Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 18894 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 18894 (20H1)' i Hızlı halkada Windows Insider'lara sunuyoruz .
ÖNEMLİ: Geliştirme döngüsünün başlarındaki derlemelerde normal olduğu gibi, bu derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu uçağa binerseniz, PC'nize temiz bir kurulum yapmadan Yavaş veya Serbest Bırakma Önizleme halkalarını değiştiremezsiniz. 19H1'de kalmak istiyorsanız, lütfen bu uçağa binmeden *önce* Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı aracılığıyla zil ayarlarınızı değiştirin. Ayrıntılar için bu blog gönderisine bakın .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam bir göz atmak istiyorsanız - Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanını da buradan inceleyebilirsiniz .

18894'teki yenilikler

Dosya Gezgini iyileştirmeleri

Daha fazla tutarlılık ve dosyalarınızı bulmayı kolaylaştırmak için geri bildiriminizi duyduk. Önümüzdeki birkaç gün içinde, şimdi Windows Search tarafından desteklenen yeni bir Dosya Gezgini arama deneyimi sunmaya başlayacağız. Bu değişiklik, OneDrive içeriğinizi çevrimiçi olarak geleneksel dizine alınmış sonuçlarla entegre etmenize yardımcı olacaktır. Bu sunum küçük bir yüzde ile başlayacak ve ardından deneyimin kalitesini doğrularken daha fazla Insider kullanıcısının sunumunu artıracağız.
Bu senin için ne anlama geliyor? Yeni deneyime sahip olduğunuzda, Dosya Gezgini'nin arama kutusuna yazarken, parmaklarınızın ucunda seçebileceğiniz önerilen dosyalarla doldurulmuş bir açılır menü göreceksiniz.
Bu iyileştirilmiş sonuçlar, yeni öneriler kutusundaki girişe tıklayarak doğrudan başlatılabilir veya dosya konumunu açmak istiyorsanız, girişi sağ tıklayın ve bunu yapmak için bir seçenek olacaktır. Komutları kullanmanız veya dizine eklenmemiş konumlarda daha derine inmeniz gerekiyorsa, yine de enter tuşuna basabilir ve görünümü geleneksel arama sonuçlarıyla doldurabilirsiniz.
Dosya Gezgini'nin arama kutusuna yazdığınızda görünen yeni açılır liste gösteriliyor.
Tasarımı da güncelledik, bu nedenle şimdi Dosya Gezgini'nde arama kutusunu tıkladığınızda (veya odağı ayarlamak için CTRL+E tuşlarına bastığınızda), arama geçmişinizi içeren açılır listeyi göreceksiniz.
Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız veya herhangi bir geri bildiriminiz varsa, bunları Geri Bildirim Merkezi'nde "Dosyalar, Klasörler ve Çevrimiçi Depolama" > "Dosya Gezgini" altında dosyalayın.
NOTLAR: Ekran görüntüsünde fark edebilirsiniz, Öneriler açılır menüsünde sonuçları göstermek için biraz daha fazla alan olması için Dosya Gezgini arama kutusunu genişlettik – bu yeni bir seçenek değil, ancak nasıl yapılacağını bilmek isteyebileceğinizi düşündük : farenizi arama kutusunun başlangıç ??kenarına getirmeniz yeterlidir; fareniz yeniden boyutlandırılmış bir çift ok imlecine dönüşmelidir. Sadece aşağı tıklayıp arama kutusunu biraz daha geniş olacak şekilde sürükleyin.

Erişilebilirlik iyileştirmeleri

 • Tablo okuma iyileştirmeleri : Ekran Okuyucusu artık tabloları okurken daha verimli. Aynı satır veya sütunda gezinirken başlık bilgileri tekrarlanmaz. Tablolara girmek ve çıkmak da daha az ayrıntılıdır.
 • Ekran Okuyucusu web sayfası özeti : Ekran Okuyucusu'nda bir web sayfası özeti vermek için yeni bir komut var! (Anlatıcı + S). Şu anda bu komut köprüler, yer işaretleri ve başlıklar hakkında bilgi verecektir.
 • Büyüteç metin imleci ayarı : Windows Büyüteç, metin imlecini ekranın ortasında tutarak yazmayı daha kolay ve pürüzsüz hale getiren yeni bir yeteneğe sahiptir. Ekranın ortalanması varsayılan olarak açıktır ve Büyüteç ayarlarından değiştirilebilir.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Son birkaç uçuşta fare tekerleği veya dokunmatik yüzey ile kaydırmanın sistem genelinde güvenilir bir şekilde çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Windows Güvenliği'nde Bellek Bütünlüğü sayfasının açılmasının uygulamanın çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Görev çubuğu sistem tepsisindeki Windows Update simgesinin yüksek DPI için optimize edilmemiş olması sorununu düzelttik.
 • Yakın zamanda, MSA'ya bağlı bir kullanıcı PC'ye yerel bir kullanıcı eklemeye çalıştığında "Bu bilgisayara başka birini ekle" penceresinin çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • WIN+(dönem) kaomoji bölümü kategori adlarında bir yazım hatası düzeltildi.
 • Kullanıcıların arama alaka düzeyi mantığının eski bir sürümüne takılıp kalmasına ve sonraki arama sonuçlarını etkilemesine neden olabilecek bir yarış durumunu düzelttik.
 • "Bu cihazdaki deneyimlere devam et" grup ilkesi "devre dışı" olduğunda Başlat menüsünün başlamamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ekran Okuyucusu + R komutunu kullanarak gezinmenin PowerPoint Düzenleme Görünümü'nde takılıp kalmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ekran Okuyucusu, Ekran Okuyucusu + F2 listesinde listelenen her komuttan sonra artık "boş" okumaz.
 • Ekran Okuyucusu'nun düşük ses seviyesinde olduğu ve artırılamadığı bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Bir işletim sistemi hatası nedeniyle Telefonunuz uygulaması bu yapı üzerinde çalışmayacaktır (20H1 Yapı 18894). Yavaş ve Yayın Önizleme halkalarındaysanız, bu sorun Telefonunuz uygulamasını etkilemez. Fast ring'e bir sonraki uçuşta bu sorunun çözülmesini bekliyoruz. Sabrınızı takdir edin.
 • Oyunlarda kullanılan hile önleme yazılımının eski sürümlerinde, en son 19H1 Insider Preview sürümlerine güncelleme yapıldıktan sonra bilgisayarların çökmesine neden olabilen bir sorun olmuştur. Yazılımlarını bir düzeltme ile güncellemek için ortaklarla birlikte çalışıyoruz ve çoğu oyun, bilgisayarların bu sorunu yaşamasını önlemek için yamalar yayınladı. Bu sorunla karşılaşma olasılığını en aza indirmek için lütfen işletim sistemini güncellemeye çalışmadan önce oyunlarınızın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Ayrıca, 20H1 Insider Preview derlemelerinde ortaya çıkabilecek benzer sorunları çözmek için hile karşıtı ve oyun geliştiricilerle birlikte çalışıyoruz ve gelecekte bu sorunların olasılığını en aza indirmek için çalışacağız.
 • Bazı Realtek SD kart okuyucuları düzgün çalışmıyor. Sorunu araştırıyoruz.
 • Gelişmiş bir oturum sanal makinesine bağlanmak için uzak masaüstünü kullanırsanız, searchui.exe'yi yeniden başlatana kadar görev çubuğu arama sonuçları görünmeyecektir (yalnızca karanlık bir alan).
 • Bazı cihazlarda hızlı başlatma etkinleştirilirse, yeniden başlatmadan sonra gece ışığının açılmadığına dair raporları araştırıyoruz. (Not: Sorun, "soğuk" yeniden başlatma veya güç kapatma / açma sırasında ortaya çıkar. Gece ışığının yanmaması durumunda bu sorunu çözmek için Başlat > Güç > Yeniden Başlat'ı kullanın.)
 • Emoji ve dikte panelleri sürüklenirken gözle görülür bir gecikme oluyor.
 • Bu yapıya güncelleme yapıldıktan sonra Windows Güvenliği'nde Dış Müdahale Koruması kapatılabilir. Tekrar açabilirsiniz.
 • Başlat Menüsü ve Tüm uygulamalardaki bazı özellikler FR-FR, RU-RU ve ZH-CN gibi dillerde yerelleştirilmemiştir.
 • Erişim Kolaylığı ayarlarında, bir renk filtresi seçimi, renk filtreleri seçeneği kapatılıp tekrar açılmadıkça hemen etkili olmayabilir.
 • Doğu Asya IME'leri (Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince ve Japonca IME) için IME aday penceresi bazen açılmayabilir. Sorunu araştırıyoruz. Bu arada Görev Yöneticisine gidip Ayrıntılar sekmesinden “WindowsInternal.ComposableShell.Experiences.TextInput.InputApp.exe” görevini sonlandırmanız bu sorunu yaşamanız durumunda engelinizi kaldırmalıdır.
 • Bopomofo IME ile ilgili, karakter genişliğinin aniden Yarım genişlikten Tam genişliğe değiştirildiği bir sorunun farkındayız ve araştırıyoruz.

Geliştiriciler için bilinen sorunlar

 • Derlemeleri Hızlı zilden yükler ve Yavaş zil sesine veya Sürüm Önizleme halkasına geçerseniz, geliştirici modunu etkinleştirmek gibi isteğe bağlı içerik başarısız olur. İsteğe bağlı içerik eklemek/yüklemek/etkinleştirmek için Hızlı halkada kalmanız gerekecektir. Bunun nedeni, isteğe bağlı içeriğin yalnızca belirli halkalar için onaylanan yapılara yüklenmesidir.

16.08.2021

Diğer Haberler