Alışveriş Sepetim
19,023
20,685

Windows 10 Insider Preview Build 14257 Duyurusu


Herkese selam,

Bugün, Hızlı halkada Build 14257 Windows Insiders'ı yayınlıyoruz.
Geçen hafta bahsettiğim gibi, Windows 10'a yönelik bir sonraki özellik güncellememiz için yeni bir geliştirme döngüsünün başındayız. Ekipler yeni özellik çalışmalarının henüz başlarında ve bu yapıdaki değişiklikler çoğunlukla bu özelliklerin temellerini atmakla ilgili. yapılara girmeye başlayın. Yani henüz pek çok görünür değişiklik görmeyeceksiniz. Ayrıca, Hızlı halkanın artan hızı (Bu yapının Hızlı halkaya gönderdiğimiz son yapıdan yalnızca 6 devir daha yeni olduğunu unutmayın), yapılar arasında geçen yıl bu zamana kıyasla daha az büyük değişiklik olacağı anlamına gelir. derlemeler yaklaşık 30 gün araylayken. Devam eden bir ton kodlama çalışması var, ancak artan Hızlı çalma hızımızda sizin için nasıl görüneceğine dair beklentilerinizi belirlemek istiyorum.
Bazıları Insider tarafından bildirilenler de dahil olmak üzere ekiplerden gelen birçok hata düzeltmesi görüyoruz:
 • Bellek yönetimi değişikliği nedeniyle periyodik uygulama çökmeleri veya bellekle ilgili diğer uygulama hataları sorunu çözüldü. Windows için Git istemcisini başlatırken sorun yaşıyorsanız, artık bu derlemede başlatabilmeniz gerekir.
 • Bağlan düğmesi şimdi Eylem Merkezi'nde tekrar görünüyor.
 • F12 Geliştirici Araçları şimdi Microsoft Edge'i doğru şekilde yükleyecektir.
 • Ayarlar > Kişiselleştirme > Başlangıç ??altında "Önerileri bazen Başlat'ta göster" kapalı olmasına rağmen Başlat menüsünde önerilen uygulamaların gösterilmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Kilit ekranı resmini "Kilit ekranınızda eğlenceli gerçekleri, ipuçlarını, püf noktalarını ve daha fazlasını alın" açıkken değiştirmeye çalışırsanız varsayılana geri dönmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • DPI ayarlarını %100'den %150'ye veya %175'e değiştirdikten sonra masaüstü simgelerinin konumlarının karıştığı bir sorunu düzelttik.
 • Dosyaları sağ tıklatarak veya Control-V ile Dosya Gezgini'nde yeni bir .zip dosyasına (sıkıştırılmış klasör) yapıştırmanın çalışmamasına neden olan bir sorunu da düzelttik. Artık döşemeleri yeni .zip dosyalarına yapıştırabilmelisiniz.
Bilinen Sorunlar:
 • Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Kurtarma altında "Bu Bilgisayarı Sıfırla"yı seçerseniz, bilgisayarınız kullanılamaz durumda olacaktır. PC'niz bu duruma gelirse ve Windows'u yeniden yüklemeniz gerekiyorsa hiçbir geçici çözüm yoktur. Bu sorun bir sonraki derlemede düzeltilecektir. Herhangi bir nedenle bu yapı sizin için işe yaramazsa, yine de önceki yapıya geri dönebilirsiniz. Bu hata Yapı 14251'de de mevcuttu, bu nedenle lütfen bu yapılarda bilgisayarınızı sıfırlamaktan kaçının.
 • Oturum açtıktan sonra bir WSClient.dll hata iletişim kutusu görebilirsiniz. Bunun için bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz ancak geçici bir çözüm olarak, aşağıdakileri Komut İstemi'nde yönetici haklarıyla çalıştırabilirsiniz: schtasks /delete /TN “\Microsoft\Windows\ WS\WSRefreshBannedAppsListTask” /F. Bu sorun bir sonraki derlemede düzeltilecektir.
 • Öne bakan kamera, Intel RealSense bulunan bilgisayarlarda kullanılamaz, bu da Windows Hello'nun veya ön kamerayı kullanan diğer uygulamaların kullanılamamasına neden olur.
 • PC'nizde oturum açtıktan sonra, bilgisayarınızın Wi-Fi'si açık olsa bile Uçak Modunun yanlışlıkla "açık" olarak görüntülenmesine neden olan bir UI sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni, kullanıcı arayüzünün nasıl iletişim kurduğu ve temel platformun yanıt vermesini nasıl beklediği arasındaki zamanlama sorunudur. Uçak Modu için Kullanıcı Arabirimi, mevcut durumu bildirmeden önce cihazın fiziksel telsizlerinin açılması için esasen yeterince beklemez. Uçak Modu'nu doğru durumu göstermeye geri döndürmek için Uçak Modu'nu açıp kapatabilirsiniz.
Her zaman olduğu gibi – Windows Insider üyesi olduğunuz için teşekkür ederiz ve Windows Geri Bildirim uygulamasında bu derlemeyle karşılaştığınız tüm sorunlar hakkında bize geri bildirim göndermeyi unutmayın .
Pek çok Windows Insider kullanıcısının önümüzdeki hafta sonu Ay Yeni Yılı'nı kutlayacağını biliyoruz. Ninja Kedi mirasımızdan yola çıkarak, Maymun Yılı'nı kutlamak için eğlenceli yeni bir dizi resim sunmak istedik - indirmek için buraya tıklayabilirsiniz . Windows Insider Programından Maymun Mutlu Yıllar!
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.