Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 18329 DuyurusuMerhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 18329'u (19H1) Hızlı halkada Windows Insider'lara yayınlıyoruz .

Bu yapı, aşağıdaki dillerde bu Windows 10 sürümleri için kullanılamayacak:
 • Windows 10 Home : RO-RO, SK-SK, SL-SI, SR-LATN-RS, TH-TH, BK-UA
 • Windows 10 Home N : RO-RO, SK-SK, SL-SI
 • Windows 10 Pro: FR-CA, IT-IT, JA-JP, KO-KR, NL-NL, PL-PL, SR-LATN-RS
 • Windows 10 Pro N: RO-RO, SK-SK
19H1 Bug Bash , 3 Şubat 2019'a kadar devam ediyor . Denemek için Görevler için Geri Bildirim Merkezi'ne gittiğinizden emin olun Salı gününün özel baskısı Bug Bash web yayınını kaçırdıysanız , talep üzerine buradan izleyebilirsiniz !
HATIRLATICI: Geliştirme döngüsünün başlarındaki derlemelerde normal olduğu gibi, derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu sizi rahatsız ediyorsa, Yavaş zil sesine geçmeyi düşünebilirsiniz. Yavaş halka yapıları daha kaliteli olmaya devam edecek.
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam bir göz atmak istiyorsanız - Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü (şu anda 19H1 olan) için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanına da buradan göz atabilirsiniz.

Build 18329'daki yenilikler

Arama'da En İyi Uygulamalarla Tanışın

En çok kullandığınız uygulamalara hızlıca erişin, Ana Sayfa'da Ara'yı açın ve bunları En iyi uygulamalar altında göreceksiniz; yazmaya gerek yok! Aramanın ihtiyacınız olan şeyleri bulmanıza yardımcı olmasının bir yolu daha.
En çok kullandığınız uygulamalara hızlıca erişin, Ana Sayfa'da Ara'yı açın ve bunları En iyi uygulamalar altında göreceksiniz; yazmaya gerek yok!
Bu değişiklik sunucu tarafında yayılıyor, bu nedenle bunu bu uçuşun sınırları dışında görebilirsiniz. Daha fazla iyileştirme için bizi izlemeye devam edin.

Windows Karma Gerçeklikte Masaüstü (Win32) uygulamalarını çalıştırın

Bu güncellemede, tıpkı Mağaza uygulamalarını başlattığınız gibi Windows Karma Gerçeklik'te Masaüstü (Win32) uygulamalarını (Spotify, Paint.NET ve Visual Studio Code gibi) başlatma özelliğini ekledik. Lütfen bu özelliğin hala geliştirme aşamasında olduğunu ve hataları gidermek için aktif olarak çalıştığımızı unutmayın. Özelliği "kırmanın" yollarını bulabilirsiniz ve bunu yaptığınızda lütfen Geri Bildirim Merkezi aracılığıyla bir geri bildirim gönderin!
Windows Mixed Reality'de, Store uygulamalarını başlattığınız gibi Masaüstü (Win32) uygulamalarını (Spotify, Pant.NET ve Visual Studio Code gibi) başlatma özelliğini ekledik.
Bu özelliği kullanmak için Pins Panel'i açın, ardından "Klasik Uygulamalar (Beta)" adlı bir klasör bulacağınız tüm uygulamalara gidin. Bu klasörde, herhangi bir Masaüstü (Win32) uygulamasını seçip başlatabileceksiniz.

ADLaM ve Osage klavye desteği

Yakın zamanda duyurduğumuz yazı tipi desteğine dayanarak , bugün ADLaM ve Osage için klavye desteği sunuyoruz. ADLaM betiği, Batı Afrika'daki Fulani halkının dili olan Pular/Fulfulde'yi yazmak için kullanılır. Osage yazısı, Oklahoma'daki Osage Nation tarafından konuşulan Osage dilini yazmak için kullanılır.
ADLaM kullanırken dokunmatik klavyede göreceğiniz bir örnek:
ADLaM komut dosyası ile dokunmatik klavye gösteriliyor.
Bunu kendiniz denemek için Dil Ayarları'na gidin, Tercih edilen bir dil ekle'yi tıklayın ve ADLaM veya Osage için arama yapın:
Listeye eklenen ADLaM ve Osage ile dil ayarları gösteriliyor.

İçeriden Öğrenenler için Diğer Güncellemeler

Posta ve Takvim sürümü 16.0.11231.20082

Şu anda Fast'de Insider'lara sunulan bu uygulama güncellemesi şunları getiriyor:
Karanlık mod artık Posta ve Takvim öğelerine genişletildi: Posta ve Takvim'deki önceki Karanlık mod sürümümüzü temel alarak, karanlık kullanıcı arabirimimizi uygulamamızın daha fazla bölümüne genişlettik. Bu güncellemeyle, Karanlık mod artık yeni bir mesaj oluştururken, bir takvim öğesini güncellerken veya e-postanızı okurken çalışır. Bu, düşük ışıklı bir ortamda çalışan veya yalnızca daha az parlak ekranları tercih eden kişiler için daha sakin bir okuma deneyimi sağlamaya yardımcı olur ve göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olur.
Karanlık modu açmak için ayarlara gidin, “Kişiselleştirme”yi seçin ve “Karanlık modu” seçin. Zaten Karanlık modu etkinleştirmiş olanlar için, güncellemeyi aldıktan sonra e-posta okuma ve oluşturma deneyimlerinizi kapsayacak şekilde genişlediğini göreceksiniz.
Belirli bir e-postayı ışık modunda görüntülemeyi tercih ederseniz, "ışıkları açmak" için komut çubuğunda güneş ışığı simgesini arayın ve e-postayı beyaz bir arka planla görüntüleyin. Bu, belirli bir e-postanın Karanlık mod için iyi biçimlendirilmemiş olması durumunda yardımcı olabilir.
Bir e-postada koyu arka plan gösteriliyor.
Varsayılan Yazı Tipi: Müşterinin en çok istediği özelliği sunuyoruz: Varsayılan yazı tipi. Artık yeni mesajların nasıl görüneceğini özelleştirebilirsiniz. Yeni bir posta oluşturursanız veya mevcut bir postayı yanıtlarsanız, yazdığınız metin seçtiğiniz yazı tipinde, boyutunda, renginde ve vurgusunda olacaktır. Varsayılan yazı tipinizi değiştirmek için ayarlara gidin ve “Varsayılan yazı tipi”ni seçin. Varsayılan yazı tipi her hesap için geçerlidir ve diğer cihazlarda dolaşmaz.
Varsayılan yazı tipinizi ayarlamak için ayar gösteriliyor.
Bu güncellemeler, geri bildirimlerinize dayanarak yaptığımız bir dizi güncellemenin en yenileridir ve daha sonra nelerin daha iyi olmasını istediğinizi duymak için sabırsızlanıyoruz!

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • HATIRLATICI: Windows Güvenlik uygulamasındaki yeni kurcalamaya karşı koruma ayarı, kötü niyetli kişilerin en önemli güvenlik ayarlarına müdahale etmesini önlemeye yardımcı olarak cihazınızı korur. Ayar, varsayılan olarak açık olacak şekilde tasarlanmıştır, ancak varsayılan durum şu anda mevcut Insider Preview derlemeleri için geçerli değildir. Windows Güvenlik uygulamasında bu ayarı açmanızı öneren yeni bir öneri görebilirsiniz.
 • Son iki uçuşta işletim sistemi tarafından yanlışlıkla askıya alınması nedeniyle birçok Win32 uygulamasının beklenmedik şekilde uzun başlatma süresine sahip olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı aracılığıyla Windows Insider Programı ayar sayfalarında Ekran Okuyucusu ve Ekran Okuyucu programlarının sayfayı düzgün okumasını engelleyen bir hata olması sorununu düzelttik.
 • Çok Düzlem Yerleşimi Desteği olan cihazlarda aynı ekranda birden fazla Office ve/veya video oynatma uygulaması çalışıyorsa Desktop Window Manager'ın çökmesine neden olan bir önceki uçuştan kaynaklanan bir sorunu düzelttik .
 • Bir cihazı yataydan dikeye döndürdükten sonra video oynatmanın kararmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bilgisayarınızla bir Xbox denetleyicisi kullanırken Kernel_auto_boost_lock_acquisition_with_raised_irql hatasıyla yeşil ekranla sonuçlanan bir sorunu düzelttik.
 • Fareler ve klavyeler de dahil olmak üzere USB cihazlarının son sürümlere güncelleme yaptıktan sonra çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ayarları kopyalarken intl.cpl'nin askıda kalmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Microsoft Edge'in yerel IP'lere erişememesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Monitörünüzü Miracast aracılığıyla bağlanan ikinci bir ekrana genişletememenize neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Yeni bir Not Defteri penceresi açıp CTRL + F tuşlarına bastığınızda, Bul penceresinin beklenmedik bir şekilde önceki bir Not Defteri örneğinde Bul penceresinin en son kullanıldığı seferdeki arama sorgusu ile doldurulmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • AMD veya Nvidia sürücüsü kullanıyorsanız Uzak Masaüstü, DisplayLink veya Miracast kullanırken tutarlı siyah ekranlara neden olan önceki uçuştan kaynaklanan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Windows Güvenlik uygulaması, Virüs ve tehdit koruma alanı için bilinmeyen bir durum gösterebilir veya düzgün şekilde yenilenmeyebilir. Bu, yükseltme, yeniden başlatma veya ayar değişikliklerinden sonra ortaya çıkabilir.
 • Hile önleme yazılımı kullanan oyunları başlatmak, bir hata denetimini (GSOD) tetikleyebilir.
 • Creative X-Fi ses kartları düzgün çalışmıyor. Bu sorunu çözmek için Creative ile iş ortaklığı yapıyoruz.
 • Gece ışığı işlevi yeniden çalışır ve çalışır durumdayken, diğer mavi ışık azaltma yazılımlarının çalışmamasıyla ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
 • Bu Bilgisayarı Sıfırla işlemini gerçekleştirirken ve Dosyalarımı Ayrılmış Depolamayı etkinleştirmiş bir cihazda tut'u seçerken, Ayrılmış Depolamanın yeniden düzgün çalıştığından emin olmak için kullanıcının fazladan bir yeniden başlatma başlatması gerekir.
 • Bazı Realtek SD kart okuyucuları düzgün çalışmıyor. Sorunu araştırıyoruz.
 • Ekran Okuyucusu Ayarları'ndaki "Anlatıcı'nın metin ve denetim hakkında sağladığı ayrıntı düzeyini değiştir" değeri boş olabilir. Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için, ayrıntı düzeyini değiştirmek için Ekran Okuyucusu tuş

  16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.