Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 18890 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 18890'ı (20H1) Hızlı halkada Windows Insider'lara sunuyoruz .
Geçen ay, Hızlı halkayı 20H1'e taşıdık ve İleriye Atlamayı seçen İçeriden öğrenenlerden oluşan küçük bir grubu Hızlı halkaya geri döndürdük, bu da Hızlı halkadaki İçeridekilerin ve İleri Atlamayı seçenlerin Şimdilik aynı yapılar.
ÖNEMLİ: Geliştirme döngüsünün başlarındaki derlemelerde normal olduğu gibi, bu derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu uçağa binerseniz, PC'nize temiz bir kurulum yapmadan Yavaş veya Serbest Bırakma Önizleme halkalarını değiştiremezsiniz. 19H1'de kalmak istiyorsanız, lütfen bu uçağa binmeden *önce* Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı aracılığıyla zil ayarlarınızı değiştirin. Ayrıntılar için bu blog gönderisine bakın .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam bir göz atmak istiyorsanız - Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanını da buradan inceleyebilirsiniz .

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Bir makinenin uzamsal ses kullanmak için lisanslı olup olmadığını kontrol ederken ses hizmetindeki bir takılmayı düzelttik.
 • Masaüstünün beklenmedik şekilde yavaş yenilenmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik (masaüstünü sağ tıklayıp Yenile'yi seçerseniz veya F5'e basarsanız).
 • Networking ile Güvenli Modda başlatırsanız ağ paylaşımlarına erişememenize neden olan bir sorunu düzelttik.
 • es-US klavyesi etkinken donanım klavyesi metin tahminlerinin (etkinleştirilmişse) görünmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Aynı anda bir dil paketi güncellemesi yapılıyorsa, toplu güncellemelerin potansiyel olarak 0x800f0982 hatasıyla başarısız olmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Dosya Gezgini'nde Dostluk Tarihleri ??hakkında sağladığınız tüm geri bildirimler için teşekkür ederiz. Şu anda, 19Y1 sürümünün bir parçası olarak Dostluk Tarihlerini kullanıcılara sunmamaya karar verdik İçeridekiler, yapı numarasından bağımsız olarak bu seçeneğin bugünden itibaren ortadan kalktığını görecek.
 • GÜNCELLEME: Wi-Fi listesini iyileştirme – Geri bildiriminize dayanarak, ağ açılır penceresinin kullanılabilirliğini artırmak için bazı ayarlamalar yaptık. Özellikle, güncellenen tasarımla birlikte artık açık ağlar için (kafa karıştırıcı) bir uyarı göstermeyeceğiz, bunun yerine ikonografimizi, güvenli Wi-Fi ağlarını kullanmaktan aldığınız korumayı vurgulamak için döndürüyoruz - onları net ve özlü bir şekilde farklılaştırıyoruz. diğerleri. Bu yeni simgenin sağladığı iyileştirilmiş netlik sayesinde, ağ başına "açık" veya "güvenli" metni artık bir Wi-Fi ağıyla etkileşim kurduğunuzda gösterilen ayrıntılara dahil edilecek şekilde değiştiriyoruz - bu bize yer açıyor Kaydırmanıza gerek kalmadan listede daha fazla ağ göstermek için
 • GÜNCELLEME: Windows Sandbox'ın 0x80070002 hatasıyla başlamamasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Oyunlarda kullanılan hile önleme yazılımının eski sürümlerinde, en son 19H1 Insider Preview sürümlerine güncelleme yapıldıktan sonra bilgisayarların çökmesine neden olabilen bir sorun olmuştur. Yazılımlarını bir düzeltme ile güncellemek için ortaklarla birlikte çalışıyoruz ve çoğu oyun, bilgisayarların bu sorunu yaşamasını önlemek için yamalar yayınladı. Bu sorunla karşılaşma olasılığını en aza indirmek için lütfen işletim sistemini güncellemeye çalışmadan önce oyunlarınızın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Ayrıca, 20H1 Insider Preview derlemelerinde ortaya çıkabilecek benzer sorunları çözmek için hile karşıtı ve oyun geliştiricilerle birlikte çalışıyoruz ve gelecekte bu sorunların olasılığını en aza indirmek için çalışacağız.
 • Bazı Realtek SD kart okuyucuları düzgün çalışmıyor. Sorunu araştırıyoruz.
 • Gelişmiş bir oturum sanal makinesine bağlanmak için uzak masaüstünü kullanırsanız, searchui.exe'yi yeniden başlatana kadar görev çubuğu arama sonuçları görünmeyecektir (yalnızca karanlık bir alan).
 • Bazı cihazlarda hızlı başlatma etkinse gece ışığının yeniden başlatmadan sonra açılmadığına dair raporları araştırıyoruz. (Not: Sorun, "soğuk" yeniden başlatma veya güç kapatma / açma sırasında ortaya çıkar. Gece ışığının yanmaması durumunda bu sorunu çözmek için Başlat > Güç > Yeniden Başlat'ı kullanın.)
 • Emoji ve dikte panelleri sürüklenirken gözle görülür bir gecikme oluyor.
 • Bu yapıya güncelleme yapıldıktan sonra Windows Güvenliği'nde Dış Müdahale Koruması kapatılabilir. Tekrar açabilirsiniz.
 • Başlat Menüsü ve Tüm uygulamalardaki bazı özellikler FR-FR, RU-RU ve ZH-CN gibi dillerde yerelleştirilmemiştir.
 • Fare tekerleği veya dokunmatik yüzey ile kaydırma, yükseltmeden sonra belirli yerlerde çalışmayı durdurabilir. Bunu yaşarsanız, Ayarlar > Cihazlar > Fare'ye gidip ayarlardan birini değiştirmek (örneğin, Her seferinde kaç satır kaydırılacağını seçin) kapatılana veya yeniden başlatılana kadar sorunu çözecektir.

Geliştiriciler için bilinen sorunlar

 • Derlemeleri Hızlı zilden yükler ve Yavaş zil sesine veya Sürüm Önizleme halkasına geçerseniz, geliştirici modunu etkinleştirmek gibi isteğe bağlı içerik başarısız olur. İsteğe bağlı içerik eklemek/yüklemek/etkinleştirmek için Hızlı halkada kalmanız gerekecektir. Bunun nedeni, isteğe bağlı içeriğin yalnızca belirli halkalar için onaylanan yapılara yüklenmesidir.

Windows Insider Podcast'inin 19. Bölümü Şimdi Kullanılabilir

Mevcut dijital ortamda nasıl güvende kalabilirsiniz? Gelen , Windows İçeriden Podcast Bölüm 19: Güvenlik Now , şirket içi güvenlik ihracat altyapısı gibi büyük resmi güvenlik kaygıları bir göz ve Microsoft kişisel güvenliğini korumak için ne yaptığını AI geleceğini, ve ne yapabilirsiniz almamızı katılmak kendini korumak için yap.
Favori uygulamanız veya web sitemizden dinleyin .

Bing Insider Programına Katılın

Uluslararası seyahat? Bing ile haberdar olun. Nereye gidiyor olursanız olun , geçerli döviz kurunu hesaplamak için Bing'in para birimi dönüştürmesini kullanın.
Bu Bing özelliklerini ilk öğrenenler arasında olmak istiyorsanız, Bing Insider Programımıza katılın .
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.