Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 17730 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, Hızlı halkada Windows 10 Insider Preview Build 17730'u (RS5) Windows Insider'lara sunuyoruz.
HATIRLATMA: İkinci RS5 Bug Bash çalışmaya devam 5 Ağustos kadar th , 2018 . Tüm Görevleri yapmaya devam edin!

Build 17730'daki yenilikler

Telefon uygulamanız artık CANLI!

Android telefon kullanıcıları, nihayet kendinize fotoğraf göndermeyi bırakabilirsiniz. Bu fotoğrafı telefonunuzdan PC'nize sürükleyip bırakın. Bu fotoğrafı doğrudan bilgisayarınızdan kopyalayın, düzenleyin veya mürekkepleyin. Windows Insiders için bugün canlı olan Telefonunuz uygulamasıyla, PC'nizdeki Android'inizin en yeni fotoğraflarına anında erişebilirsiniz. Telefonunuz uygulamasını açarak deneyin. Microsoft'tan cep telefonunuza indirmeniz ve kurulum talimatlarını izlemeniz gereken bir uygulama alacaksınız. En iyi deneyim için Build 17723+ şiddetle tavsiye edilir. Android 7.0+, Telefonunuz uygulamasıyla uyumludur. Çin bölgesine bağlı bilgisayarlar için, Telefonunuz uygulama hizmetleri gelecekte etkinleştirilecektir.
iPhone kullanıcıları için Telefonunuz uygulaması, telefonunuzu PC'nize bağlamanıza yardımcı olur. Telefonunuzda web'de gezinin, ardından daha büyük bir ekranın tüm avantajlarıyla okumaya, izlemeye veya gezinmeye devam etmek için kaldığınız yerden devam etmek için web sayfasını anında bilgisayarınıza gönderin. Bağlantılı bir telefonla, PC'nizde devam etmek bir paylaşım uzağınızda.

HTTP/2 ve CUBIC ile Daha Hızlı Daha Güvenli İnternet:

İnternet, hem işte hem de evde, kuruluşta ve bulutta günlük hayatımızın bir parçasıdır. İnternet deneyiminizi daha hızlı ve daha güvenli hale getirmeye kararlıyız ve bu blogda Windows Server 2019 ve Windows 10'daki özelliklerin bu hedefleri nasıl gerçeğe dönüştürdüğünü tartışıyoruz.
 • Windows 10 Microsoft Edge istemcileri, Windows Server 2019'da desteklendiği gibi HTTP/2 için bağlantı birleştirmeden yararlanacak
 • HTTP/2 tercih edilen şifre takımlarını garanti ederek Microsoft Edge tarayıcılarında geliştirilmiş güvenlik
 • Yeni varsayılan TCP tıkanıklık sağlayıcısı Cubic sayesinde Windows 10'da iyileştirilmiş performans
Bu iyileştirmeyi detaylandıran tam bir yazı için lütfen Daha Hızlı, Daha Güvenli İnternet duyurumuza bakın .

Insider Özellik Güncellemesi deneyimini Perakende ile uyumlu hale getirme

Yeni uçuşlar için yeniden başlatmanız istendiğinde, perakende müşterilerimize sunmayı planladığımızla aynı bildirimleri ve deneyimi alacaksınız. Yüzüğünüze bağlı olarak, ilk birkaç gün için yeniden başlatmanızı planlamanız istenecek, ardından aktif saatlerinizin dışında otomatik olarak yeniden başlatma planlayıp programlayamayacağımızı soracağız. Bu deneyime katılımınız, perakende satışa sunmadan önce iyileştirmemiz gereken pürüzlü kenarları anlamamıza yardımcı olacaktır.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • WDAG, Uzak Masaüstü ve Hyper-V'yi etkileyen sorunu düzelttik. Uzak Masaüstü İstemcisi (mstsc.exe) kullanıcıları artık bir bağlantı kurulurken düşük sanal bellekten şikayet eden bir hata iletişim kutusu görmemelidir. Kullanıcılar yine Sanal Makine Bağlantısında (vmconnect.exe) gelişmiş oturumları kullanabilir.
 • Windows Güvenliği'ne yakın zamanda eklenen "Şüpheli Davranışları Engelle" özelliği hakkında bize geri bildirimde bulunan herkese teşekkür ederiz. Bizimle paylaştığınız bazı şeyleri ele almaya çalışırken şimdilik onu yapıdan kaldırıyoruz.
 • Bazı uygulamalarda ses seviyesi kaydırıcısının son uçuşlarda dokunma ile kötü performans göstermesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Twitter uygulaması gibi belirli uygulamaların bir süre sonra gezinirken içerik oluşturmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ayarlar'daki Güncelleme Geçmişini Görüntüle'deki Sürücü Güncellemeleri açılır menüsünün genişletilmesinin, son sürümlerde (listelenecek öğeler olsa bile) hiçbir şeyi listelememesine neden olan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Bir uygulamayı başka bir uygulamadan başlatmak için bir bağlantıya tıklamak, bazı Insider'lar için çalışmayabilir. araştırıyoruz.
 • Dosya Gezgini'ne ve Ortak Dosya İletişim Kutusu'na koyu tema ekleme çalışmalarımızda ilerliyoruz , ancak hâlâ yapmamız gereken birkaç şey var. Karanlık moddayken bu yüzeylerde beklenmedik şekilde açık renkler ve/veya koyu metin üzerinde koyu renkler görebilirsiniz.
 • Bu yapıya yükselttiğinizde, görev çubuğu açılır pencerelerinin (ağ, hacim vb.) artık akrilik bir arka plana sahip olmadığını göreceksiniz.
 • Erişim Kolaylığı Metni Büyüt ayarını kullandığınızda, metin kırpma sorunları görebilir veya metnin boyutunun her yerde artmadığını görebilirsiniz.
 • Microsoft Edge'i kiosk uygulamanız olarak ayarladığınızda ve atanan erişim Ayarlarından başlangıç/yeni sekme sayfası URL'sini yapılandırdığınızda, Microsoft Edge, yapılandırılmış URL ile başlatılamayabilir. Bu soruna yönelik düzeltme bir sonraki uçuşa dahil edilmelidir.
 • Bir uzantının okunmamış bildirimleri olduğunda, Microsoft Edge araç çubuğundaki uzantı simgesiyle çakışan bildirim sayısı simgesini görmeye devam edebilirsiniz.
 • Windows 10'da S Modunda, Office'in Store'da başlatılması, Windows'ta çalışmak üzere tasarlanmayan bir .dll ile ilgili bir hatayla başlatılamayabilir. Hata mesajı, bir .dll “Windows'ta çalışmak üzere tasarlanmamıştır veya bir hata içerir. Programı yeniden yüklemeyi deneyin…” Bazı kişiler Office'i Mağaza'dan kaldırıp yeniden yükleyerek bu sorunu çözebildiler.
 • Ekran Okuyucusu Tarama modunu kullanırken, tek bir kontrol için birden fazla duraklama yaşayabilirsiniz. Bunun bir örneği, aynı zamanda bir bağlantı olan bir resminiz varsa. Bu, aktif olarak üzerinde çalıştığımız bir şey.
 • Microsoft Edge'de Ekran Okuyucusu Tarama modu Shift + Seçim komutlarını kullanırken, metin düzgün şekilde seçilmiyor.
 • Bu derlemede Başlatma güvenilirliği ve performans sorunlarında olası bir artışı araştırıyoruz.
 • Bu yapıda hareket denetleyicileriyle ilk kez bir Windows Karma Gerçeklik başlığı kurduktan sonra, başlıkta görünmeden önce denetleyicilerin ikinci kez yeniden eşleştirilmesi gerekebilir.
 • Sürükleyici bir Windows Karma Gerçeklik uygulaması kullanırken, "El feneri açık" demek, durum Başlat menüsünde etkin olarak görünse bile el feneri özelliğini etkinleştiremeyebilir.
 • [EKLENDİ 8/7] Bilgisayarınız, OneDrive ile eşitlenen bir yerel klasörü silerken hata denetimi yapacak (GSOD).

Geliştiriciler için bilinen sorunlar

 • Hızlı çalmadan en son derlemelerden herhangi birini yükler ve Yavaş çalmaya geçerseniz - geliştirici modunu etkinleştirmek gibi isteğe bağlı içerik başarısız olur. İsteğe bağlı içerik eklemek/yüklemek/etkinleştirmek için Hızlı halkada kalmanız gerekecektir. Bunun nedeni, isteğe bağlı içeriğin yalnızca belirli halkalar için onaylanan yapılara yüklenmesidir.

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.