Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 18845 Duyurusu


Merhaba Windows Insider'lar , bugün , Skip Ahead'i seçen Windows Insider'lar için 20H1 Build 18845'i yayınlıyoruz . Unutmayın – bu yapılar 20H1 geliştirme dalındandır. 20H1'de üzerinde çalıştığımız bazı şeyler daha uzun bir teslim süresi gerektiriyor. 19H1 bitmek üzereyken ve hazır hale geldikten sonra, bu baharda 19H2 bitlerini Insider'lara yayınlamaya başlayacağız; 19H1 “neredeyse bitti ve hazır” olduğunda, 19H1'de sürücülerin önizlemeleri ve kalite güncellemeleri için Sürüm Önizleme halkasını da kullanacağız.

ÖNEMLİ: Geliştirme döngüsünün başlarındaki derlemelerde normal olduğu gibi, bu derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu uçağa binerseniz, PC'nizde temiz bir kurulum yapmadan ve baştan başlamadan Hızlı veya Yavaş halkalara geri dönemezsiniz.
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam bir göz atmak istiyorsanız - Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanını da buradan inceleyebilirsiniz .

Build 18845'teki Yenilikler

Emoji 12.0 Güncelleme

Build 18277 ile Insider'lar Emoji 12.0 emojisine ilk kez baktılar . Şubat ayının başlarında, Emoji 12.0'a eklenecek emoji seti Unicode tarafından sonlandırıldı ve WIN+(nokta) veya WIN+(noktalı virgül) tuşlarına bastığınızda bugünün derlemesiyle, bu emojilerin tümü artık anahtar kelimeleri birbirine bağlayarak onları kolay hale getiriyor. aramak. Yapıyı yükledikten sonra deneyin! Anahtar kelimeler su samuru, tembel hayvan, waffle, bale ayakkabıları ve daha fazlasını içerir.
Biri "buz küpü" (yeni emoji) olmak üzere 7 sonuç içeren "buz" aramasıyla emoji seçici gösteriliyor
Henüz denemediyseniz, seçicideki yeni Kaomoji ve Semboller bölümümüzü de kontrol ettiğinizden emin olun – (????)? veya kısa çizgi gibi şeyler yazmayı çok kolaylaştırır!
Seçicinin üç bölümünü gösterme – emoji, kaomoji ve semboller

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Bluetooth Eller Serbest ses sürücüsünün askıda kalmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı Insider'ların Geri Bildirim Merkezi'nin Görevler bölümüne erişememesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Önceki uçuşta Başlat menüsü güvenilirliğinde azalmaya neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Önceki uçuşta bazı Insider'lar için başlatma sırasında Microsoft Edge'in çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Karanlık tema etkinleştirildiğinde Dosya Gezgini'ndeki yardım simgesinin biraz daha iyi görünmesini sağlamak için bazı küçük değişiklikler yaptık.
 • Pano geçmişini seçmeden önce WIN+V tuşlarına basarsanız, belirli dillerde pano geçmişi kullanıcı arayüzünün kesileceği bir sorunu düzelttik.
 • Yeni Adlam klavyesinde, bazı yaygın kelimeleri yazamamayla sonuçlanan bir sorunu düzelttik.
 • Vietnamca yazarken dokunmatik klavyenin belirli uygulamalarda her kelimeyi otomatik olarak büyük harf yapmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Tablet modundayken uygulamanın ikinci bir örneğini başlatmak için belirli win32 uygulamalarında kalem veya dokunma kullanırsanız beklenmedik titremeye neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Yüksek kontrastı etkinleştirdikten sonra DWM'nin çökmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Dosya Gezgini'nde uygun tarihler etkinleştirildiğinde, belirli dillerde (Japonca ve Çince gibi) İçeridekilerin yanlış gün adının görüntülendiğini görmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Görev çubuğunun bildirim alanında beklenmedik ve işlevsel olmayan bir Aile Güvenliği simgesiyle sonuçlanan bir sorunu düzelttik.
 • Görev çubuğu arama kutusu metninin siyah bir arka plan üzerinde siyah olmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Başlat'ta sabitlenmiş klasörlerde gezinmek için Ekran Okuyucusu kullanılırken Başlat menüsünün çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Hile önleme yazılımı kullanan oyunları başlatmak, bir hata denetimini (GSOD) tetikleyebilir.
 • Bu uçuşta gece ışığı güvenilirliğinde bazı iyileştirmeler yapmış olsak da, bu alanda bildirilen sorunları araştırmaya devam ettiğimizi lütfen unutmayın.
 • Ekran kalibrasyonu senaryoları için yerleşik Renk Yönetimi uygulamasında monitörler eksik olabilir. Çözüm olarak, bunun yerine Ekran Ayarları sayfasının altındaki renk profilini seçmek için lütfen Ayarlar uygulamasını kullanın.
 • Bazı Realtek SD kart okuyucuları düzgün çalışmıyor. Sorunu araştırıyoruz.
 • Windows Sandbox'ta Ekran Okuyucusu ayarlarına gitmeye çalışırsanız Ayarlar uygulaması çöküyor.
 • Oturumu kapatıp tekrar açtıktan sonra fare işaretçisi rengi yanlışlıkla beyaza çevrilebilir.
 • Creative X-Fi ses kartları düzgün çalışmıyor. Bu sorunu çözmek için Creative ile iş ortaklığı yapıyoruz.

Geliştiriciler için bilinen sorunlar

 • İleri Atlama'dan en son derlemelerden herhangi birini yükler ve Hızlı çalmaya veya Yavaş çalmaya geçerseniz, geliştirici modunu etkinleştirme gibi isteğe bağlı içerik başarısız olur. İsteğe bağlı içerik eklemek/yüklemek/etkinleştirmek için Hızlı halkada kalmanız gerekecektir. Bunun nedeni, isteğe bağlı içeriğin yalnızca belirli halkalar için onaylanan yapılara yüklenmesidir.

Bing Insider Programına Katılın

Yeni bir ev için piyasada? Bing'in mükemmel yeri bulmanıza yardımcı olmasına izin verin. Bölgenizdeki ilanları arayın ve tercihlerinize uygun yeni evler piyasaya çıktığında bildirim alın. Bir ev veya apartman dairesi, stüdyo veya 4 yatak odalı bir daire arıyorsanız, aramanızı Bing ile optimize edin!
Bu Bing özelliklerini ilk öğrenenler arasında olmak istiyorsanız, Bing Insider Programımıza katılın .
Hustle-As-A-Service için kesinti yok,
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.