Windows 10 Insider Preview Build 18252 Duyurusu Dona Sarkar
Merhaba Windows İçerdekiler! Bugün, Windows 10 Insider Preview Build 18252'yi (19H1) Hızlı halkadaki Windows Insider'lara VE İleri Atlamayı seçenlere yayınlıyoruz İleriye dönük olarak, Fast ring ve Skip Ahead'deki Insider'lar, aynı 19H1 Insider Preview derlemelerini aynı anda alacaklar. Geliştirme döngüsünün başlarındaki derlemelerde normal olduğu gibi, derlemeler bazıları için acı verici olabilecek hatalar içerebilir (Bu, aşağıdaki bilinen sorunları okuyun anlamına gelir!) . Bu sizi rahatsız ediyorsa, Yavaş zil sesine geçmeyi düşünebilirsiniz. Yavaş halka yapıları daha kaliteli olmaya devam edecek. Yüzüklerinizi değiştirmeden önce bilgisayarınız bu yapıyı otomatik olarak alırsa, geri alabilir ve ardından zilleri değiştirebilirsiniz.

Ignite 2018 Insider Özeti

Jason, standımızı ziyaret eden Ignite katılımcılarına dağıttığımız Windows Insiders eşarplarımızdan biriyle.
Yaklaşık 30 bin katılımcıyla en büyük etkinliklerimizden biri olan Orlando'daki #MSIgnite'tan yeni döndük. Ekibimiz kesinlikle uçağa binmeyi ve topluluğumuzla yüz yüze tanışmayı çok seviyor, bu nedenle binlerce Insider'la şahsen tanışabilmek bir rüyanın gerçekleşmesiydi.
Bu yıl farklı bir şey denemeye karar verdik ve iki Insider'ı özel konuğumuz olmaları için sahnede bizimle konuşmaya ve tüm etkinliklerimize katılmaya davet ettik.
Eddie (Sol) ve Paul (Sağ).
Eddie (Sol) ve Paul (Sağ).
 • Paul Warren , kuruluşunda Windows 10, WIP4BIz ve Office 365 ProPlus'a liderlik eden Auckland Council'de Kıdemli Teknik Uzmandır.
 • Eddie Leonard , First Citizen's Bank'ta Windows 10, Windows Analytics ve WIP4Biz'in kendi şirketinde benimsenmesine öncülük eden Sistem Mühendisi Danışmanıdır. Ayrıca Eddie'nin LinkedIn'de yayınladığı Ignite'tan edindiği bilgilere de göz atın !
WIP4Biz programımızı ve WIP'in birçok yönünü birlikte oluşturmak için bu iki harika insanla iki yılı aşkın süredir birlikte çalışıyoruz. Onları bu kadar şekillendirdikleri eseri tanıtmak için sahneye çıkarmak bir onurdu. Her ikisi de konferans boyunca hem kendi organizasyonlarını hem de Insider programını kahramanlaştırma konusunda *mükemmeldi*. Her ikisi de etrafta koşturdu ve diğer birçok kuruluşu WIP4Biz yaşam tarzını benimsemeye zorladı.
Bu yıl da ilk kez #OfficeInsiders ekibiyle birlikte kendi Microsoft Insider bölümümüzde bir stant düzenledik. Her iki programda da bu kadar çok Insider üyesiyle tanışmak ve kuruluşlarında dijital dönüşüme olan tutkularını duymak harikaydı.
Ignite 2018 katılımcıları, Windows Insider ve Office Insider stantlarını ziyaret ediyor.
Oturumları olmayan bir konferans nedir! Bu yıl, ekibimiz tarafından verilen BEŞ seansla tüm zamanların en yüksek seviyesi oldu:
Dona, konuklar Raji Rajagopalan ve Brandon LeBlanc ile Ignite'ta Teknolojide Çeşitlilik oturumunu yönetiyor.
Ayrıca bazı özel konukları ve İçeridekileri içeren bir web yayınına da ev sahipliği yaptık .
Dona, Microsoft'tan Windows ve Office liderleriyle bir Soru-Cevap yapıyor.
Başlıca duyurularımızın tümü kaydedildi ve burada bulunabilir :
 1. SCCM – artık Insider halkalarını destekliyor — geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!
 2. Dokümanlar Açık Kaynaktır   – sadece dokümanlarımızı OKUMAK istemediğinizi söylediniz – onu birlikte oluşturmakta bir elin olmasını istiyorsunuz, hadi yapalım!
 3. Ignite: THE TUR – Ignite'da bizi özlediyseniz Aralık ayından itibaren 17 şehirde yollarda bizi bulabilirsiniz .
 4. SİZİ kahraman yapmak istiyoruz . Kuruluşunuzda harika bir Windows ve Office Insidering hikayeniz varsa lütfen bize bildirin. Gelecek yılki Ignite'ta sizi ziyaret etmekten ve sizi ve işinizi sahnede sergilemekten heyecan duyuyoruz.
Oh… ve tüm bunların arasında , Ignite'tan da yeni bir yapı yayınlamayı bile başardık !
Jason, Brandon ve Jen uçmaya hazırlanıyor!

Build 18252'deki yenilikler

Ağ iyileştirmeleri

Ethernet için gelişmiş ayarlar: Geri bildiriminizi duyduk ve artık gelişmiş Ethernet IP ayarlarını yapılandırmak için Ayarlar uygulamasını kullanabilirsiniz. Statik bir IP adresi yapılandırmanın yanı sıra tercih edilen bir DNS sunucusu ayarlama desteği ekledik. Bu ayarlara daha önce Denetim Masası'ndan erişiliyordu, ancak şimdi bunları IP ayarları altındaki bağlantı özellikleri sayfasında bulacaksınız.
IP atama ayarlarının (IPV4 ve IPV6) düzenlenmesini gösteren Ayarlar'daki Ethernet özellikleri sayfasında.
Bağlantısı kesilen internet için yeni simge: Bazı meraklı gözlerin fark ettiği gibi, ilk olarak Daima Bağlı PC'lerde görüldü, Windows 10 çalıştıran tüm cihazlara bağlantısız internet simgesini getirdik. Bu tek simge, internet bağlantısı algılanmadığında görünür ve yerini alır. Hücresel, Wi-Fi ve Ethernet için ayrı ayrı ayrı simgeler. Bu yeni simge, ağ sorunlarını hızlı bir şekilde belirlemenize yardımcı olacak ve böylece bunları çözmek için harekete geçebileceksiniz.

ADLaM desteği ile Ebrima yazı tipi ekleme

Windows ekibi, artık ADLaM belgelerinizi ve web sayfalarınızı Windows Ebrima yazı tipiyle okuyabileceğinizi duyurmaktan mutluluk duyar!
ADLaMis, ağırlıklı olarak Batı Afrika'da yaşayan Fulani halkının dili olan Pular/Fulfulde için bir yazı sistemidir. 1990'ların başında, iki genç erkek kardeş, Abdoulaye ve Ibrahima Barry bu yazı sistemini yarattı. Çalışmaları “Bindi Pulaar” ve nihayetinde “ADLaM” oldu, ADLaM okuryazarlığı mümkün kılıyor ve Batı Afrika'da ticaret, eğitim ve yayıncılık için kullanımda büyüyor. Unicode 9.0'da Unicode'a eklendi.
Ebrima yazı tipi ayrıca diğer Afrika yazı sistemleri N'ko, Tifinagh, Vai ve Osmanya'yı da destekler – işte yazı tipinin nasıl göründüğüne dair bir örnek:
Ebrima Adlam yazı tipi örneği gösteriliyor.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Görev Yöneticisinin hatalı CPU kullanımını bildirmesine neden olan sorunu düzelttik.
 • Görev Yöneticisi'nde "Arka plan işlemlerini" genişletme oklarının sürekli ve garip bir şekilde yanıp sönmesi sorununu düzelttik.
 • Mikrofonunuz kullanımdayken görünen sistem tepsisine bir mikrofon simgesi ekledik.
 • Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ndeyken F4'e basmak, artık düzeltme işaretini adres çubuğunun sonuna yerleştirecek ve otomatik tamamlama açılır menüsünü genişletecektir.
 • Karanlık mod kullanılırken Dosya Gezgini'nin bağlam menüsünün son derlemelerde beklenmedik şekilde kalın beyaz bir kenarlığa sahip olması sorununu düzelttik.
 • Tay dili gibi belirli dillerde gelişmiş başlangıç ??sayfalarının metni doğru şekilde oluşturmamasına (bunun yerine kare kutuların gösterilmesine) neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Komut İsteminde satır satır okurken Ekran Okuyucusu'nun çökmesine neden olan sorunu düzelttik.
 • Ekran Okuyucusu'nun Kabuk Bildirimi alanında (Systray) Windows Güvenlik uygulama adını okumaması ve yalnızca önerilen eylemleri okuması sorununu düzelttik.
 • İlgili Ethernet bağdaştırıcı adı artık "Ethernet" başlığının altındaki kenar çubuğunda listelenecektir, böylece birden fazla varsa Ethernet girişlerini bir bakışta kolayca ayırt edebilirsiniz.
 • 16.08.2021

Diğer Haberler