Windows 10 Insider Preview Build 17692 Duyurusu

GÜNCELLEME 7/2: Windows 10 Insider Preview Build 17692.1004'ü (RS5) Yavaş halkada Windows Insider'lara sunduk. Bu yapı için aşağıdaki düzeltmeler dahil edilmiştir:
 • Etkin oturum açma yöntemi Resimli Parola olarak ayarlandığında oturum açma ekranının bir döngüde kilitlenmesi sorununu düzelttik.
 • Netflix gibi web sitelerinden Microsoft Edge'de DRM video oynatmanın bozulması sorununu düzelttik.
 • Erişim Kolaylığı altında bulunan Klavye Ayarlarının, iki birleşik giriş kutusunda metin ve görünür değerlerin eksik olması sorununu düzelttik.
 • Start'ı başlatmak için geliştirilmiş güvenilirlik ve performansa sahibiz.
*********************************************
Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün Windows 10 Insider Preview Build 17692'yi (RS5) Hızlı halkada Windows Insider'lara, İleriye Geçmeyi seçenlere ek olarak yayınlıyoruz.
6/15'te derlemede daha önce gözden kaçan iki yeni değişikliği içerecek şekilde güncellendi.

Build 176 92'deki yenilikler

SwiftKey zekası Windows'a geliyor

SwiftKey , sizin için önemli olan kelimeler, ifadeler ve emojiler dahil, yazma stilinizi öğrenerek size daha doğru otomatik düzeltmeler ve tahminler sunar. Android ve iOS için mevcuttur ve bugünün yapısından başlayarak SwiftKey artık İngilizce (Amerika Birleşik Devletleri), İngilizce (Birleşik Krallık), Fransızca (Fransa), Almanca (Almanya) yazmak için dokunmatik klavyeyi kullanırken Windows'ta yazma deneyimini güçlendirecektir. , İtalyanca (İtalya), İspanyolca (İspanya), Portekizce (Brezilya) veya Rusça.
Lütfen bu yapıda dokunmatik klavyede yazmayı ve şekil yazmayı denemek için bir dakikanızı ayırın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Microsoft Kenar iyileştirmeleri

Medyanın otomatik olarak oynatılıp oynatılamayacağını kontrol edin: Microsoft Edge için yaygın olarak kullanılan bir Insider geri bildirimi parçası, otomatik oynatılan videolar üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istemenizdir. Bu derlemede, sitelerin medyayı otomatik olarak yürütüp yürütemeyeceğini denetlemenize olanak tanımak için Microsoft Edge'e yeni bir ayar ekledik. Bu ayarın erken bir önizlemesini "Gelişmiş Ayarlar", "Sitelerin medyayı otomatik olarak oynatmasına izin ver" altında bulabilirsiniz. Bu seçenekleri iyileştireceğiz ve gelecek uçuşlarda ve geri bildirimlerinize yanıt olarak ek kontroller ekleyeceğiz, bu yüzden bizi izlemeye devam edin!
DÜZENLEME: Eyvah! Bu konuda biraz fazla heyecanlandık – bu değişiklik aslında önümüzdeki birkaç hafta içinde yeni bir yapıda geliyor. Bizi izlemeye devam edin!
WebDriver iyileştirmeleri: Bu derlemeden başlayarak, WebDriver kullanarak Microsoft Edge'de testi otomatikleştirmeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyoruz. İlk olarak, WebDriver'ı İsteğe Bağlı bir Windows Özelliği yaptık, böylece WebDriver'ı kurarken yapı/dal/tadını manuel olarak eşleştirmeniz gerekmez. Yeni Windows 10 güncellemeleri aldığınızda, WebDriver ikili dosyanız eşleşecek şekilde otomatik olarak güncellenecektir.
WebDriver'ı yüklemek için Windows 10 Ayarlarında Geliştirici Modunu açmanız veya "isteğe bağlı özellikler" Ayarlar sayfasının altındaki bağımsız özelliği yüklemeniz yeterlidir.
Ayrıca, WebDriver'ı en son W3C Tavsiyesi spesifikasyonuyla büyük yeni iyileştirmelerle eşleşecek şekilde güncelledik Bu değişikliklerle ilgili her şeyi Microsoft Edge Geliştirme Blogu'ndan öğrenebilirsiniz .

Erişim Kolaylığı İyileştirmeleri

Metni Büyüt : Geri bildiriminizi duyduk ve sistem genelinde metin boyutunu artırma özelliğinin geri geldiğini ve her zamankinden daha iyi olduğunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz! Bugünün yapısında Ayarlar > Erişim Kolaylığı > Ekran'a gittiğinizde, "Her şeyi daha büyük yap" adlı yeni bir ayar bulacaksınız - bu kaydırıcı sistem, win32 uygulamaları ve UWP uygulamaları genelinde metni ayarlayacaktır.
Erişim Kolaylığı Ayarı, Ekran sayfası. Her şeyi daha büyük bir seçenek haline getirin.
Bu, sisteminizin genel ölçeklendirmesini değiştirmek zorunda kalmadan artık Başlat menüsünde, Dosya Gezgini, Ayarlar vb.'de metni büyütebileceğiniz anlamına gelir. Lütfen deneyin ve geri bildiriminizi paylaşın !
Not: Metin kırpma, boyutun her yerde artmaması ve DPI ayarlarını değiştirirken ortaya çıkan sorunlarla ilgili bazı sorunları araştırıyoruz.

Anlatıcı İyileştirmeleri

Geri bildiriminize dayanarak, bugünkü derlemeyle Ekran Okuyucusu'nda bir dizi güncelleme yaptığımızı göreceksiniz:
 • Ekran Okuyucusu Standart Klavye Düzeni : Ekran Okuyucusu artık ekran okuyucu kullanıcılarına daha aşina olacak şekilde tasarlanmış yeni bir klavye düzeniyle birlikte gelir. Bu değişikliklerle ilgili ayrıntılar için lütfen ekteki belgelere bakın ( Yeni Ekran Okuyucusu Klavye Düzenine Giriş belgesi ).
 • Otomatik İletişim Kutusu Okuma : Ekran Okuyucusu artık ön plana getirildiğinde bir iletişim kutusunun içeriğini otomatik olarak okuyacaktır. Deneyim, Ekran Okuyucusu'nun diyalog başlığını, diyalog içindeki odaklanmış öğeyi ve varsa diyalogun en üstündeki statik metni söylemesidir. Örneğin, Word'deki bir belgeyi kaydedilmemiş değişikliklerle kapatmaya çalışırsanız, Ekran Okuyucusu "Microsoft Word" başlığını, "Kaydet düğmesi" odağını ve iletişim kutusundaki statik metni söyler.
 • Ekran Okuyucusu Bul : Artık Ekran Okuyucusu'nun yeni Bul özelliğini kullanarak metin arama olanağınız var. Metin bulunursa, Ekran Okuyucusu bulunan öğeye taşınır. Komut eşleme için lütfen beraberindeki klavye düzeni belgelerine bakın.
 • Nesne Listesi : Anlatıcı artık uygulamada veya içerikte bulunan bağlantıların, başlıkların veya yer işaretlerinin bir listesini sunma yeteneğine sahiptir. Ayrıca, listeye veya pencerenin metin alanına yazarak sonuçları filtreleyebilirsiniz. Komut eşleme için lütfen beraberindeki klavye düzeni belgelerine bakın.
 • Tarama Modunda Seçim : Shift-seçim komutlarını kullanarak Ekran Okuyucusu'nun tarama modunda içerik seçebilmenin yanı sıra, artık önce bloğun bir ucuna gidip F9'a basarak ve diğer ucuna giderek bir veri bloğu da seçebilirsiniz. blok ve F10 tuşuna basın. F10'a basıldığında, iki nokta arasındaki tüm içerik seçilecektir.
 • Tarama Modunda Kontrollerde Durdur : Tarama modu, ekranınızda gezinmek için yalnızca birkaç tuş kullanmanıza izin veren bir Ekran Okuyucusu özelliğidir. Tarama modu Edge'de varsayılan olarak zaten açıktır ve Caps lock + Spacebar tuşlarına basarak açıp kapatabilirsiniz. Tarama modundayken sayfanın farklı bölümlerini okumak için Yukarı ve Aşağı ok tuşlarına basabilirsiniz. Bu güncelleme ile, Tarama Modunda bir Aşağı oka basılması, etkileşimli öğeler üzerinde duracak ve böylece kullanımları daha kolay olacaktır. Bu yeni davranışın bir örneği, birden çok bağlantı içeren bir paragraf okuyorsanız, Aşağı oka bastığınızda Ekran Okuyucusu bu bağlantılarda duracaktır.
Bu iyileştirmeleri denerken ne düşündüğünüzü duymak isteriz. Bu bağlantı sizi Geri Bildirim Merkezi'nin Ekran Okuyucusu bölümüne götürür veya Ekran Okuyucusu çalışırken Büyük Harf + E tuşlarına basabilirsiniz.

Oyun çubuğu İyileştirmeleri

Artık RS5 Oyun çubuğuna daha fazla işlevsellik sunuyoruz. Bu uçuşta aşağıdaki yeni özellikler bulunmaktadır:
 • Ses kontrolleri. Varsayılan ses çıkış cihazınızı değiştirin ve çalışan oyunların ve uygulamaların sesini kapatın veya ses seviyesini ayarlayın.
 • Performans görselleştirmeleri. Oyununuzun kare hızını (FPS), CPU kullanımını, GPU VRAM kullanımını ve sistem RAM kullanımını görün.
Yeni oyun çubuğu kullanıcı arayüzünün gösterildiği Forza Horizon 3'ü oynamak. Performans monitörü, kayıt kontrolleri ve ses seçenekleri vardır.

Oyun Modu İyileştirmeleri

Masaüstü PC'lerde oyun deneyimini iyileştirmesi beklenen Oyun Modu için artık yeni seçenekler mevcut. PC'lerde çok sayıda arka plan işlemine sahip oyuncular, Oyun çubuğunda "Kaynakları ayır"ı seçtiklerinde performans iyileştirmeleri görebilirler.

Arama İyileştirmeleri

Arama'da yazılım indirmelerini daha hızlı bulun!  Arama önizleme deneyimini iyileştirme  temamıza devam ederek , yüklemek istediğiniz Windows yazılımı için resmi indirme sayfalarını bulmayı kolaylaştırmak için bir güncelleme yayınlıyoruz. Ekip bu deneyimi geliştirmeye devam ediyor ve daha fazlası geliyor. Aşağıdaki örneğe göz atın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin!
GitHub indirme örneğiyle gösterilen arama, arama önizleme bölmesinde bir indirme düğmesi görünür.
Bu, sunucu tarafı* bir değişikliktir, dolayısıyla Insider'lar bu güncellemeyi Derleme 17692'nin dışında görebilir.
*Bazı deneyimler bölgeye göre değişebilir. 

Diğer Haberler