Alışveriş Sepetim
19,042
20,718

Windows 10 Insider Preview Build 18317 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 18317'yi (19H1) Hızlı halkada Windows Insider'lara sunuyoruz .
HATIRLATICI: Geliştirme döngüsünün başlarındaki derlemelerde normal olduğu gibi, derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu sizi rahatsız ediyorsa, Yavaş zil sesine geçmeyi düşünebilirsiniz. Yavaş halka yapıları daha kaliteli olmaya devam edecek.
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam bir göz atmak istiyorsanız - Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü (şu anda 19H1 olan) için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanına da buradan göz atabilirsiniz.

Build 18317'deki yenilikler

Arama ve Cortana'yı Ayırmak

İleride, görev çubuğunda Arama ve Cortana'yı ayıracağız. Bu, her deneyimin hedef kitlelerine ve kullanım durumlarına en iyi şekilde hizmet etmek için bağımsız olarak yenilik yapmasını sağlayacaktır. Bazı Insider'lar bu güncellemeyi birkaç haftadır kullanıyorlar ve şimdiye kadar bu konuda aldığımız tüm geri bildirimler için teşekkür ederiz! Bu güncellemede yeni olanlar için, size sunulduğunda, görev çubuğundaki arama kutusuna tıklamak artık size en iyi şirket içi arama deneyimini sunmaya odaklanan deneyimimizi başlatıyor ve Cortana simgesine tıklamak sizi doğrudan bizim sayfamıza götürecek. ses öncelikli dijital asistan deneyimi.
Görev çubuğunu gösterme, arama kutusunu gösterme ve Cortana simgesi.
Diğer mevcut Arama ve Cortana ayarları da artık tanıdık grup ilkeleriyle birlikte ikisi arasında bölünmüştür.
Bu değişiklik, arama açılış sayfası tasarımını güncelleme ,  arama sonuçlarınızı iyileştirme ve Microsoft Yapılacaklar'ı Cortana ile entegre etme dahil olmak üzere, bu alandaki deneyiminizi geliştirmek için bu sürüm boyunca yaptığımız birkaç değişiklikten biridir Başka bir geri bildiriminiz varsa, lütfen burada bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.
Not: Cortana şu anda yalnızca desteklenen pazarlarda mevcuttur.

Start güvenilirliğini iyileştirmede bir sonraki adım

Bazılarınızın zaten bildiği gibi, şimdiye kadar Windows 10'da Başlat, ShellExperienceHost.exe adlı bir şey tarafından barındırılıyordu. Size mümkün olan en iyi Başlangıç ??deneyimini sağlamak için, onu StartMenuExperienceHost.exe adlı kendi işlemine ayırıyoruz. Bunun hata ayıklamayı basitleştirme ve Start'ı diğer yüzeyleri etkileyen olası sorunlardan izole etme gibi bir dizi avantajı vardır. Bu, birkaç haftadır bir deneme olarak yürütülüyor ve değişikliğe sahip olanlar arasında güvenilirlikte ölçülebilir gelişmeler gördük, bu yüzden bunu herkese sunuyoruz.
Ayrıca, Başlat'ın artık askıya alınmayacağı ve başlatma süresini iyileştirecek bir değişiklik yapıyoruz.

Ayarlar'da Daha İyi Bir Yazı Tipi yönetimi deneyimi

Günümüzün içindekiler artık yazı tipi dosyalarını yüklemek için Dosya Gezgini'nden modern Ayarlar > Yazı Tipleri sayfasına sürükleyip bırakabilir. Kurulumdan sonra, yazı tipiyle ilişkili farklı yazı tipi yüzlerini ve yazı tipinin tüm ayrıntılarını görüntülemek için Yazı Tipi sayfasında yazı tipine tıklayın. Yazı tipini bu yazı tipi ayrıntıları sayfasından da kaldırabilirsiniz. Sürükle ve bırak yazı tipi kurulumu varsayılan olarak, yükseltme gerektirmeyen kullanıcı başına yazı tipi olarak yüklenir, bu nedenle diğer kullanıcılar tarafından kullanılamaz. Yazı tipini cihazdaki tüm kullanıcılar için yüklemek için dosya gezgininde yazı tipine sağ tıklayarak “Tüm Kullanıcılar için Yükle” seçeneğini kullanın.
Yazı tipi ayar penceresi

Daha basit bir Windows Insider Program Ayarları sayfası

Build 18317 ile Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı aracılığıyla basitleştirilmiş bir Windows Insider Program Ayarları sayfası sunuyoruz. Amaç, Windows Insider Programına kaydolma ve bilgisayarınızı Deneyimi basitleştirerek ve dağınıklığın bir kısmını ortadan kaldırarak yeni yapıları çok daha kolay hale getirin. Aynı işlevselliğin hala orada olduğunu göreceksiniz.
Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı aracılığıyla yeni basitleştirilmiş Windows Insider Program Ayarları sayfası.
"Insider ayarlarınızı seçin" altında, PC'nizdeki Insider yüzüğünüzü değiştirebilirsiniz.

Windows Konsol Güncellemeleri

18317'yi oluşturmaya kadar uzanan Windows Konsolunda, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli düzeltmeler ve iyileştirmeler yaptık:
 • Ssh aracılığıyla bir Linux sanal makinesinde cscope çalıştırırken görüntülenen sahte metin yapıları düzeltildi
 • Bir fare düğmesi bırakıldığında yanlış fare düğmesi kimliğinin bildirildiği ve "beklenmeyen fare sürükleme davranışı" gerilemesi ile sonuçlanan GitHub sorunu 296 düzeltildi
 • Dizin #15'in üzerindeki renklerin VT OSC 4 aracılığıyla ayarlanmasını sağlayan GitHub Sayı 313 düzeltildi
  • Bu yapıda renkler <= 99 düzeltildi
  • Renkler > 99 gelecek yapıda düzeltildi
 • Linux alt arabellek uygulamaları (örn. vim, emacs, vb.) için daha güvenilir yeniden boyutlandırma sağlayan boyutlandırma sorunları düzeltildi
 • İleri kaydırma devre dışı bırakıldığında Konsolların yüksekliğinin artmasıyla ilgili bazı sorunlar düzeltildi
 • Altı çizili VT dizilerinin artık doğru bir şekilde geçmesini sağlayan sabit ConPTY, ConPTY özellikli uygulamaların (örn. VSCode'un entegre terminali) altı çizili metni doğru şekilde almasına ve görüntülemesine izin
 • Uygulamaların tüm girdileri almasını ve doğru çıktıyı göstermesini sağlamayı sonlandırmadan önce ConPTY'nin çıktı arabelleğini temizlemesini sağladı
 • Tmux'u çalıştırırken, Win + D'den sonra durumu doğru bir şekilde geri yükleyin, bu da Tmux'un son metin satırının doğru şekilde oluşturulmasını sağlar
 • Cmd.exe yürütülürken bir Konsol penceresinin şu anda renkli metnini korumak için Sabit Konsol
 • Raster yazı tiplerini kullanıyorsanız, Konsol artık .NET Core kodunu çalıştırdıktan sonra kullanıcının yazı tipini doğru bir şekilde koruyor (varsayılan olarak UTF-8 kod sayfası 65001)
 • Konsolun metin bölgesini nasıl kaydırdığını düzeltin, metnin Linux' `ekranında' nasıl işlendiğini düzeltin
 • ConPTY'nin önemli ölçüde geliştirilmiş performansı - artık "ham boruya" çok yakın bir performans

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Güvenli bir şekilde çıkarmaya çalışırken Dosya Gezgini'nin beklenmedik bir şekilde USB'lerde kilitlenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son iki uçuşta bindflt.sys ile ilgili bir hataya atıfta bulunarak sık sık hata denetimlerine (GSOD'ler) neden olan bir sorunu düzelttik.
 • KERNEL_LOCK_ENTRY_LEAKED_ON_THREAD_TERMINATION hatasına atıfta bulunarak, son uçuşta sık sık hata denetimlerine (GSOD'ler) neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son uçuşlara yükselttikten sonra Hyper-V konsolunu kullanarak sanal makinelere bağlanamamayla sonuçlanan bir sorunu düzelttik. Bu sorun, Gelişmiş Oturumlar etkinleştirilmiş olarak sanal makinelere bağlanma becerisini de engelledi.
 • Bazı tam ekran oyunların pencereli modda çalışmasına rağmen son uçuşlarda siyah ekran göstermesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son uçuşlarda CDP Kullanıcı Hizmetinin beklenmedik bir şekilde yüksek miktarda CPU kullanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Windows Güvenlik uygulamasındaki metnin yanlış olmasına veya tamamen eksik olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son uçuşlarda, oturum açma ekranında ağ düğmesine tıklamanın çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı cihazların yakın zamanda hazırda bekletme modundan çıkamamasına neden olan bir sorunu düzelttik. Etkilenirseniz uyanma durumunda iki olası semptom vardı - biri siyah ekrandı, biri “hazırda bekletme…” demeye devam eden bir ekrandı.
 • Son sürümlerde Görüntü Ayarlarının çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik. Etkilenmiş olsaydınız, bu, ana Ayarlar sayfasından Sistem veya Erişim Kolaylığı'nın tıklanmasının Ayarlar'ın çökmesine neden olabileceği belirtisine de sahip olurdu.
 • Tam düzende AltGr + [herhangi bir tuşa] basılmasının dokunmatik klavyeyi devre dışı bırakmasına neden olan belirli dokunmatik klavye dilleriyle ilgili bir sorunu düzelttik.
 • Windows Sandbox'ın birden çok GPU'lu bilgisayarlarda başlamaması sorununu düzelttik.
 • Tarama Modu açıkken ve Ekran Okuyucusu bir kaydırıcı üzerindeyken, sol ve sağ oklar kaydırıcıyı azaltır ve artırır. Yukarı ve aşağı oklar, önceki veya sonraki paragrafa veya öğeye gitmeye devam edecektir. Home ve End, kaydırıcıyı başa veya sona taşır.
 • Ekran Okuyucusu başlık listesi komutu artık Chrome'da beklendiği gibi çalışıyor.
 • Microsoft Teams için Ekran Okuyucusu desteğini iyileştirdik.
 • İmleç ve işaretçi için, orijinal boyut ve renklere geri dönerken sağ fare işaretçilerine dönüş düzeltildi.
 • Bazı cihazların hata kodlu bir güncelleme yükleyememesine neden olan bir sorunu düzelttik 18309 veya daha yeni bir sürümden güncelleme yapıyorsanız bu sorun bu güncelleme için çözülecek, 18309'dan önceki bir derlemeden güncelleme yapıyorsanız bir sonraki sürüm için düzeltilecektir. Güncelleme.

Bilinen Sorunlar

 • Linux için Windows Alt Sistemi (WSL), VI ve tar gibi belirli Linux ikili dosyalarını kullanırken büyük olasılıkla bir hata denetimine (GSOD) neden olacaktır. WSL'nin çalışması gerekiyorsa, lütfen sorun çözülene kadar uçuşları duraklatın. [GÜNCELLEME 1/17] WSL bu yapı üzerinde doğru şekilde çalışmalıdır - karışıklık için özür dileriz. 
 • Windows Güvenlik uygulaması, Virüs ve tehdit koruma alanı için bilinmeyen bir durum gösterebilir veya düzgün şekilde yenilenmeyebilir. Bu, yükseltme, yeniden başlatma veya ayar değişikliklerinden sonra ortaya çıkabilir.
 • Hile önleme yazılımı kullanan oyunları başlatmak, bir hata denetimini (GSOD) tetikleyebilir.
 • Cortana İzinlerinde hesabınızı tıklamak, bu yapıdaki bazı kullanıcılar için Cortana'dan çıkış yapmak için (önceden oturum açtıysanız) kullanıcı arayüzünü açmaz.
 • Creative X-Fi ses kartları düzgün çalışmıyor. Bu sorunu çözmek için Creative ile iş ortaklığı yapıyoruz.
 • Bu yapıyı güncellemeye çalışırken bazı S Modu cihazları indirip yeniden başlatacak ancak güncelleme başarısız olacaktır.
 • Gece ışığı işlevi, bu yapıdaki bir hatadan etkilenir. Bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz ve gelecek bir derlemeye dahil edilecek.
 • Eylem Merkezi'ni açtığınızda hızlı eylemler bölümü eksik olabilir.
 • Windows özellik güncellemesi başarısız olabilir, ancak Windows Update geçmişi sayfasında başarılı bir güncelleme olarak görünebilir. Bu olursa, geçmiş sayfasında aynı güncelleme için birden fazla başarılı yükleme göreceksiniz.
 • Bu Bilgisayarı Sıfırla işlemini gerçekleştirirken ve Dosyalarımı Ayrılmış Depolamayı etkinleştirmiş bir cihazda tut'u seçerken, Ayrılmış Depolamanın yeniden düzgün çalıştığından emin olmak için kullanıcının fazladan bir yeniden başlatma başlatması gerekir.
 • Microsoft Intune'a kayıtlı az sayıda kullanıcıyı etkileyen ve ilkeleri alamayabilecekleri bir sorun vardır. Bu politikalar uygulanmaz ve sunucuda “beklemede” durumda bırakılır. Çözüm, Ayarlar/Hesaplar/İşe veya okula erişin ve Azure AD hesabınızın "Bağlantısını Kes" ve ardından yeniden kaydolmaktır.
 • Bazı Realtek SD kart okuyucuları düzgün çalışmıyor. Sorunu araştırıyoruz.
 • Güncelleme Orkestratör Hizmeti periyodik olarak çalışmayı durdurur. Yaklaşan bir derlemeye bir düzeltme eklenecek. Bu sorunun bir sonucu olarak, Windows Update Ayarlarında, güncellemenin yeniden başlatılamadığını söyleyen bir hata görebilirsiniz. Bunu görürseniz, Başlat'taki güç menüsünü kullanarak yeniden başlatmak (“Güncelle ve yeniden başlat”) işe yarayacaktır, ancak çalışmama ihtimali de vardır.
 • Dizüstü bilgisayarın kapağını kapatıp yeniden açmak, görev çubuğundaki simgelerin boş görünmesine neden olabilir. Bu açık görev yöneticisini düzeltmek için explorer.exe'yi yeniden başlatın veya yeniden başlatın.
 • Microsoft Store'dan bir tema indirirseniz Tema Ayarlarında görünmez.

Geliştiriciler için bilinen sorunlar

 • Hızlı çalmadan en son derlemelerden herhangi birini yükler ve Yavaş çalmaya geçerseniz - geliştirici modunu

  16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.