Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 18214 Duyurusu Dona Sarkar

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, Windows 10 Insider Preview Build 18214'ü (19H1), İleri Atlamayı seçen Windows Insider'lar için yayınlıyoruz.

Build 18214'teki yenilikler

Telefon uygulamanız artık CANLI!

Android telefon kullanıcıları, kontrol edin ve geri bildirimlerin gelmesini sağlayın. En iyi deneyim için Build 17723+ şiddetle tavsiye edilir. Telefon uygulamanız , 19H1 derlemelerini çalıştıran Skip Ahead'de bulunan Insider'lar için de yayında. Telefonunuz uygulamasıyla, PC'nizdeki Android'inizin en yeni fotoğraflarına anında erişebilirsiniz. Bu fotoğrafı telefonunuzdan PC'nize sürükleyip bırakın. Bu fotoğrafı doğrudan bilgisayarınızdan kopyalayın, düzenleyin veya mürekkepleyin. Android 7.0+, Telefonunuz uygulamasıyla uyumludur. Çin bölgesine bağlı bilgisayarlar için, Telefonunuz uygulama hizmetleri gelecekte etkinleştirilecektir.
iPhone kullanıcıları için Telefonunuz uygulaması, telefonunuzu PC'nize bağlamanıza yardımcı olur. Telefonunuzda web'de gezinin, ardından daha büyük bir ekranın tüm avantajlarıyla okumaya, izlemeye veya gezinmeye devam etmek için kaldığınız yerden devam etmek için web sayfasını anında bilgisayarınıza gönderin. Bağlantılı bir telefonla, PC'nizde devam etmek bir paylaşım uzağınızda.

HTTP/2 ve CUBIC ile Daha Hızlı Daha Güvenli İnternet

İnternet, hem işte hem de evde, kuruluşta ve bulutta günlük hayatımızın bir parçasıdır. İnternet deneyiminizi daha hızlı ve daha güvenli hale getirmeye kararlıyız ve bu blogda Windows Server 2019 ve Windows 10'daki özelliklerin bu hedefleri nasıl gerçeğe dönüştürdüğünü tartışıyoruz.
 • Windows 10 Microsoft Edge istemcileri, Windows Server 2019'da desteklendiği gibi HTTP/2 için bağlantı birleştirmeden yararlanacak
 • HTTP/2 tercih edilen şifre takımlarını garanti ederek Microsoft Edge tarayıcılarında geliştirilmiş güvenlik
 • Yeni varsayılan TCP tıkanıklık sağlayıcısı Cubic sayesinde Windows 10'da iyileştirilmiş performans
Bu iyileştirmeyi detaylandıran tam bir yazı için lütfen Daha Hızlı, Daha Güvenli İnternet duyurumuza bakın .

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Saat ve Takvim açılır penceresinin bazen Başlat'ı veya Eylem Merkezi'ni tıklayana kadar görünmemesine neden olan sorunu düzelttik. Aynı sorun, hem bildirimleri hem de görünen görev çubuğu atlama listelerini etkiledi. Bu sorunla ilgili geri bildirimde bulunan tüm Windows Insider üyelerine teşekkür ederiz.
 • Güvenli Mod'a girerken beklenmeyen bir sihost.exe hatasıyla sonuçlanabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Zaman Çizelgesi'nin kaydırma çubuğunun dokunma ile çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Başlat'ta bir döşeme klasörünü adlandırırken, boşluk tuşuna basar basmaz işleme koyulmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • İçerdeki bazı meraklı gözlerin fark ettiği gibi, ölçeklendirme mantığımız üzerinde çalışıyoruz ve DPI değişikliklerini izledikten sonra uygulamaların artık daha iyi yeniden boyutlandırıldığını görmelisiniz. Her zaman olduğu gibi, bu alandaki geri bildirimleri takdir ediyoruz, bu nedenle herhangi bir sorun yaşarsanız bize bildirin .
 • Yükseltmeden sonra Hızlı Başlangıç'ın etkin/devre dışı durumunun varsayılana sıfırlanacağı bir sorunu düzelttik. Bu yapıyı yükselttikten sonra tercih ettiğiniz durum devam edecek.
 • Görev çubuğu sistemindeki Windows Güvenlik simgesinin her çözünürlük değişikliğinde biraz daha bulanık hale gelmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son derlemelerde yükseltilmemiş bir Komut İsteminden sorgulandığında USERNAME ortam değişkeninin SYSTEM döndürdüğü bir sorunu düzelttik.
 • Burada verdiğimiz taahhütle daha uyumlu olması için Snipping Tool'daki mesajları güncelledik Ayrıca mesajda, eski ve yeniyi bir araya getirerek güncellenmiş ekran alıntısı deneyimimizi yeniden adlandırmayı araştırdığımızı da fark edeceksiniz. Bu değişikliği içeren uygulama güncellemesi henüz yayınlanmadı, ancak konuyla ilgili herhangi bir geri bildiriminiz varsa, bunu duymaya açığız.

Bilinen Sorunlar

 • Burada bahsedilen karanlık tema Dosya Gezgini yükü , İleriye Geçme yolundadır, ancak henüz orada değildir. Karanlık moddayken bu yüzeylerde beklenmedik şekilde açık renkler ve/veya koyu metin üzerinde koyu renkler görebilirsiniz.
 • Bu yapıya yükselttiğinizde, görev çubuğu açılır pencerelerinin (ağ, hacim vb.) artık akrilik bir arka plana sahip olmadığını göreceksiniz.
 • Erişim Kolaylığı Metni Büyüt ayarını kullandığınızda, metin kırpma sorunları görebilir veya metnin boyutunun her yerde artmadığını görebilirsiniz.
 • Microsoft Edge'i kiosk uygulamanız olarak ayarladığınızda ve atanan erişim Ayarlarından başlangıç/yeni sekme sayfası URL'sini yapılandırdığınızda, Microsoft Edge, yapılandırılmış URL ile başlatılamayabilir. Bu soruna yönelik düzeltme bir sonraki uçuşa dahil edilmelidir.
 • Bir uzantının okunmamış bildirimleri olduğunda, bildirim sayısı simgesinin Microsoft Edge araç çubuğundaki uzantı simgesiyle çakıştığını görebilirsiniz.
 • Windows 10'da S Modunda, Office'in Store'da başlatılması, Windows'ta çalışmak üzere tasarlanmayan bir .dll ile ilgili bir hatayla başlatılamayabilir. Hata mesajı, bir .dll “Windows'ta çalışmak üzere tasarlanmamıştır veya bir hata içerir. Programı yeniden yüklemeyi deneyin…” Bazı kişiler Office'i Mağaza'dan kaldırıp yeniden yükleyerek bu sorunu çözebildiler. Bu işe yaramazsa, Store'dan değil Office'in bir sürümünü yüklemeyi deneyebilirsiniz.
 • Ekran Okuyucusu Hızlı Başlangıç ??başlatıldığında, Tarama Modu varsayılan olarak güvenilir şekilde açık olmayabilir. Tarama Modu açıkken Hızlı Başlangıç'tan geçmenizi öneririz. Tarama Modunun açık olduğunu doğrulamak için Caps Lock + Space tuşlarına basın.
 • Ekran Okuyucusu Tarama modunu kullanırken, tek bir kontrol için birden fazla duraklama yaşayabilirsiniz. Bunun bir örneği, aynı zamanda bir bağlantı olan bir resminiz varsa. Bu, aktif olarak üzerinde çalıştığımız bir şey.
 • Ekran Okuyucusu tuşu yalnızca Ekle olarak ayarlanmışsa ve bir braille ekranından bir Ekran Okuyucusu komutu göndermeye çalışırsanız, bu komutlar çalışmayacaktır. Caps Lock tuşu Ekran Okuyucusu tuşu eşlemesinin bir parçası olduğu sürece braille işlevi tasarlandığı gibi çalışacaktır.
 • Ekran Okuyucusu'nun otomatik diyalog okumasında, diyalog başlığının birden fazla söylendiği bilinen bir sorun vardır.
 • Edge'de Ekran Okuyucusu Tarama modu Shift + Seçim komutlarını kullanırken, metin düzgün şekilde seçilmiyor.
 • Ekran Okuyucusu bazen Alt + aşağı oka basılana kadar birleşik giriş kutularını okumaz.
 • Ekran Okuyucusu yeni klavye düzeni ve diğer bilinen sorunlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen Yeni Ekran Okuyucusu Klavye Düzenine Giriş belgesine ( ms/RS5NarratorKeyboard ) bakın.
 • Bu derlemede Başlatma güvenilirliği ve performans sorunlarında olası bir artışı araştırıyoruz.

Geliştiriciler için bilinen sorunlar

 • Hızlı çalmadan en son derlemelerden herhangi birini yükler ve Yavaş çalmaya geçerseniz - geliştirici modunu etkinleştirmek gibi isteğe bağlı içerik başarısız olur. İsteğe bağlı içerik eklemek/yüklemek/etkinleştirmek için Hızlı halkada kalmanız gerekecektir. Bunun nedeni, isteğe bağlı içeriğin yalnızca belirli halkalar için onaylanan yapılara yüklenmesidir.

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.