p

Windows 10 Insider Preview Build 17758 Duyurusu

GÜNCELLEME 9/18: Windows 10 Insider Preview Build 17758.4'ü (Kümülatif Güncelleme KB4462120) Yavaş halkada Windows Insider'lar için yayınladık. Bu, Build 17760'daki tüm düzeltmeleri içerir ve servis hattımızı test etmemize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ayrıca buradan indirilebilen Build 17758 için ISO'ları da yayınladık .
GÜNCELLEME 9/14: Windows 10 Insider Preview Build 17758'i (RS5) Yavaş halkada Windows Insider'lara sunduk.
Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, Hızlı halkada Windows 10 Insider Preview Build 17758'i (RS5) Windows Insider'lara sunuyoruz.

Storage Sense'deki yenilikler

Windows 10 ile başlayarak, Storage Sense, depolamanızı optimize etmek için bir yola girmiştir. Her özellik güncellemesinde sürekli iyileştirmeler yapıyoruz. Build 17720 ve sonrasında, yeni bir yetenek ekliyoruz ve Storage Sense'in davranışında birkaç değişiklik yapıyoruz. Storage Sense artık eski, kullanılmayan, yerel olarak kullanılabilen dosyaları yalnızca çevrimiçi olarak kullanılabilir hale getirerek disk alanını otomatik olarak boşaltma özelliğine sahiptir. Buradaki Storage Sense blog gönderisinde daha fazla bilgi edinin .

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

  • Masaüstünün sağ alt köşesindeki yapı filigranı artık bu yapıda mevcut değil. Bu şekilde bu son inşa olduğu anlamına gelmez biz henüz bitmedi . Son sürüme hazırlanmak için son kodu kontrol etme aşamasına henüz başlıyoruz.
  • Ayarlar'daki geri düğmesinin ve üzerine geldiğinizde diğer uygulamaların beyaz bir arka plan üzerinde beyaz metin haline gelmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
  • IME (örneğin Japonca) kullanarak yazarken Ekran Okuyucusu'nun seçili sözcük seçimlerini okumamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
  • Uygulamadan bir dosya kaydetmeye çalıştığınızda belirli uygulamaların çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
  • Bir otomatik oynatma bildiriminden "Fotoğrafları ve videoları içe aktar" seçeneğine tıklandığında kısa süre önce explorer.exe'nin çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
  • Hesap adının belirli Çince, Japonca veya Korece karakterleri içerdiği yerel hesaplar için yakındaki paylaşımın çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
  • [GÜNCELLENDİ] Erişim Kolaylığı'nda "Metni büyüt" ayarını kullandığınızda metin kırpma sorunlarına neden olan birkaç hatayı düzelttik.

Bilinen Sorunlar

  • Ekran Okuyucusu bazen Sekme ve ok tuşlarını kullanarak gezinirken Ayarlar uygulamasında okumaz. Geçici olarak Ekran Okuyucusu Tarama moduna geçmeyi deneyin. Ve Tarama modunu tekrar kapattığınızda, Sekme ve ok tuşlarını kullanarak gezindiğinizde Ekran Okuyucusu artık okuyacaktır. Alternatif olarak, bu soruna geçici bir çözüm bulmak için Ekran Okuyucusu'nu yeniden başlatabilirsiniz.
  • [EKLENDİ 9/12] .NET 4.7.1 kullanan uygulamalar bu derlemede  düzgün çalışmayacaktır. Bu sorun bir sonraki uçuşta düzeltildi. O zamana kadar geçici bir çözüm olarak, sorunu düzeltmek için uygulama yapılandırmanızı 4.7.1 yerine 4.7.2 listeleyecek şekilde değiştirebilirsiniz. Veya bu kayıt defteri anahtarlarını değiştirebilir/ekleyebilirsiniz:
[code language=”powershell”]Her ikisi de X86/X64: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\.NETFramework\v4.0.30319\SKUs\.NETFramework,Version=v4.7.1]
Yalnızca X64:[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wcrosoft\Wcrosoft\Wcrosoft\Wcrosoft6432 .NETFramework\v4.0.30319\SKU'lar\.NETFramework,Version=v4.7.1][/code]

Topluluk Güncellemeleri

Modern BT, polis memurlarını ve toplum güvenliğini desteklemeye yardımcı olabilir mi? Check out Eric Wood, BT Pro ve Windows Insider, sadece bunu yapmak için bir göreve nasıl.
Ve on adet 200 fit yüksekliğindeki tahıl asansörünün Windows 10 ile ortak noktası nedir? Hepsi, en son Insider in Action Yarışmamızın kazananı sayesinde, kırsal bir işletmenin üretkenlik araçlarının gücünden yararlanmasına yardımcı oluyor! Nasıl olduğunu kontrol edin .
Hustle-As-A-Service için kesinti yok,
 

16.08.2021

Diğer Haberler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.