Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 18963 Duyurusu


Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 18963'ü (20H1) Hızlı halkada Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .

ÖNEMLİ: Geliştirme döngüsünün başlarındaki derlemelerde normal olduğu gibi, bu derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu uçağa binerseniz, PC'nize temiz bir kurulum yapmadan Yavaş veya Serbest Bırakma Önizleme halkalarını değiştiremezsiniz.
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam olarak bakmak istiyorsanız Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanını da buradan inceleyebilirsiniz .
Bu yapıdaki özelliklerden hiçbirini görmüyor musunuz? Hızlı aramada olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin İşlerin beklediğiniz gibi gitmediğini bize bildirmek için buradan geri bildirim gönderin .

Build 18963'teki yenilikler

GPU sıcaklığı Görev Yöneticisine geliyor

Görev Yöneticisi için uzun süredir takip ettiğimiz isteklerden biri, sıcaklık izleme desteği eklemek ve bugünün derlemesiyle bu istekte ilerleme kaydediyoruz. Özel bir GPU kartınız varsa, şimdi Performans Sekmesindeki listelemesinin yanında mevcut sıcaklığı kabartacağız.
Görev Yöneticisi'nde GPU'nun sıcaklığı gösteriliyor.
Umarız değişikliği beğenirsiniz! Görev Yöneticisi için başka bir geri bildiriminiz varsa, lütfen paylaşmaktan çekinmeyin. Bu alanda önerilerde bulunmak veya sorunları bildirmek için WIN+F tuşlarına basın ve Geri Bildirim Merkezi'nde Masaüstü Ortamı > Görev Yöneticisi altında geri bildirimi dosyalayın.
Notlar:
 • GPU sıcaklığının Görev Yöneticisi'nde gösterilmesi şu anda yalnızca özel bir GPU kartınız varsa desteklenmektedir.
 • Sıcaklığı görmek için güncellenmiş bir grafik sürücüsüne ihtiyacınız olabilir. Özellikle WDDM'nin 2.4 (veya üstü) sürümünü destekleyen bir sürüm gereklidir. Bilgisayarınızın hangi sürüme sahip olduğunu kontrol etmek için WIN+R tuşlarına basın ve dxdiag girin. Ekran sekmesinin altında, Sürücü Modeli'nin yanında WDDM sürümünüzü söyleyecektir.
 • Şu anda sıcaklık değeri yalnızca Santigrat olarak desteklenmektedir.

Sanal masaüstlerinizi yeniden adlandırma

Görev Görünümünde, hepsinin adları ayarlanmış sanal masaüstleri gösteriliyor.
Sanal Masaüstleri, PC'nizdeki farklı görevleri görsel ve bilişsel olarak ayırmanıza yardımcı olmak için mevcuttur. Sunum yaparken de kullanışlı olabilirler - farklı masaüstlerinde demolar hazırlamanıza olanak tanır. Yüksek sesle ve net bir şekilde duyduğumuz bir şey, çalışma alanları arasındaki ayrımı sağlamlaştırmaya yardımcı olmak için farklı masaüstleriniz için adlar belirleyebilmek istediğinizdir ve bunu Hızlı halkada Insider'lara sunmaktan heyecan duyuyoruz. tam olarak!
Denemek ister misin? Değişiklikle, Görev Görünümü'nü açtığınızda (görev çubuğundaki Görev Görünümü düğmesini seçerek veya WIN+Sekme tuşlarına basarak), masaüstünüzün adına tıklamak artık onu, adı ayarlayabileceğiniz düzenlenebilir bir alan haline getirecektir. istediğiniz herhangi bir şey olun (emoji dahil). Ayrıca Görev Görünümü'nde istediğiniz masaüstünün küçük resmine sağ tıklayabilirsiniz ve içinde Yeniden Adlandır girişi olan bir bağlam menüsü görünmelidir. Henüz oluşturulmuş ek masaüstünüz yoksa, başlamak için Görev Görünümü'nde “Yeni masaüstü” öğesini seçin.
Ve evet, soracağınızı bildiğimiz için – isimler yeniden başlatılmaya devam ediyor. ??
Şu anda bu değişiklik, Hızlı halkadaki Insider'ların %50'si için geçerlidir ve deneyim kalitesini değerlendirirken, önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunmayı genişleteceğiz.

Ayarlar'da İsteğe Bağlı Özellikler sayfasını iyileştirme

Geri bildiriminize dayanarak, Ayarlar'daki (Ayarlar > Uygulamalar ve Özellikler > İsteğe Bağlı Özellikler) İsteğe Bağlı Özellikler sayfasında bir dizi kullanılabilirlik iyileştirmesi yaptık ve bunlar artık Hızlı halkada Insider'lara sunulmaya başlıyor.
 • Çoklu seçim : Artık aynı anda birden fazla isteğe bağlı özelliği seçip yükleyebilirsiniz.
 • Daha iyi liste yönetimi : Artık isteğe bağlı özellikler listelerinde arama yapabilir ve bunları Ad, Boyut ve Kurulum tarihine göre sıralayabilirsiniz.
 • Daha faydalı bilgiler : Artık her isteğe bağlı özelliğin kurulum tarihini 'Yüklü özellikler' listenizde görebilirsiniz. Ayrıca, yüklenebilecek özellikler listesindeki her isteğe bağlı özelliğin açıklamasına özellik bağımlılıkları ekledik.
 • Sayfada daha kolay gezinme : En son yüklemelerinizin/kaldırmalarınızın/iptallerinizin durumunu doğrudan ana sayfada 'Son eylemler' bölümünde görüntüleyin. Artık isteğe bağlı özellikler ekleyebilir ve açılır diyaloglar aracılığıyla geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz, böylece ana sayfadan asla uzaklaşmanıza gerek kalmaz
Denemeniz için heyecanlıyız! Şu anda bu değişiklikler Hızlı halkadaki Insider'ların %50'si için geçerlidir ve deneyim kalitesini değerlendirirken önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunmayı genişleteceğiz. PC'nizde kullanıma sunulduğunda göreceğiniz şeylere bir göz atın:
İsteğe bağlı özellikler için açılış sayfası gösteriliyor - en üstte iki isteğe bağlı özelliğin yüklendiğini görebilirsiniz.
Yeni bir isteğe bağlı özellik eklenirken arama kutusunun gösterilmesi.

Ayarlara Fare İmleci hızı ekleme

Bazı Insider'ların fark ettiği gibi, artık fare imlecinizin hızını Ayarlar'dan ayarlayabilirsiniz! Bu, Ayarlar ve Kontrol Paneli deneyimlerini birleştirmek için devam eden büyük çabamızın son parçasıdır. Ayarı Ayarlar > Cihazlar > Fare altında bulabilirsiniz.
Fare Ayarlarında İmleç hızı kaydırıcısını gösteriliyor.

Not Defteri'ni mağazada güncellenebilir hale getirme

Not Defteri, 30 yılı aşkın bir süredir Windows'ta çok sevilen bir metin düzenleyicisidir. Son birkaç sürümde, geri bildirimlerinize dayanarak Not Defteri'nde bir dizi küçük iyileştirme yaptık ( genişletilmiş satır sonlandırma desteği , aramayı sarma ve kaydedilmemiş içerik olduğunda belirtme dahil ). Gelecekteki Not Defteri güncellemelerinin mağaza aracılığıyla otomatik olarak sağlanabilmesi için bir değişiklik. Bu bize, Windows sürümlerinin sınırları dışındaki sorunlara ve geri bildirimlere yanıt verme esnekliği sağlayacaktır. Her zaman olduğu gibi, Not Defteri için herhangi bir geri bildiriminiz varsa, bunu Uygulamalar > Not Defteri altındaki Geri Bildirim Merkezi'ne bekliyoruz .

Geleneksel Çince IME iyileştirmeleri

Yeni Geleneksel Çin Bopomofo, ChangJie ve Quick IME'ler hakkında geri bildirimde bulunan herkese teşekkür ederiz. Geliştirici ekibi, kaliteyi iyileştirmek ve hataları düzeltmek için çalışıyor. Bugünkü yapı ile:
 • Araç Çubuğu İyileştirmeleri: Ayarda [IME araç çubuğunu kullan] kapatıldığında bile araç çubuğunun görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik. Araç çubuğu menüsüne [Araç çubuğunu gizle] düğmesini de ekledik.
Ayarlar menüsüyle birlikte IME araç çubuğunun gösterilmesi.
Not: Araç çubuğunu göstermenin/gizlemenin diğer yolları:
 • Ayarlardan: [?/?] simgesine sağ tıklayın > [Ayarlar] > [Genel] > [IME araç çubuğunu kullan] öğesine tıklayın
 • Sağ tıklama menüsünden: [?/?] simgesine sağ tıklayın > [IME araç çubuğunu göster/gizle]
 
 • Aday Penceresi İyileştirmeleri: Aday pencere kalitesini iyileştirmek için çalışıyoruz.
  • Aday penceresinin bazen yalnızca sınırlı sayıda aday gösterdiği bir sorunu düzelttik.
  • Tablo görünümünde gösterilen adayların sayı tuşlarıyla seçilememesi sorununu düzelttik.
Lütfen bu yeni IME'yi denemeye devam edin ve geri bildiriminizi bize bildirin .

Windows'ta hesap resminizde yapılan değişiklikler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.