Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows 10 Insider Preview Build 18356 Duyurusu

GÜNCELLEME 3/19: Merhaba Windows Insider'lar, Windows 10 Insider Preview Build 18356.16'yı (KB4494123) Yavaş halkada Windows Insider'lara sunduk. Bu Toplu Güncelleme, hizmet hattımızı daha büyük güncellemelerle test etmemize yardımcı olmak için tasarlandığından biraz daha büyüktür. Bu güncelleme yeni bir şey içermiyor. İşletim sistemindeki birkaç bileşenin sürüm numaralarını basitçe güncelledik.
GÜNCELLEME 3/15: Merhaba Windows Insider'lar, Windows 10 Insider Preview Build 18356.1 (19H1)' i Yavaş halkada Windows Insider'lara sunduk .
[EKLENDİ 3/13] ÖNEMLİ NOT: Bazı Windows Insider kullanıcıları, Build 18356'yı yükledikten sonra cihazlarının yeni sürümleri almamayı tercih etmiş olabilir. Ayarlarınızı Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı aracılığıyla kontrol edebilirsiniz Cihazınız devre dışı bırakıldıysa, "Başlayın" düğmesini tıklamanız ve cihazınızı tekrar uçuş moduna geçirmeniz gerekir. Windows Insider ayarlarınız doğru görünüyorsa herhangi bir işlem yapmanız gerekmez.
Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 18356'yı (19H1) Hızlı halkada Windows Insider'lar için yayınlıyoruz .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam bir göz atmak istiyorsanız - Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü (şu anda 19H1 olan) için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanına da buradan göz atabilirsiniz.

İçeriden Öğrenenler için Diğer Güncellemeler

Telefonunuzun ekranını büyük ekrana taşıyın 

Telefonunuz uygulamasının en yeni özelliği olan telefon ekranının erken bir önizlemesini sunmaktan heyecan duyuyoruz Artık telefonunuzu aramak zorunda kalmadan Android telefonunuzun ekranını doğrudan PC'nize yansıtabilirsiniz.
Telefonunuz, Telefonunuz penceresinde görünen bir androidden Microsoft Launcher ana ekranının bir resmiyle masaüstünde açık olarak gösteriliyor
Yeni telefon ekranı özelliği, PC'nizdeki telefon uygulamalarınıza kolayca erişmenizi sağlar. İster havaalanına bir yolculuk planlayın, ister sosyal güncellemelerinizi kontrol edin, telefonunuzu çantanızdan çıkarmanıza veya cihazlar arasında gidip gelmenize gerek kalmadan bilgisayarınızın rahatlığında kolaylıkla yapın. Devam edin, başparmaklarınıza bir mola verin ve klavye ve farenizle işlerinizi daha hızlı yapın.
Telefonda bir kedi resmi gösteriliyor ve bir kedinin aynı resmi, yanındaki dizüstü bilgisayarın Telefonunuz penceresinde görünür
Bu özellik, 19H1 sürümlerinde kademeli olarak Insider kullanıcılarına sunulacaktır. Bu özelliğin Telefonunuz uygulamasında (sürüm 1.0.20701.0 ve üzeri) görünmesi birkaç gün sürebilir.
Telefonunuz uygulamasını, Windows 1803 (RS4) veya daha yeni sürümleri çalıştıran herhangi bir Windows 10 bilgisayarda ve Android sürüm 7.0 veya daha yenisini çalıştıran herhangi bir Android telefonda kullanabilirsiniz. Ancak yeni telefon ekranı özelliği başlangıçta yalnızca sınırlı sayıda cihazla uyumludur. Surface Go, Surface serisinde bu özelliği önizleyen ilk cihaz olacak. Hem PC hem de telefon için zaman içinde cihaz listesini genişletmeye devam edeceğiz.
Genel deneyimi test etmeye, öğrenmeye ve iyileştirmeye devam ederken geri bildiriminizi bekliyoruz.
Telefon ekranı gereksinimleri:
 • Android 7.0 veya üzeri (*Samsung Galaxy S8/S8+/S9/S9+) çalıştıran Android telefonları* seçin.
 • Düşük enerjili çevre birimi rolünü destekleyen Bluetooth radyolu Windows 10 bilgisayar. Bilgisayarınızın bunu destekleyip desteklemediği nasıl kontrol edilir.
 • En son 19H1 önizleme yapısı (18335+ önerilir).
 • Android telefon, PC'nin Bluetooth aralığında ve PC ile aynı ağa bağlı olmalıdır.
Bilinen Sorunlar:
 • Dokunmatik giriş henüz çalışmıyor
 • PC'de görüntülenen telefon ekranında her zaman ekranda gösterilmeyecek
 • Bilgisayarda görüntülenen telefon ekranında mavi ışık tercihleri ??uygulanmayacak
 • Ses PC'den değil telefon hoparlörlerinden çıkacak
 • Çift tıklama bildirim merkezini çökertebilir
 • Bazı oyunlar ve uygulamalar fare etkileşimlerini desteklemez (örn. Pokémon Go, Merge Dragons, Feedly)
 • Fiziksel klavye varken yazılım klavyesini gizleme ayarını açarsanız, Telefonunuz uygulamasının veya telefon ekranı oturumunun durumundan bağımsız olarak PC'nizin Bluetooth kapsama alanı içinde olduğunuzda yazılım klavyeniz kaybolur

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • PDF formlarında birleşik giriş kutuları ile etkileşime girerken karşılaşılan bir Microsoft Edge çökmesini düzelttik.
 • Tüm ayarlar gece ışığının kapalı olması gerektiğini gösterse de, yükseltmeden sonra gece ışığının yanmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Gece ışığının gücünü ayarlamak için kaydırıcıyı kullanmanın gece ışığının takılmasına neden olabileceği bir sorunu düzelttik.
 • Gece ışığının kapatıldığında (manuel veya planlanmış) solma geçişini atlamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son sürümlerde ekran açıkken pil tüketiminin artmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Uygulama tam ekran olduğunda Ses Kaydedici ve Alarmlar ve Saat gibi belirli uygulamalar için “…” menü içeriğinin kırpılmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı Insider'ların bir KERNEL_SECURITY_VIOLATION hatasından dolayı hata denetimi yeşil ekranlarıyla karşılaşmasına neden olan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Hile önleme yazılımı kullanan oyunları başlatmak, bir hata denetimini (GSOD) tetikleyebilir.
 • Creative X-Fi ses kartları düzgün çalışmıyor. Bu sorunu çözmek için Creative ile iş ortaklığı yapıyoruz.
 • Bazı Realtek SD kart okuyucuları düzgün çalışmıyor. Sorunu araştırıyoruz.
 • VMware'in Windows Insider Preview yapılarını yüklemesini veya güncellemesini engelleyen bir sorunu araştırıyoruz. Hyper-V, sizin için uygunsa uygun bir alternatiftir.

Geliştiriciler için bilinen sorunlar

 • Hızlı çalmadan en son derlemelerden herhangi birini yükler ve Yavaş çalmaya geçerseniz, geliştirici modunu etkinleştirme gibi isteğe bağlı içerik başarısız olur. İsteğe bağlı içerik eklemek/yüklemek/etkinleştirmek için Hızlı halkada kalmanız gerekecektir. Bunun nedeni, isteğe bağlı içeriğin yalnızca belirli halkalar için onaylanan yapılara yüklenmesidir.

Bing ile Yerlere Git

İlkbahar veya Yaz tatilinizi planlamaya hazır mısınız? Bir sonraki seyahatinizi özelleştirmek için Bing güzergahlarını kullanın Nereye ve ne zaman gideceğinizi seçin ve farklı ilgi çekici yerleri, restoranları, otelleri ve daha fazlasını keşfedin! Bunları seyahat programınıza ekleyin ve mükemmel seyahatinizi planlamaya devam edin.
Bu Bing özelliklerini ilk öğrenenler arasında olmak istiyorsanız, Bing Insider Programımıza katılın .

HATIRLATICI: En son Windows 10 uygulama güncellemelerini alma

Gelen kutusu uygulamalarını 19H1'de kilitledik. Bazı gelen kutusu uygulamalarının bu basitleştirilmiş sürümleri, piyasaya sürüldüğünde 19H1 ile birlikte gönderilecek olanlardır. Sonuç olarak, Insider'lar bu uygulamalardan bazı özelliklerin kaybolduğunu fark etmiş olabilir. Bu muhtemelen en çok Fotoğraflar uygulamasında fark edildi. İçeridekiler, Fotoğraflar gibi bir gelen kutusu uygulamasının ayarlarına gidip "Önizlemeye katıl" düğmesini tıklayarak bu özellikleri geri alabilir.
Hustle-As-A-Service için kesinti yok,
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.