p

Windows 10 Insider Preview Build 18965 Duyurusu

GÜNCELLEME 8/22: Merhaba Windows Insider'lar, Windows 10 Insider Preview Build 18965.1005'i (KB4517787) Hızlı halkada Windows Insider'lar için yayınladık. Bu Toplu Güncelleme, hizmet hattımızı daha büyük güncellemelerle test etmemize yardımcı olmak için tasarlandığından biraz daha büyüktür. Bu güncelleme yeni bir şey içermiyor. İşletim sistemindeki birkaç bileşenin sürüm numaralarını basitçe güncelledik.
Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 18965'i ??(20H1) Hızlı halkada Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
ÖNEMLİ: Geliştirme döngüsünün başlarındaki derlemelerde normal olduğu gibi, bu derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu uçağa binerseniz, PC'nize temiz bir kurulum yapmadan Yavaş veya Serbest Bırakma Önizleme halkalarını değiştiremezsiniz.
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanını da buradan inceleyebilirsiniz .
Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Hızlı aramada olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .

Build 18965'teki yenilikler

Oturum açarken uygulamaları yeniden başlatma üzerinde kontrol

Bazılarınızın zaten bildiği gibi, uygulamalar yeniden başlatma için kaydolma özelliğine sahiptir ve bu, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerektiğinde yaptığınız işe geri dönmenizi sağlamak da dahil olmak üzere birkaç durumda yardımcı olur. Daha önce bu seçenek, hesap ayarlarında Oturum açma seçenekleri altındaki "Cihazımın kurulumunu otomatik olarak tamamlamak için oturum açma bilgilerimi kullan" seçeneğine bağlıydı. Bazılarınızın, bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda açık olan uygulamaları Windows'un ne zaman otomatik olarak yeniden başlatacağı konusunda daha açık bir denetimi tercih edeceğine dair geri bildirimler aldık ve 20H1 ile bu seçeneği size getiriyoruz.
Windows artık yeni bir uygulama yeniden başlatma ayarıyla kontrolü size veriyor. Açıldığında, Windows oturumu kapattığınızda, Windows'u yeniden başlattığınızda veya kapattığınızda yeniden başlatılabilir uygulamalarınızı otomatik olarak kaydeder ve bir sonraki oturum açışınızda yeniden başlatır. Bu ayar varsayılan olarak kapalıdır ve istediğiniz zaman Ayarlar > Hesaplar > Oturum Aç'tan değiştirebilirsiniz. Seçeneklerde ve Başlat'ta veya arama kutusunda "uygulamaları yeniden başlat" aratarak bulabilirsiniz.
Yukarıda açıklanan ayrılmış geçişlerle Oturum Açma Ayarları gösteriliyor.

Insider'lar için diğer güncellemeler

Geri Bildirim Merkezi güncellemeleri

Geri Bildirim Merkezi ekibi, özellik isteklerinize dayalı olarak size bazı uygulama güncellemeleri sunmak için son zamanlarda yoğun bir şekilde çalışıyor ve şu anda Hızlı halkada Insider'lara sunulan en son sürüm hakkında paylaşacağımız birkaç değişiklik ve iyileştirmemiz var.
Geribildirim Arama kullanıcı arayüzü güncellemeleri
Uygulamanın Geri Bildirim bölümünde, artık her biri bir simge, renk ve her geri bildirim girişinin üzerinde görüntülenen Sorun veya Öneri etiketleri ile Sorunlar ve Öneriler arasındaki farkı daha net bir şekilde görebileceksiniz. Ayrıca, sorunlara benzer geri bildirim ekleme, önerileri artırma ve geri bildirime yorum ekleme için ikonografi ve ekranları güncelledik.
Geri Bildirim Merkezi'nde geri bildirime göz atarken görünüm gösteriliyor.
Benzer geri bildirim ekleme
Geçmişte, Geri Bildirim Merkezi geri bildirime iki tür katılıma izin veriyordu: oylama ve daha fazla ayrıntı ekleme. Önerilere oy verme fikri çok mantıklı - Microsoft'taki mühendisler, topluluğun bir sonraki adımda hangi özellikleri geliştirmemizi istediğini bilmek istiyor ve özellik önerilerine oy vermek, ilginizin nerede olduğunu görmenin harika bir yoludur.
Ancak, Sorunlar'a oy vermek daha zordu - sorunlar popülerlik meselesi değil ve burada mühendislerin sorunları çözmesine yardımcı olan şey, sorunun nasıl ortaya çıktığına dair net açıklamalara sahip olmaktır. Geri bildirim, özellikle sorunun bir kopyasını içeriyorsa, ekiplerimizin sorunları daha hızlı çözebilmeleri için neyin yanlış gittiğini belirlemesine yardımcı olan tanılama içeriyorsa yararlıdır. Arama sayfasında yapılan oylama genellikle neler olduğuna dair yeterli ayrıntı sağlamadı ve çok az kişinin sorunların kişisel kopyalarını eklemek için mevcut geri bildirimlere girdiğini gördük.
Yeni Benzer geri bildirim ekle özelliğiyle, kendinize uyan belirtilere sahip bir sorun seçtiğinizde, başlığı önceden doldurulmuş olarak geri bildirim formuna yönlendirilirsiniz. Sorunla karşılaştığınızda tam olarak ne olduğunu bize bildirmek için başlığı düzenler veya kendi açıklamanızı eklersiniz. Doğru özellik ekibinin geri bildiriminizi görmesini sağlamak için kategorinizi zaten seçmiş olacağız ve yeni Benzer Geri Bildirim bölümümüzde, seçtiğiniz geri bildirim zaten seçilmiş olacak. Her zamanki gibi, son adım, isteğe bağlı olarak, sayının kendi çoğaltmanızı veya beğendiğiniz ekleri eklemeyi içerir.
Windows Insider Başarıları 
Windows Insider Başarıları sayfasının yenilendiğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Başarıları profil sayfanızdan kendi açılış sayfalarına taşıyarak daha keşfedilebilir hale getirdik ve ilerlemenizi kategorilere ayırmanıza ve izlemenize olanak tanıyan ek özellikler ekledik. Bugün kontrol ettiğinizden ve rozetlerin kilidini açmaya başladığınızdan emin olun. #Builds4Badges hashtag'ini kullanarak sosyal medyadaki geri bildirimlerinizi duymak isteriz.
Kategorilere göre gruplandırılmış, yenilenen Windows Insider Başarılarının görünümü.
Daha önce profilinizde bulunan bilgiler (Cihaz Kimliği ve Kullanıcı Kimliği) artık Geri Bildirim Merkezi'nin ayarlar bölümünde yer almaktadır.
Her zaman olduğu gibi, geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Bildirilecek herhangi bir öneriniz veya sorununuz varsa, bunları Uygulamalar > Geri Bildirim Merkezi altındaki Geri Bildirim Merkezi'nde paylaşabilirsiniz.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Bazı Insider'lar için beklenmedik bir şekilde "kuruluşunuz tarafından yönetiliyor" diyerek Windows'u güncellerken gösterilen ekranlara neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Dokunmatik klavyeyi başlatırken bazen görev çubuğunun beklenmedik bir şekilde gizlenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Yüksek Kontrast Beyaz kullanılıyorsa Dil Ayarlarında bazı renklerin doğru olmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Belirli uygulamalarda arka plan görevlerinin çalışmamasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Odağı WIN+B aracılığıyla görev çubuğunun bildirim alanına ayarlarsanız, ardından bir açılır pencere açarsanız ve kapatmak için Esc tuşuna basarsanız, odak dikdörtgeninin artık doğru görünmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bluetooth ve Diğer Ayarlar sayfasında, ekran okuyucu kullanılırken cihaz türünün yüksek sesle okunmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Metin ölçeklendirmesi %200'e ayarlanmışsa, Bluetooth ve Diğer Ayarlar sayfasında yeni bir kablosuz görüntüleme cihazı eklerken yardım bağlantılarının erişilememesine neden olan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • İçeridekiler, Windows Kurtarma Ortamı'nda (WinRE) "Bu Bilgisayarı Sıfırla" altında yeni bir "Bulut indirme" seçeneği görebilir. Bu özellik henüz tam olarak çalışmıyor. Olduğunda size haber vereceğiz, böylece deneyebilirsiniz!
 • Oyunlarda kullanılan hile önleme yazılımının eski sürümlerinde, en son 19H1 Insider Preview sürümlerine güncelleme yapıldıktan sonra bilgisayarların çökmesine neden olabilen bir sorun olmuştur. Yazılımlarını bir düzeltme ile güncellemek için ortaklarla birlikte çalışıyoruz ve çoğu oyun, bilgisayarların bu sorunu yaşamasını önlemek için yamalar yayınladı. Bu sorunla karşılaşma olasılığını en aza indirmek için lütfen işletim sistemini güncellemeye çalışmadan önce oyunlarınızın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Ayrıca, 20H1 Insider Preview derlemelerinde ortaya çıkabilecek benzer sorunları çözmek için hile karşıtı ve oyun geliştiricilerle birlikte çalışıyoruz ve gelecekte bu sorunların olasılığını en aza indirmek için çalışacağız.
 • Bazı Realtek SD kart okuyucuları düzgün çalışmıyor. Sorunu araştırıyoruz.
 • Bazı uygulamalar için simge durumuna küçültme, büyütme ve kapatma başlık çubuğu düğmelerinin çalışmamasına neden olan bir sorun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Etkilenen bir uygulama kullanıyorsanız, gerektiğinde uygulamayı kapatmak için Alt+F4 beklendiği gibi çalışmalıdır.
 • Bazı WSL dağıtımları yüklenmeyecek ( Sayı #4371 ).
 • DWM'nin bazı Insider'lar için beklenmedik şekilde yüksek sistem kaynakları kullandığına dair raporları araştırıyoruz.
 • Az sayıda Insider'ı etkileyen, önceki uçuşta başlayan, bir lsass.exe çökmesi içeren ve "Windows bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor" mesajıyla sonuçlanan bir sorun var. Bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz ve sabrınız için teşekkür ederiz.
 • [Eklendi]  "Bluetooth ve Diğer Aygıtlar" ve "Yazıcılar ve Tarayıcılar" için Ayarlar'daki Aygıtlar sayfalarındaki metinler doğru şekilde oluşturulmuyor
 • [Eklendi]  Arama, Lehçe de dahil olmak üzere belirli görüntüleme dillerini kullanan Insider'lar için çalışmıyor. Bundan etkileniyorsanız, görüntüleme dilinizi İngilizce'ye ve ardından tercih ettiğiniz görüntüleme diline çevirmek sorunu çözecektir.

Bing Insider Programına Katılın

Alerji mevsimi moralinizi mi bozdu? Bing ile hazırlıklı kalın! Çeşitli konumlar için mevcut ve gelecekteki polen sayılarına göz atın İster farklı bir şehre bir gezi planlıyor olun ister yerel bir geziye hazırlanıyor olun, mevcut ağaç, çimen ve ragweed poleni seviyelerini görmek için Bing'i kullanın.
Bu Bing özelliklerini ilk öğrenenler arasında olmak istiyorsanız, Bing Insider Programımıza katılın .
 

16.08.2021

Diğer Haberler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.