Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows 10 Insider Preview Build 18362.10019 (19H2) Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün 19H2 Build 18362.10019'u Yavaş halkada TÜM Windows İçerdekiler için yayınlıyoruz .
 • Eğer 19H2 Build with 18.362,10014 alınan IF varsayılan olarak KAPALI özellikleri 8/19 - tüm 19H2 özellikleri ON özelliği açık olan 18.362,10019 bugün da alır .
 • Eğer 19H2 Build with 18.362,10015 alınan IF varsayılan olarak AÇIK özellikleri 8/19 - tüm 19H2 özellikleri ON özelliği açık olan 18.362,10019 bugün da alır .
Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesindeyseniz ve 19H2 güncellemelerini almak için bilgisayarınızı Slow ring'e katıyorsanız, ayrıca 19H2 özelliklerinin tümü açık olarak Build 18362.10019 alacaksınız. Yavaş halkadaki herkes, aşağıdaki tüm 19H2 özellikleri açık olarak şimdi aynı yapıda olmalıdır:
 • Windows kapsayıcıları, eşleşen ana bilgisayar ve kapsayıcı sürümü gerektirir. Bu, müşterileri kısıtlar ve Windows kapsayıcılarının karma sürüm kapsayıcı bölmesi senaryolarını desteklemesini sınırlar Bu güncelleştirme, bu sorunu gidermek için 5 düzeltme içerir ve ana bilgisayarın işlem (Argon) yalıtımı için alt düzey kapsayıcıları üst düzeyde çalıştırmasına olanak tanır.
 • Anahtar döndürme veya Anahtar döndürme özelliği, Microsoft Intune/MDM araçlarından talep üzerine veya BitLocker korumalı sürücünün kilidini açmak için her kurtarma parolası kullanıldığında MDM tarafından yönetilen AAD cihazlarında Kurtarma parolalarının güvenli bir şekilde yuvarlanmasını sağlar. Bu özellik, kullanıcılar tarafından manuel BitLocker sürücü kilidinin bir parçası olarak yanlışlıkla kurtarma parolasının ifşa edilmesini önlemeye yardımcı olacaktır.
 • Üçüncü taraf dijital asistanların Kilit ekranının üzerinde sesle etkinleştirmesini sağlayan bir değişiklik.
 • Artık doğrudan Görev Çubuğundaki Takvim açılır penceresinden hızla bir etkinlik oluşturabilirsiniz. Takvim açılır penceresini açmak ve istediğiniz tarihi seçmek ve metin kutusuna yazmaya başlamak için Görev Çubuğunun sağ alt köşesindeki tarih ve saati tıklamanız yeterlidir - şimdi bir saat ve konum ayarlamak için satır içi seçenekleri göreceksiniz.
  Etkinlikleri doğrudan Görev Çubuğunuzdaki Takvim açılır penceresinden ekleyin!
 • Başlat menüsündeki gezinme bölmesi, tıklamanın nereye gittiği konusunda daha iyi bilgi vermek için farenizle üzerine geldiğinizde genişler.
 • Bu ayarları daha ulaşılabilir ve anlaşılır hale getirmek için uygulamalardaki bildirimleri ayarlarken “banner” ve “İşlem Merkezi” ile ne kastedildiğini göstermek için dostça görseller ekledik.
  Uygulamalardaki bildirimleri ayarlarken "afiş" ve "İşlem Merkezi" ile ne kastedildiğini göstermek için dostça resimler ekledik.
 • Ayarlar > Sistem > Bildirimler altındaki bildirim ayarları artık varsayılan olarak bildirim gönderenleri gönderen adı yerine en son gösterilen bildirime göre sıralayacak. Bu, sık ve en son gönderenleri bulmayı ve yapılandırmayı kolaylaştırır. Ayrıca, bildirimler göründüğünde çalma sesini kapatmak için bir ayar ekledik.
 • Artık bir uygulamadan/web sitesinden gelen bildirimleri yapılandırma ve kapatma seçeneklerini bildirimin hemen üzerinde hem banner olarak hem de Eylem Merkezi'nde gösteriyoruz.
 • Ana "Bildirimler ve eylemler" Ayarlar sayfasını başlatan Eylem Merkezi'nin üstüne bir "Bildirimleri yönet" düğmesi ekledik.
 • Daha yeni Intel işlemciler için ek hata ayıklama yetenekleri ekledik. Bu yalnızca donanım üreticileri için geçerlidir.
 • Belirli işlemcilere sahip bilgisayarlar için genel pil ömrü ve güç verimliliği iyileştirmeleri yaptık.
 • Bir CPU'nun birden fazla "tercih edilen" çekirdeği olabilir (mevcut en yüksek zamanlama sınıfının mantıksal işlemcileri). Daha iyi performans ve güvenilirlik sağlamak için, işi bu tercih edilen çekirdekler arasında daha adil bir şekilde dağıtan bir rotasyon politikası uyguladık.
 • Kuruluşlarında ARM64 cihazları dağıtan kuruluşlar için kimlik bilgisi hırsızlığına karşı ek koruma sağlamak amacıyla ARM64 cihazları için Windows Defender Kimlik Bilgisi Korumasını etkinleştirdik.
 • Kuruluşların, Microsoft Intune'dan geleneksel Win32 (masaüstü) uygulamalarına izin vermek için S Modunda Windows 10 ilkesini tamamlama yeteneğini etkinleştirdik.
 • Artık Windows Arama tarafından desteklenecek şekilde Dosya Gezgini'ndeki arama kutusunu güncelliyoruz. Bu değişiklik, OneDrive içeriğinizi çevrimiçi olarak geleneksel dizine alınmış sonuçlarla entegre etmenize yardımcı olacaktır. Daha fazla ayrıntı  burada .
 • Ekran Okuyucusu ve diğer yardımcı teknolojilerin, FN tuşunun klavyelerde nerede olduğunu ve hangi durumda olduğunu (kilitli veya kilitli değil) okuma ve öğrenme özelliğini ekledik.
Yavaş halkada herkes için açık olan 19H2 özelliklerine ek olarak, bu güncelleme aynı zamanda bu özellikler için genel iyileştirmeleri de içerir.
NOT: Yavaş halkadaki 19H2 yapı numarasının Sürüm Önizleme halkasındaki 19H2 yapı numarasından neden farklı olduğuna ilişkin bir açıklama için bu blog gönderisine bakın .  
Her zaman olduğu gibi, Insider'ların bu güncellemelerle ilgili yaşadıkları sorunları Geri Bildirim Merkezi aracılığıyla bildirmeleri önerilir.
Teşekkürler,
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.