Alışveriş Sepetim
19,023
20,646

Windows 10 Creators Update, Windows 10'un şimdiye kadarki en iyi sürümüdür

Ofisteki iki adam masa başında surface book üzerinde çalışıyor.

Windows 10 Creators Update'i Şimdiye kadarki en iyi Windows 10 sürümü yapan nedir? Nitelik. Müşteri takıntısına ( kullanıcı ve iş ortağı geri bildirimlerini dinlemeye ve bunlara yanıt vermeye) odaklanmamız, Windows 10'daki kalite iyileştirmelerinin anahtarıdır. Geri bildirim kanallarımız aracılığıyla sürekli olarak duyduğumuz en iyi alanlar güç, performans ve güvenilirlik etrafındadır. Bu temeller, kullanıcıların bir cihazda aradıkları ve değer verdikleri temel unsurlardır, çünkü daha uzun pil ömrü, daha hızlı web tarama, daha uzun video akışı ve cihaz kararlılığı gibi günlük kullanımlarını etkilerler. Bu öğelerin harika bir kullanıcı deneyimi için önemli olduğunu bilerek, İçerik Oluşturucu Güncellemesi ile daha da iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için bu temel alanlara yatırım yapmaya devam ettik. Sonuç olarak, Creators Güncellemesi Windows 10'un şimdiye kadarki en performanslı ve güvenilir sürümüdür! Yıldönümü Güncellemesi'nden Creators Update'e güncelledikten sonra Windows 10 cihazlarının zevk verdiği temellerde bir dizi iyileştirmeyi paylaşmaktan heyecan duyuyorum.

Günlük görevler için kalitede iyileştirmeler

Pil ömrü iyileştirmeleri

İçerik Üreticiler Güncellemesi ile hem büyük hem de küçük pil ömrü iyileştirmeleri sunduk. Çabalarımızdan birkaçını sergilemek istiyorum:

Cihaz ortaklarımızla birlikte, bilgisayarınızdan pil ömrünün her zerresini alabilmeniz için çabalıyoruz. Yeni performans gücü kaydırıcısı özelliği, pil tasarrufu veya en iyi performans modu seviyelerine geçerek cihazınızın performansını hızlı bir şekilde takas etmenizi sağlayarak istediğiniz güç modunu seçmenizi sağlar. Örneğin, bir oyun oynuyorsanız ve saniyede kareleri (FPS) maksimuma çıkarmak istiyorsanız veya bir 3D animasyon veya video oluşturma oluşturuyorsanız ve pil ömrüne karşı maksimum hız istiyorsanız , kaydırıcı cihazınızın tüm gücünü açığa çıkarmak için oradadır. Cihaz ortakları, bir güncelleme aracılığıyla belirli yeni cihazlarda ve geçerli cihazlarda güç kaydırıcısını etkinleştirmeye başlıyor. Örneğin, Surface Pro 4 kullanıcıları yakın zamanda güç kaydırıcısına sahip olacak şekilde güncellendiğinde, ortalama %5'in üzerinde pil ömrü gördüler!

Daha uzun pil ömrü elde etmenin bir başka yolu da işletim sistemi verimlilikleridir. Artık Filmleri çevrimiçi olarak % 2,5 daha uzun süre izleyebilir ve Filmler ve TV uygulamasıyla Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi'ne göre % 5'e kadar daha uzun süre çevrimdışı video izleyebilirsiniz. Aynı şekilde, kullanıcıların tarayıcılarını kullanarak çok zaman geçirdiklerini biliyoruz - web'de gezinmek, film ve video izlemek veya çevrimiçi oyun oynamak. Microsoft Edge'in en son sürümünün, bu gibi her gün yapılan görevlerde pil ömründe% 17'lik bir iyileşme getirdiğini bildirmeyi mutlulukla bildiriyorum! Ve Windows 10 Kasım Güncellemesi ile karşılaştırıldığında, Posta uygulaması artık arka planda postaları senkronize etme konusunda% 40 daha fazla güç verimlidir - sevdiğiniz şeylere harcayacak daha fazla piliniz olduğundan emin olun. Bunlar, cihazınızın pil ömrünü etkileyen güç tüketimini azaltma çabalarına sadece birkaç örnektir.

Performans iyileştirmeleri

İşe veya oynamaya hazır olduğunuzda, Windows 10 cihazınızın hızlı bir şekilde yanıt almasını istersiniz. İçerik Üreticiler Güncellemesi'nde, cihazınızı birden fazla şekilde Yıldönümü Güncellemesinden daha hızlı başlatmayı ve kullanmayı yaptık:

  • Cihazınızı önyüklemek artık %13 daha hızlıdır ve önyüklemeden sonra oturum açmak %18'e kadar daha hızlıdır.
  • Windows Hello Facial tanıma ile cihazınızın kilidini açmak %30'a kadar daha hızlıdır.
  • Microsoft Edge, sayfaları kaydırmayı ve sayfaları yüklemeyi daha hızlı hale getiren verimlilik iyileştirmeleri ve web sitesi oluşturma ve etkileşimi daha hızlı yanıt veren verimlilik iyileştirmeleri sayesinde İçerik Üreticiler Güncellemesi'nde de %53'e kadar daha hızlıdır.
  • Her gün kullanılan iki özellik Başlat Menüsü ve Windows Arama'dır ve her ikisini de geliştirdik - Başlat Menüsü daha hızlı açılır ve Windows Arama performansını optimize ettik.
  • Birden fazla kullanıcının oturum açtığı cihazlarda (örneğin, sınıflar) ilk kullanıcı girişi İçerik Oluşturucu Güncellemesi'nde %47'ye kadar daha hızlıdır.

Güvenilirlik

Güç ve yanıt verme gibi, güvenilir bir cihazın da bir zorunluluk olduğunu biliyoruz. Temel öncelik, Windows aygıtlarının sistem sorunlarından ve sürücü çökmelerinden arındırılmış olmasıdır. 190 ülkede çalışan 500 milyondan fazla aktif cihaz (PC'lerden tabletlere ve ATM'lere kadar) Windows 10 ekosisteminin çeşitliliği göz önüne alındığında, bu başarının anahtarı ortaklarımızla birlikte çalışmaktır. Windows 10'da 400 binden fazla ekosistem sürücüsüyle, cihaz sürücülerinin güvenilirliğini test etmek ve sağlamak için cihaz üreticileriyle yakın bir şekilde çalışıyoruz. Aydan aya işletim sistemi istikrarı sorunlarının sıfıra inmesi için çalışıyoruz. İçerik Üreticiler Güncellemesi ile bu hedefte iyi gidiyoruz:

  • Creators Update'e güncelleme yapan kullanıcılar arasında, belirli sistem kararlılığı sorunlarına isabet eden kullanıcılarda Windows 10'un önceki sürümlerine göre %18'lik bir azalma gördük.
  • Ekosistem ortaklarımızla yakın işbirliğimiz, Yıl Dönümü Güncellemesi ve İçerik Üreticiler Güncellemesi arasında işletim sistemi ve sürücü kararlılığı sorunlarında %39'luk bir azalmaya neden oldu.

Azaltılmış müşteri destek hacimleri

Temellere ve başka yerlere yaptığımız yatırımın Windows 10'u benimseyen tüketici ve ticari müşterilerimize yansıdığını görsek de, en iyi kalite göstergelerinden biri müşterilerimizin bizi nasıl algıladığıdır. Dahili müşteri destek ekiplerimiz, Yıl Dönümü Güncelleme'den bu yana çağrı ve çevrimiçi destek isteği hacimlerinde önemli azalmalar olduğunu bildirmektedir. Bu süre zarfında, özellikle kurulum ve sorun giderme güncelleme sorgularının en büyük düşüşü almasıyla aylık destek hacimlerinde sağlıklı bir düşüş gördük. Benzer şekilde, en iyi OEM iş ortakları da aynı dönemde OEM destek çağrılarında azalmalar olduğunu bildirmektedir.

Müşteri destek hacmi ile ölçülen geliştirilmiş kalite

Müşteri destek çağrıları için verileri gösteren çubuk grafik.

Destek çağrılarının sayısı önemli ölçüde azalsa da, geri bildirim ve iletişim kanallarımızı da genişlettik. Windows Insider ProgramıGeri Bildirim Merkezi uygulaması, Müşteri Hizmetleri ve Desteği, topluluk forumları ve sosyal medya aracılığıyla, günlük kullanıcı geri bildirimlerini dinlemek, sorunları ortaya çıktıkça hızlı bir şekilde tanımlamamızı, etkileşimde bulunmamızı ve yanıt vermemizi sağlar. Geri bildiriminiz bizim gizli sosumuz! Aylık güncellemelerimizde temeller ve diğer alanlarda iyileştirmeler yapmamızı sağlar. Bu yüzden lütfen, Geri Bildirim Merkezi uygulamasını kullanarak geri bildirimleringelmeye devam etmesi !

Ve tabii ki, güvenlik

Sınıfının en iyisi güvenliği pil ömrünü iyileştirmese veya güvenilirlik gibi cihazınızı daha hızlı hale getirmese de, güvenlik sizin ve iş ortaklarımız için en önemli şeydir. Sınıfının en iyisi güvenliği sağlamaya kararlıyız. Her yeni Windows özellik güncellemesinde, işletim sisteminin derinliklerinde en son güvenlik teknolojisini oluşturuyoruz. Her yeni aylık kalite güncellemesinde, kötü amaçlı yazılım ve virüslerde ortaya çıkan ve değişen eğilimleri izleyen başka bir güvenlik katmanı ekliyoruz. Her zaman olduğu gibi, Windows 10'un en son sürümünde olmak en güncel güvenlik teknolojisini sağlar. Tüm bu iyileştirmelerden ve Window 10'un sunduğu yeni özellik avantajlarından yararlanmak için, bugün Creators Update'e güncelleyin. Cihazınızın hangi sürümün çalıştığını ve nasıl güncelleyileceğini görmek için Windows Güvenlik sayfamızı ziyaret edin. Güncelleme işlemini başlattıktan sonra önce gizlilik ayarlarınızı gözden geçirmeniz istenir. Gizliliğinizi ciddiye aldığımız için, önümüzdeki haftadan itibaren gizlilik ayarlarınızı gecikmeden gözden geçirmeniz ve onaylamanız istenecektir. Gizlilik, güvenlik ve kontrol arasında en iyi dengeyi sağladığına inandığımız şey için sadece birkaç dakika sürecektir.

Windows 10 Creators Update, Windows 10'un şimdiye kadarki en performanslı ve güvenilir sürümüdür!

Windows 10'ı her zaman geliştiriyoruz. Kullanıcı ve iş ortağı geri bildirimlerini dinleyerek, Windows'ı her kalite güncelleştirmesini ve her özellik güncelleştirmesini bir sonrakinden daha iyi hale getirmek için geliştiriyoruz. Ayrıca, Windows 10'un şimdiye kadarki en güvenilir, performanslı ve güvenli sürümünü tutmaya devam etmemizi garanti eder.

27.10.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.