Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 17711 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün Windows 10 Insider Preview Build 17711'i (RS5) Hızlı halkada Windows Insider'lara, İleriye Geçmeyi seçenlere ek olarak yayınlıyoruz.

Build 17711'deki yenilikler

Microsoft Kenar İyileştirmeleri

Öğrenme araçları zenginleşiyor: Okuma Görünümü'nde bulunan öğrenme araçları altında artık ek temalar görebilirsiniz. Bunlar, gözleriniz için en iyi tema rengini seçmenize izin verir.
Okuma Görünümü'nde bulunan öğrenme araçları altında artık ek temalar görebilirsiniz.
Konuşma Bölümlerini vurgulamanın yanı sıra, artık konuşma bölümünün vurgulanması gereken rengi değiştirebilir ve hemen üzerinde bir göstergeyi açabilirsiniz. Konuşmanın bir bölümünü tanımlamayı çok daha kolay hale getirmek.
Satır odağı: Bir, üç veya beş satırlık kümeleri vurgulayarak bir makaleyi okurken odağı iyileştirmeye yardımcı olur.
Satır odağı, bir, üç veya beş satırlık kümeleri vurgulayarak bir makaleyi okurken odağı iyileştirmeye yardımcı olur.
Otomatik Doldurma verilerini kaydetmek için yeni izin kutusu : Microsoft Edge, Otomatik Doldurma amacıyla parolalarınızı ve kart ayrıntılarınızı kaydetmek için her seferinde izninizi ister. Keşfedilebilirliği iyileştirmek ve bu bilgileri kaydetmenin değeri konusunda netlik sağlamak için izin bildirimi açılır penceresinde iyileştirilmiş tasarım ve dize değişiklikleri yaptık. Değişiklikler arasında parola ve ödeme simgelerinin tanıtılması, geliştirilmiş mesajlaşma ve seçeneklerin vurgulanması yer alıyor. İlginç bir güncelleme, yeni şifre ve ödeme simgeleri için harika mikro animasyonlar olacaktır.
Microsoft Edge'in parolalarınızı ve kart ayrıntılarınızı Otomatik Doldurma amacıyla kaydetmek için her seferinde sizden izin istediğinde iletişim için geliştirilmiş tasarım ve metin.
PDF araç çubuğu iyileştirmeleri : PDF araç çubuğu, artık araçlara kullanıcıların kolayca erişebilmesini sağlamak için yalnızca en üstte gezdirilerek çağrılabilir.

Akıcı Tasarım Güncellemeleri

Build 2018'de Fluent Design'ın evrimi konusundaki vizyonumuzu paylaştık Yakın zamanda varsayılan menülerimizin çoğuna akrilik ekledik ve bugün kullanıcı odağını iyileştirmeye yardımcı olmak için gölgeler biçiminde ek derinlik getiriyoruz.
Gölgeler görsel hiyerarşi sağlar ve Build 17711 ile varsayılan modern açılır pencere türü kontrollerimizin çoğu artık bunlara sahip olacaktır. Bu, genel halkın sonunda göreceğinden daha küçük bir kontrol setinde etkinleştirilir ve Insider'lar, sonraki yapılarda desteğin artmasını bekleyebilirler.
Microsoft Edge bağlam menüsünün artık bir gölgesi var.
Not: Bu devam eden bir çalışmadır ve bazı aksaklıklar veya tuhaflıklar görebilirsiniz - bu, uçuşlar arasında iyileştirilecektir.

Ekran İyileştirmeleri

Görüntü Ayarları altında artık yeni bir Windows HD Renkli sayfası var! Windows HD Renk özellikli cihazlar, fotoğraflar, videolar, oyunlar ve uygulamalar dahil olmak üzere yüksek dinamik aralık (HDR) içeriğini gösterebilir. Bu, ekranınıza ve PC'nize bağlıdır. Görüntü Ayarlarında bağlantılı “Windows HD Renk Ayarları” sayfası artık sisteminizin HD Renk özelliklerini rapor ediyor ve HD Renk özelliklerinin yetenekli sistemlerde yapılandırılmasına izin veriyor. HD Renk ayarları sayfası, cihazınızın ayarlarını anlamak ve yapılandırmak için tek adresinizdir - yakın tarihli bir bilgisayara bağlı HDR özellikli bir ekranınız varsa, lütfen deneyin ve bize geri bildirim gönderin !
Görüntü Ayarları altında artık yeni bir Windows HD Renkli sayfası var! Windows HD Renk özellikli cihazlar, fotoğraflar, videolar, oyunlar ve uygulamalar dahil olmak üzere yüksek dinamik aralık (HDR) içeriğini gösterebilir.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi İyileştirmeleri

Hiç regedit adres çubuğuna yazdınız mı ve yolun bir sonraki kısmı dilinizin ucunda ama hatırlayamıyor musunuz? Bugünkü yapıdan başlayarak, siz yazarken yolun sonraki bölümünü tamamlamanıza yardımcı olacak bir açılır menü göreceksiniz! Oh, ayrıca son "kelimeyi" silmek için Ctrl + Backspace tuşlarına da basabilirsiniz, bu da yedeklemenin çok daha hızlı çalışmasını sağlar (Ctrl + Delete sonraki kelimeyi siler).
Otomatik tamamlama açılır listesiyle regedit gösteriliyor.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • HATIRLATICI: Test Setlerine verdiğiniz sürekli desteğiniz için teşekkür ederiz. Yayınlanmaya hazır olduğunda mümkün olan en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olan bu özelliği geliştirirken sizden değerli geri bildirimler almaya devam ediyoruz. Bu derlemeden başlayarak, mükemmel hale getirmeye devam etmek için Setleri çevrimdışına alıyoruz. Geri bildiriminize dayanarak, odaklandığımız şeylerden bazıları görsel tasarımda iyileştirmeler ve iş akışını geliştirmek için Office ve Microsoft Edge'i Kümelere daha iyi entegre etmeye devam etmeyi içeriyor. Setleri test ediyorsanız, bugünün derlemesinden itibaren artık görmeyeceksiniz, ancak Setler gelecekteki bir Devam Eden Uçuşta geri dönecektir. Geri bildiriminiz için tekrar teşekkürler.
 • Bir UWP uygulamasını yerel bir sanal makineye veya bir öykünücüye uzaktan dağıtmak ve hatalarını ayıklamak için gereken süreyi azaltan sorunu düzelttik.
 • Gösterilen herhangi bir yüzeyin (Başlangıç ??döşemeleri ve Ayarlar kategorileri dahil) tamamen beyazlaşmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Bazı Insider'ların son uçuşlara yükseltme yaparken 0x80080005 hatası görmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • "Güncelleme alıyorsunuz" iletişim kutusunun beklenmeyen fazladan karakterler görüntülemesi sorununu düzelttik.
 • Kapatmanın iptal edilmesinin, yeniden başlatılıncaya kadar UWP uygulamalarındaki girişi kesmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son uçuşlarda, Ayarlar kategorilerini Başlat'a sabitlemeye çalışmanın Ayarlar'ın çökmesine veya hiçbir şey yapmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son uçuşta Ethernet ve Wi-Fi Ayarlarının beklenmedik şekilde eksik içerikle sonuçlanan bir sorunu düzelttik.
 • Dokunmatik Yüzey Ayarları, Hesap Ayarları ve Aile ve Diğer Kullanıcı Ayarları sayfaları dahil olmak üzere Yardım Alın içeriğine sahip sayfaları etkileyen yüksek isabetli Ayarlar çökmesini düzelttik.
 • Bazen Oturum Açma Ayarlarının boş kalmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Gelişmiş klavye ayarlarının beklenmedik bir şekilde "bazı ayarların kuruluşunuz tarafından gizlendiğini" göstermesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Kontrol panelinde yedekleme ve geri yüklemeden bir sistem görüntüsü oluşturmanın x86 makinelerinde başarısız olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Görev Görünümü'nde akrilik arka planı kapatmaya karar verdik - şimdilik tasarım, bunun yerine akrilik kartlarla önceki sürümde gönderildiği şekilde geri dönecek. Deneyen herkese teşekkürler.
 • Cortana'ya belirli soruları sormak için sesle kullandıktan sonra, ona sesle ikinci bir soru soramama sorununu düzelttik.
 • Tablet moduna geçerken belirli uygulamalar simge durumuna küçültülürse explorer.exe'nin çökmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Dosya Gezgini'ndeki Paylaş sekmesinde, Erişimi kaldır simgesini daha modern olacak şekilde güncelledik. Gelişmiş güvenlik simgesinde de bazı değişiklikler yaptık.
 • Konsolun yükseltme sırasında imleç rengini unutmasına ve 0x000000 (siyah) olarak ayarlanmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik. Düzeltme, gelecekteki kullanıcıların bu sorunu yaşamasını önleyecektir, ancak bu hatadan zaten etkilendiyseniz, kayıt defterindeki ayarı manuel olarak düzeltmeniz gerekir. Bunu yapmak için regedit.exe dosyasını açın ve 'Computer\HKEY_CURRENT_USER\Console' içindeki 'CursorColor' girişini ve varsa alt anahtarlarını silin ve konsol pencerenizi yeniden başlatın.
 • Eller Serbest profilini destekleyen birçok Bluetooth hoparlör ve kulaklık için ses sürücüsünün takılacağı bir sorunu ele aldık.
 • Son uçuşlarda Microsoft Edge sık kullanılanlar bölmesinin fare tekerleğinde yukarı ve aşağı yerine yana doğru kaymasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son birkaç uçuşta Microsoft Edge güvenilirliğini büyük ölçüde etkileyen birkaç sorunu düzelttik.
 • Son birkaç uçuşun her birinde Internet Explorer'ın tüm ayarları kaybetmesine ve görev çubuğundan sabitlemesinin kaldırılmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son uçuşta eski donanımlarda Broadcom ethernet sürücülerini kullanan bazı Insider'lar için ethernetin çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Önceki uçuşu çalıştıran bir bilgisayara uzaktan kumandanın yalnızca siyah bir pencere görmesine neden olabilen bir sorunu düzelttik.
 • Sohbet penceresine yazarken belirli oyunların askıda kalmasına neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Son uçuşta, yazarken geri al tuşuna basılana kadar dokunmatik klavyenin aday listesinde metin tahminlerinin ve şekil yazma adaylarının görünmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ekran Okuyucusu başlatıldığında, kullanıcıya Ekran Okuyucusu klavye düzenindeki değişikliği bildiren bir iletişim kutusunun sunulacağı ve Ekran Okuyucusu başladıktan sonra diyaloğun odaklanmayabileceği veya konuşmayabileceği bir sorunu düzelttik.
 • Ekran Okuyucusu'nun varsayılan Ekran Okuyucusu tuşunu yalnızca büyük harf kilidi olarak değiştirdiğinizde Ekle tuşunun, büyük harf kilidi tuşu Ekran Okuyucusu tuşu olarak kullanılana veya kullanıcı Ekran Okuyucusu'nu yeniden başlatana kadar çalışmaya devam etmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Sistem > Ekran > Ölçekleme ve düzeniniz %100'e ayarlanmadığında, "Metni büyüt" değeri %0'a döndürüldükten sonra bazı metinlerin daha küçük görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Windows Karma Gerçekliğin uykuya daldıktan sonra takılıp Karma Gerçeklik Portalı'nda kalıcı bir hata mesajı veya çalışmayan bir "Uyandır" düğmesi görüntülemesine neden olan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Dosya Gezgini'ne ve Ortak Dosya İletişim Kutusu'na karanlık tema ekleme çalışmalarımızda ilerliyoruz - bu derlemede iyileştirmeler göreceksiniz, ancak hala yapacak birkaç şeyimiz var. Karanlık moddayken bu yüzeylerde beklenmedik şekilde açık renkler ve/veya koyu metin üzerinde koyu renkler görebilirsiniz.
 • Birden çok monitöre sahip PC'lerdeki belirli takiplerde, tüm pencereler "yukarı" kaydırılmış görünebilir ve fare yanlış konuma yanıt verir. Çözüm, görev ekranını getirmek için Ctrl + Alt + Del tuşlarını kullanmak ve ardından iptal tuşuna basmaktır. Gerektiği kadar tekrarlayın.
 • Bu yapıya yükselttiğinizde, görev çubuğu açılır pencerelerinin (ağ, hacim vb.) artık akrilik bir arka plana sahip olmadığını göreceksiniz.
 • Sistem > Ekran altındaki yeni bir Windows HD Renkli sayfasında HDR videolar, oyunlar ve uygulamalar için ayarları iyileştirmeye çalışıyoruz. Bazı şeyler geçici olarak çalışmaz; özellikle, bazı kullanıcılar HDR ekran desteğini etkinleştiremeyecek/devre dışı bırakamayacak.
 • ICC renk profillerini kullanan uygulamalar, Erişim Engellendi gibi hatalarla karşılaşabilir. Buna Renk Yönetimi kontrol paneli ve belirli Surface cihazlarında renk profili geçişi dahildir.
 • Erişim Kolaylığı Metni Büyüt ayarını kullandığınızda, metin kırpma sorunları görebilir veya metnin boyutunun her yerde artmadığını görebilirsiniz.
 • İkincil ekranlarınızın doğru şekilde oluşturulmadığını görebilirsiniz. Ctrl+Alt+Del tuşlarına basın ve ardından iptal edin, bu sorunu çözmelidir.

Geliştiriciler için bilinen sorunlar

 • Hızlı çalmadan en son derlemelerden herhangi birini yükler ve Yavaş çalmaya geçerseniz - geliştirici modunu etkinleştirmek gibi isteğe bağlı içerik başarısız olur. İsteğe bağlı içerik eklemek/yüklemek/etkinleştirmek için Hızlı halkada kalmanız gerekecektir. Bunun nedeni, isteğe bağlı içeriğin yalnızca belirli halkalar için onaylanan yapılara yüklenmesidir.

Ekran Okuyucusu için bilinen sorunlar

 • Uyku modundan çıkarken Ekran Okuyucusu konuşmasının solmasına neden olan bir sorunun farkındayız. Bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.
 • Ekran Okuyucusu Hızlı Başlangıç ??başlatıldığında, Tarama Modu varsayılan olarak güvenilir şekilde açık olmayabilir. Tarama Modu açıkken Hızlı Başlangıç'tan geçmenizi öneririz. Tarama Modunun açık olduğunu doğrulamak için Caps Lock + Space tuşlarına basın.
 • Tarama modunu kullanırken, tek bir kontrol için birden fazla duraklama yaşayabilirsiniz. 
 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.