Teknolojinin Hükümeti Dönüştürme Gücü

Tarafından gönderildi Steve Ballmer

İcra Kurulu Başkanı

Bugün ilerleyen saatlerinde, Başkan Obama ve yönetiminin üst düzey üyelerinin ev sahipliğinde düzenlenen hükümeti modernize etme konulu bir forum için Beyaz Saray'da Amerika'nın en yenilikçi şirketlerinden yaklaşık 50 CEO'ya katılacağım. Katılmak için davetli olmak bir onurdur.
Bu forum beni cesaretlendirdi. Federal hükümetin en üst seviyesindeki liderlerin, bilgi teknolojisinin hükümeti daha verimli, daha etkili ve daha duyarlı hale getirerek dönüştürme potansiyeline sahip olduğunu kabul ettiğinin bir başka güçlü sinyalidir.
Bir örnek, federal kurumların verileri çevrimiçi olarak kullanılabilir hale getirmelerini gerektiren Açık Hükümet Yönergesi'dir ve sonuç olarak 100.000'den fazla devlet veri kümesi web sitesinde Data.gov. Vatandaşların ve devlet kurumlarının bu verileri düzenlemesine ve devlet hizmetlerini iyileştirmeye yardımcı olmak için anlamlı, eyleme dönüştürülebilir bilgilere dönüştürmesine olanak sağlayan araçlar sağlamaya yardımcı olarak bir sonraki adımı atmak için hükümet ve endüstri ile birlikte çalışma fırsatları konusunda heyecanlıyız.
Aslında, Microsoft, bu yönetimin hedeflerine ulaşmak için bilgi teknolojisini kullanma çabalarının bir dizi başarılı örneğinde rol oynamaktan gurur duymaktadır. Örneğin, Microsoft SharePoint Server önemli bir parçasıdır Recovery.govVergi mükelleflerinin federal teşvik parasının nereye gittiğini izleyebileceği bir Web sitesidir. Buna ek olarak, düzinelerce eyalet, şehir ve ilçe, hem federal hükümeti hem de vatandaşları teşvik dolarlarının nasıl harcandığını bilgilendirmek için Microsoft Stimulus360'ı kullanıyor. Ve Kasım ayında, ABD Enformasyon Müdürü Vivek Kundra, Windows Azure platformunda inşa edilen ve herkesin NASA'nın Mars görüntülerini incelemesine ve analiz etmesine yardımcı olabilmesi için gezegenler arası keşiflere kitle kaynak sağlayan bir proje olan "Marslı Ol"u ortaya çıkarmamıza yardımcı oldu.
Açıkçası, hükümetin, kağıt tabanlı süreçleri dijitalleştirmek ve otomatikleştirmek ve müşteri hizmetlerini iyileştirmek için çevrimiçi araçları kullanmak gibi özel sektörün yıllardır yaptığı şeyleri yapmak için BT'yi kullanarak daha üretken ve daha verimli hale gelmesi için büyük fırsatlar var. Ancak zaman içinde gerçek değer, vatandaşların hükümet tarafından üretilen büyük miktarda verinin içerdiği inanılmaz değeri ortaya çıkarmasını sağlayan "Marslı Ol" ve Data.gov gibi projelerden gelecek. Sadece bir örnek için, savunma bakanlığı uydu bilgilerini kullanılabilir hale getirdiğinde birkaç yıl önce neler olduğuna bakın - GPS teknolojisi etrafında inşa edilmiş tamamen yeni bir endüstrinin yaratılması için katalizördü.
Bugün Beyaz Saray'daki diğer şirketlerden meslektaşlarıma katılmayı dört gözle

bekliyorum. Bilgi teknolojisinin işletmelerimizi nasıl ileriye yönlendirdiğini hepimiz gördük ve hepimiz her gün kullandığımız aynı araçların hükümetin hizmet verdiği insanlar için daha iyi çalışmasına yardımcı olabileceğine inanıyoruz. Microsoft olarak, hem hükümete hem de vatandaşlara büyük değer sağlayan güvenilir, esnek, kurumsal kullanıma hazır araçlar sağlamak için yönetimle yakın bir ortaklığı sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz.

04.11.2021

Diğer Haberler