Windows 10 ekosistem fırsatı ve yeni müşteri deneyimleri sağlar

Bu hafta Taipei'de dünyanın en büyük ikinci teknoloji fuarı olan Computex'e katılmaktan heyecanlıyız. Tüm yeni ürünleri ve yenilikçi teknolojileri burada, özellikle de ortaklarımızdan gelenleri görmek harika.

Microsoft, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz için heyecan verici bir zaman. Çok çeşitli şaşırtıcı Windows 8.1 cihazları var, harika tasarımlar ve müşterilerin şimdi piyasada istediği tüm özellikleri sunuyor, bu da yükseltildiğinde harika Windows 10 cihazları olacak. Cihazlar, evrensel uygulamalar, sık işletim sistemi güncellemeleri ve yeni donanım tarafından etkinleştirilen benzersiz özellikler arasında entegre, tutarlı bir kullanıcı deneyimi sunan Windows 10, iş ortaklarımızın mevcut Windows 8.1 cihazlarının satışları ve benzersiz Windows 10 cihazları sunarak işlerini büyütmeleri için muazzam fırsatlar sunar. Mevcut cihazlarda harika bir Windows 10 yükseltme deneyimi sunmak ve müşteriler için Windows 10 yeteneklerine ve deneyimlerine hayat veren kategoriler ve fiyat noktalarında çok çeşitli yenilikçi yeni cihazlar oluşturmak için genişleyen ekosistemimiz boyunca iş ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz.

Computex'te bir kez daha açılış konuşması yapmaktan onur duyduk, burada mobilde ilk, bulutta bir dünyada bilgi işlem konusundaki görüşümüz hakkında konuştuk ve Microsoft'un Windows 10 ile vizyonumuzu nasıl sunduğunu, yenilikçi cihazları pazara sunmak ve Android cihazlarda Microsoft hizmetlerini sunmak için iş ortaklarıyla yaptığımız çalışmalar ve yeni Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları ve çözümleri aracılığıyla tartıştık. Bazı önemli Windows 10 deneyimlerini gösterdik, dünyanın dört bir yanındaki iş ortaklarımızdan birkaç yenilikçi Windows 8.1 oyun cihazını, 2'si 1 arada cihazları ve tabletleri sergiledik, iş ortaklarımızın inşa ettiği bazı harika yeni Windows 10 cihazlarının önizlemesini sunduk ve Toshiba ile yeni bir IoT ortaklığı duyurduk. Ne duyurduğumuz hakkında daha fazla ayrıntı için basın bülteninigörüntüleyin .

En premium ve ikonik Windows masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan bazıları, üst düzey grafik donanımı, yüksek CPU performansı, bellek, güç verimliliği ve gelişmiş ses gerektiren PC oyuncuları için özel olarak tasarlanmıştır. Dell Alienware 51 ve Origin Millenium dahil olmak üzere en güçlü yongalarla çalışan ve verimlilik, güç soğutma ve gürültü kontrolü için acımasız araçlarla donatılmış inanılmaz derecede iyi tasarlanmış masaüstlerini sergiledik. Ayrıca, computex'te duyurulan yeni MSI GT72 Dominator Pro, yerleşik göz izleme teknolojisine sahip ilk dizüstü bilgisayar ve nerede olursanız olun oyunu geliştiren büyük jilet keskinliğinde dokunmatik ekranlara, son teknoloji grafiklere, gelişmiş soğutmaya ve diğer özelliklere sahip yeni bir 14 inç Razer dizüstü bilgisayar da dahil olmak üzere güçlü oyun dizüstü bilgisayarları gösterdik.

2'si 1 arada cihazlar, güçlü işlemciler, çeşitli ekran boyutları ve çözünürlük ve pazara çok sayıda depolama seçeneği sunan benzersiz tasarımlara sahip ince ve hafif cihazlar sunan donanım üreticilerinin yeniliklerini görmeye devam ettiğimiz bir kategoridir. 360 dereceye kadar ekran döndürmeyi sağlayan yenilikçi menteşelere sahip üstü açık arabalar ve tek bir cihazda etkileyici bir tablete ek olarak mükemmel dengeli bir dizüstü bilgisayar sunan çıkarılabilirler vardır. Bunlar, şimdi Windows 8.1'den tam olarak yararlanan inanılmaz derecede çok yönlü cihazlardır ve yükseltildiğinde inanılmaz Windows 10 cihazları olacaktır. Açılış konuşması sırasında gösterdiğimiz şu anda mevcut 2'si 1 arada ürünler arasında Acer R13ASUS T300 ChiHP Spectre X360Lenovo Thinkpad Yoga 12 ve Toshiba Portege' Z20t.

Cube I7 Core-M tablet, Lengda H200 BT tablet ve Emdoor 8.9 2'si 1 arada dahil olmak üzere Çin teknoloji ekosistemi ortaklarımızdan birkaç cihazı sergiledik. Bu yeni iş ortaklarıyla yaptığımız çalışmalar, son bir yıl içinde form faktörleri, fiyat noktaları ve pazarlarda genişletilmiş bir cihaz portföyü sunmamızı sağladı ve yeni Windows 10 cihazlarıyla bu iş ortaklarıyla sürekli yenilik ve başarı bekliyoruz.

Pc on a stick, iş ortaklarımızın gerçekten yenilikçi cihazlar sunduğu nispeten yeni bir kategoridir. Quanta'nın yeni Compute fişi, herhangi bir prize takılabilen ve bir Bluetooth uzaktan kumandası veya kulaklık aracılığıyla Cortana kullanılarak kontrol edilebilen akıllı bir bilgisayara dönüştürmek için TV'ye bağlanabilen bir mini PC ve güç adaptörüdür. Foxconn Kanguru, altı saatlik bir bataryaya ve Windows Hello'yu destekleyen parmak izi okuyucusa sahip, en yeni Intel Cherry Trail işlemciden güç alan ultra taşınabilir bir masaüstü bilgisayardır. Bir TV'yi tam bir Windows 10 pc'ye dönüştürebilir ve bir set üstü kutusu veya akış cihazı olarak kullanılabilir.

Pc'lere ek olarak, Windows tarafından desteklenen giyilebilir cihazlar, ev otomasyonu, güvenlik ve gözetim cihazları gibi binlerce IoT cihazı computex'te gösteriliyor. Windows IoT destekli bir sürücü kaydedici, bir çevresel veri kaydedici ve Microsoft Azure IoT hizmetlerini kullanarak malların aktarım sırasında gerçek zamanlı olarak izlenmesini ve izlenmesini sağlayan nakliye ve lojistik endüstrisi için yeni bir IoT çözümü olan Toshibaile duyurduk. Ayrıca aydınlatma, tonlar, ses, termostatlar, kapı kilitleri ve güvenlik sistemlerini bağlamak için Azure IoT hizmetlerini kullanan zarif ev otomasyonu teknolojisi Crestron Pyng'e yer verdik, böylece hayatı kolaylaştırmak için her şey akıllıca birlikte çalışıyor. Bu gibi bağlı cihazlar ve çözümler hayatımızı daha kolay ve üretken hale getirmeye yardımcı olabilir ve hem bireylerin hem de işletmelerin zamandan ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Windows 10, 29 Temmuz'da satışa sunulacak ve iş ortaklarımız bu yılın sonlarında piyasada yeni Windows 10 özelliklerini aydınlatan cihazlara sahip olacak. Açılış konuşması sırasında bu yenilikçi cihazlardan birkaçını ilk kez tanıttık: Acer'ın yeni Aspire Z Serisi Hepsi Bir Arada bilgisayarları, 1,4 inç ince ince bir kasada güçlü bilgi işlem ve gelişmiş ses sunuyor. 8,45 mm ve 580g ölçülerindeki tablet ile 14 saate kadar pil ömrüne sahip çıkarılabilir klavyeye sahip ASUS Transformer Book T100HA 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar. ASUS Zen AiO Z240, en yeni dört çekirdekli Intel Core i7 CPU, oyun sınıfı NVIDIA GTX960M grafik kartı, 3-B kamera ve altı hoparlörlü stereo ses sistemine sahiptir. Yeni Dell XPS 15, XPS 13 ile neredeyse aynı neredeyse kenarlıksız InfinityEdge ekranla tasarlandı. Yeni HP 2'si 1 arada ultra taşınabilir "önce tablet" çıkarılabilir, cihazı esnek ve lappable hale getiren yenilikçi bir manyetik menteşe tasarımına sahiptir ve Windows 10 ile kullanıcılar tabletten PC moduna sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilir ve bir anda tekrar geri dönebilir. Devrim niteliğinde not alma özellikleriyle mobil üretkenlik için HP tableti değiştiren bir oyun. Ultra HD 4k ekranlı 2'li dönüştürülebilir, 6. nesil Intel Core işlemci ve Windows Hello'yu destekleyen yüz tanımlama ve kimlik doğrulama kamerası toshiba PC.

Bu, Windows 10 cihazlarda yenilik söz konusu olduğunda buzdağının sadece görünen kısmıdır. Windows 10'u piyasaya sürdükçe ve iş ortağı ekosistemimizi genişletmeye devam ettikçe, insanların dijital işlerinde ve yaşamlarında daha üretken olmalarına yardımcı olmak için Microsoft uygulamalarını ve hizmetlerini çalıştıran inanılmaz çeşitli bilgisayarlar, tabletler, telefonlar ve IoT cihazları olacak. Gelecekte daha birçok havalı cihaz ve çözümü paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.

27.10.2021

Diğer Haberler