Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 18312 DuyurusuGÜNCELLEME 1/15: Windows 10 Insider Preview Build 18312.1007'yi (KB4487181) aşağıdaki düzeltmelerle Hızlı halkada Windows Insider'lara sunuyoruz :
 • Güvenli bir şekilde çıkarmaya çalışırken Dosya Gezgini'nin beklenmedik bir şekilde USB'lerde kilitlenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son iki uçuşta bindflt.sys ile ilgili bir hataya atıfta bulunarak sık sık hata denetimlerine (GSOD'ler) neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bir parola değişikliğinin, AD kullanıcıları için bir sonraki kilit açma işleminin askıda kalmasına neden olabileceği bir sorunu düzelttik.
—————————————————–
Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 18312'yi (19H1) Hızlı halkada Windows Insider'lara yayınlıyoruz .
HATIRLATICI: Geliştirme döngüsünün başlarındaki derlemelerde normal olduğu gibi, derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu sizi rahatsız ediyorsa, Yavaş zil sesine geçmeyi düşünebilirsiniz. Yavaş halka yapıları daha kaliteli olmaya devam edecek.
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam bir göz atmak istiyorsanız - Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü (şu anda 19H1 olan) için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanına da buradan göz atabilirsiniz.

Build 18312'deki yenilikler

Windows 10'u güncel tutmak için disk alanı ayırma

19H1'de Windows 10'un disk alanını yönetme biçiminde birkaç değişiklik yapıyoruz. Ayrılmış depolama yoluyla, güncellemeler, uygulamalar, geçici dosyalar ve sistem önbellekleri tarafından kullanılmak üzere bir miktar disk alanı ayrılacaktır. Amacımız, kritik işletim sistemi işlevlerinin her zaman disk alanına erişmesini sağlayarak PC'nizin günlük işlevini geliştirmektir. Ayrılmış depolama ile güncellemeler, uygulamalar, geçici dosyalar ve önbelleklerin değerli boş alandan uzaklaşma olasılığı daha düşüktür ve beklendiği gibi çalışmaya devam etmelidir. Ayrılmış depolama alanı, 19H1 önceden yüklenmiş olarak gelen bilgisayarlarda veya 19H1'in temiz kurulduğu bilgisayarlarda otomatik olarak tanıtılacaktır. Bu özelliği denemek isteyen Windows İçerdekiler için şu anda sadece kadar devam - Bu arayışGörevi tamamladıktan sonra, ayrılmış depolama bir sonraki uçuşla başlayacak. (Görevi 18312'yi kurmadan önce yaparsanız - bu uçuş için ayrılmış depolama alanı başlamalıdır.) 19H1'de gelecek ayrılmış depolama hakkında daha fazla ayrıntı için bu blog gönderisini buradan okuyun. .

FLS Slot Limit Artışı

PC'ler güçlendikçe, müzisyenler daha fazla parça, daha fazla enstrüman ve daha derin efekt zincirleri ile giderek daha karmaşık projeler yarattılar. Sonuç olarak, bu müzisyenlerden bazıları, DAW'larına (Dijital Ses İş İstasyonları) istedikleri kadar benzersiz eklenti yüklemelerini engelleyen bir FLS (Fiber Yerel Depolama) yuva tahsis tavanıyla karşı karşıya kaldı. Bu yapı, işlem başına FLS yuva tahsis tavanını büyük ölçüde yükselterek potansiyel olarak binlerce benzersiz eklentinin yüklenmesine izin verir. Müzisyenlerin ötesinde, bu değişiklik, statik olarak bağlantılı Visual C++ çalışma zamanlarına sahip yüzlerce veya binlerce benzersiz DLL'yi dinamik olarak yükleyen veya başka bir şekilde FLS yuvaları tahsis eden tüm uygulamaları olumlu yönde etkileyecektir.

Bu PC Kullanıcı Arayüzü İyileştirmelerini Sıfırla

Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Kurtarma'nın bir parçası olarak Bu bilgisayarı sıfırlamak için yeni kullanıcı arayüzü ekledik. Yeni kullanıcı arayüzü, farklı konfigürasyonlara sahip cihazlar arasında daha tutarlı bir deneyim sağlar ve tamamlamak için daha az tıklama gerektirir.
Kurtarma Menüsünün Ekran Görüntüsü

Linux Komut Satırı Aracı İyileştirmeleri için Windows Alt Sistemi

Daha kolay WSL yönetimi için WSL komut satırı aracına (wsl.exe) yeni komut satırı seçenekleri ekledik ve geri bildiriminize göre işlevsellik ekledik. Aşağıda değişikliklerin bir özeti bulunmaktadır. Daha fazla ayrıntıyı sürüm notlarımızda ve komut satırı blogumuzda okuyabilirsiniz .
 • Birleştirilmiş komut satırı seçenekleri – wsl komut satırı aracı artık wslconfig komut satırı aracında bulunan WSL dağıtımlarınızı yönetme seçenekleri içerir. Wsl aracını yalnızca ileriye dönük en son yönetim seçenekleriyle güncellemeyi amaçlıyoruz.
 • Sistem dışı sürücüler de dahil olmak üzere kolay yandan yükleme için bir dağıtımı içe aktarın – Bir tar dosyasını yeni bir dağıtım olarak içe aktarmak için “–import” seçeneğini kullanın. Sistem dışı sürücüler de dahil olmak üzere dağıtım kayıt defterini istediğiniz konuma belirtebilirsiniz.
 • Daha basit ortam yönetimi için WSL dağıtımınızı dışa aktarın – Bir dağıtımı bir tar dosyasına dışa aktarmak için “—dışa aktar” seçeneğini kullanın. Dağıtımınız varsayılan indirme konumunuza aktarılacaktır.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Dosya Gezgini'ndeki Ağ paylaşımları sayfasının koyu temada siyah metin kullanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son birkaç derlemede Microsoft Edge güvenilirliğini etkileyen bir sorunu düzelttik.
 • USB yazıcıların Denetim Masası altındaki Aygıtlar ve Yazıcılar'da iki kez görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Yeni bir Komut İstemi oluştururken konsolun rengini kaybetmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Karanlık tema etkinleştirildiğinde konsol kaydırma çubuğunu karartmak için bu sürümde önceki çalışmalarımızı takiben, başlık çubuğu da artık koyu olacak (Ayarlar'da başlık çubuğunda vurgu renginizi kullanmayı seçmediyseniz).
 • Oturum açma ekranında akriliği devre dışı bırakmak için bir grup ilkesi ekliyoruz. Bu, Grup İlkesi Düzenleyicisi'nde Yönetim Şablonları > Sistem > Oturum Açma > "Net oturum açma arka planını göster" altında bulunabilir.
 • Bir çalışma zamanı sağlama paketi tarafından dağıtılan özel masaüstü/Kilit ekranı görüntülerinin Windows Update'ten sonra kaldırılmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Açılır çıkışın arkasındaki gölgenin, açılır pencere göründükten sonra yakınlaşabileceği bir sorunu düzelttik.
 • Etkinleştirildiğinde Windows Başlangıç ??Sesi'nin etkinleştirilmesine neden olan bir sorunu düzelttik olmayabilir kapatmadan açıldıktan veya güncellemeden sonra oynamaz.
 • Dosya Gezgini'nde Değiştirilme Tarihi sütunu için "Konuşma biçimi" seçilmişse Dosya Özellikleri iletişim kutusunun tam zaman damgasını göstermemesi sorununu düzelttik.
 • İçgörüler etkinleştirilmişse, Yapışkan Notlar'daki Karanlık Modda köprü renklerinin iyileştirilmesi gereken bir sorunu düzelttik.
 • Yapı 18309 ile Yükleme sırasında Yapışkan Notlar'ın takılmasıyla karşılaşıyorsanız, lütfen Yapışkan Notlar sürüm 3.5.4 için Microsoft Store'a bakın.

Bilinen Sorunlar

 • Windows Güvenlik uygulaması, Virüs ve tehdit koruma alanı için bilinmeyen bir durum gösterebilir veya düzgün şekilde yenilenmeyebilir. Bu, yükseltme, yeniden başlatma veya ayar değişikliklerinden sonra ortaya çıkabilir.
 • Hile önleme yazılımı kullanan oyunları başlatmak, bir hata denetimini (GSOD) tetikleyebilir.
 • Cortana İzinlerinde hesabınızı tıklamak, bu yapıdaki bazı kullanıcılar için Cortana'dan çıkış yapmak için (önceden oturum açtıysanız) kullanıcı arayüzünü açmaz.
 • Creative X-Fi ses kartları düzgün çalışmıyor. Bu sorunu çözmek için Creative ile iş ortaklığı yapıyoruz.
 • Bu yapıyı güncellemeye çalışırken bazı S Modu cihazları indirip yeniden başlatacak, ancak güncelleme başarısız olacak.
 • Gece ışığı işlevi, bu yapıdaki bir hatadan etkilenir. Bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz ve gelecek bir derlemeye dahil edilecek.
 • Eylem Merkezi'ni açtığınızda hızlı eylemler bölümü eksik olabilir.
 • Oturum açma ekranında ağ düğmesine tıklamak çalışmıyor.
 • Windows Güvenlik uygulamasındaki bazı metinler şu anda doğru olmayabilir veya eksik olabilir. Bu, Koruma geçmişini filtreleme gibi bazı özellikleri kullanma yeteneğini etkileyebilir.
 • Windows özellik güncellemesi başarısız olabilir, ancak Windows Update geçmişi sayfasında başarılı bir güncelleme olarak görünebilir. Bu olursa, geçmiş sayfasında aynı güncelleme için birden fazla başarılı yükleme göreceksiniz.
 • Kullanıcılar, Dosya Gezgini'ni kullanarak USB'lerini çıkarmaya çalışırken USB'lerinin şu anda kullanımda olduğuna dair bir uyarı görebilir. Bu uyarıdan kaçınmak için, tüm açık Dosya Gezgini pencerelerini kapatın ve sistem tepsisini kullanarak 'Donanımı Güvenle Kaldır ve Medyayı Çıkar' seçeneğine tıklayarak ve ardından çıkarılacak sürücüyü seçerek USB ortamını çıkarın.
 • Bu Bilgisayarı Sıfırla işlemini gerçekleştirirken ve Dosyalarımı Ayrılmış Depolamayı etkinleştirmiş bir cihazda tut'u seçerken, Ayrılmış Depolamanın yeniden düzgün çalıştığından emin olmak için kullanıcının fazladan bir yeniden başlatma başlatması gerekir.
 • Microsoft Intune'a kayıtlı az sayıda kullanıcıyı etkileyen ve ilkeleri alamayabilecekleri bir sorun vardır. Bu politikalar uygulanmaz ve sunucu üzerinde “beklemede” olarak bırakılır. Çözüm, Ayarlar/Hesaplar/İşe veya okula erişin ve Azure AD hesabınızın "Bağlantısını Kes" ve ardından yeniden kaydolmaktır.
 • [EKLENDİ] Windows Sandbox'ın birden çok GPU'lu bilgisayarlara yüklenmemesiyle ilgili sorunları araştırıyoruz.
 • [EKLENDİ] Bazı durumlarda, Centennial uygulamalarının başlatılması bindflt.sys hata denetimine (GSOD) neden olur.
 • [EKLENDİ 1/10]: Bazı Realtek SD kart okuyucuları düzgün çalışmıyor. Sorunu araştırıyoruz.

Geliştiriciler için bilinen sorunlar

 • Hızlı çalmadan en son derlemelerden herhangi birini yükler ve Yavaş çalmaya geçerseniz - geliştirici modunu etkinleştirmek gibi isteğe bağlı içerik başarısız olur. İsteğe bağlı içerik eklemek/yüklemek/etkinleştirmek için Hızlı halkada kalmanız gerekecektir. Bunun nedeni, isteğe bağlı içeriğin yalnızca belirli halkalar için onaylanan yapılara yüklenmesidir.

Gol!

İster hayran olun, ister ilk kez görüntüleyen olun, Bing'de arama yapın ve NFL ile ilgili her şeye yanıt alın. Her oyuncu ve takım için en son istatistiklere ve tüm zamanların sıralamalarına göz atın .
Bu Bing özelliklerini ve daha fazlasını ilk öğrenenler arasında yer almak için Bing Insider programımıza katılın .
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.