Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows 10 Insider Preview Build 18908 Duyurusu Dona Sarkar


Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 18908'i (20H1) Hızlı halkada Windows Insider'lara sunuyoruz .

ÖNEMLİ: Geliştirme döngüsünün başlarındaki derlemelerde normal olduğu gibi, bu derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu uçağa binerseniz, PC'nize temiz bir kurulum yapmadan Yavaş veya Serbest Bırakma Önizleme halkalarını değiştiremezsiniz. 19H1'de kalmak istiyorsanız, lütfen bu uçağa binmeden *önce* Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı aracılığıyla zil ayarlarınızı değiştirin. Ayrıntılar için bu blog gönderisine bakın .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam bir göz atmak istiyorsanız - Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanını da buradan inceleyebilirsiniz .
Bu yapıdaki tüm özellikleri göremiyor musunuz? Hızlı aramada olduğunuzdan emin olmak için Windows Insider Ayarlarınızı kontrol edin .

Telefon uygulamanız – Daha da yeni özelliklerle tanışın

Bu derlemede Telefonunuz uygulamasına birçok yeni özellik getiriyoruz. Onları deneyin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Telefon ekranı – Erişilebilirlik özellikleri, klavye dili ve düzeni, yeni telefon modelleri

Ekran okuma ve odak izleme olmak üzere iki yeni erişilebilirlik özelliğinin yanı sıra telefon ekranındayken Android telefonunuzun klavye dilini veya düzenini kolayca değiştirebilme özelliğini önizlemekten memnuniyet duyuyoruz.

Ekran okuma

TalkBack kullanıcıları için, daha sorunsuz cihazlar arası okuma için Android telefonunuzun erişilebilirlik ayarları altında bulunan Telefon Eşlikçiniz erişilebilirlik hizmetini etkinleştirebilirsiniz. Hem TalkBack hem de Telefon Eşlikçiniz erişilebilirlik hizmetleri açıldığında, Ekran Okuyucusu bilgisayarınızdan oynayarak, bilgisayarınızın klavyesini veya faresini kullanarak etkileşim kurarken telefon ekranınızda neyi seçip etkinleştirdiğinizi açıklar.
TalkBack ve Telefon Eşlikçinizin ayarlarının 'Açık' olarak ayarlandığını gösteren ekran.

Odak izleme

Artık telefon ekranındayken tercih ettiğiniz büyütme oranında Android telefonunuzun uygulamalarıyla etkileşime girebileceksiniz. Odak izleme, klavye odağınızı ve fare işaretçisi girişinizi sorunsuz bir şekilde takip eder.
Odak izleme erişilebilirlik özelliğini etkinleştirmek için önce Android telefonunuzda Telefon Eşlikçiniz erişilebilirlik hizmetini ve TalkBack'i açmanız gerekir. Bu hizmetler etkinleştirildikten sonra, Windows Tuşu ve Artı işareti (+) kısayolunu kullanarak PC'nizde Büyüteç'i açabilir veya uygulamayı Windows menünüzden açabilirsiniz.
%200 büyütmede odak izleme özelliğini gösteren ekran.

Klavye dili ve düzeni

Telefonunuzun ekran araç çubuğunda yeni bir simge göreceksiniz. Bu simgeyi seçmek sizi klavye dilinizi veya düzeninizi değiştirebileceğiniz telefon ayarları sayfasına götürecektir. Bu ayar fiziksel klavyelere özeldir, bu nedenle yalnızca telefonunuza PC'nizden yazarken geçerlidir ve telefonunuzun dilini veya klavye yapılandırmasını değiştirmez. Farklı dillerde yazıyorsanız veya klavye düzeninizi değiştirmek istiyorsanız, deneyin.
Telefon ekranında yeni Klavye dili simgesini gösteren ekran.

Telefon ekranı artık ek Samsung telefon modellerini destekliyor

Desteklenen telefon modeli listesi genişlemeye devam ediyor, artık Samsung Galaxy A8 ve Galaxy A8+ için desteği etkinleştirdik. Cihaz listesini zaman içinde genişletmeye devam edeceğiz.

Telefon ekranı gereksinimleri

 • Android 7.0 veya üstünü çalıştıran belirli Android telefonlar
  • Samsung Galaxy S10e, S10, S10+, S9, S9+, S8, S8+
  • Samsung Galaxy Not 9, Not 8
  • Samsung Galaxy A8, A8+
  • OnePlus6, 6T
 • Düşük enerjili çevre birimi rolünü destekleyen Bluetooth radyolu Windows 10 PC
 • Minimum Yapı 18338 ve üzeri
 • Android telefon açık olmalı, PC'nin Bluetooth kapsama alanı içinde ve PC ile aynı ağa bağlı olmalıdır

Bilinen Sorunlar

 • Dokunmatik giriş çalışmıyor
 • Bilgisayarda görüntülenen telefon ekranında mavi ışık tercihleri ??uygulanmayacak
 • Ekran okuyucu geri bildiriminin yanı sıra diğer sesler PC'den değil telefon hoparlörlerinden çalınır
 • Odak izlemeyi kullanırken her iki erişilebilirlik özelliğini aynı anda etkinleştirirseniz, büyüteç dikdörtgeni gezinmenizi takip eder, ancak görsel Ekran Okuyucusu dikdörtgeni doğru metni okusa bile statik kalır.

Yeni mesajlaşma özellikleri

 • MMS mesajları gönderin ve alın – Artık doğrudan Telefonunuz uygulamasından Giphy dahil olmak üzere resimler ve GIF'ler gönderip alabilirsiniz.
 • Okunmamış mesaj göstergesi (rozet)
  • Gezinti bölmesi – Mesajlar düğümünde okunmamış mesajlarınız olduğunu gösteren görsel bir gösterge
  • PC Görev Çubuğu – Bilgisayarınızın görev çubuğunuzdaki Telefonunuz uygulaması simgesinde okunmamış mesajlarınız olduğunu gösteren görsel bir gösterge
  • Okunmamış konuşmalar – Okunmamış mesajların bulunduğu dizilerdeki görsel gösterge
 • Kişi resimleri – Telefon uygulamanız artık profil resimleri içeren tüm kişileriniz için kişi küçük resimlerini senkronize edecek, böylece kiminle mesajlaştığınızı kolayca belirleyebilirsiniz.
 • Hat içi yanıt – Telefonunuz uygulamasını açmanıza gerek kalmadan kısa mesaj bildirimlerinden gelen kısa mesajları hızlı bir şekilde yanıtlayabilirsiniz.
 • Emoji seçici – Suratlar, insanlar, yemek ve daha fazlası. Doğrudan uygulama içinden metin mesajlarınıza kolayca emoji ekleyebilirsiniz.
Yeni mesajlaşma özelliklerini gösteren ekran – MMS, okunmamış mesaj göstergesi, satır içi yanıt

Telefonunuz artık mobil veriler üzerinden senkronize edilebilir

Bu çok istenen özellik artık kullanılabilir. Android telefonunuzu Wi-Fi ağına bağlamak zorunda kalmadan fotoğraflarınızı, mesajlarınızı ve bildirimlerinizi mobil veriler üzerinden senkronize edebilirsiniz.
 • Telefon Eşlikçiniz uygulama ayarları altında "Mobil veriler üzerinden senkronize et"i etkinleştirin
 • Etkinleştirildiğinde, telefonunuzda 'Bilgisayarınıza bağlı' ifadesini görmelisiniz.
Telefon Eşlikçiniz uygulama ayarları altında 'Mobil veriler üzerinden eşitleme'yi gösteren ekran

Renkli yeni simgeler

Ayrıca, Windows ailesinin bir parçası gibi hissetmelerini sağlamak için hem Telefonunuz hem de Telefon Eşlikçiniz için yeni bir görünüm sunuyoruz. Telefon Eşlikçiniz simgesi telefonları vurmaya başladı ve Telefonunuz simgesi önümüzdeki günlerde Windows PC'lere ulaşacak.
Yeni Telefonunuz ve Telefon Eşlikçiniz simge tasarımları.
Bu özellikler, 19H1 veya daha yeni sürümlerde kademeli olarak Insider kullanıcılarına sunulacaktır, bu nedenle bunları bilgisayarınızda görmeniz birkaç gün sürebilir.
Geri bildiriminizi duymak isteriz, bu nedenle Telefonunuz > Ayarlar > Geri bildirim gönder altında sorunları bildirerek ne düşündüğünüzü bize bildirin.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Hızlı başlatmanın etkinleştirildiği belirli cihazlarda, yeniden başlatmadan sonra gece ışığının açılmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Hızlı başlatmanın etkinleştirildiği belirli cihazlarda renk profillerinin/gama'nın yeniden başlatmadan sonra açılmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Başlat Menüsü ve Tüm uygulamalardaki bazı özelliklerin FR-FR, RU-RU ve ZH-CN gibi dillerde yerelleştirilmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • WMA kayıpsız kod çözücünün 24 bit modundayken bazı müzik çalarları etkileyen önemsiz çıktı vermesi sorununu düzelttik.
 • Video Oynatma Ayarları altındaki pil seçenekleri açılır listesinin beklenmedik şekilde boş kalmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Güç düğmesi menüsünde "güncelleme ve yeniden başlatma" listelenmesine rağmen Başlat'taki Güç düğmesinin bazen güncellemelerin mevcut olduğunu gösteren bir nokta göstermemesi sorununu düzelttik.
 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.