Alışveriş Sepetim
19,023
20,646

Windows 10 Insider Preview Build 18305 Duyurusu


GÜNCELLEME 12/20: Sizi Derleme 18305.1000'den Derleme 18305.1003'e götürecek olan Internet Explorer'dan Windows Insiders'a Hızlı halkada toplu bir güvenlik güncelleştirmesi yayınladık. Internet Explorer için bu toplu güvenlik güncelleştirmesi hakkında daha fazla ayrıntı alın.

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 10 Insider Preview Build 18305'i (19H1) Hızlı halkada Windows Insider'lara yayınlıyoruz .
HATIRLATICI: Geliştirme döngüsünün başlarındaki derlemelerde normal olduğu gibi, derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu sizi rahatsız ediyorsa, Yavaş zil sesine geçmeyi düşünebilirsiniz. Yavaş halka yapıları daha kaliteli olmaya devam edecek.
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam bir göz atmak istiyorsanız - Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü (şu anda 19H1 olan) için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanına da buradan göz atabilirsiniz.
Not: Önümüzdeki günlerde toplu bir güncelleme gönderebilmemize rağmen, bu 2018'deki son büyük Devam Eden Çalışma oluşturmamız olacak. Mutlu tatiller!

Build 18305'teki yenilikler

Basitleştirilmiş bir Başlangıç ??düzeni

Geri bildiriminize dayanarak, yeni cihazlar, yeni kullanıcı hesapları ve temiz yüklemeler için basitleştirilmiş bir varsayılan Başlangıç ??düzeni sunuyoruz. Yeni düzen, azaltılmış üst düzey karolarla şık tek sütunlu bir tasarıma basitleştirildi. Dışarıdaki BT yöneticileri için endişelenmeyin, ticari ve eğitim müşterileri de bu senaryolara göre uyarlanmış basitleştirilmiş bir düzen görecekler.
Ek gelen kutusu uygulamalarını kaldırma yeteneği sağlayan önceki değişiklikler ve bir klasörü veya kutucuk grubunu kolayca kaldırmanın yeni bir yolunu sunan basitleştirilmiş Başlatma düzeni, Windows'un gelecek sürümünde Başlat deneyiminizi geliştirmek için tasarlanmış devam eden bir çabanın parçasıdır. .
Şık tek sütun tasarımı ve azaltılmış üst düzey kutucuklarla basitleştirilmiş Başlangıç ??düzenini gösteren ekran görüntüsü.
Not: Bu yapıya güncelleme yaptığınızda, Başlangıç ??düzeniniz otomatik olarak yeni düzene geçmez çünkü biz her şeyin siz güncellemeyi yapmadan önce bıraktığınız gibi olmasını istiyoruz.

Windows Sandbox ile tanışın!

Windows Sandbox, uygulamaları izole bir şekilde güvenli bir şekilde çalıştırmak için tasarlanmış yeni bir hafif masaüstü ortamıdır.
Yürütülebilir bir dosyayı kaç kez indirdiniz, ancak onu çalıştırmaktan korktunuz? Hiç temiz bir Windows kurulumu gerektiren ancak sanal bir makine kurmak istemediğiniz bir durumda bulundunuz mu?
Microsoft'ta bu durumlarla düzenli olarak karşılaşıyoruz, bu nedenle Windows Sandbox'ı geliştirdik: cihazınıza kalıcı etki yapma korkusu olmadan güvenilmeyen yazılımları çalıştırabileceğiniz yalıtılmış bir masaüstü ortamı. Windows Sandbox'a yüklenen herhangi bir yazılım yalnızca sanal alanda kalır ve ana makinenizi etkileyemez. Windows Sandbox kapatıldığında, tüm dosyaları ve durumu ile birlikte tüm yazılımlar kalıcı olarak silinir.
Windows Sandbox aşağıdaki özelliklere sahiptir:
 • Windows'un bir parçası - bu özellik için gereken her şey Windows 10 Pro ve Enterprise ile birlikte gelir. VHD indirmenize gerek yok!
 • Bozulmamış – Windows Sandbox her çalıştığında, yepyeni bir Windows kurulumu kadar temizdir
 • Tek kullanımlık – cihazda hiçbir şey kalıcı değildir; uygulamayı kapattıktan sonra her şey atılır
 • Güvenli – Windows Sandbox'ı ana bilgisayardan izole eden ayrı bir çekirdek çalıştırmak için Microsoft Hiper Yöneticiye dayanan çekirdek yalıtımı için donanım tabanlı sanallaştırma kullanır
 • Verimli – entegre çekirdek zamanlayıcı, akıllı bellek yönetimi ve sanal GPU kullanır
Windows Sandbox'ı yüklemek için Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamalar ve Özellikler > Programlar ve Özellikler > Windows Özelliklerini Aç veya Kapat seçeneğine gidin ve ardından Windows Sandbox'ı Etkinleştir öğesini seçin .
Windows Sandbox'ı başlatmak için Başlat menüsünü açın, Windows Sandbox'a girin ve ardından seçin.
Windows Sandbox'ı nasıl kullandığınızı öğrenmekten heyecan duyuyoruz! Yeni işlevler eklemeye devam ederken, geri bildiriminiz bu özelliğin yönünü şekillendirmede çok önemlidir, bu nedenle düşüncelerinizi Geri Bildirim Merkezi'nde bizimle paylaşın .
Windows Sandbox penceresi açıkken tam ekran masaüstü ekran görüntüsü gösteriliyor
Windows Sandbox, ana bilgisayar tanılama veri ayarlarına uyar. Diğer tüm gizlilik ayarları varsayılan değerlerine ayarlanır.
Daha fazla bilgi için lütfen Windows Çekirdeği Dahilinde Windows Sandbox'ı ziyaret edin .
Bilinen Sorunlar
 • Windows Sandbox ilk kurulduğunda ve her hizmet olayında bir kurulum işlemi çalışacak ve bir dakika kadar önemli CPU ve disk etkinliğini tetikleyecektir.
 • Windows Sandbox'ta Başlat menüsünün açılması biraz zaman alır ve bazı Başlat Menüsü uygulamaları çalışmaz.
 • Saat dilimi, Windows Sandbox ve ana bilgisayar arasında senkronize edilmez.
 • Windows Sandbox, yeniden başlatma gerektiren yükleyicileri desteklemez.
 • Microsoft Mağazası, Windows Sandbox'ta desteklenmez.
 • Windows Sandbox, yüksek dpi ekranları çok iyi desteklemez.
 • Windows Sandbox, çoklu monitör yapılandırmalarını tam olarak desteklemez.

Windows Güvenlik uygulaması geliştirmeleri

Yeni Koruma Geçmişi deneyimi: Kullanıcılardan geçmiş deneyimimiz hakkında harika geri bildirimler aldık ve dinledik! Aldığımız önerilere ve geri bildirimlere dayanarak, Windows Güvenliği'ndeki Koruma geçmişi deneyimi tamamen yenilendi. Yeni Koruma Geçmişi deneyimi size Windows Defender Antivirus tarafından yapılan algılamaları göstermeye devam ediyor, ancak artık tehditler ve mevcut eylemler hakkında daha ayrıntılı ve anlaşılması daha kolay bilgiler verecek şekilde güncellendi. Ayrıca, Saldırı Yüzeyi Azaltma Kurallarının organizasyonel konfigürasyonu yoluyla yapılan blokların yanı sıra Kontrollü klasör erişim bloklarını da geçmişe ekledik. Windows Defender Çevrimdışı tarama aracını kullanırsanız, yaptığı tüm algılamalar artık geçmişinizde de gösterilecektir. Ek olarak, geçmiş listesinde bekleyen önerileri (uygulama genelindeki kırmızı veya sarı durumlar) göreceksiniz.
Windows Güvenlik uygulamasında Yenilenmiş Koruma geçmişi
Dış Müdahale Koruması ile tanışın ! Dış Müdahale Koruması, Windows Güvenlik uygulamasında bulunan ve açık olduğunda, doğrudan Windows Güvenlik uygulaması aracılığıyla yapılmayan değişiklikleri sınırlama da dahil olmak üzere, önemli güvenlik özelliklerinde yapılan değişikliklere karşı ek koruma sağlayan yeni bir Windows Defender Antivirus ayarıdır. Bu ayarı Windows Güvenliği > Virüs ve Tehdit Koruması > Virüs ve Tehdit Koruması Ayarları altında bulabilirsiniz.
Dış Müdahale Koruması geçişi gösteriliyor (Açık).

Semboller ve Kaomoji artık sadece bir kısayol tuşu uzağınızda!

Hiç uzun tire yazmayı denediniz ve Alt tuş kodunu hatırlayamadınız mı? Sosyal medyada “masayı çevirmek” yazmak istediniz, ancak karakterlerin sırasını hatırlayamadınız mı? WIN+(nokta) veya WIN+(noktalı virgül) tuşlarına bastığınızda, görüntülenen seçicide emojiye ek olarak artık semboller ve kaomoji de yer alacak!
Kaomoji nedir diye sorabilirsiniz. Kelimenin tam anlamıyla Japonca'dan çevrilmiş, "yüz karakterleri" anlamına gelir - temel olarak, yalnızca metin kullanarak yüzler oluşturmanın bir yoludur. Bunları zaten kullanabilirsiniz, örneğin yukarıda bahsedilen nispeten popüler : (?°?°)?? ???
Semboller tarafına daha fazla daldığınızda, noktalama işaretleri, para birimi, geometrik, matematik, Latince ve dil sembolleri için bölümler eklediğimizi göreceksiniz. En sık kullandığınız sembolleri seçtiğinizde, en son kullanılan sekme bunlarla doldurulur, böylece bir dahaki sefere onları seçmek daha da kolay olacaktır.
Şu anda yalnızca emoji bölümü, arama türünü desteklemektedir.
WIN+(dönem)'in artık bir emoji bölümü, bir kaomoji bölümü ve bir sembol bölümü olacağını gösteriyor
Orijinal olarak RS5 geliştirmesi sırasında Çince (Basitleştirilmiş) için sunula

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.