Alışveriş Sepetim
19,023
20,685

Windows 10 Insider Preview Build 17682 Duyurusu

merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün Windows 10 Insider Preview Build 17682'yi (RS5) Hızlı halkada Windows Insider'lara ve İleriye Atlamayı seçenlere yayınlıyoruz.

Build 176 82'deki yenilikler

İyileştirmeler

Geri bildiriminizi duyduk ve uygulamaları başlatabileceğinizi daha belirgin hale getirmek için yeni sekme sayfasını güncellemek için çok çalışıyoruz. Setler penceresindeki artı düğmesine tıkladığınızda, artık sık gidilecek yerler listenizde bulunan uygulamaları göreceksiniz. Ayrıca, yalnızca arama kutusunu kullanmak yerine uygulamalarınıza göz atabilmeniz için tüm uygulamalar listesini bu sayfaya entegre ettiğimizi göreceksiniz - Setleri destekleyen uygulamalar tıklandığında bir sekmede açılacaktır. Haber Kaynağını seçtiyseniz, tüm uygulamalar listesine geçmek için “Haber Kaynağı”nın yanındaki “Uygulamalar” bağlantısını tıklamanız yeterlidir.
Sets'in yeni sekme sayfası, Dosya Gezgini ve Word gibi listelenen uygulamaları gösterir.
Not: Bu, son sürümlerde bulunan Insider için sunucu tarafında yapılan bir değişikliktir.

Kablosuz projeksiyon deneyiminizi yönetme

Sizden duyduğumuz şeylerden biri, kablosuz olarak ne zaman projeksiyon yaptığınızı ve oturumunuz özellikle dosya gezgininden veya bir uygulamadan başlatıldığında bağlantının nasıl kesileceğini bilmenin zor olduğudur. Günümüzün yapısında, tıpkı uzak masaüstü gibi, bir oturumdayken ekranınızın üst kısmında bir kontrol başlığı göreceksiniz. Afiş, bağlantınızın durumu hakkında sizi bilgilendirir, aynı havuza hızlı bir şekilde bağlantı kesmenize veya yeniden bağlanmanıza olanak tanır ve yaptığınız şeye göre bağlantıyı ayarlamanıza olanak tanır. Bu ayar, üç senaryodan birine dayalı olarak ekrandan ekrana gecikmeyi optimize eden ayarlar dişli kutusu aracılığıyla yapılır:
 • Oyun modu, kablosuz bağlantı üzerinden oyun oynamayı mümkün kılmak için ekrandan ekrana gecikmeyi en aza indirir.
 • Video modu, büyük ekrandaki videonun sorunsuz ve aksaklık olmadan oynatılmasını sağlamak için ekrandan ekrana gecikme süresini artırır.
 • Üretkenlik modları, oyun modu ile video modu arasında iyi bir denge kurar; burada ekrandan ekrana gecikme, yazı yazmanın doğal hissettirdiği kadar duyarlıdır ve videoların çok sık arızalanmamasını sağlar.
Varsayılan olarak, tüm bağlantılar üretkenlik modunda başlar. Banner'a daha fazla işlevsellik geleceği için bu alanı izlemeye devam edin! Banner hakkında ne düşündüğünüzü duymak için sabırsızlanıyorum. Geri Bildirim Merkezi aracılığıyla bize bildirin !
Projeksiyon sırasındaki yeni afiş.

Web geliştiricileri için Microsoft Edge geliştirmeleri

Web Kimlik Doğrulama önizlemesi: Microsoft Edge artık yeni Web Kimlik Doğrulama API'si (diğer adıyla WebAuthN ) için önceden eklenmemiş desteği içerir Bu, varsayılan olarak API'nin güncellenmiş sürümünü etkinleştirmek için WebAuthN belirtimine yönelik önceki desteğimizi geliştirir.
Web Kimlik Doğrulaması, parolaları donanıma bağlı daha güçlü kimlik bilgileriyle değiştiren kimlik doğrulamasını kolaylaştırmak için açık, ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir bir çözüm sunar. Microsoft Edge'deki uygulama, kullanıcıların web sitelerinde güvenli bir şekilde kimlik doğrulaması yapmak için Windows Hello (PIN veya biyometrik aracılığıyla) ve FIDO2 Güvenlik Anahtarları veya FIDO U2F Güvenlik Anahtarları gibi harici kimlik doğrulayıcıları kullanmasına olanak tanır Yakında Microsoft Edge'de Web Kimlik Doğrulaması hakkında paylaşacak daha çok şeyimiz olacak!

RSAT artık talep üzerine mevcuttur!

Bu ne anlama geliyor? Artık her yükseltme yaptığınızda RSAT'ı manuel olarak indirmeniz gerekmiyor! Ayarlar'da "İsteğe bağlı özellikleri yönet"e gidin (bunu aramanın en hızlı yolu) ve "Özellik ekle"yi tıklayın - şimdi listelenen tüm RSAT bileşenlerini göreceksiniz. İstediğinizi seçin ve bir sonraki yükseltmenizde Windows otomatik olarak tüm bu bileşenlerin yükseltmeye devam etmesini sağlayacaktır (tıpkı konuşma kaynakları veya OpenSSH gibi diğer isteğe bağlı özelliklerimizde olduğu gibi). Bunu soran geri bildirim kaydeden herkese teşekkürler! Bunu bugünün yapısında denemenizi ve ne düşündüğünüzü bize bildirmenizi çok isteriz .
Ayarlar'da İsteğe Bağlı Özellikler Ekle sayfasının gösterilmesi RSAT listelenir.
Not: "İsteğe bağlı bir özellik ekle" sayfasının, sayfaya ilk gittiğinizde özelliklerin yüklenmesi uzun zaman alacaktır. Bu hala devam eden bir çalışmadır ve bazı RSAT bileşenlerinin yüklenmediğini ve/veya başlatılmadığını görebilirsiniz. Bunu ele almak için çalışıyoruz. Yükleme sorunlarıyla karşılaşırsanız, bu kayıt defteri anahtarını silmek bunları çözebilir: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Servicing\LocalSourcePath.

Yükseltme sonrası kurulum

Yükseltmeden sonra bu pencerenin gösterildiğini görebilirsiniz. Endişelenme - tüm eşyaların hala orada! Bazılarınızın cihazlarınızı uzun zaman önce satın alıp kurduğunu biliyoruz – Windows'ta bulunan özellikler o zamandan beri değişti, bu yüzden size, cihazınızın en iyisine sahip olduğundan emin olmak için kaçırmış olabileceğiniz kurulum sorularını gözden geçirme fırsatı veriyoruz. kurulum mümkün. Bu kurulum sorularını gözden geçirmek için "Hadi Gidelim"e tıklayın veya doğrudan masaüstünüze gitmek istiyorsanız "Şimdilik atla"ya tıklayın. Bu sayfayı gösterme koşulları bulutta programlanabilir ve zamanla değişebilir.
Tam ekran kurulum penceresi “Windows'u daha da iyileştirelim – bu, daha önce kurduklarınızı etkilememelidir.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Windows Insider Program for Business kullanıcıları için, yeni uçuşlar almak için (Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı aracılığıyla) AAD hesaplarını kullanan bilgisayarların bir "Beni düzelt" seçeneğinin sunulduğu ve son uçuşlar
 • Ayarlar ana sayfasına ipuçları ve öneriler eklemeyi deniyoruz. Bunlardan birini görürseniz, üst köşedeki “…” seçeneğine tıklayarak devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.
 • Görev çubuğundaki simgelerine sağ tıkladığınızda bazı uygulamaların sabitlenmiş ve son öğelerin kaybolmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bir UWP uygulamasıyla ilişkili herhangi bir dosya türü için Dosya Gezgini'nin boş/genel simgeleri göstermesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Alt + Tab'ın bazen beklenmedik bir şekilde son uçuşlarda uygulama pencereleri için yinelenen girişlere sahip olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Cortana'dan son uçuşlarda herhangi bir müzik çalmasını isterken oluşan bir kilitlenmeyi düzelttik. Bu sorun, uygulamaları sesli komutları kullanarak başlatma özelliğini de etkiledi.
 • Görev çubuğu atlama listesinin gösterilmemesi durumunda (örneğin, başlatmayı bitirmeden önce tıkladıysanız), bir sonraki videoyu tam ekran izlediğinizde görev çubuğunun beklenmedik bir şekilde videonun üstünde görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Fare tekerleğini/dokunmatik yüzeyi kullanarak pano öğeleri listesinin sonuna (WIN + V) kaydıramamanıza neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Arapça veya diğer iki yönlü görüntüleme dillerinde Görev Görünümü kullanılırken duvar kağıdı ve uygulama önizleme küçük resimlerinin beklenmedik şekilde çevrilmesi sorununu düzelttik.
 • Ekran kırpma (WIN + Shift + S veya diğer giriş noktaları) artık varsayılan olarak dikdörtgen kırpma olacak. En son mod seçiminiz (dikdörtgen veya serbest biçim) çağrılar arasında korunur, bu nedenle bu deneyimi zaten kullanıyorsanız bir değişiklik fark etmeyebilirsiniz.
 • Ayarlar'daki "Özellik ekle" sayfasının son birkaç derlemede hiçbir özellik bulamamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • OTF yazı tipleri kullanılarak yazılan metnin yazdırıldığında görünmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı antivirüs yazılım programları yüklendiğinde, bazı uygulamaların yakın zamanda 0xc0000005 uygulama hatasıyla başlatılamamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Belirli dokunmatik özellikli cihazları etkileyen ve tüm Bluetooth aksesuarlarının ekrana dokunana kadar periyodik olarak çalışmayı durdurduğu bir sorunu düzelttik.
 • Uzak Masaüstü'nü kullanırken, ekranınızı yansıtırken veya son uçuşlarda birden çok monitör kullanırken bazı explorer.exe'lerin kilitlenmesine neden olan bir sorunu düzelttik. Bu sorun, Microsoft Edge'in kilitlenmesine de yol açmış olabilir.
 • Son iki uçuşta uykudan uyandıktan sonra birden fazla Win32 uygulamasının ve sistem bileşeninin yanıt vermemesine neden olan bir sorunu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Dosya Gezgini'ne ve Ortak Dosya İletişim Kutusu'na karanlık tema eklemek için çalışıyoruz , ancak hâlâ yapmamız gereken bazı şeyler var. Karanlık moddayken bu yüzeylerde beklenmedik şekilde açık renkler görebilirsiniz.
 • Bu yapıya güncelleme yapıldıktan sonra, Karma Gerçeklik Portalı, Karma Gerçeklik Yazılımını yeniden yükler ve ortam ayarları korunmaz. Karma Gerçeklik ev deneyiminizin devam etmesine ihtiyacınız varsa, bu sorunlar giderilene kadar bu yapıyı atlamanızı öneririz.
 • Bazı Insider'lar, bu derlemede Başlat'ı başlatırken artan güvenilirlik ve performans sorunları bulabilir. araştırıyoruz.
 • Bazı Insider'lar, bu derlemede "Kritik Süreç Öldü" hatasıyla bazı hata denetimleri (GSOD) yaşayabilir.
 • Bir Surface Studio'nuz varsa, "Bilgisayar donanımınız Windows 10'un bu sürümünde desteklenmiyor" hatasıyla bu yapıya güncellenemez.

Setler ve Ofis için bilinen sorunlar

 • Office Win32 masaüstü uygulamaları için UX'i ayarlar nihai değildir. Deneyim, geri bildirime dayalı olarak zaman içinde geliştirilecektir.
 • Bazı Win32 masaüstü uygulaması pencerelerinin üst kısmı, büyütülmüş olarak oluşturulduğunda sekme çubuğunun biraz altında görünebilir. Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için pencereyi geri yükleyin ve yeniden büyütün.
 • Bir sekmeyi kapatmak bazen tüm seti küçültebilir.
 • Word'deki "Yan Yana Görüntüle" gibi özellikler de dahil olmak üzere pencereleri döşeme ve basamaklama, etkin olmayan sekmelerde çalışmaz.
 • Office Visual Basic Düzenleyici penceresi şu anda sekmeli olacak ancak gelecekte olması amaçlanmamıştır.
 • Aynı uygulamada mevcut bir belge açıkken bir Office belgesinin açılması, son etkin belgeye istenmeyen bir geçişe neden olabilir. Bu, diğer sayfalar açık kalırken Excel'deki bir sayfayı kapatırken de olur.
 • Yerel dosyalar veya Microsoft'a ait olmayan bulut dosyaları otomatik olarak geri yüklenmeyecek ve kullanıcıyı bu konuda uyarmak için hiçbir hata mesajı verilmeyecektir.

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.