Alışveriş Sepetim
19,042
20,718

Windows 10 Ekim 2020 Güncelleştirmesi nasıl elde edilebilir

Kuruluşların uzaktan karma çalışma senaryolarına geçmesi ve uyum sağlaması ve temel çalışanların hepimizi desteklemeye devam etmesiyle, size korumalı ve üretken kalmanız için ihtiyacınız olan araçları sağlamaya devam etmemiz her zamankinden daha önemlidir. Haziran ayında, Windows 10, sürüm 20H2 ve Windows Insider Programı'ndaki ilk önizleme derlemesinin kullanılabilirliğini duyurduk. Daha sonra Ağustos ayında yayın öncesi doğrulama için Beta ve Sürüm Önizleme Kanallarında ticari müşterilere bir önizleme derlemesi yayınladık. Bu programlar aracılığıyla alınan geri bildirimlere dayanarak iyileştirmeler yapmaya devam ettik ve Ekim 2020 Güncellemesinin kullanılabilirliğine başladığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Bugünkü gönderi, ölçülü ve aşamalı kullanıma sunma yaklaşımımız, güncellemeyi nasıl edinebileceğiniz ve ticari kuruluşların hedeflenen dağıtımlara başlamasını sağlayacak bilgiler hakkında ayrıntılar sunuyor.

Güncelleştirme kullanılabilirliği ve kullanıma sunma yaklaşımı

İnsanların bilgisayarlarına her zamankinden daha fazla güvendiği ev ortamından öğrenin ve bağlanın bu çalışmada, Ekim 2020 Güncellemesine ölçülü bir arayıcı tabanlı dağıtım yaklaşımı benimsiyoruz. Güvenilir bir indirme deneyimi sağlamak için önümüzdeki haftalarda kullanılabilirliği daraltıyoruz, bu nedenle güncelleme size hemen sunulmayabilir. Ayrıca, bazı cihazlarda koruma tutmanın olduğu bir uyumluluk sorunu olabilir, bu nedenle iyi bir güncelleme deneyimi yaşayacağınıza emin olana kadar güncelleştirmeyi sunmayaceğiz.

Windows 10 Ekim 2020 Güncelleştirmesi nasıl elde edilebilir

Bugünden itibaren, Ekim 2020 Güncellemesi başlangıçta Windows 10, sürüm 1903 veya sonraki sürümlerini çalıştıran ve en son özellik güncellemelerini deneyimlemek isteyen ve bu sürümü cihazlarına yüklemeye hazır olan belirli cihazların kullanıcıları için kullanılabilir. Yeni sürümü yüklemek isterseniz, Windows Update ayarlarınızı (Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update) açın ve Güncelleştirmeleri denetle'yi seçin. Güncelleştirme görünüyorsa ve Windows 10, sürüm 1903 veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyorsanız, başlamak için İndir ve yükle'yi seçmeniz yeterlidir. İndirme işlemi tamamlandıktan ve güncelleme yüklenmeye hazır olduğunda, yüklemeyi tamamlamak ve cihazınızı yeniden başlatmak için doğru zamanı seçebilmeniz ve güncellemenin etkinliklerinizi aksatmamasını sağlamak için sizi bilgilendireceğiz. Mayıs 2020 Güncellemesini çalıştıran kişiler daha hızlı bir genel güncelleme deneyimine sahip olacaktır, çünkü güncelleme aylık bir güncelleme gibi yüklenecektir, tıpkı Windows 10, sürüm 1909'ataşınan cihazlar için olduğu gibi 1903 sürümü .
Ekim 2020 Güncellemesinin nasıl edinilme hakkında daha fazla bilgi için, bu videoyu izleyin. Güncelleştirme kullanılabilirliğinin ve dağıtımının durumu, koruma tutmaları ve cihazınıza hangi tutmaların uygulanabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Windows sürüm sistem durumu panosunuziyaret edin.

Ticari müşteriler için bilgiler

Takvim yılı sürümünün ikinci yarısı (H2) olarak, Windows 10'un Enterprise and Education sürümleri, sürüm 20H2 bugünden itibaren 30 ay hizmet ve destek alacak. Ticari kuruluşların, uygulamalarının, cihazlarının ve altyapılarının yeni sürüm ve yeniliklerle beklendiği gibi çalıştığını doğrulamak için hedefli dağıtımlara başlamalarını öneririz. Bu çabayı desteklemek için, Windows 10, sürüm 20H2 artık Windows Server Update Services (Configuration Manager dahil), Windows Update for Business ve Toplu Lisanslama Hizmet Merkezi (VLSC) aracılığıyla kullanılabilir1. Dağıtım seçenekleri ve ticari müşteriler için en sonözellikler hakkında daha fazla bilgi için bkz. Bugün de yayımlanan Windows Server, sürüm 20H2 hakkında merak ediyorsanız, lütfen Windows Server belgelerinebakın .

Daha fazlasını yapmak ve güvende kalmak için ihtiyacınız olan araçlar

Taahhüdümüz, hem profesyonel hem de kişisel olarak korunmanıza ve üretken kalmanıza yardımcı olmaya devam etmektedir. Windows 10 Ekim 2020 Güncelleştirmesi, tablet kullanıcıları ve görev çubuklarını, bildirimlerini ve diğer ayarlarını kişiselleştirmek isteyenler için geliştirilmiş bir deneyim sunar. Ayrıca, Chromium üzerine inşa edilen ve cihazlar arasında profilleri kolayca senkronize edebilmeniz ve değiştirebilmeniz için iş, yaşam ve aradaki her şey için profiller oluşturmanıza olanak tanıyan yeni Microsoft Edge'i içeren ilk Windows 10 sürümüdür. Bu ve diğer geliştirmelerin tam bir özeti için, bkz.
Her sürümde olduğu gibi, Ekim 2020 Güncelleme deneyimini yakından izleyeceğiz ve mevcut kullanıma sunma durumu ve bilinen sorunlar (açık ve çözülmüş) hakkında hem özellik hem de aylık güncellemeler aracılığıyla zamanında bilgi paylaşacağız Windows sürüm durumu panosu ve @WindowsUpdate. Lütfen Feedback Hub aracılığıyla yorum veya öneriler sunarak deneyiminizden bahsetmeye devam edin.
Not:
1 Yüklemelerin tüm ürünlerde, pazarlarda ve dillerde Toplu Lisanslama Hizmet Merkezi'nde (VLSC) tam olarak kullanılabilir olması bir gün sürebilir.
 

27.10.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.