p

Windows 10 Insider Preview Build 10565 Duyurusu


GÜNCELLEME 10/16: Build 10565'i Yavaş halkada Windows Insider'lara sunduk.

GÜNCELLEME 10/15: Temiz bir yükleme yoluyla en son sürüme geçmek isteyen veya bu blog gönderisinde aşağıda belirtildiği gibi kurulum sırasında yeni etkinleştirme deneyimimizi kullanarak doğrulamak isteyen Windows Insider'lar için Build 10565 için ISO'ları yayınladık. ISO'ları buradan alın .
Herkese selam,
Bugün, Hızlı halkada Windows 10 Insider Preview Build 10565'i Windows Insider'lara sunuyoruz. Bu derlemede epeyce yeni özellik ve iyileştirme var, bu yüzden denemeniz için bunu size sunmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz.Baştan belirtmek istediğim bir şey var ki, bu yapı ve ilişkili Dil Paketleri, Rusya ve Türkiye'deki Windows Insider'lar için bu hafta sonuna kadar mevcut olmayacak. GÜNCELLEME 10/13: Windows Insiders için Dil Paketleri dahil tüm Dil Paketleri Rusya ve Türkiye'de kullanıma sunuldu.

İşte bu yapıdaki yenilikler:

Skype mesajlaşma, arama ve video deneyimi: Daha önce duyurduğumuz gibi, Skype mesajlaşma, arama ve video özellikleri Mesajlaşma, Telefon ve Skype video evrensel Windows uygulamaları aracılığıyla Windows 10'a entegre edilecek. Bu Windows uygulamaları, telefonlar, 3G/4G ve Wi-Fi tabletler ve PC'lerin Wi-Fi'si üzerinden diğer Skype kullanıcılarına hızlı ve kolay, ücretsiz arama ve mesajlaşma sağlar. Bu yapı ile, PC'nizdeki tümleşik yetenekleri önizleyebilirsiniz; yakında çıkacak bir Windows 10 Mobile Insider Preview derlemesi, yakında mobil cihazlarda önizlemeniz için bu entegre yeteneklere sahip olacaktır. Uygulamayı açmadan satır içi yanıtlama seçeneğiyle gelen bildirimlerin geleceği Eylem Merkezi'nden Hızlı Yanıt gibi şeyleri deneyin. Bu erken bir önizlemedir ve biz aylık güncellemeler sunarken bazı hataların ve daha fazla özelliğin gelmesini bekleyebilirsiniz.
Microsoft Edge'de Sekme Önizleme: Microsoft Edge'de artık açık sekmelerinizin üzerine gelebilir ve bu web sitelerinde neler olduğuna dair bir önizleme alabilirsiniz. Kontrol edin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin.
sekme önizlemesi
Microsoft Edge'de Sık Kullanılanları ve Okuma listesi öğelerini senkronize etme: Bu yapıda, Microsoft Edge'deki Sık Kullanılanlar ve Okuma listesi öğelerinizi senkronize etmenize olanak tanıyan yeni senkronizasyon özelliğine ilk bakışı göreceksiniz. Hâlâ iyileştirme üzerinde çalışıyoruz, ancak kesinlikle kontrol edin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin.
Cortana iyileştirmeleri: Cortana, mürekkepli notlarınızı akıllı bir şekilde anlayabilir - dijital ek açıklamalarınızdan anlayabileceği konumlara, saatlere ve sayılara dayalı hatırlatıcılar ayarlayabilir.
cortana-mürekkep-hatırlatıcıları2
Film ve etkinlik hatırlatıcıları da dahil olmak üzere boş zamanlarınızı takip etmenize yardımcı olmak için Cortana'da yeni özellikler de sunuyoruz. Cortana, e-posta onaylarınız aracılığıyla film ve biletli etkinlikler için rezervasyonlarınızı takip edecektir. Etkinliğin başlama saatinden iki saat önce, doğrudan Cortana'dan bir Uber yolculuğu rezervasyonu yapma ve izleme seçeneği de dahil olmak üzere, nereye gideceğinizi ve oraya zamanında gideceğinizi bildiğinizden emin olmak için yararlı bilgiler alacaksınız.
cortana-uber-film
Daha canlı başlık çubukları: Windows Insiders'tan gelen geri bildirimler sayesinde, bu yapıyla artık başlık çubuklarınızın keyfini temanızın geri kalanıyla eşleşen tam renk yoğunluğuyla çıkarabilirsiniz. Başlık çubukları artık daha koyu görünecek. Ayarlar > Kişiselleştirme > Renkler'e giderek rengi ayarlayabilirsiniz. Renkli başlık çubukları, yalnızca “Başlangıçta, Görev Çubuğunda, Eylem Merkezinde ve Başlık çubuklarında rengi göster” etkinleştirildiğinde görünür.
karanlık başlık çubuğu
Başlat'ta iyileştirilmiş bağlam menüleri: Döşeme ayarlamaları için yeni simgeler de dahil olmak üzere Başlat'taki bağlam menülerinde bazı ayarlamalar ve iyileştirmeler yaptığımızı fark edeceksiniz.
başlat-bağlam-menüleri
Yeni simgeler: Windows Insider'ların yeni simgeleri sevdiğini biliyoruz - bu derlemede aygıtlar için başka bir yeni simge grubu var (Aygıt Yöneticisi'ne bakın). Kayıt Defteri Düzenleyicisi sonunda yeni bir simgeye kavuştu!
regedit simgesi
Cihaz etkinleştirme iyileştirmeleri:Insider'lardan, mevcut Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 ürün anahtarlarını kullanarak orijinal Windows'a ücretsiz yükseltme teklifinden yararlanan cihazlarda Windows 10'u etkinleştirmeyi kolaylaştırma konusunda çok sayıda geri bildirim aldık. Windows 10 Insider Preview'ın bu derlemesini bir bilgisayara yüklerseniz ve otomatik olarak etkinleştirilmezse, etkinleştirmek için aynı cihazda önceki Windows sürümünü etkinleştirmek için kullanılan Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 ürün anahtarını girebilirsiniz. Windows 10, Ayarlar > Güncelleme ve güvenlik > Etkinleştirme'ye gidip Ürün Anahtarını Değiştir'i seçerek. Ortamı önyükleyerek temiz bir Windows 10 yüklemesi yaparsanız, kurulum sırasında uygun aygıtlarda önceki Windows sürümlerinden ürün anahtarını da girebilirsiniz.
Varsayılan yazıcınızı yönetme: Varsayılan yazıcınızı kullandığınız son yazıcı yapan yeni bir mod sunuyoruz. Bu değişiklik, gelen kutusu yazdırma iletişim kutularında en iyi yazıcının önceden seçilmesini sağlamaya yardımcı olur. Bu davranışı Ayarlar > Aygıtlar > Yazıcı ve Tarayıcılar'da yöneterek bunu, Windows'un varsayılan yazıcıları önceki işleme biçimiyle değiştirebilirsiniz. Ağ konumuna göre varsayılan bir yazıcı ayarlama özelliği kaldırılmıştır.

İşte düzelttiğimiz bazı şeyler:

  • Zil ayarlarınızı gerçekten değiştirmediğiniz sürece, artık Ayarlar uygulaması > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update'te önizleme yapıları için değiştirilen zil sesi ayarlarıyla ilgili bir uyarı mesajı görmemelisiniz.
  • Arka planda ses çalma, Groove gibi uygulamalar simge durumuna küçültüldüğünde yeniden çalışır.
  • Bildirim alanındaki sistem simgelerine hızlı bir şekilde tıklamanın Windows Kabuğu'nun Ses, Ağ vb. gibi hızlı çıkışların başlatılmasını engellemesine neden olan sorunu düzelttik.
  • Derleme 10525'ten sonra , bazı bağlam menülerinin fare için çok büyük olduğuna dair çok sayıda geri bildirim duyduk. Bağlam menülerinin birçoğunda, onları fareyle kullanmak üzere küçültmek için ayarlamalar yaptık.
  • Artık Kişiler uygulamasından kişileri Başlat menüsüne sabitleyebilirsiniz.
  • Belirli uygulamalar, görev çubuğuna sabitlendiğinde artık iki kez görünmeyecek.
  • Masaüstündeki bağlam menüsü aracılığıyla masaüstü simgelerini gizlemek artık işe yarıyor.
  • Windows Mağazası uygulamaları artık otomatik olarak güncelleniyor olmalıdır.

16.08.2021

Diğer Haberler