Teknolojideki kadınları, yeni Windows 10 cihazlarını ve Microsoft'un çabalarını kutlamak — Weekend Reading, Ekim 16 edition

Dünyanın en büyük teknoloji kadın buluşmasından, ihtiyaç duyan sayısız insana yardım etmek için büyük bir Microsoft çabasına kadar, bu hafta ilham verici haber sıkıntısı yaşanmadı. Hafta Sonu Okuması'nın bu son sayısında öne çıkan bazı özellikleri topladık.
800'den fazla Microsoft çalışanı, Çarşamba günü Houston'da başlayan yıllık Grace Hopper Celebration of Women in Computing'e gitti. Marie Margishvili ve Moriah Baxevane-Connell, önceki Grace Hopper konferansları aracılığıyla Microsoft'taki işlerini kurduktan sonra geri dönmek için heyecanlıydılar; Microsoft HoloLens üzerinde çalışan yazılım mühendisleri Joan Chao ve Lauren Bissett ilk kez katılmayı dört gözle bekliyordu.
Margishvili ilk kez 2014'te gitti ve"bu kadar çok özgüvenli ve yetenekli kadının inisiyatifle dolu olduğunu ve yeni fırsatlar bulmak için kendi yolundan gitmeye istekli olduğunu görmenin şaşırtıcı olduğunu söylüyor ... Konferans çok güçlendirici. Kulağa çok klişe geliyor, ama orada istediğim her şeyi yapabileceğimi fark ettim."
WR_Grace Hopper
Microsoft'un Windows 10 cihazlarının yeni bir dönemini tanıtmasınınüzerinden bir haftadan biraz fazla zaman geçti Surface Book, Surface Pro 4, yeni Lumia telefonlar ve daha fazlası dahil. Bu geçen hafta daha da harika seçenekler hakkında duyurulargetirdi. Pazar günü Acer, Taipei'de bir dizi yeni Windows 10 cihazını sergiledi. Pazartesi günü, Japonya'da tanıtıldığı gibi Toshiba'nın dynaPad tableti hakkında ilk bakışımızı aldık. Salı günü, LG Electronics Seul'de bazı yenilikçi Windows 10 cihazlarını tanıttı.
Windows bloglarındaçok çeşitli yeni Windows 10 cihazları hakkında daha fazla bilgi edinin.WR_LG
Bir İngiliz girişimi, zor bir zamanın kalıntısını sürdürülebilir tarım için yeni bir umudadönüştürdü Kurucularının umduğu bir deney, dünyanın dört bir yanında gıdaya umutsuzca ihtiyaç duyulan yerlerde çoğaltılabilir. Growing Underground, Londra'daki terk edilmiş İkinci Dünya Savaşı hava saldırısı tünelini yeraltı çiftliği olarak kullanıyor.
Kurucu ortak Richard Ballard, "Bir yıkım zamanı için inşa edilmiş bir yeri alıp bir yaratılış yerine dönüştürmek inanılmaz", dedi. Girişimin hikayesi, Dünya Gıda Günüiçin tam zamanında ilham verici bir olasılık sundu.
yeraltı WR_Growing
Yedi Microsoft çalışanından oluşan bir ekip, binlerce kar amacı gütmeyen kuruluş için para toplamak için şirket çapında bir çabaya öncülük ediyor ve yol boyunca bol miktarda ilham buldular. Bu "ödünç verilen profesyoneller", hastanede yatan 150'den fazla çocuğa ve ailelerine akşam yemeği servis etti, denizaşırı ülkelere gönderilecek tıbbi malzemeleri sıraladı, bir gençlik barınağında zaman geçirdi ve ihtiyacı olan insanlara yardım eden diğer birçok kar amacı gütmeyen kuruluşu ziyaret etti.
Microsoft'un Vatandaşlık ve Kamu İşleri genel müdürü Lori Forte Harnick, "Şirket genelindeki bu 'ödünç verilen profesyoneller', Microsoft'un Çalışan Verme Kampanyası'nı geliştirmemize ve ölçeklendirmemize yardımcı olan özel bir uzmanlık ve beceri seti getiriyor" diyor. "Amacımız, çalışanları önem verdikleri nedenlere dahil olmaya ve aktif olarak desteklemeye teşvik etmektir ve bunu yapmanın içgörüleri toplamak ve arkadaşları ve meslektaşları aracılığıyla yaymak yerine daha iyi bir yolu yoktur."
Microsoft'un "ödünç verilen profesyonelleri", ihtiyaç duyan denizaşırı hastanelere ve kliniklere gönderilecek tıbbi malzemeleri sıralamak için çalışır. (Fotoğraf: Scott Eklund/Red Box Pictures)
Microsoft'un "ödünç verilen profesyonelleri", ihtiyaç duyan denizaşırı hastanelere ve kliniklere gönderilecek tıbbi malzemeleri sıralamak için çalışır. (Fotoğraf: Scott Eklund/Red Box Pictures)
Matematiği sevseniz de nefret etseniz de, bu konuda iyi olmak kesinlikle bir yerlere gitmenize yardımcı olabilir. 2015 Cor Baayen Ödülü'nü yeni alanilkokulunun matematik ustası Zuzana Kukelova'ya sorman yeterli. Bu onur, bilgisayar bilimi ve uygulamalı matematik alanında gelecek vaat eden genç bir araştırmacıya verilmiştir.
Kukelova, Microsoft'un Cambridge, İngiltere'deki araştırma laboratuvarında bilgisayar görüşü konusunda uzmanlaşmış bir doktora sonrası araştırmacıdır. Cor Baayen duyurusunda özellikle "cebirsel geometri ve mühendislik uygulamaları gibi son derece soyut matematiksel sonuçlar arasındaki" boşluğu kapatma yeteneğine işaret edildi.
WR_ kukelova
Microsoft Garage'dan düzenli olarak akan serin fikirler arasında Twist, sizin ve arkadaşlarınızın fotoğraflarla konuşmalara katılmanızısağlayan eğlenceli bir uygulama . Bu, devam eden bu sohbetler için bölünmüş bir ekran kullandığınızda olabilecek beklenmedik yan yana gelmeler için adlandırılır. Ekranın yarısını dolduran bir resimle bir fotoğraf konuşması başlatırsınız ve arkadaşlarınızın diğer yarısını nasıl tamamlayacağını görmek için beklenti içinde beklersiniz. Sadece kısa süreli anları yakalamak yerine konuşmayı devam ettiren bir hikaye anlatımı cihazı haline gelir.
https://youtu.be/zziWhU3FAfw
En son ve en iyi uygulamalarıarıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğimiz çok şey var. Müzik severler, şimdi Windows 10'daki Groove müzik uygulamasında bulunan iHeartRadio aracılığıyla en sevdikleri müzik akışını ve canlı dijital radyo istasyonlarını duyabileceklerini bilmekten memnun olabilirler. Yarış hayranları için de iyi haber : Resmi NASCAR uygulaması artık Windows 10 için kullanılabilir.
Yararlı bulabileceğiniz başka bir uygulama, evde olmasanız bile kapınızda kimlerin olduğunu gösterir. Zil Sesi Ekran Zili uygulaması Windows Mağazası'nda kullanılabilir.
Ayrıca, "Briquid Mini"ninretro tuğla kırma macerası , "Slots Pro"nun Vegas tarzı aksiyonu , " DoodleGod: 8-bit Mania" daki popüler bir oyunun throwback versiyonu ve "Pic Star"daki beş farklı bulmaca oyununun zihin bükücü mücadelesi de dahil olmak üzere bazı oyun eğlencelerini topladık.
WR_apps
Bu hafta Microsoft Instagram hesabında,Kuzey Nevada'daki Amerika'nın En Yalnız Yolu olarak bilinen yol boyunca Christian Fazio ile tanıştık. Abd gazilerini desteklemek için Team Red, White ve Blue'nun Old Glory Relay'inin bir parçası olarak Amerikan bayrağını taşımaya yardımcı oldu. Bayrak San Francisco'dan Washington D.C'e doğru ilerlerken takip edin.
WR_social
Ve bu, Microsoft ve ötesinden haftanın öne çıkan özelliklerine bakışımızı tamamlıyor. Hafta sonu okumamızın bir sonraki baskısı için hafta sonu burada görüşürüz.
Tarafından gönderildi Tracy

Ith 
Microsoft Haber Merkezi Personeli

 

27.10.2021

Diğer Haberler