Sway tasarım ipuçları ve yeni şablonlar

Sway bir yılı geride bıraktı ve dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcının Sway'i iş ve özel yaşamlarında kullandığını görmek bizi çok heyecanlandırıyor. İş arkadaşları, aile ve arkadaşlarla içerik oluşturmayı ve paylaşmayı zahmetsiz hale getirme sözümüzü yerine getirerek daha da fazla insana hizmet etmeyi umuyoruz.
Bu hedefe ulaşmak için ekibimiz, kullanıcı deneyimimizi sürekli olarak test edip yineleyerek kullanıcı geri bildirimlerini ciddiye alır. Sway'in stil özellikleri arasında nasıl gezineceğinizi göstermek için çok sayıda istek aldığımızdan, Sway'den en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları yayınlamanın yararlı olacağını düşündük.

Sallanma

Dakikalar içinde görsel olarak çarpıcı sunumlar oluşturun.
Başlamak

remix

İlk olarak, örnek bir Sway olarak yeni Portföy şablonumuzla başlayalım Sway şablonları sizi bir renk paleti, düzen ve örnek içerikle başlatır. Gördüğünüz ilk kombinasyonu beğendiyseniz, aşağıdaki diğer ipuçlarına geçebilirsiniz. Ancak farklı bir şey arıyorsanız , üst gezinme çubuğundaki Remix düğmesini tıklayın; Sway size seçebileceğiniz çeşitli kombinasyonlar verecektir.
Remix düğmesine birkaç kez basarak elde edebileceğiniz farklı kombinasyonların bir örneği:
Sway ipuçları ve şablonlar 01
Gördüğünüz gibi, renk düzeni, yazı tipi ve düzen dinamik olarak değişiyor ve Sway'ler arasında gezindiğinizde farklılıklar daha belirgin hale geliyor. Buradaki fikir, sizin tarafınızdan çok fazla iş yapmak zorunda kalmadan çeşitli stil seçeneklerini hazırlayan bir tasarımcının yanınızda olmasına benzer.

Tasarım

Sway'inizin stilini değiştirirken daha dikkatli olmak istiyorsanız , üst gezinme çubuğundaki Tasarım düğmesini de tıklayabilirsiniz Bu , seçebileceğiniz çeşitli stil kombinasyonlarının önizlemesini gösteren bir Tasarım bölmesi açar Aynı satırdaki stiller, yazı tipi ve arka plan gibi küçük şekillerde farklılık gösterirken, farklı satırlardaki stiller, düzen ve yapı gibi daha önemli ölçüde değişir.

Özelleştir (Tasarımda)

Size uygun bir stil bulduğunuzda Tasarım bölmesindeki Özelleştir düğmesi size Sway'inizdeki belirli öğelerde ince ayar yapma olanağı sunar. Örneğin, Sway formatının geri kalanını olduğu gibi bırakarak yalnızca renk paletini değiştirebilirsiniz. Ayrıca yazı tipi stillerini, yazı tipi boyutunu ve animasyon derecesini özelleştirebilirsiniz.

Düzen

Değiştirebileceğiniz son ana stil öğesi, Sway'inizin düzenidir. Başladığımız Portföy şablonu , günümüzde çoğu web sayfasının çalıştığı gibi, belgenin yukarıdan aşağıya hareket ettiği Dikey bir düzen kullanır .
Sway ipuçları ve şablonlar 04
Sway'inizin akış şeklini kolayca değiştirebilirsiniz. Üst gezinme çubuğunda Düzen'i seçin ve ardından dikey kaydırma düzeni (üst simge), yatay kaydırma düzeni (orta simge) veya ekran ekran, sunum düzeni için optimize edilmiş (alt simge) seçin.
Aynı Sway, Yatay düzende şöyle görünür:
Sway ipuçları ve şablonlar 05
Diğer tüm işlevlerde olduğu gibi Sway, yalnızca birkaç tıklamayla Mizanpajınızı değiştirmenizi kolaylaştırır Uygulama, diğer her şeyi yeniden biçimlendirme işini yapar; böylece bölümleriniz, metin kutularınız, resimleriniz ve diğer içerikleriniz arasında dolaşmak için saatler harcamanıza gerek kalmaz.

Geri Al/Yinele ve Çoğalt

İdeal Sway'inize ulaşmak için çalışırken, bazı stil değişiklikleri konusunda fikrinizi değiştirirseniz, üst gezinme çubuğundaki Geri Al ve Yinele düğmelerini kullanmayı unutmayın. Tüm Sway'leriniz için belirli bir stil kullanmak istiyorsanız, ileride kullanmak üzere bir kopya oluşturmak için  bölümündeki Bu Sway'i Çoğalt işlevini kullanabilirsiniz.
 

17.08.2021

Diğer Haberler