Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows 10 Insider Preview Build 18860 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar , bugün , Skip Ahead'i seçmiş olan Windows Insider'lar için 20H1 Build 18860'ı yayınlıyoruz . Unutmayın – bu yapılar 20H1 geliştirme dalındandır. 20H1'de üzerinde çalıştığımız bazı şeyler daha uzun bir teslim süresi gerektiriyor. 19H1 bitmek üzereyken ve hazır hale geldikten sonra, bu baharda 19H2 bitlerini Insider'lara yayınlamaya başlayacağız; 19H1 “neredeyse bitti ve hazır” olduğunda, 19H1'de sürücülerin önizlemeleri ve kalite güncellemeleri için Sürüm Önizleme halkasını da kullanacağız.
ÖNEMLİ: Geliştirme döngüsünün başlarındaki derlemelerde normal olduğu gibi, bu derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu uçağa binerseniz, PC'nizde temiz bir kurulum yapmadan ve baştan başlamadan Hızlı veya Yavaş halkalara geri dönemezsiniz.
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam bir göz atmak istiyorsanız - Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanını da buradan inceleyebilirsiniz .

Build 18860'taki yenilikler

SwiftKey'in Yazma Zekasını Daha Fazla Dile Getirmek

Çoğunuzun bildiği gibi, SwiftKey'in yazma zekasını Windows'a getirmek için çalışıyoruz . Desteği şu 39 dili kapsayacak şekilde genişlettiğimizi duyurmaktan heyecan duyuyoruz:
Afrikanca (Güney Afrika), Arnavutça (Arnavutça), Arapça (Suudi Arabistan), Ermenice (Ermenistan), Azerice (Azerbaycan), Baskça (İspanya), Bulgarca (Bulgaristan), Katalanca (İspanya), Hırvatça (Hırvatistan), Çekçe (Çek) Cumhuriyeti), Danca (Danimarka), Felemenkçe (Hollanda), Estonca (Estonya), Fince (Finlandiya), Galiçyaca (İspanya), Gürcüce (Gürcistan), Yunanca (Yunanistan), Hausa (Nijerya), İbranice (İsrail), Hintçe ( Hindistan), Macarca (Macaristan), Endonezyaca (Endonezya), Kazakça (Kazakistan), Letonca (Letonya), Litvanca (Litvanya), Makedonca (Makedonya), Malayca (Malezya), Norveççe (Bokmal, Norveç), Farsça (İran), Lehçe (Polonya), Rumence (Romanya), Sırpça (Sırbistan), Sırpça (Sırbistan), Slovakça (Slovakya), Slovence (Slovenya), İsveççe (İsveç), Türkçe (Türkiye), Ukraynaca (Ukrayna), Özbek (Özbek)
Bu sizin için ne anlama geliyor? Temel olarak, otomatik düzeltmelerin, şekil yazmanın ve tahminlerin doğruluğunu iyileştirmek için bu dillerin her birinde yazarken temel alınan dil modelini güncelliyoruz. Dokunmatik klavyeyi veya donanım klavyesi metin tahminlerini (etkinleştirilmişse) kullanırken bunu fark edeceksiniz.
Yazmak için yukarıdaki bu dilleri kullanıyorsanız, geri bildirim paylaşarak yazma deneyiminizi daha da iyi hale getirmemize yardımcı olun! mümkün olduğunca spesifik olmak , mümkünse). Yakında Geri Bildirim Merkezi'nde bu iyileştirmeyle ilgili bir Görev yayınlayacağız.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • PDF formlarında birleşik giriş kutuları ile etkileşime girerken karşılaşılan bir Microsoft Edge çökmesini düzelttik.
 • Tüm ayarlar gece ışığının kapalı olması gerektiğini gösterse de, yükseltmeden sonra gece ışığının yanmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Gece ışığının gücünü ayarlamak için kaydırıcıyı kullanmanın gece ışığının takılmasına neden olabileceği bir sorunu düzelttik.
 • Gece ışığının kapatıldığında (manuel veya planlanmış) solma geçişini atlamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son sürümlerde ekran açıkken pil tüketiminin artmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Uygulama tam ekran olduğunda Ses Kaydedici ve Alarmlar ve Saat gibi belirli uygulamalar için “…” menü içeriğinin kırpılmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı Insider'ların bir KERNEL_SECURITY_VIOLATION hatasından dolayı hata denetimi yeşil ekranlarıyla karşılaşmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Belirli VM'lerin Windows Insider Preview yapılarını yüklemesini veya güncellemesini engelleyen bir sorunu düzelttik - VM, Windows logosuyla siyah ekranda askıda kalıyordu.
 • Açık tema kullanırken görev çubuğu ağ listesindeki bir Wi-Fi girişine sağ tıklamanın koyu tema içerikli bir menü getirmesi sorununu düzelttik.
 • Uygulamalar bölümünü tıklatırken bazı Insider'lar için Ayarların çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Hile önleme yazılımı kullanan oyunları başlatmak, bir hata denetimini (GSOD) tetikleyebilir.
 • Bu bilgisayarı sıfırla gerçekleştirirken ve Dosyalarımı Ayrılmış Depolamanın etkin olduğu bir cihazda tut'u seçerken, Ayrılmış Depolamanın yeniden düzgün çalıştığından emin olmak için kullanıcının ek bir yeniden başlatma başlatması gerekir.
 • Bazı Realtek SD kart okuyucuları düzgün çalışmıyor. Sorunu araştırıyoruz.
 • Creative X-Fi ses kartları düzgün çalışmıyor. Bu sorunu çözmek için Creative ile iş ortaklığı yapıyoruz.

Geliştiriciler için bilinen sorunlar

 • İleri Atlama'dan en son derlemelerden herhangi birini yükler ve Hızlı çalmaya veya Yavaş çalmaya geçerseniz, geliştirici modunu etkinleştirme gibi isteğe bağlı içerik başarısız olur. İsteğe bağlı içerik eklemek/yüklemek/etkinleştirmek için Hızlı halkada kalmanız gerekecektir. Bunun nedeni, isteğe bağlı içeriğin yalnızca belirli halkalar için onaylanan yapılara yüklenmesidir.

Bing Insider Programına Katılın

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.