Alışveriş Sepetim
19,042
20,718

Windows 10 Insider Preview Build 18912'yi Duyurma

Merhaba Windows Insiders, bugün Windows 10 Insider Preview Build 18912 (20H1) hızlı halka Windows Insiders için yayınlıyoruz.

Önemlİ: Geliştirme döngüsünün başlarındaki yapılarda normal olduğu gibi, bu yapılar bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu uçuşa biniyorsanız, bilgisayarınıza temiz yükleme yapmadan Yavaş veya Sürüm Önizleme halkalarını değiştiremezsiniz. 19H1'de kalmak istiyorsanız, lütfen bu uçuşa katılmadan önce Windows Insider Programı *> Ayarlar > > Güncelleme ve Güvenlik programı aracılığıyla zil ayarlarınızı değiştirin. Ayrıntılar için bu blog gönderisi..

Insider'ın hangi yapıda çaldığına tam bir göz atmak istiyorsanız - Flight Hub'a gidin. Ayrıca, mevcut geliştirme döngüsü için Insider uçuşlarının bir parçası olarak ortaya çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam bir listesi de dahil olmak üzere belgelerimizin geri kalanına buradan göz atabilirsiniz.

Bu yapıdaki tüm özellikleri görmüyor musunuz? Hızlı zil sesinde olduğundan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin.

18912'deki yenilikler

Ekran Okuyucusu Geliştirmeleri

"Bana tıklayın" bağlantı çözümü: "Bana tıkla" bağlantılarını tıklayarak hüsrana mı uğruyorsun? Ekran Okuyucusu artık size bağlı olan sayfanın başlığını söyleyebilir— caps + ctrl + D tuşlarına basmanız yeterlidir ve Ekran Okuyucusu bulunduğunuz köprüyü URL'sini alır ve Ekran Okuyucusu'na sayfa başlığını sağlayacak çevrimiçi bir hizmete gönderir. Ekran Okuyucusu tarafından tüm çevrimiçi hizmet kullanımını devre dışı bırakmak isterseniz, bunu Ekran Okuyucusu Ayarları'nda kapatabilirsiniz. Size anlamlı bir sayfa başlığı vermeyen bağlantılar bulursanız, lütfen bize geri bildirim gönderin. Teşekkürler!

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Bazı Insider'ların son uçuşta beklenmedik yeşil ekranlar yaşamasına neden olan ve win32k.sys ile ilgili bir hataya işaret eden bir sorunu düzeltdik.
 • Ekranın sık sık kararmasıyla sonuçlanan son iki uçuştan yüksek bir DWM çökmesini düzeltdik (ve sonra her şey tekrar gösteriliyor).
 • Tüm uygulamaları en aza indirdikten sonra bazı kullanıcılar için tam ekran otomatik kuralı aracılığıyla beklenmedik şekilde Etkinleştirme Odağı Yardımı ile sonuçlanan bir sorunu düzeltdik.
 • Gelişmiş bir oturum VM'sine bağlanmak için uzak masaüstünü kullandıysanız, görev çubuğu arama sonuçlarının görünmemesine (yalnızca karanlık bir alan) neden olan bir sorunu düzeltdik.
 • Belirli emojilerin Metinden Konuşmaya (TTS) tarafından okunmamasının bir sorununu düzeltdik.
 • Erişim Kolaylığı ayarlarında bir renk filtresi seçerken, renk filtreleri seçeneği kapatılıp yeniden açık olmadıkça hemen etkili olmamış olma sorununu düzeltdik.
 • Ayarlar uygulamasındaki Grafik Ayarları sayfasına giden kullanıcıların Ayarlar uygulaması çökmelerine neden olmalarına neden olan bir sorunu düzeltdik.
 • Görev çubuğundaki güncelleme simgesini çift tıklatma, Ayarlar'ın başlatılmasına ve ardından hemen çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son birkaç uçuşta emoji paneli ve pano geçmişi güvenilirliğini etkileyen bir sorunu düzeltdik.
 • Doğu Asya IME'leri (Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince ve Japon IME) için IME aday penceresinin bazen görünmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Çince Pinyin ve Wubi IME metin adaylarının Numpad'deki sayı tuşlarına göre seçilememesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Çince Pinyin IME aday penceresi için araç ipuçlarının boyutunun tutarsız bir yazı tipi boyutuna sahip olduğu bir sorunu düzeltdik.
 • [EKLendİ 6/6] Windows Mürekkep Çalışma Alanı'ndaki değişiklikler: Bazı Insider'lar, Windows Mürekkep Çalışma Alanı'nın bilgisayarlarında değiştiğini fark edebilir. Bunun nedeni, Windows Mürekkep Çalışma Alanı deneyimini geliştirmemizdir. Bunun bir parçası olarak, Windows Mürekkep Çalışma Alanı'nın Microsoft Whiteboard uygulamamıza doğrudan bağlantı ile daha küçük olduğunu fark edecek ve size zengin fikir ve işbirliği özellikleri sağlayacaktır. Sketchpad kullandıysanız endişelenmeyin. Üzerinde çalıştığınız çizimi (Resimler klasörünüze) kaydettik. Buna ek olarak, Windows Mürekkep Çalışma Alanı, ekranınızı hızlı bir şekilde yakalamanıza ve geliştirilmiş Ekran Alıntısı ve Çizim uygulamasıyla açıklama eklemenize olanak tanır. Geri bildirimlerinizi duyduk ve Windows Mürekkep Çalışma Alanı'nı sizin için kolaylaştırdık. Gelişmeye devam ederken bizi izlemeye devam edin!

Bilinen Sorunlar

 • Home sürümlerinde, bazı aygıtlar güncelleştirme geçmişi sayfasında "güncelleştirme yüklü" olarak görünmeyebilir.
 • Giriş sürümleri için, bazı aygıtlar Windows Update sayfasındaki "karşıdan yükleme ilerleme durumu %" değişikliğini göremeyebilir.
 • En son 19H1 Insider Preview yapılarına güncellendikten sonra bilgisayarların çökmelere neden olabileceği oyunlarda kullanılan hile önleme yazılımının eski sürümleriyle ilgili bir sorun olmuştur. Yazılımlarının bir düzeltmeyle güncellenmesi için iş ortaklarıyla çalışıyoruz ve çoğu oyun, bilgisayarların bu sorunu yaşamasını önlemek için yamalar yayımladı. Bu sorunla karşılaşma olasılığını en aza indirmek için, işletim sistemini güncelleştirmeye çalışmadan önce lütfen oyunlarınızın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Ayrıca, 20H1 Insider Preview yapılarında ortaya çıkabilecek benzer sorunları çözmek için hile karşıtı ve oyun geliştiricileriyle birlikte çalışıyoruz ve gelecekte bu sorunların olasılığını en aza indirmek için çalışacağız.
 • Bazı Realtek SD kart okuyucuları düzgün çalışmıyor. Konuyu araştırıyoruz.
 • Emoji ve dikte panellerini sürüklerken gözle görülür bir gecikme vardır.
 • Kurcalama Koruması, bu yapıya güncelleştirildükten sonra Windows Güvenliği'nde kapatılabilir. Tekrar açabilirsin.
 • Bopomofo IME ile ilgili bir sorunun farkındayız, karakter genişliği aniden Yarım genişlikten Tam genişliğe değiştirildi ve araştırıyoruz.
 • [EKLENDI] Bazı kullanıcılar, yüksek RAM tüketimi nedeniyle bu yapıyı indirirken bir hata koduyla karşılaştı. İndirme işlemi boyunca yavaşça çalışacaktır, ancak bu normalden çok daha uzun sürecektir. Bu gecikme sizin için sorunlara neden olacaksa, bu yapıyı atlamak isteyebilirsiniz. Devam eden bu sorun için bir düzeltmemiz var ve bir sonraki yapıda sizin için olmasını planlıyoruz.
 • [EKLENDI] Kullanıcılar bu yapıda isteğe bağlı masaüstü Özellikleri "özellik ekle" seçeneğini kullanamaz.

Geliştiriciler için bilinen sorunlar

 • Hızlı halkadan yapılar yükler ve Yavaş halkaya veya Sürüm Önizleme halkasına geçerseniz, geliştirici modunu etkinleştirme gibi isteğe bağlı içerik başarısız olur. İsteğe bağlı içerik eklemek/yüklemek/etkinleştirmek için Hızlı halkada kalmanız gerekir. Bunun nedeni, isteğe bağlı içeriğin yalnızca belirli halkalar için onaylanmış yapılara yüklenecek olmasıdır.

Bing 10 yaşına giriyor!

Bugün Bing'in doğum günü, ama bu yıl hediyeleri veren Bing. Bing'in 10.

Bu Bing özellikleri hakkında ilk öğrenenler arasında olmak istiyorsanız, Bing Insider Programımıza katılın.

Windows Insider Podcast'in 20.

Microsoft'un kuantum bilişime yaklaşımına büyüleyici bir dalış yapmak için Windows Insider Podcast: Quantum Leaps ve Windows Güncellemeleri'nin 20. Ardından, Windows Update deneyiminde yapılan son geliştirmelere içeriden göz atın. Makine öğrenimi ve artan şeffaflık, Windows ekibinin kullanıcı geri bildirimlerini izlemelerine ve şimdiye kadarki en iyi güncelleme deneyimimizi sunmalarına yardımcı oluyor.

En sevdiğiniz podcast uygulaması veya web sitemizdendinleyin.

Hizmet Olarak Koşuşturmaca için kapalı kalma
süresi yok, Dona <3

28.10.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.