Alışveriş Sepetim

Windows 10 Insider Preview Build 14332 Duyurusu

Bugün, Hızlı halkada hem PC hem de Mobil için Windows Insider'lara Windows 10 Insider Preview Build 14332'yi yayınlıyoruz. Bazı diller ve sürümler, bu uçuşla birlikte yayına alınırken hâlâ yayılıyor, ancak bunların bir saat içinde kullanıma sunulmasını bekliyoruz. Tüm diller ve sürümler yayında olmalıdır.

Böcek Bash başlıyor!

Bugün PC ve Mobil için bu yeni yapı ile – geçen hafta bahsettiğimiz Windows Insiders ile Bug Bash'i resmen başlatıyoruz Önümüzdeki 4 gün boyunca, Geri Bildirim Merkezi'nde her gün ürünün farklı alanlarını vurgulayacak çok sayıda Görev yayınlayacağız. Her Quest hakkında geri bildirim arıyor olacağız, ancak Windows'un en tutkulu olduğunuz bölümlerini ve uygulamalarımızı da kullanabilirsiniz - anahtar, mümkün olan en iyi hata raporlarını almak için Pazar gününe kadar birlikte çalışmaktır!
Bug Bash için göreceğiniz Görevler, bir özelliği veya senaryoyu deneme adımlarını listeleyen geleneksel Görevler değildir. Birçoğu kasıtlı olarak açık uçludur, böylece Görevi tamamlamak ve bize geri bildirimde bulunmak için size doğal gelen adımları uygulayabilirsiniz. Birçoğu, Görevi bitirmek için denenebilecek birden fazla senaryoyu da listeliyor. Bug Bash için tüm Görevler, Görevi tamamlama deneyiminize dayalı olarak mevcut geri bildirimleri yükseltebilmeniz veya yeni geri bildirimler verebilmeniz için Geri Bildirim Merkezi'ne geri dönecektir. Lütfen yeni bir rapor girmeden önce oy vermek için mevcut geri bildirimleri aradığınızdan emin olun.
Ayrıca birkaç farklı Görev türü yapıyoruz:
SINIRLI SÜRELİ Görevler : “SINIRLI SÜRELİ” olarak işaretlenen Görevlerin süresi, yayınlandıktan sonraki 24 saat içinde sona erecektir, bu nedenle bunlara süre dolmadan ve yeni Görevlerle değiştirilmeden önce ulaştığınızdan emin olun.
GELİŞMİŞ Görevler: "GELİŞMİŞ" olarak işaretlenen görevler daha tekniktir ve cihazınızdaki sistem yapılandırmasının değiştirilmesini gerektirebilir ve Görev tamamlandıktan sonra değişikliklerin nasıl geri alınacağının anlaşılmasını gerektirebilir. Yalnızca rahat hissettiğiniz Görevleri gerçekleştirmelisiniz, bir şeyler ters giderse, bilgisayarınızda nasıl iyi bir duruma geri döneceğinizi sorun gidermeniz gerekir.
Bu yeni yapıyı yükledikten sonra Geri Bildirim Merkezi'ni açın ve başlayın. Microsoft'taki iç mühendislik kültürümüzün bir parçası olan bir şeye ilk kez sizi dahil edebildiğimiz için GERÇEKTEN heyecanlıyız. Tüm hafta boyunca insanlarla konuştuğum için, insanlar Insider'ları faaliyetlerimizin bir parçası olarak dahil etmenin ne kadar harika olduğu hakkında konuşurken büyük gülümsemeler ve çok fazla heyecan görüyorum. Sizin de eğleneceğinizi umar ve bize harika hata raporları gönderirsiniz. Bu haftanın Bug Bash'i hakkında daha fazla bilgi için – Mike Fortin'in Geri Bildirim Merkezi'ndeki bu gönderiye bakın .

İşte Build 14332'deki yenilikler

Bash ve Komut İstemi İyileştirmeleri: Önceki yapılarda, Windows üzerinde Ubuntu'da Bash'te çalışan araçların İnternet'e erişmesini engelleyen ağ sorunları yaşamış olabilirsiniz. Örneğin, apt-get'in sunucularını bulamadığını ve uygulamaları indiremediğini görmüş olabilirsiniz. Bu sürüm, bu sorunları giderir ve kullanıcıların artık resolv.conf dosyalarını elle değiştirmelerine gerek yoktur. Ayrıca /mnt ve /mnt olmayan sürücüler arasında mv çağrısı yaparken bir sorunu düzelttik - dosyalar ve dizinler artık iki nokta arasında doğru şekilde hareket edecek. Bu derlemedeki Bash güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için sürüm notlarımıza göz atın.
Komut İstemi için, Yüksek DPI ekranlı bilgisayarlarda gelişmiş pencere ölçekleme, uluslararası karakterler için daha iyi yazı tipi seçimi ve oluşturma, çeşitli imleç oluşturma ve gizleme iyileştirmeleri, iyileştirilmiş arka plan rengi boyama ve nano için geliştirilmiş kaydırma dahil olmak üzere çeşitli iyileştirmeler yaptık. & EMACS editörleri.
Cortana artık Office 365'te arama yapabilir: PC'nizde Cortana artık e-postalarınız, kişileriniz, takviminiz ve OneDrive İş ve SharePoint'teki dosyalarınız dahil olmak üzere Office 365'teki içeriğinizi arayabilir. Başlamak için, Cortana'nın Not Defteri'nin Bağlı Hesaplar bölümüne Office 365 iş veya okul hesabınızı eklemeniz yeterlidir. Arama yaptığınızda, ilgili Office 365 arama sonuçlarını görmek için en üstteki uygun filtreyi (e-posta, kişiler, takvim veya belgeler) seçin. Bunu deneyin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin!
GÜNCELLEME: Şu anda meydana gelen sunucu tarafı sorunları nedeniyle bu özellik çalışmayabilir. Bu sunucu tarafı sorunlarının kısa süre içinde çözülmesi için çalışıyoruz. Bu gerçekleştiğinde bu yayını güncelleyeceğiz!
GÜNCELLEME 4/27: Sunucu tarafı sorunlarının çözülmesi gerekiyor. Cortana, Office 365 içeriğinizde arama yapabilmelidir.
Bağlı Beklemedeki PC'ler için İyileştirilmiş Pil Ömrü : PC'nizi İnternet'e bağlı tutarken ve önemli bağlantı senaryolarına izin verirken, Bağlı Bekleme sırasında meydana gelen daha az değerli etkinliklerin bazılarını susturmak için Pil Tasarrufu'nun kullandığı temel teknolojiyi entegre ettik. İş. Sonuç olarak, bir Surface veya başka bir Bağlı Bekleme Bilgisayarı kullanıyorsanız, birçoğunuz beklemedeki pil ömrünün arttığını ve daha tutarlı olduğunu fark edeceksiniz.
İpucu: Bağlı Bekleme ile bir PC çalıştırıp çalıştırmadığınızı görmek için, bir yönetici Komut İsteminden “powercfg /a” komutunu çalıştırabilirsiniz. Listelenen ilk durum “Beklemede (S0 Düşük Güç Boşta) Ağa Bağlı” diyorsa, Bağlı Bekleme özelliğine sahip bir PC'de çalışıyorsunuz demektir.
Kullanıcıların büyük çoğunluğu olacağını düşündüğümüz şey için en iyi şekilde çalışması için bunun arkasındaki teknolojiyi elde etmek için çok çalışmış olsak da, geri bildiriminizi almak isteriz. Herhangi bir önemli sorun fark ederseniz (Bağlı Bekleme'de çalışmasını beklediğiniz ancak çalışmayan şeyler), 2 seçeneğiniz vardır:
 1. Ayarlar > Sistem > Pil'e gidin ve Bağlı Bekleme sırasında çalıştırmak istediğiniz uygulamayı arka planda "Her zaman izin verilir" olarak etkinleştirin. Bu pil ayarları hakkında daha fazla bilgiyi geçen haftaki blog gönderisinde okuyabilirsiniz .
 2. Bağlı Bekleme'de tamamen eski davranışa geri dönmek istiyorsanız, bir yönetici Komut İsteminden aşağıdaki komut satırlarını çalıştırabilirsiniz:
powercfg /setdcvalueindex SCHEME_CURRENT SUB_ENERGYSAVER ESPOLICY 0
powercfg /setactive şema_current
Not: Yeni Bağlı Bekleme davranışını yeniden etkinleştirmek için yukarıdakiyle aynı komut satırlarını çalıştırabilirsiniz, ancak '0' değerini '1' olarak değiştirmeniz yeterlidir.
Güvendiğiniz bir senaryonun beklediğiniz gibi çalışmadığını fark ederseniz, lütfen bize Geri Bildirim Merkezi aracılığıyla geri bildirim gönderin!

İşte PC için düzeltilenler

 • Geliştirme Şubesinden en son sürüme güncelleme yaptıktan sonra Bağlı Beklemeye girerken bazı bilgisayarların mavi ekrana (hata denetimi) neden olan sorunu düzelttik.
 • Bazı büyük indirmelerin Microsoft Edge'de %99 tamamlamada takılıp kalması sorununu düzelttik.
 • Sık Kullanılanlar Çubuğunda favorilerinizi yeniden sıralamak için sürükleyip bırakamıyormuşsunuz gibi görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Groove Music'in açılış ekranında başlatma sırasında çökmesine neden olan sorunu düzelttik.
 • Groove Music'in Şu An Çalınan listesine bir şarkı eklemenin, mevcut şarkının çalmayı bırakıp baştan başlamasına neden olabileceği bir sorunu düzelttik.
 • BitLocker/Aygıt Şifreleme etkinleştirilmişse, PC'lerin Ayarlar > Güncelleme ve güvenlik > Kurtarma altındaki "Önceki bir yapıya geri dön" aracılığıyla önceki Insider Preview derlemesine geri dönememe sorununu düzelttik.
 • Cortana Hatırlatıcıları için paylaşım kullanıcı arayüzünde iyileştirmeler yaptık. Deneyim artık çok daha parlak.
 • Çin IME'sinin güvenilirliğini artırdık.
 • İleriye dönük olarak (bu derlemeden), "Bu uygulamadaki pencereleri tüm masaüstlerinde göster"i seçtiğiniz uygulamalar, yeni bir derlemeye güncelleme yaptıktan sonra hatırlanacak.
 • Görev çubuğunun bildirim alanı (systray) simgeleri için taşma tepsisinin belirli çoklu monitör kurulumları için doğru şekilde doldurulmaması sorununu düzelttik.
 • DPI %150'den %100'e değiştirildiğinde Oyun Çubuğunun görünmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Daha fazla içeriğe sahip bildirimlerin bazen Eylem Merkezi'nde genişletilememesi sorununu düzelttik.
 • Tablet modundan çıktıktan sonra Başlat menüsündeki kutucukların yanlış boyutta yanıp sönmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bir DPI değişikliğinden sonra bildirim alanındaki pil simgesinin yanlış görüntülenmesi sorununu düzelttik.
 • Görev Görünümü'ndeki bir pencerede "X" düğmesinin tıklanmasının küçük resmi kaldırmasına, ancak başlık ve X düğmesinin hala gösterilmeye devam etmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Başlat menüsünde “@{<uygulama paketi adı>}”) adında bir uygulama görüntülendiğinde, artık onu kaldırma seçeneği olacaktır.
 • Yeniden yönlendirilen klasör Kitaplıklarının Dosya Gezgini gezinme bölmesinde yinelenen klasör girişleri olarak görünmesi sorununu düzelttik.
 • Çoklu monitör kullanıcıları için, Start'tan bir masaüstü (Win32) uygulamasının başlatılmasının diğer monitörde oynatılan tam ekran videonun en aza indirilmesine neden olduğu bir sorunu düzelttik.
 • Bir ayarlar sayfasını Başlat'a sabitlemeye çalıştığınızda Ayarlar uygulamasının çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ayarlar uygulamasından Windows Defender'ı açmanın başarısız olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Başlat'ın Tüm uygulamalar listesinde bulanık ve/veya üst üste binen metinle sonuçlanan bir sorunu düzelttik.
 • Kilit ekranında kullanıcıları değiştirdikten sonra dokunmatik klavyenin parola alanında görünmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bilgisayarınızı en son kilitlediğinizde bu görüntüyü beğendiğinizi zaten söylemiş olsaydınız Windows Spotlight'ın hatırlamayacağı bir sorunu düzelttik.

İşte Mobil için düzeltilenler

 • Cortana Hatırlatıcıları için paylaşım kullanıcı arayüzünde iyileştirmeler yaptık. Deneyim artık çok daha parlak.
 • Eylem Merkezinde Kamera Hızlı Eylemi'ne basılı tutmanın hiçbir şey yapmamasına neden olan bir sorunu düzelttik. Şimdi Kamera uygulamasını başlatacak.
 • Lumia 435, 532, 535 ve 540'ın Kamera uygulamasıyla fotoğraf çekememesiyle sonuçlanan bir sorunu düzelttik.
 • İşletim sistemi Ayarlar > Kişiselleştirme > Renkler altında ışık moduna ayarlandığında Cortana'da yazılan metnin görünmez olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • İtalyanca klavyede, belirli kelimelerin virgülden sonra otomatik olarak büyük harfle başlamasına neden olan bir sorunu düzelttik (bunun yerine bir noktaymış gibi davranarak).
 • Ayarlar > Güncelleme ve güvenlik > Geliştiriciler için açma performansı iyileştirildi.
 • Liste başlıklarında (örneğin, Tüm uygulamalar listesinde) Kiril karakterlerinin küçük harf olması sorunu düzeltildi.
 • Bir aramayı cevaplamak için kulaklığınızı çıkarmanızın arama bittiğinde müziğin yüksek sesle çalmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Parlaklığı otomatik olarak ayarlamayı destekleyen telefonlar için, bu ayar artık bir geri yükleme veya donanımdan sıfırlama işleminden sonra varsayılan olarak etkinleştirilecektir.
 • Artık Windows Hello kurulumuyla Ayarlar > Hesaplar > Oturum açma seçenekleri aracılığıyla Windows'un yeniden oturum açmanızı istemesinin ne kadar süreceğini ayarlayabilirsiniz.
 • Cihazınızı yeniden adlandırmanızı engelleyen bir sorunu düzelttik.
 • Kilit ekranı hızlı durum numaralarının gezinme çubuğunun altında çizilmiş olarak görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.

PC için bilinen sorunlar

 • Ayarlar > Ağ ve İnternet > Durum altına yerleşik bir ağ hız testi ekliyoruz, ancak henüz çalışmıyor. Kullanıcı arayüzü orada ama onu açmak ve çalıştırmak için hala bazı arka uç çalışmalarımız var.
 • Geri Bildirim Merkezi yerelleştirilmemiştir ve dil paketleri yüklü olsa bile kullanıcı arayüzü yalnızca İngilizce (ABD) olacaktır.
 • Geri Bildirim Merkezi, bu yapıya güncelleme yaptıktan sonra kendini indirip nemlendirmek için yaklaşık 20-30 dakika sürer. Geri Bildirim Merkezi tam olarak hidratlı değilse, bir mini anket bildirimi alırsanız, sizi uygulamada hiçbir yere götürmez, Geri Bildirim Merkezi'nde arama sonuçları göstermez ve başka bir uygulama veya ayardan Geri Bildirim Merkezi'ne gitmek için tıklarsanız, Geri bildirim açılmayacak.
 • Masaüstü Uygulama Dönüştürücü Önizlemesi (Yüzüncü Yıl Projesi), Windows 10 Insider Preview Build 14332'de çalışmayacak. Masaüstü uygulamanızı UWP'ye dönüştürmek için dönüştürücü aracı kullanan bir geliştiriciyseniz, bu sorunu çözene kadar bu derlemeyi atlamanızı öneririz. .
 • Tüm Tencent çevrimiçi oyunları artık Geliştirme Şubesinin mevcut yapılarında çalışmamaktadır.
 • Güncellenmiş UAC kullanıcı arayüzü, "evet"i seçmek için ALT + Y klavye kısayolunu bozar.
 • Groove Music Pass (DRM) içeriğini Groove Music'te oynatmaya çalışırken 0x8004C029 hataları alabilirsiniz.
 • GÜNCELLENDİ: Daha önce Groove Müzik, Filmler ve TV, Netflix, Amazon Anında Video veya Hulu gibi hizmetlerden DRM korumalı içerik oynadıysanız, bu yapıya güncelleme yaptıktan sonra artık bu hizmetlerden içerik oynatamayabilirsiniz - bunun yerine DRM_E_INVALID_SECURESTORE_PASSWORD(0x8004C029) veya DRM_E_DOMAIN_STORE_GET_DATA(0x8004C503) hatasını alın. Bunu yakın gelecekte düzeltmek için çalışıyoruz.
 • PC'nizde oturum açtıktan sonra 2 dakika içinde Groove Music'te müzik çalmak, 0xc10100ae oynatma hatalarına neden olur. Groove Music'te müzik çalmak için giriş yaptıktan sonra 2 dakikadan fazla beklerseniz bu sorunu yaşamazsınız.
 • Yeni emojilerden bazılarını kullanırken bazı uygulamalarda kare kutular görebilirsiniz - hala kurulum aşamasındayız, bu sorun gelecekteki bir derlemede çözülecektir.
 • Microsoft Edge'deki uzantı veri deposu şemamızda değişiklik yapmaya devam ediyoruz. Sonuç olarak, bu yapıya güncelleme yapıldıktan sonra kurulu olan tüm uzantılar kaldırılacaktır. Geri almak için bu uzantıları yeniden yükleyebilirsiniz.
 • İngilizce olmayan bir klavye kullanıyorsanız, Bash istemlerini kabul edemezsiniz.
 • Belirli dillerde Insider Preview derlemeleri çalıştırıyorsanız, Başlat'taki Tüm uygulamalar listesinin boş görünmesine neden olan bir sorunu araştırıyoruz. Bunun için bir geçici çözüm, uygulamaları başlatmak için aramayı kullanmaktır.

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.