Alışveriş Sepetim
19,023
20,685

Windows 10 Insider Preview Build 18875 Duyurusu Dona Sarkar


GÜNCELLEME 4/16:Build 18875'i indirip yüklemeye çalışırken 0xca00a000 ve/veya 0x80242016 hataları alma konusunda geri bildirimde bulunan ve olumlu oy veren tüm Windows Insider üyelerine çok teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sorunun araştırılmasında son derece yardımcı oldu. Geçen haftanın başlarında yayınlanan Derleme 18362.53 (KB4495666) Toplu Güncelleştirmesi ile ilgili olarak, Derleme 18875 güncellemelerinin başarısız olmasına neden olan bir sorun olduğunu belirledik. Sorun yalnızca 19H1 ila 20H1 güncellemelerini etkiler ve işletim sistemi yeni yapıya güncelleme yapmaya çalışırken bir geçiş hatası nedeniyle oluşur. Bu sorunu çözmek için, Insider'ların en son 20H1 yapılarına güncelleme yapabilmesi için önce Derleme 18362.53'ün üstüne uygulanması gereken yeni bir Toplu Güncelleme oluşturuyoruz. Bu yeni Kümülatif Güncelleme üzerinde çalışırken, Yapı 18362.53'te Insider'lara 18875'i sunmayı ve Insider'ların engellemesini kaldırmak için düzeltmeyi sunana kadar yeni bir 20H1 derlemesini yayınlamayı erteledik. Hedefimiz bunun bu hafta sonuna kadar gerçekleşmesi. Mevcut olduğunda ek güncellemeleri paylaşacağız.

[ORJİNAL YAYIN AŞAĞIDA]
Merhaba Windows Insider'lar, bugün Hızlı halkayı 20H1'e taşıyoruz ve Windows 10 Insider Preview Build 20H1 Build 18875'in piyasaya sürülmesiyle Hızlı halkada İleri Atlamayı seçen Insider'lardan oluşan küçük bir grubu birleştiriyoruz  Bu, Hızlı halkadaki Insider'ların ve Skip Ahead'i seçenlerin gelecekte aynı yapıları alacağı anlamına geliyor.
ÖNEMLİ: Geliştirme döngüsünün başlarındaki derlemelerde normal olduğu gibi, bu derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu uçağa binerseniz, PC'nize temiz bir kurulum yapmadan Yavaş veya Serbest Bırakma Önizleme halkalarını değiştiremezsiniz. 19H1'de kalmak istiyorsanız, lütfen bu uçağa binmeden *önce* Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı aracılığıyla zil ayarlarınızı değiştirin. Ayrıntılar için bu blog gönderisine bakın .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam bir göz atmak istiyorsanız -  Flight Hub'a gidin . Ayrıca   , mevcut geliştirme döngüsü için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanını da buradan inceleyebilirsiniz .

Build 18875'teki yenilikler

Doğu Asya Microsoft Giriş Yöntemi Düzenleyicisi (IME) İyileştirmeleri:

Yeni Japonca IME artık tüm Insider'ların kullanımına Hızlı!
19H1 sırasında yeni bir Japonca IME üzerinde çalıştığımızı duyurduk  Çok sayıda harika geri bildirim aldık ve bize söylediklerinize dayanarak deneyimi iyileştirmeye çalışırken IME bir süreliğine çevrimdışına alındı. Bugün IME – artık daha güvenli, daha kararlı, iyileştirilmiş oyun uyumluluğu ve daha fazlasıyla – bu yapıyla başlayan tüm Insider'lar için bir kez daha kullanılabilir. Japonca konuşuyorsanız, lütfen günlük kullanım için IME'yi (tüm iyileştirmelerle birlikte) kullanmanın nasıl bir his olduğunu değerlendirmek için biraz zaman ayırın ve   ne düşündüğünüzü bize bildirin ! Zaten Japonca IME kullanıyorsanız, bu yapıyı kurduğunuzda otomatik olarak yenisine sahip olursunuz – zaten Japonca IME kullanmıyorsanız, Dil Ayarları'na gidip listeye Japonca ekleyerek ekleyebilirsiniz.

 Bir IME için Ayarlar'da tuş ve dokunma özelleştirme bölümü gösteriliyor. Anahtar atama seçeneklerine sahiptir

Basitleştirilmiş ve Geleneksel Çince için yeni IME'ler mevcuttur!
Tıpkı yukarıdaki Japonca IME'de olduğu gibi, Çince yazma deneyiminizi geliştirmek için çalışıyoruz ve Basitleştirilmiş Çince IME'lerin (Pinyin ve Wubi) yanı sıra Geleneksel Çince IME'lerin (Bopomofo, ChangJie ve Hızlı). Uygulamalarla nasıl çalıştıklarını yeniden tasarlayarak güvenliği ve güvenilirliği geliştirdik. Ayrıca aday penceresi ve ayarlar sayfaları için daha temiz bir arayüz eklediğimizi fark edeceksiniz. IME'lerin iyileştirilmiş ve yenilenmiş ayarları, Ayarlar uygulamasında mevcuttur. IME'lerden birini kullanıyorsanız ve kontrol etmek istiyorsanız, görev çubuğundaki IME modu göstergesine sağ tıklayıp Ayarlar'ı seçmek en hızlı yoldur (oraya Dil Ayarları sayfasından dil ve seçeneklere girme). duymak için sabırsızlanıyorum bunun hakkında ne düşünüyorsun! 

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Dokunmatik klavyeyle etkileşime girdiyseniz ve ardından klavye düzenini değiştirdiyseniz kilit ekranında donmaya neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Son birkaç derlemede Ayarların ara sıra çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Her yeniden başlatmadan sonra bazı Insider'lardan cihazlarını kurmalarının istenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ayarlar > Sistem > Depolama > Geçici Dosyalar altındaki metnin bir kısmının beklenmedik bir şekilde Çince ve Japonca olarak bozulmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Yalnızca klavye kullanan kullanıcılar için Zaman Çizelgesi'nde bir değişiklik yaptık, bu nedenle, bir arama yapıyorsanız ve etkinleştirmediyseniz, aramaya ulaşmak için artık etkinleştirme metnini geçmeniz gerekmeyecek Sonuçlar.
 • Büyütüldüklerinde ve dokunmatik klavyeyi başlattığınızda belirli uygulamaların titremesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Fotoğraflar kutucuğu Başlat'a sabitlendiğinde, kutucuk animasyonu Başlat açık olmasa bile tetikleneceğinden pilin beklenmedik şekilde boşalmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Oyunlarda kullanılan hile önleme yazılımının eski sürümlerinde, en son 19H1 Insider Preview sürümlerine güncelleme yapıldıktan sonra bilgisayarların çökmesine neden olabilen bir sorun olmuştur. Yazılımlarını bir düzeltme ile güncellemek için ortaklarla birlikte çalışıyoruz ve çoğu oyun, bilgisayarların bu sorunu yaşamasını önlemek için yamalar yayınladı. Bu sorunla karşılaşma olasılığını en aza indirmek için lütfen işletim sistemini güncellemeye çalışmadan önce oyunlarınızın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Ayrıca, 20H1 Insider Preview derlemelerinde ortaya çıkabilecek benzer sorunları çözmek için hile karşıtı ve oyun geliştiricilerle birlikte çalışıyoruz ve gelecekte bu sorunların olasılığını en aza indirmek için çalışacağız.
 • Bazı Realtek SD kart okuyucuları düzgün çalışmıyor. Sorunu araştırıyoruz.
 • Creative X-Fi ses kartları düzgün çalışmıyor. Creative, etkilenen bazı X-Fi ses kartları için güncellenmiş sürücüler yayınladı. Donanımınız ve mevcut güncellemeler hakkında ayrıntılar için lütfen Creative'in web sitesine bakın.
 • GÜNCELLEME: Bazı Insider'lardan Yapı 18875 için bir 0xca00a000 indirme hatası gördüklerine dair geri bildirim aldık. Araştırıyoruz. Bu sorunu yaşadıysanız lütfen https://aka.ms/AA4qqb2 geri bildirim maddesini yükseltin .

Geliştiriciler için bilinen sorunlar

 • Derlemeleri Hızlı zilden yükler ve Yavaş zil sesine veya Sürüm Önizleme halkasına geçerseniz, geliştirici modunu etkinleştirmek gibi isteğe bağlı içerik başarısız olur. İsteğe bağlı içerik eklemek/yüklemek/etkinleştirmek için Hızlı halkada kalmanız gerekecektir. Bunun nedeni, isteğe bağlı içeriğin yalnızca belirli halkalar için onaylanan yapılara yüklenmesidir.

Bing Insider Programına Katılın

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.