Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 18342 Duyurusu


Güncelleme 2/28: Güncellemenin kurulum aşamasının yaklaşık %18'inde, bazı cihazlar bir önceki yapıya yeniden başlatılıyor. Bu 3 kez gerçekleştikten sonra, bir sonraki deneme yükseltme yolunu değiştirmeli ve sizi başarıyla 18342.8'e güncellemelidir. Biz nedeni araştırırken ve sorunu çözerken gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.

GÜNCELLEME 2/27: Bugün Windows 10 Insider Preview Build 18342.8 (19H1)'i Yavaş halkada Windows Insider'lara sunduk.
Temel dili ZH-CN olan bilgisayarlar, birçok yaygın Çin oyununun açılışta çökmesine neden olan bir sorun nedeniyle bu güncellemeyi almayacak.
Ayrıca, aşağıdaki bilinen sorunlarda tartışılan GSOD'den etkilenen en yaygın oyunların kullanıcıları için bir yükseltme bloğu ekledik. Etkilenen oyunları kaldırırsanız güncellemeyi alabilirsiniz.
 
Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 18342'yi (19H1) Hızlı halkada Windows Insider'lara sunuyoruz .
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam bir göz atmak istiyorsanız - Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü (şu anda 19H1 olan) için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanına da buradan göz atabilirsiniz.

Build 18342'deki Yenilikler

Windows 10'da Oyun Geliştirme

Build 18334'te yeni Windows oyun teknolojimizi denemek için kaydolan herkese teşekkürler Bugünün yeni derlemesiyle (Derleme 18342), insanların denemesini bekleyemeyeceğimiz bazı düzeltmelerimiz var: oyun artık ebeveyn denetimleri etkinken düzgün çalışıyor ve yükleme işlemi daha kararlı (oyun için bir düzeltme dahil) indirmek yerine “Beklemede” durumunda kaldı).
 • State of Decay'i zaten denediyseniz ve her şey işe yaradıysa : Her şeyin hala çalıştığından emin olmak için State of Decay'i kaldırıp yeniden yüklemeyi denemenizden memnun oluruz.
 • State of Decay'i zaten denediyseniz ve bir şey işe yaramadıysa : lütfen tekrar deneyin ve sorununuzun çözülüp çözülmediğine bakın. Değilse, Windows'ta Geri Bildirim Merkezi'ni ( yönergeler burada bu yazıda ) kullanarak bize bildirmeniz bize çok yardımcı olacaktır Sorunla ilgili daha önce geri bildirim göndermiş olsanız bile, bunun hala yeni bir Windows sürümünde olduğunu bilmek çok yararlıdır.
 • State of Decay için bir yuva bulamadıysanız: Şimdi daha fazla yuva açtık , bu nedenle Xbox Insider hub'ına gidin ve katılmak için Insider içeriği'ni tıklayın. NOT: Kullanıma sunarken hala kullanılabilirliği sınırlıyoruz, bu nedenle hemen katılmanızı öneririz. Bu sefer kaçırırsanız endişelenmeyin, yakında tekrar ekleyeceğiz!
 • State of Decay'i ilk kez deniyorsanız: sadece aşağıdakileri yapın:
  1. Uçuş yapacağınız bilgisayara Xbox Insider Hub uygulamasını yükleyin .
  2. Oyuncu Etiketinizle Xbox Insider Hub'da oturum açın. Oyuncu Etiketiniz yoksa talimatlara bakın .
  3. Sol üstte Insider İçeriği'ni seçin .
  4. Aşağıya kaydırın ve Windows Oyun programını seçin (Sistem bölümünde).
  5. Programa katılın.
  6. Takip önceki sonrası yönergeleri Zaten yukarıda tamamladıktan tüm adımları atlayarak,.
Oyunu indirirken veya kurarken herhangi bir sorun görürseniz veya oyun kaydetme gibi önemli işlevler çalışmıyorsa, lütfen bize bildirmek için Geri Bildirim Merkezi'ni kullandığınızdan emin olun. Ve herhangi bir sorunu bulmamıza yardımcı olduğunuz için tekrar teşekkür ederiz!

Dosya Gezgini içindeki Linux Dosyaları

Kullanıcıların Windows'tan bir WSL dağıtımında Linux dosyalarına erişme yeteneğini ekledik. Bu dosyalara komut satırı üzerinden erişilebilir ve ayrıca Dosya Gezgini, VSCode vb. Windows uygulamaları bu dosyalarla etkileşime girebilir. \\wsl$\<distro_name> konumuna giderek dosyalarınıza erişin veya \\wsl$ konumuna giderek çalışan dağıtımların listesini görün. Bu konuda daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz .
Linux dosyalarını gösteren Dosya Gezgini'nin ekran görüntüsü.

İçeriden Öğrenenler için Diğer Güncellemeler

Zaman Çizelgesi için Yeni Chrome Uzantısı: Google Chrome tarayıcınızdan etkinlikleri toplayan ve bunları Windows'taki Zaman Çizelgenize ekleyen bir uzantıyı duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Yeni Web Etkinliği uzantısını şimdi Chrome Web Mağazası'ndan indirebilirsiniz Microsoft hesabınızla Chrome tarayıcınızdaki uzantıda oturum açın, Chrome'da bir siteyi ziyaret edin, ardından Zaman Tüneli'nde görünmesini izleyin ve kaldığınız yerden devam edin. Chrome etkinlikleriniz, Microsoft Launcher uygulamasını kullanan Android cihazlarda Zaman Çizelgesi ile de senkronize edilir Yeni uzantıyı deneyin ve ne düşündüğünüzü Geri Bildirim Merkezi'nde bize bildirin. Bu, Zaman Çizelgesi'ni daha da iyi hale getirmek için Insider'lardan ilham alan birçok güncellemeden sadece biri !

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Windows Güvenlik uygulamasındaki yeni kurcalamaya karşı koruma ayarı, kötü niyetli kişilerin en önemli güvenlik ayarlarına müdahale etmesini önlemeye yardımcı olarak cihazınızı korur. Ayar artık Insider Preview derlemeleri için varsayılan olarak açıktır.
 • Windows Sandbox'ın yerelleştirilmiş yapılarda başlamamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Windows Sandbox'ta hata raporlamayı iyileştirmek için bazı çalışmalar yaptık. Artık hata iletişim kutusu, hata kodunu ve Geri Bildirim Merkezine bir bağlantı içerir.
 • Windows Sandbox'ın Windows.old altında silinmiş bir dosyaya atıfta bulunması nedeniyle beklenmedik bir şekilde hata vermesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Windows Sandbox artık kısayol tuşlarını tam ekranda yakalıyor.
 • Windows Sandbox artık yapılandırma dosyalarını destekliyor! Bu dosyalar, kullanıcıların sanal alanın vGPU, ağ iletişimi ve paylaşılan klasörler gibi bazı yönlerini yapılandırmasına olanak tanır. Bu yeni özelliği açıklayan bir blog yazısı burada mevcut olacak .
 • Dağıtımları içe ve dışa aktarma gibi yeni özellikler ekleyerek ve dağıtımları listeleme ve varsayılanları ayarlama gibi wslconfig.exe'deki mevcut özellikleri birleştirerek wsl.exe komut satırı arabiriminin yeteneklerini geliştirdik.
 • Büyüteç etkinleştirilirse ve yerleşik moda ayarlanırsa, oturum açma sırasında bir önyükleme döngüsü oluşturarak makinenin kilitlenmesi ve yeniden başlatılması sorununu düzelttik.
 • Son birkaç uçuşta derlemenin bir yönetici hesabıyla WinRE'ye giriş yapamamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Grupları Başlat'tan kaldırırsanız, uygulamaların kutucuklarının hala sabitlenmiş olduğunu düşünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Start'ın kutucuk ızgarasında sabitlenmiş klasörlerin yeniden düzenlenememesiyle sonuçlanan bir sorunu düzelttik.
 • Storage Sense'in İndirilenler bölümünü açıklayan metnin içinde beklenmeyen karakterler bulunmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ekran Ayarları'ndan "Gelişmiş Ekran Ayarları" açılırken Ayarların bazen çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bir uygulamanın ses uç noktasını değiştirdikten sonra artık ana ses seviyesi değişikliklerini takip etmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ayarlar'da Gelişmiş Arama'yı ayarlarken hariç tutulacak klasörler listesine bir sürücü eklemenin mümkün olmadığı bir sorunu düzelttik.
 • Belirli pencere boyutlarında, uzun adların düzgün bir şekilde kaydırılmak yerine ortadan kesilebileceği Ayarlar başlığıyla ilgili bir sorunu düzelttik.
 • Bir önceki uçuşta, masaüstüne sağ tıklandığında koyu temada açık renkli bir bağlam menüsünün ortaya çıkmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Emoji Paneli ve Pano Geçmişi güvenilirliğini etkileyen bir sorunu düzelttik.
 • Hazırda bekletme modundan çıkarken ekranda “Hazırda Bekletme…” metniyle takılan aygıt raporlarına yönelik başka bir düzeltme yaptık.
 • Windows oturum açmanın, son oturum açan kullanıcıyı unutmasına ve bunun yerine, kilit ekranını kapattıktan sonra listeden varsayılan kullanıcı için oturum açma istemini görüntülemesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Malwarebytes Premium için Gerçek Zamanlı Koruma seçeneklerinden bazılarının açılamamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Etkinleştirildiğinde, Internet Explorer'ın menü çubuğunun her zaman görünmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • CDPUserSVC'nin uzun süreler boyunca beklenmedik şekilde büyük miktarda CPU kullanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Önceki uçuşta bazı Insider'lar için DWM'nin sık sık çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı oyunların son zamanlarda çözünürlükleri 1920*1080'den düşükse ve oyun tam ekrana geçtiğinde siyah ekrana/yanıt vermeme durumuna geçmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Hızlı bir şekilde oyuna geri dönmek için Alt + Tab tuşlarını kullandıktan sonra belirli oyunların artık UI güncellemeleri oluşturmamasına (görsel olarak takılıp kalmasına) neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son derlemelerde belirli cihazlardan videolar yansıtırken önemli video ve ses gecikmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Eylem Merkezi'nden Konum'un kapatılmasının tepki vermek için birden fazla tıklama gerektirebileceği bir sorunu düzelttik.
 • Son zamanlarda belirli türdeki düzenleme denetimlerinde IME'ler, dokunmatik klavye ve Emoji Paneli için tek Unicode karakter eklemenin başarısız olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Dokunmatik klavyede sol ve sağ okların belirli dillerde sırasıyla 4 ve 6'yı eklemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Yeni yüklenen uygulamaların arama sonuçlarında görünmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Cihaz yönü yataydan dikeye döndürüldükten sonra başlatılırsa Arama bölmesinin kesilmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son birkaç uçuşta Start güvenilirliğinin düşmesine neden olan yüksek etkili bir sorunu düzelttik.
 • Arama simgesini görev çubuğuna gizlerseniz, bir dizi win32 uygulamasının Başlat menüsünü açarken beklenmedik bir şekilde yeniden çizilmesine neden olan yakın tarihli bir sorunu düzelttik.
 • Tablet modundayken uygulamanın ikinci bir örneğini başlatmak için belirli win32 uygulamalarında kalem veya dokunma kullanırsanız beklenmedik titremeye neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Nokta ile başlayan bir dosya oluşturmaya mı ihtiyacınız var? Dosya Gezgini artık bir dosyayı “.gitignore” gibi bir şekilde yeniden adlandırmanıza izin verecek – önceden bir ad vermeniz gerektiğini belirten bir hata olurdu.
 • Önceki uçuşta MKV dosyalarını yeniden adlandırmaya, silmeye veya taşımaya çalışırken Dosya Gezgini'nin potansiyel olarak askıda kalmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı Insider'ların Tablet Modunda Cortana'yı açamamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Cihaz %20'den daha az pile sahipken bir AC adaptörü takılıysa görev çubuğunun yanıp sönmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • İkincil bir monitörde Başlat/Cortana/Arama kapatılırken görev çubuğunun bir saniyeliğine kaybolmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • “Windows Light” temasının adını şimdi “Windows (light)” olacak şekilde güncelliyoruz.
 • Cortana'nın ikincil monitörlerdeki simgesinin açık ve koyu tema arasında geçiş yaptıktan sonra renkleri güncellememesi sorununu düzelttik.
 • Açık tema + küçük simgeler + dikey görev çubuğu yönlendirmesi kullanıldığında, görev çubuğuna yazılan metnin beyaz kalması ve dolayısıyla okunamaması sorunu düzeltildi.
 • Açık uygulamaların görev çubuğunda gösterilmemesine (ancak Alt + Tab'da görünür olmasına) neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Son uçuşlarda bazı cihazlarda grilerin beklenmedik hafif pembemsi/morumsu bir renk almasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Yüksek kontrastı etkinleştirdikten sonra DWM'nin çökmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Erişim Kolaylığı'nın İmleç ve işaretçi ayarlarındaki bir sorunu düzelttik, fare işaretçisi boyutu ve rengi artık yükseltme sırasında korunuyor. Oturumu kapatıp tekrar açtıktan sonra fare işaretçisinin seçili renk yerine beyaz rengi göstermesiyle ilgili kalan bir sorun var.
 • Büyüteç'i daha büyük işaretçilerle kullanırken, işaretçiler şekil değiştirdikçe düzgün bir şekilde kayar.
 • Orbit ekranında navigasyon modunun değiştirilememesi sorununu düzelttik.
 • Ekran Okuyucusu'nun bir PDF'yi okurken beklenmedik bir şekilde duraklamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Kullanıcıların Windows Insider halkalarına katılamaması veya aralarında geçiş yapamaması sorunu düzeltildi.
 • Windows Güvenlik uygulamasının Virüs ve tehdit koruma alanı için bilinmeyen bir durum göstermesine veya düzgün bir şekilde yenilenmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.