Alışveriş Sepetim
19,023
20,646

Windows 10 Insider Preview Build 10576 Duyurusu

Herkese selam,
Bugün, Hızlı halkada Windows 10 Insider Preview Build 10576'yı Windows Insider'lara sunuyoruz. Bu derlemede yalnızca iyi bir dizi hata düzeltmesi ve bir bitişe sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda denemeniz için birkaç yeni şey de içerir.

İşte bu yapıdaki yenilikler:

Microsoft Edge'de Medya Yayını: Artık tarayıcınızdan ağınızdaki herhangi bir Miracast ve DLNA özellikli cihaza video, resim ve ses içeriği yayınlamak için Microsoft Edge'i kullanabilirsiniz.
Microsoft Edge'de bir cihaza medya yayınlayın
Denemeniz için birkaç senaryomuz var:
 • YouTube'dan video yayınlama: Microsoft Edge'de YouTube.com'a gidin “…” menüsüne ve sol üst kısma tıklayın ve “Medyayı cihaza yayınla”yı seçin ve yayınlamak istediğiniz Miracast veya DLNA cihazını seçin.
 • Bir Facebook fotoğraf albümü yayınlayın: Microsoft Edge'de Facebook'ta oturum açın ve yayınlamak için fotoğraf albümlerinizden birindeki ilk fotoğrafı tıklayın. “…” menüsüne ve sol üst kısma tıklayın ve “Medyayı cihaza yayınla”yı seçin ve yayınlamak istediğiniz Miracast veya DLNA cihazını seçin. İleri ve geri düğmelerine tıklayarak fotoğraf albümünüzde gezinin.
 • Müziğinizi Pandora'dan yayınlayın: Müziğinize ulaşmak için Microsoft Edge'de Pandora'da oturum açın ve “…” menüsüne ve sol üst kısma tıklayın ve “Medyayı cihaza aktar”ı seçin ve yayınlamak istediğiniz Miracast veya DLNA cihazını seçin. .
Bu özelliği deneyin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin.
Lütfen unutmayın: Korumalı içeriğin yayınlanması (Netflix ve Hulu gibi yerlerden gelen içerik) desteklenmez.
Microsoft Edge'de PDF'lerin içinde Cortana'ya sorun: Artık Microsoft Edge'de bir PDF okurken metni vurgulayabilir ve ek bilgi bulmak için "Cortana'ya Sor" seçeneğine sağ tıklayabilirsiniz.
Windows 10 için güncellenmiş Xbox beta uygulaması: Windows 10 için Xbox beta uygulaması, en çok istenen özellik olan, aynı zamanda Xbox Live'da bulunan Facebook arkadaşlarını kolayca bulma ve ekleme olanağını da içeren geçtiğimiz Cuma güncellendi. Bu yeni özelliğe ek olarak, Game DVR'a sesli kayıt işlevi eklendi ve Xbox beta uygulamasındaki Mağaza, Games with Gold ve Deals with Gold promosyonları ve Xbox One dahil olmak üzere Xbox One oyunlarını aramanıza ve satın almanıza olanak tanır. 25 haneli kodlar uygulama içinde kullanılabilir. Bu güncelleme hakkında daha fazla bilgi için – Xbox Wire'daki bu gönderiye göz atın .
Windows 10 için Xbox beta uygulaması için Ekim Güncellemesi

İşte düzelttiğimiz bazı şeyler:

 • Bilgisayarınızda oyun olarak tanımlanan veya Xbox uygulamasında sizin tarafınızdan eklenen Win32 oyunları (Windows Mağazası olmayan oyunlar) varsa, Windows 10 için Xbox uygulamasının bilgisayarınızda gigabaytlarca bellek tüketmesi sorununu düzelttik. .
 • Biz tanıtıldı iç içe sanallaştırma bir önizlemesini insanlar Build'a Bu yapı performans geliştirmeleri içerir 10565. ile Hyper-V sanal makinelerde Hyper-V Kapları çalıştırabilir böylece.
 • Çeşitli dillerde yerelleştirme metni kullanıcı arabirimi hakkında çok sayıda geri bildirim aldık ve bu derlemede bunların çoğunu göreceksiniz.
 • Cortana'nın kullanılamadığı bir yerel ayardaysanız, arama kutusu artık bu derlemede çalışmalıdır.

Bilinen Sorunlar:

 • Cortana'dan cevapsız arama bildirimleri almaya ve kısa mesajlar göndermeye devam etmek için bu yapıda ve daha yüksek bir sürümde olmanız gerekir. Daha yeni derlemeler gerektiren bu deneyimi iyileştiren bir değişiklik yaptık.
 • Eylem Merkezi'nden bildirimler açıldığında, oynatılan sesler (Groove'dan müzik veya Filmler ve TV uygulamasından videolar gibi) bir süreliğine %75 oranında azalır.
 • Bu yapıya yükselttikten sonra, tüm Skype mesajlarınız ve kişileriniz Mesajlaşma uygulamasında kaybolur. Bunun için geçici çözüm, Dosya Gezgini'nde bu klasöre gitmektir:
  • C:Kullanıcılar<USERNAME>AppDataLocalPackages
   Microsoft.Messaging_8wekyb3d8bbweLocalCache
  • “PrivateTransportId” dosyasını silin veya yeniden adlandırın.
  • Ardından Mesajlaşma uygulamasını yeniden başlatın.
 • Döndürmeyle veya fiziksel ekran boyutundan daha büyük ayarlanmış sanal mod ekran boyutuyla önyükleme yapan Dell Venue 8 Pro gibi küçük form faktörlü aygıtlar, yükseltme sırasında bir mavi ekranla karşılaşacak ve önceki yapıya geri dönecektir.
 • Bu yapıya yükselttikten sonra, Surface Pro 3'ünüzdeki güç düğmesi artık Surface Pro 3'ünüzü uyku moduna geçirmeyebilir ve bunun yerine kapanabilir.
 • WebM ve VP9, ??derlemelerden geçici olarak kaldırıldı. Windows'ta göndermeyi planladığımız bir VP9 uygulaması geliştirmeye devam ediyoruz. VP9'un gelecekteki bir derlemede yakında geri dönmesini bekleyin.
Bu yeni özellikleri deneme ve ne düşündüğünüzü bize bildirme şansınız olduğunu umuyoruz. Her zaman olduğu gibi, Windows Geri Bildirim uygulamasını kullanarak bize sorun raporları ve önerileri gönderin.
Windows Insider olduğunuz için teşekkürler,
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.