Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Windows 10 Insider Preview Build 18237 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, Windows 10 Insider Preview Build 18237'yi (19H1) İleri Atlamayı seçen Windows Insider'lara sunuyoruz.

Build 18237'deki yenilikler

Akrilik'i Windows oturum açma ekranına getirme

Bugünkü uçuşla , oturum açma ekranının arka planına Akıcı Tasarım Sisteminden bir fırça türü olan akrilik ekliyoruz Bu geçici yüzeyin yarı saydam dokusu, erişilebilirliklerini korurken eyleme geçirilebilir denetimleri görsel hiyerarşide yukarı taşıyarak oturum açma görevine odaklanmanıza yardımcı olur.
Arka plan görüntüsünün artık akrilik efektinin uygulandığı oturum açma ekranı gösteriliyor, bu nedenle bulanık.

İçeriden Öğrenenler için Diğer Güncellemeler

Android'deki Microsoft Uygulamaları, Telefon Eşlikçiniz uygulaması olarak yeniden markalandı

Bu hafta uygulamalarımızı birbirine yaklaştırıyoruz - PC'deki Telefonunuz uygulaması artık sizi Android telefonunuzdaki Telefon Eşlikçiniz uygulamasına bağlıyor. Benzerliği görüyor musunuz? yoldaşlar? Evet, hoşuna gideceğini düşündüm! Her iki uygulamanın da daha güçlü bir isim oyununu paylaşmasıyla ilgili geri bildiriminizi duyduk. Android telefonunuza daha önce Microsoft Apps yüklediyseniz, uygulama otomatik olarak güncellendiğinde, mobil uygulamanın PC'deki Telefonunuz uygulamasına görsel bağlantısını koruyan yeni bir ekran grubu görürsünüz. Mobil uygulamanın, aynı üretici Microsoft'un diğer uygulamalarını ortaya çıkarmak için kullandığı gerçeğini sevdiniz mi? Korkma, hala orada. 20 hızlı öneri almak için 'En İyi Microsoft Uygulamaları'na dokunun. Veya sol menü düğmesine tıklayın ve uygulama kategorilerine göre düzenlenen Microsoft mobil uygulamalarına göz atın.
Android telefonunuzda neden bu iyiliğe ihtiyacınız olduğundan emin değil misiniz? PC'deki Telefonunuz uygulamasına göz atın Bilgisayarınızdan mesaj yazabileceğinizden bahsetmiş miydik Deneyin ve @VishnuNath'ın ne düşündüğünüzü bilmesini sağlayın Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz. Sevin, beğenin veya herhangi bir biçimde geri bildirim alın - paylaşın! Android 7.0+, Telefonunuz uygulamasıyla uyumludur. Çin bölgesine bağlı bilgisayarlar için, Telefonunuz uygulama hizmetleri gelecekte etkinleştirilecektir. Hala içinde geçici çözümler kontrol, destek aradığınız eğer öyleyse, uygulamayı ince ayarla edilmektedir SSS .
Android'de güncellenen Telefon Eşlikçiniz uygulamasının birkaç ekran görüntüsü.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Önceki uçuşta Görev Yöneticisinin yeniden boyutlandırılamaması sorununu düzelttik.
 • Önceki uçuşta Hesaplar > Oturum Aç'a giderken Ayarlar'ın çökmesine neden olan sorunu düzelttik ve sorunu çözdük.
 • Son uçuşlarda Eylem Merkezi güvenilirliğinin azalmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Görev çubuğu açılır pencerelerinden birini (ağ veya birim gibi) açarsanız ve ardından hızlıca başka bir tane açmaya çalışırsanız çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Birden çok monitörü olan kişiler için, Aç veya Kaydet İletişim Kutusu monitörler arasında taşınırsa bazı öğelerin beklenmedik şekilde küçülmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son zamanlarda uygulama içi arama kutusuna odaklanırken belirli uygulamaların çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • League of Legends gibi bazı oyunların son uçuşlarda düzgün şekilde başlamamasına/bağlanmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Twitter gibi PWA'larda web bağlantılarına tıklamanın tarayıcıyı açmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Uygulama askıya alındıktan ve devam ettirildikten sonra belirli PWA'ların doğru şekilde oluşturulmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Microsoft Edge kullanarak belirli web sitelerine çok satırlı metin yapıştırmanın her satır arasına beklenmedik boş satırlar eklemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Microsoft Edge'in web notlarında kalemi mürekkeplemek için kullanırken son uçuşlarda meydana gelen bir kilitlenmeyi düzelttik.
 • Son uçuşlarda yüksek isabetli Görev Yöneticisi çökmesini düzelttik.
 • Son birkaç uçuşta Görüntü Ayarları altındaki çeşitli seçenekleri değiştirirken, İçeridekiler için birden fazla monitöre sahip Ayarlar'ın çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son uçuşlarda Hesap Ayarları sayfasındaki Doğrula bağlantısına tıklandığında oluşan kilitlenmeyi düzelttik.
 • Yerel hesaplar için güvenlik sorularının kullanılmasını önlemek için yeni bir grup ilkesi ekledik. Bu, Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > Kimlik Bilgileri Kullanıcı Arayüzü altında bulunabilir.
 • Uygulamalar ve Özellikler sayfasının içeriğinin, uygulamalar listesi hazır olana kadar yüklenmemesine ve sayfanın bir süre boş görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Pinyin IME'si için yerleşik ifadelerin Ayarlar listesindeki listenin boş olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ekran Okuyucusu'nda, Microsoft Edge geçmiş öğelerini etkinleştirmenin Tarama modunda çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Microsoft Edge'de ilerlerken Ekran Okuyucusu Seçiminde bazı iyileştirmeler yaptık. Lütfen bunu deneyin ve karşılaştığınız sorunları bize bildirmek için Geri Bildirim merkezi uygulamasını kullanın.
 • Ekran Okuyucusu'nun bazı standart birleşik giriş kutularını "açılan kutu" yerine "düzenlenebilir birleşik giriş kutusu" olarak bildirmesine neden olan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Ekran Okuyucusu bazen Sekme ve ok tuşlarını kullanarak gezinirken Ayarlar uygulamasında okumaz. Geçici olarak Ekran Okuyucusu Tarama moduna geçmeyi deneyin. Ve Tarama modunu tekrar kapattığınızda, Sekme ve ok tuşlarını kullanarak gezindiğinizde Ekran Okuyucusu artık okuyacaktır. Alternatif olarak, bu soruna geçici bir çözüm bulmak için Ekran Okuyucusu'nu yeniden başlatabilirsiniz.
 • Bildirimlerin arka planını fark edebilirsiniz ve Eylem Merkezi renk kaybeder ve şeffaflaşır (akrilik efektli). Bildirimler için bu durumun, bildirimlerin okunmasını zorlaştırabileceğinin farkındayız ve biz bir düzeltme üzerinde çalışırken gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.

Geliştiriciler için bilinen sorunlar

 • Hızlı çalmadan en son derlemelerden herhangi birini yükler ve Yavaş çalmaya geçerseniz - geliştirici modunu etkinleştirmek gibi isteğe bağlı içerik başarısız olur. İsteğe bağlı içerik eklemek/yüklemek/etkinleştirmek için Hızlı halkada kalmanız gerekecektir. Bunun nedeni, isteğe bağlı içeriğin yalnızca belirli halkalar için onaylanan yapılara yüklenmesidir.

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.