Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 17713 Duyurusu Dona Sarkar


GÜNCELLEME 7/26: Yavaş halkada Windows 10 Insider Preview 17713.1002'yi Windows Insider'lara sunduk!

————————————————————
GÜNCELLEME 7/23: Hızlı halkada Windows Insiders için Toplu Güncelleştirme Derlemesi 17713.1002'yi yayımladık. Bu Toplu Güncelleme, bu yapıyı Yavaş halkada yayınlamaya hazırlanırken hizmet hattını test etmemize yardımcı olur.
Bu güncelleştirme, aşağıdaki bilinen ek sorunu tanıtır: ————————————————————
Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, Hızlı halkada Windows 10 Insider Preview Build 17713'ü (RS5) Windows Insider'lara sunuyoruz.

İleri Atlamayı Sıfırlama

Geliştirme döngüsünde RS5 için stabilizasyona odaklanacağımız noktaya yaklaşıyoruz. Stabilizasyon sürecinin bir parçası olarak, RS5'i daha önce RS4 ve RS3 için yaptığımız gibi “RS5_RELEASE” adlı kendi şubesine “çatalladık” İçeridekiler, bugünün yapısıyla bu dalın değiştiğini görecekler. Ve RS3 ve RS4'te yaptığımız gibi, Windows 10'un bir sonraki sürümüne "atlamayı" seçen Insider'lar için derlemeler yayınlamaya başlamaya hazırlanıyoruz. Bu derlemeler RS_PRERELEASE dalından gelecek. Ancak bu sefer, İleriye Geç'in tam bir sıfırlamasını yapıyoruz .Daha önce Skip Ahead'i seçmiş olan içeridekiler, otomatik olarak Hızlı ringe geri döndürülecektir. İleri Atla'ya katılma seçeneği, Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı altındaki açılır menüden kaybolacaktır. Önümüzdeki haftalarda, İçeriden Öğrenenlerin kaydolması için Skip Ahead'i yeniden açtığımıza dair bir duyuru yapacağız. Daha önce Skip Ahead'deydiyseniz, tekrar etkinleştirmeniz gerekir. Skip Ahead'i sıfırlayarak hedefimiz, daha önce etkinleştirmeyi kaçırmış olan Insider'ların bunu yapabilmelerine izin vermek ve aktif olmayan bazı bilgisayarları temizlemektir. İleri Atla bir sınırla sınırlı kalacak ve bu sınıra ulaşıldığında, Insider'lar artık kaydolamayacak. Önümüzdeki haftalarda Skip Ahead'i daha fazla ayrıntıyla yeniden açacağımız duyuru için bizi izlemeye devam edin.

Build 17713'teki yenilikler

Microsoft Kenar İyileştirmeleri

Site başına medya otomatik oynatma kontrolleri: Artık, Web Sitesi Tanımlama bölmesinin "Web sitesi izni" bölümü altında otomatik oynatma izinlerini site bazında kontrol edebilirsiniz - adres çubuğunun sol tarafındaki bilgi simgesini veya kilit simgesini tıklamanız ve tıklamanız yeterlidir. başlamak için "izinleri yönetin".
Microsoft Edge'de Web Sitesi Tanımlama bölmesini ve Medya otomatik oynatma denetimlerini gösteren ekran görüntüsü.
Okuma Görünümü, Kitaplar ve PDF'lerde kelimelerin tanımlarını arama: Yeni bir sözlük işlevi ekledik, böylece bir sayfayı veya belgeyi okurken anahtar kelimelerin tanımlarını arayabilirsiniz. Tanımın seçiminizin üzerinde göründüğünü görmek için tek bir kelime seçin.
Microsoft Edge okuma görünümünde bir kelimenin tanımını gösteren ekran görüntüsü.
Doğru telaffuzu duymak veya tanımdan daha fazla ayrıntıyı genişletmek için bir kelimenin size yüksek sesle okunmasını seçebilirsiniz. Microsoft Edge ayarlar menüsünün "Genel" sekmesi altında tanımların görünüp görünmeyeceğini ve hangi içerik türlerinde çalıştıklarını değiştirebilirsiniz.

Microsoft Edge PDF Okuyucu İyileştirmeleri

Geliştirilmiş araç çubuğu seçenekleri : Microsoft Edge'de açılan bir PDF belgesinde bulunan araç çubuğu, simgelerin kolayca anlaşılmasını sağlamak için artık metin açıklamalarını gösterecek. kullanıcılar tarafından. "Not ekle" gibi yeni seçenekler artık araç çubuğunda mevcut, böylece bu araçlar ihtiyaç duyduğunuzda elinizin altında.
Yukarıda açıklanan PDF araç çubuğu gösteriliyor.
PDF araç çubuğunu sabitle/bağlantısını kaldır : Araç çubuğu artık belgenin üst kısmına sabitlenebilir, böylece ihtiyacınız olduğunda tüm PDF araçlarına kolayca erişilebilir. Ayrıca sürükleyici bir okuma deneyimi için araç çubuğunun sabitlemesini kaldırabilirsiniz. Araç çubuğunun sabitlemesi kaldırılmışsa kendini gizleyecektir - geri getirmek için imleci üst alanın üzerine getirmeniz yeterlidir.
PDF araç çubuğu gösterildiğinde, sağ taraftaki iğne simgesi vurgulanmıştır.
İşleme iyileştirmeleri : Bu derlemeye bir dizi işleme performansı düzeltmesi ekledik. Artık Microsoft Edge'de PDF dosyaları arasında gezinirken daha az beyaz sayfa göreceksiniz.

Not Defteri İyileştirmeleri

İle Build'a 17666 , biz Not Defteri için destek biten uzatılmış hattını tanıttı. Bize anlattıklarınıza dayanarak, bugünün yapısında birkaç sürpriz daha olduğunu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz!
Kapsamlı bul/değiştir: Not Defteri'ndeki bul/değiştir deneyiminde önemli iyileştirmeler yaptık. Bul iletişim kutusuna sarmalı bul/değiştir seçeneğini ekledik ve Not Defteri artık önceden girilen değerleri ve onay kutularının durumunu hatırlayacak ve bul iletişim kutusunu bir sonraki açışınızda bunları otomatik olarak dolduracaktır. Ek olarak, metni seçip bul iletişim kutusunu açtığınızda, arama alanını seçilen metinle otomatik olarak doldururuz.
Bul iletişim kutusu görünürken Not Defteri gösteriliyor, “Not Defteri” aranıyor.
Metin yakınlaştırma: Not Defteri'nde metni yakınlaştırmayı hızlı ve kolay hale getirmek için seçenekler ekledik. Yakınlaştırma seviyesini değiştirmek için Görünüm > Yakınlaştır altında yeni bir menü seçeneği var ve mevcut yakınlaştırma seviyesini durum çubuğunda gösteriyoruz. Yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için Ctrl + Artı, Ctrl + Eksi ve Ctrl + MouseWheel tuşlarını ve yakınlaştırma düzeyini varsayılana geri yüklemek için Ctrl + 0 tuşlarını da kullanabilirsiniz.
Sonraki yakınlaştırılmış Not Defteri gösteriliyor (sağ altta yeni yakınlaştırma %150 diyor).
Sözcük kaydırmalı satır numaraları: Sözcük kaydırma etkinleştirildiğinde satır ve sütun numaralarını görüntüleme yeteneği eklemek için uzun süredir bekleyen bir istek olmuştur. Bu artık Not Defteri'nde mümkün ve durum çubuğunu varsayılan olarak görünür hale getirdik. Durum çubuğunu yine de Görünüm menüsünden kapatabilirsiniz.
Hem sözcük kaydırma hem de satır sayma ile Not Defteri gösteriliyor.
Diğer İyileştirmeler:
  • Büyük dosyaları Not Defteri'nde açarken performansı iyileştirdik.
  • Not Defteri artık önceki sözcüğü silmek için Ctrl + Backspace'i destekliyor.
  • Ok tuşları artık önce metnin seçimini doğru şekilde kaldırıyor ve ardından imleci hareket ettiriyor.
  • Bir dosyayı Not Defteri'ne kaydederken, satır ve sütun numarası artık 1'e sıfırlanmaz.
  • Not Defteri artık ekrana tam olarak sığmayan satırları doğru şekilde gösteriyor.
Not Defteri için geri bildiriminiz var mı? Burada paylaşın !

Biyometri ile Uzak Masaüstü

Bu Windows 10 derlemesiyle, İş için Windows Hello kullanan Azure Active Directory ve Active Directory kullanıcılarının, bir uzak masaüstü oturumunda kimlik doğrulaması yapmak için biyometriyi kullanabileceğini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz!
Not: Bu özellik, uygun PIN ile çalışmaz.
Uzak Masaüstü Bağlantısı penceresi, bir PC'ye bağlanmak üzere.
Başlamak için Uzak Masaüstü Bağlantısı'nı (mstsc.exe) açın, bağlanmak istediğiniz bilgisayarın adını yazın ve Bağlan'a tıklayın .
Windows Hello for Business'ı kullanarak imzaladığınız için, Windows nasıl oturum açtığınızı hatırlar ve RDP oturumunuzda kimliğinizi doğrulamak için otomatik olarak Windows Hello for Business'ı seçer, ancak 

Diğer Haberler