Alışveriş Sepetim

Windows 10 Build 19042.746 (20H2)'yi Beta Olarak Yayınlamak ve Önizleme Kanallarını Yayınlamak

Merhaba Windows Insider'lar , bugün 20H2'de olan Insider'lar için Beta ve Sürüm Önizleme Kanallarına 20H2 Build 19042.746'yı (KB4598242) yayınlıyoruz ( Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi ).
Bu güvenlik güncellemesi kalite iyileştirmeleri içerir. Anahtar değişiklikler şunları içerir:
  • HTTPS tabanlı intranet sunucularıyla ilgili bir güvenlik açığı sorununu düzelttik. Bu güncellemeyi yükledikten sonra, HTTPS tabanlı intranet sunucuları, varsayılan olarak güncellemeleri algılamak için bir kullanıcı proxy'si kullanamaz. İstemcilerde bir sistem proxy'si yapılandırmadıysanız, bu sunucuları kullanan taramalar başarısız olur. Bir kullanıcı proxy'si kullanmanız gerekiyorsa, "Sistem proxy'si kullanılarak algılama başarısız olursa, kullanıcı proxy'sinin yedek olarak kullanılmasına izin ver" ilkesini kullanarak davranışı yapılandırmanız gerekir. En yüksek güvenlik düzeylerini sağlamak için tüm cihazlarda Windows Server Update Services (WSUS) Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS) sertifikası sabitlemesini de kullanın. Bu değişiklik, HTTP WSUS sunucularını kullanan müşterileri etkilemez. Daha fazla bilgi için, bkz . Taramalardaki değişiklikler, Windows cihazları için geliştirilmiş güvenlik .
  • Yazıcı Uzaktan Yordam Çağrısı (RPC) bağlamasının uzak Winspool arabirimi için kimlik doğrulamasını işleme biçiminde bulunan bir güvenlik atlama güvenlik açığını giderir. Daha fazla bilgi için bkz.  KB4599464 .
  • Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Windows Media, Windows Fundamentals, Windows Cryptography, Windows Virtualization, Windows Peripherals ve Windows Hybrid Storage Services için güvenlik güncelleştirmeleri.
Çözümlenen güvenlik açıkları hakkında daha fazla bilgi için lütfen yeni Güvenlik Güncelleme Kılavuzu web sitesine bakın.

WSUS müşterileri için not

WSUS müşterileri için yayın öncesi kategorisinde bu güncelleme için LCU ve SSU'yu yeniden birlikte yayınlıyoruz. Bununla ilgili tüm ayrıntılar için , Aria Carley'den bu blog gönderisine bakın . Bu, Eylül'de bahsettiği yığın güncellemelerinin şirket içi dağıtımlarını basitleştirmeye yönelik ilerlemeyi temel alıyor .
Teşekkürler,
 

16.08.2021

Diğer Haberler