Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 18272 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler! Bugün, Windows 10 Insider Preview Build 18272'yi (19H1) Hızlı halkada Windows Insider'lara sunuyoruz. Insider'ların en son 19H1 derlemelerine başlamasına yardımcı olmak için, ayrıca Build 18272 için ISO'ları bugün buraya tıklayarak kullanıma sunuyoruz (Yapının ortaya çıkması biraz zaman alabilir, bu yüzden lütfen sabırlı olun. ISO'lar şimdi açık olmalı!) Bu uçuş, İngilizce (ABD) dışındaki dilleri çalıştıran ARM cihazları için geçerli olmayacaktır.
Insider halkasının hangi yapıda olduğuna tam bir göz atmak istiyorsanız - Flight Hub'a gidin . Ayrıca , mevcut geliştirme döngüsü (şu anda 19H1 olan) için Insider uçuşlarının bir parçası olarak çıkan yeni özelliklerin ve güncellemelerin tam listesini içeren belgelerimizin geri kalanına da buradan göz atabilirsiniz.
HATIRLATICI: Geliştirme döngüsünün başlarındaki derlemelerde normal olduğu gibi, derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir. Bu sizi rahatsız ediyorsa, Yavaş zil sesine geçmeyi düşünebilirsiniz. Yavaş halka yapıları daha kaliteli olmaya devam edecek.

Derleme 18272'deki yenilikler

Windows Hello için Yeniden Tasarlanan Oturum Açma Seçenekleri

Güvenlik göz korkutucu olmamalıdır ve parolaları ortadan kaldırmanıza yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle, cihazınızı Windows Hello ile güvence altına alan ilk savunma hattınızı kolayca kurabildiğinizden emin olmak istiyoruz. Önceki tasarımın karmaşık ve kafa karıştırıcı olduğuna dair geri bildiriminiz, Oturum Açma seçenekleri Ayarlarını basitleştirmemize neden oldu. Bu güncellemenin, ister PIN ister parmak izi veya yüz tanıma gibi biyometrik bir faktör kullanıyor olsun, ihtiyaçlarınız için en güvenli ve en hızlı oturum açma seçeneğini seçmenize yardımcı olacağına inanıyoruz.
Sonuç olarak, durumunuz için doğru kararı vermenize yardımcı olmak istiyoruz. Her oturum açma seçeneğini ayrı özellikleri ve kurulum için bir sonraki adımı açıklayan bir listede toplayarak, Windows Hello ile gelişmiş güvenlik özelliklerini kullanarak nasıl oturum açmak istediğinize bir sonraki kararınızda daha fazla bilgi sahibi olacağınızı umuyoruz.
Windows Hello PIN alanı seçili ve genişletilmiş olarak oturum açma Ayarları gösteriliyor.

Girdi İyileştirmeleri

Daha Diller SwiftKey Yazma İstihbarat Genişleyen: In RS5 biz Windows SwiftKey AI teknolojisi getirerek üzerinde çalışmaya başladı ve biz aşağıdaki dillerde destek açılıyorsanız duyurmaktan heyecan konum:
 • İngilizce (Kanada) – tr-CA
 • İngilizce (Hindistan) – tr-IN
 • Fransızca (Kanada) – fr-CA
 • Fransızca (Belçika) – fr-BE
 • Fransızca (İsviçre) – fr-CH
 • Portekizce (Portekiz) – pt-PT
 • Almanca (İsviçre) – de-CH
 • İspanyolca (Amerika Birleşik Devletleri) – es-US
Bu dillerden herhangi birinde yazan bir dokunmatik klavye kullanıcısıysanız, lütfen bu yapıdaki metin tahminlerini ve şekil yazmayı deneyin ve bunun sizin için nasıl hissettirdiğini bize bildirin . Bu değişiklikle ve bu değişiklik olmadan klavyenin nasıl hissettiğini karşılaştırmak isterseniz, Ayarlar > Cihazlar > Yazma > Öneriler ve Otomatik Düzeltmeler altında desteklenen diller için seçenekleri kontrol edin.
Fiziksel klavye mi kullanıyorsunuz? Donanım klavyesi metin önerileri artık yukarıdaki dillerle de desteklenmektedir. Donanım klavyesi için metin önerileri, ilk olarak RS4'te tanıttığımız bir öğrenme aracıdır ve RS5 ile dil desteğini genişletmiştir Bunu desteklenen dillerden birinde denemek isterseniz, Ayarlar > Cihazlar > Yazma altında "Yazarken metin önerilerini göster" özelliğini etkinleştirerek bunu yapabilirsiniz.
Hintçe Fonetik klavyeler artık PC için mevcut: Hint dilinde mi yazıyorsunuz? Geri bildiriminizi duyduk ve halihazırda mevcut olan Hintçe Geleneksel INSCRIPT klavyelere ek olarak, bugünün yapısıyla Hintçe, Bangla, Tamil, Marathi, Pencap, Gujarati, Odia, Telugu, Kannada ve Malayalam için Hintçe Fonetik klavyeler ekliyoruz!
Fonetik klavye nasıl çalışır? Temel olarak, İngilizce QWERTY klavyeden yararlanan uygun bir yazma yöntemidir – siz yazarken olası Hintçe metin adaylarını önermek için harf çevirisi kullanırız. Örneğin, Hintçe Fonetik klavyeyi kullanarak “namaste” yazdıysanız, aşağıdaki gif'te görebileceğiniz gibi ?????? seçeneğini öneririz:
Ana diliniz yukarıdaki dillerden biriyse veya Hint dilleri hakkında biraz bilginiz varsa, lütfen bunu donanım veya dokunmatik klavye ile deneyin ve nasıl hissettirdiğini bize bildirin.
İşte başlamak için adımlar:
 1. Gezinme menüsünden Başlat > Ayarlar > Zaman ve Dil-> Dil'i seçin.
 2. [Tercih edilen dil ekle] etiketli + simgesini seçin (veya tercih ettiğiniz Hint dili zaten eklenmişse 4. adıma geçin).
 3. Arama kutusuna bir Hint dilinin adını yazın ve seçin – örneğin “Hintçe”. İleri düğmesini tıklayın ve sizi Dil sayfasına döndürecek olan Hint dilini cihazınıza yükleyin.
 4. Şimdi Dil sayfasına geri dönün, az önce eklediğinizi tıklayın ve ardından Seçenekler düğmesini tıklayın. Bu sizi o dilin seçenekler sayfasına götürecektir.
 5. [Klavye ekle] etiketli + simgesini seçin.
 6. Fonetik klavyeyi etkinleştirin, örneğin [Hintçe Fonetik – Giriş yöntemi düzenleyicisi] – şimdi dil seçenekleri sayfası şuna benzer:
Listelenen iki klavye ile dil seçenekleri sayfası gösteriliyor – varsayılan ve az önce eklediğiniz.
 1. Görev çubuğundaki giriş göstergesine tıklayın (veya Windows tuşu + Boşluk'a basın) ve Hintçe Fonetik klavyeyi seçin. Bir şeyler yazma zamanı!
Not: Hintçe Fonetik klavyeler için kullanılan sözlüklerin indirilmesi gerekir Klavyeyi ekledikten hemen sonra lütfen İnternet'e bağlanın - sözlük indirme işleminin bitmesi için biraz beklemeniz gerekebilir.

Erişilebilirlik İyileştirmeleri

Ekran Okuyucusu Yazarken Büyük Harf Kilidi AÇIK uyarısı: Ekran Okuyucusu, Büyük Harf Kilidi açıkken yanlışlıkla yazarken artık sizi uyaracaktır Ayar varsayılan olarak açıktır. Bu ayarı yapmak için Ekran Okuyucusu Ayarları'nı (Ctrl + Win + N) ziyaret edin, ardından "Duyduğunuz içeriği değiştirin" başlığına gidin ve "Yazarken Caps Lock uyarıları aldığınızda değiştir" birleşik giriş kutusunu gözden geçirin.
Karakter yankı seçeneğiniz ("Yazarken karakterleri duyun") devre dışı bırakılmış olsanız bile çalışır ve şifre alanının yanı sıra düzenleme alanlarında da çalışır. Varsayılan olarak Ekran Okuyucusu, siz alfabetik karakterleri yazarken Shift tuşuna bastığınızdan bağımsız olarak sizi her zaman uyarır. Ancak yalnızca Shift tuşuna alfabetik bir karakterle birlikte bastığınızda uyarı almayı seçebilir veya özelliği tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.
Bu ilk sürümde, duyduğunuz ses efekti, geliştirmeye çalıştığımız standart Ekran Okuyucusu hatası ses efektine benzer. Bu yeni özellikle ilgili görüşlerinizi bekliyoruz!

İçeriden Öğrenenler için Diğer Güncellemeler

Snip & Sketch (Sürüm 10.1809.2964.0): Şimdiye kadar geri bildirimde bulunan herkese teşekkür ederiz! Tüm yorumlarınızı görmek harikaydı ve Hızlı halkada Insider'lara sunulma sürecinde olan en son uygulama güncellememizle bunları ele alma konusunda ilerleme kaydediyoruz. Güncelleme, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli iyileştirmeler getiriyor:
 • Biraz vurgu ekleyerek . Ekran görüntünüzü bir yere yapıştırmayı mı planlıyorsunuz? Bu yer, ekran görüntüsünün arka planıyla aynı renk arka planına sahip mi? En son uygulama sürümüne güncelleme yaptığınızda, ekran görüntülerinize kenarlık eklemek için yeni bir seçenek bulacaksınız - bu, onlara öne çıkmaları için gereken biraz daha fazlasını veriyor.
 • Baskı! Bazen ekran görüntülerinizin fiziksel bir kopyasını saklamak istersiniz - daha önce çok fazla adım attığını ve doğrudan uygulamadan yazdırabilmeniz için araç çubuğuna bir düğme eklediğini duyduk (ayrıca PDF'ye yazdırabilirsiniz!)
Listede yeni bir Yazdır seçeneği bulunan Snip & Sketch'teki “…” açılır menüsü gösteriliyor.
 • Kaydetme seçeneklerimizi iyileştirme :
 • Kaydedilmemiş değişiklikleriniz varsa ve bir pencereyi kapatın veya şimdi bir onay verecek bir dosya açın.
 • Varsayılan önerilen dosya adı artık bir zaman damgası içerecektir.
 • Geri bildiriminizi duyduk ve şimdi kaydetme jpg ve gif dosya türlerini de destekliyor.
 • Ayrıca, yeni bir ayarlar sayfamız var! Eski Hakkında açılır penceremizi, yukarıda bahsedilen kenarlık ekleme seçeneği, ekran alıntınızda yapılan güncellemeler için otomatik olarak panonuza kopyalama seçeneği ve daha fazlasını bulacağınız tam ayarlar sayfasıyla değiştiriyoruz!
Ekran Alıntısı ve Taslak Ayarları, alıntı anahat seçeneklerini, panoya otomatik kopyalamayı ve kapatmadan önce kesmeyi kaydetme istemine sahip olma seçeneğini gösterir.
Sırada ne olduğuna dair bir fikriniz var mı? Listemizde zaten birkaç şey var ve düşüncelerinizi duymak isteriz! Halihazırda izlediğimiz bazı şeyleri görmek ve sesinizi paylaşmak için Geri Bildirim Merkezi'ne gidin.
 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.