Windows 10 Insider Preview Build 14267 Duyurusu


Herkese selam,

Bugün, Hızlı halkada Build 14267'yi Windows Insider'lara sunuyoruz.
2016'da Insider'lar için yüzüklerde yaptığımız değişiklikleri hızlıca özetlemek gerekirse:
  1. Geçen hafta, Geçerli Dalda kalmak isteyen (şu anda Derleme 10586'yı temel alan) ancak güncellemelere, uygulama güncellemelerine ve sürücü güncellemelerine erken erişim almaya devam eden Windows Insider'lar için yeni Sürüm Önizleme halkasını tanıttık. Bu, güncellemeleri erken almak isteyen ancak tam önizleme yapılarını yüklemeye kadar gitmeyen kişiler için harika bir seçenektir. Sürüm Önizleme halkası Geçerli Dal için güncellemeler sunduğundan, yalnızca Geçerli Daldaki (Derleme 10586) cihazlar tarafından görülebilir. Daha yeni bir yapı kullanıyorsanız, Sürüm Önizleme halkasına uçuşlar o cihaz için geçerli olmayacaktır. Geliştirme Şubesinden Geçerli Şubeye geçmenin en kolay yolu, Windows 10'u yeniden yüklemek için Medya Oluşturma Aracını kullanmaktır .
  2. Yeni yapıları Windows Insider'lara yayınlamak için kullandığımız ölçütleri, yapıları daha hızlı hale getirmek için Hızlı halkada ayarladık - bu, bu yapıların daha fazla hata ve birlikte yaşaması biraz daha acı verici olabilecek diğer sorunları içerebileceği anlamına geliyor. Bu nedenle, yüzüğünüzü daha kararlı yapılara bağlı kalacak şekilde değiştirmek isterseniz, Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update > Gelişmiş seçenekler'e gidebilir ve "İçeriden Önizleme derlemelerini al" altında kaydırıcıyı Yavaş halkaya getirebilirsiniz.

Insider Preview Derlemeleri ve Windows 10 Eğitimi

Windows 10 Education sürümünü çalıştıran bir öğrenci veya öğretmenseniz, artık Ayarlar > Güncelleme ve güvenlik > Gelişmiş seçenekler'e gidebilir ve PC'nizde Insider Preview derlemelerini almayı seçebilirsiniz. Windows Insider Programına katılarak ve Windows 10 Education'ı çalıştırarak, eğitim için Windows'un geleceğini şekillendirmeye yardımcı olabilirsiniz. Şimdiye kadarki en iyi Windows'u oluşturmamıza yardımcı olan Windows'un özelliklerini ve işlevlerini iyileştirmeye yönelik devam eden sürecin bir parçası olabilirsiniz. Windows 10 Education, Microsoft Toplu Lisanslama aracılığıyla edinilebilir . DreamSpark programına katılan veya Windows öğrenci kullanım avantajına hak kazanan okullardaki bireysel öğrenciler  okullarının Microsoft ile ortaklığının bir avantajı olarak Windows 10 Education'ı da indirebilir.

İşte Build 14267'deki yenilikler

Cortana'da daha kolay müzik arama: Cortana'nın sağ üst köşesine bir müzik arama simgesi ekleyerek Cortana'da müzik aramayı başlatmayı kolaylaştırdık. Artık PC'nizde Cortana'yı açabilir ve Cortana'nın çalan şarkıyı dinlemesini ve aramasını sağlamak için müzik arama simgesine tıklayabilirsiniz.
Cortana'da müzik arama düğmesi (sağ üstte)
Microsoft Edge'de Sık Kullanılanlar çubuğu iyileştirmeleri: Microsoft Edge'de sık kullanılanlar çubuğunu etkinleştirdiyseniz, artık sık kullanılanlar çubuğuna sağ tıklayabilir ve yalnızca sık kullanılanları göstermeyi seçebilirsiniz. Ayrıca sık kullanılanlar çubuğunuza yeni klasörler eklemek için sağ tıklayabilirsiniz.
Microsoft Edge'de sık kullanılanlar çubuğunda iyileştirmeler
Microsoft Edge'den çıktığınızda tarama verilerini temizle: Artık Microsoft Edge'den çıktığınızda tarama verilerinizin temizlenmesini seçebilirsiniz. Microsoft Edge'de sağ üstteki üç noktayı tıklayın ve Ayarlar'a gidin, "Tarayıcı verilerini temizle" altındaki "Neyi temizleyeceğinizi seçin" düğmesini tıklayın ve hangi verileri seçtikten sonra "Tarayıcıyı kapattıktan sonra bunu her zaman temizle" seçeneğini etkinleştirin. temizlenmek istiyorsun.
Microsoft Edge'de Geliştirilmiş İndirme İstemleri: Artık Microsoft Edge'i, indirmeyi başlattığınızda bir istem gösterecek ve dosyayı nereye kaydedeceğinizi seçmenize olanak tanıyacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Yalnızca Microsoft Edge ayarlar bölmesini açın (sağ üstteki üç nokta) ve "İndirilenler ayarları" altındaki seçeneği arayın.
Mesajlaşma + Skype iyileştirmeleri: Artık bir kişiye yeni bir Skype mesajı oluştururken sol alttaki ataş simgesine tıklayarak veya dokunarak Skype mesajlarınıza fotoğraf ekleyebilirsiniz. Ayrıca, Skype mesajınıza eklemek veya bulunduğunuz yere göndermek üzere bir fotoğraf çekmek için Kamera uygulamasını da çağırabilirsiniz.
 

16.08.2021

Diğer Haberler