemesi sorununu da düzelttik.
 • Büyüteç güvenilirliğinde iyileştirmeler yaptık.
 • Dosya Gezgini arama önerilerinin Ekran Okuyucusu tarafından okunmadığı bir sorunu düzelttik.
 • Farklı e-posta iletileri arasında gezinirken Outlook'ta "Başlık Durumu" sütununu etkinleştirmiş olsaydınız Ekran Okuyucusu'nda "bilinmiyor" şeklinde bir sorunu düzelttik.
 • Birkaç Anlatıcı iletişim kutusu okuma sorununu düzelttik. Anlatıcı bazen "boş belge" konuşur veya diyalog okumasını çok erken durdurur.
 • Ekran Okuyucusu'nun web sayfalarındaki bir radyo düğmesinin grup adını her zaman söylememesi sorununu düzelttik.
 • Tablodaki hücreler arasında ok gezinirken Ekran Okuyucusu ve Excel'in sütun başlığını söylememesi sorununu düzelttik.
 • Ekran Okuyucusu'nun bir Outlook e-postasındaki tablo hücrelerinde gezinirken tüm hücrenin içeriğini okumak yerine yalnızca "öğe" konuşmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ekran Okuyucusu artık bir paragraf bulmak için web sayfalarını ana yer işaretinden değil, sayfanın üst kısmından okuyacak. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!
 • Ekran Okuyucusu artık aria-haspopup özelliğini destekliyor.
 • Ekran Okuyucusu ile Outlook'ta posta iletilerini okurken iyileştirilmiş Outlook performansı ve kararlılığı.
 • Ekran Okuyucusu güvenilirliğinde iyileştirmeler yaptık.
 • Ekran Okuyucusu giriş öğreniminde bir değişiklik yaptık, bu nedenle giriş öğrenimini kapatmak için Ekran Okuyucusu + 1'e bir kez basmanız yeterlidir. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.
 • Bir kullanıcı Edge'de bir web sayfasına gittiğinde, Ekran Okuyucusu web sayfasını değil, yalnızca URL alanını okurdu.
 • Bir kullanıcı Outlook'ta bir e-postayı yanıtlarken, kullanıcı yazmaya çalışırken Ekran Okuyucusu mesajı otomatik olarak okurken bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Oyunlarda kullanılan hile önleme yazılımının eski sürümlerinde, en son 19H1 Insider Preview sürümlerine güncelleme yapıldıktan sonra bilgisayarların çökmesine neden olabilen bir sorun olmuştur. Yazılımlarını bir düzeltme ile güncellemek için ortaklarla birlikte çalışıyoruz ve çoğu oyun, bilgisayarların bu sorunu yaşamasını önlemek için yamalar yayınladı. Bu sorunla karşılaşma olasılığını en aza indirmek için lütfen işletim sistemini güncellemeye çalışmadan önce oyunlarınızın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Ayrıca, 20H1 Insider Preview derlemelerinde ortaya çıkabilecek benzer sorunları çözmek için hile karşıtı ve oyun geliştiricilerle birlikte çalışıyoruz ve gelecekte bu sorunların olasılığını en aza indirmek için çalışacağız.
 • Bazı Realtek SD kart okuyucuları düzgün çalışmıyor. Sorunu araştırıyoruz.
 • Bazı uygulamalar için simge durumuna küçültme, büyütme ve kapatma başlık çubuğu düğmelerinin çalışmamasına neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Etkilenen bir uygulama kullanıyorsanız, gerektiğinde uygulamayı kapatmak için Alt+F4 beklendiği gibi çalışmalıdır.
 • “Bluetooth ve Diğer Aygıtlar” ve “Yazıcılar ve Tarayıcılar” için Ayarlar'daki Aygıtlar sayfalarındaki metinler doğru şekilde oluşturulmuyor.
 • Lehçe de dahil olmak üzere belirli görüntüleme dillerini kullanan Insider'lar için arama çalışmıyor. Bundan etkileniyorsanız, görüntüleme dilinizi İngilizce'ye ve ardından tercih ettiğiniz görüntüleme diline çevirmek sorunu çözecektir.

Bing Insider Programına Katılın

Bağlılığınız ister Big Ten'e, ister Pac-12'ye ya da ikisinin arasında bir yere bağlı olsun, Bing ile kolej futboluyla ilgili en son haberleri alın. 

Diğer Haberler