Alışveriş Sepetim
19,042
20,718

Sürdürülebilirlik için Microsoft Cloud: Kuruluşları net sıfıra giden yolda güçlendirme

Microsoft Inspire grafiği

Microsoft ve iş ortaklarımız, şirketlerin yeni ve değişen pazar koşullarıyla yüzleşmelerine yardımcı olmak için her sektörde ve bölgede teknolojilere yatırım yapıyor. Bu dönüşümün hızlı hızı, dünyayı daha iyiye dönüştürme potansiyeline sahiptir.

Şubat ayında, müşterilerin ve iş ortaklarının daha fazla yenilik için temel olarak ihtiyaç duydukları yetenekleri bir araya getirmek için sektöre özgü bulut tekliflerinden oluşan bir seçki duyurduk. Bu endüstri bulutları, Microsoft bulutunun dikey ifadeleri olarak temsil edilen çözüm alanlarımızın bir toplamasıdır.

Inspire'da bu hafta,şu anda her müşterinin öncelik listesinin başındaki sorunu ele alacak yeni bir bulut teklifini önizliyoruz. Microsoft Cloud for Sustainability, şirketlerin karbon emisyonlarını ölçmelerine, anlamalarına ve sorumluluk almalarına, sürdürülebilirlik hedeflerini belirlemelerine ve ölçülebilir önlemler almalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Dünya karbon tüketimini önemli ölçüde azaltmak için acil bir ihtiyaçla karşı karşıyadır.

Dünyadaki iklim uzmanları, insanların, şirketlerin, endüstrilerin ve ulusların karbon emisyonlarını azaltmak için acilen harekete geçmeleri gerektiği konusunda hemfikir. Yalnız değiller: Accenture'a göre, en iyi CEO'ların% 94'ü sürdürülebilirliği işletmelerinin gelecekteki başarısı için önemli veya çok önemli olarak gösteriyor.

Karbon emisyonlarını azaltmak ve çevresel eşitliği ele almak, çevresel etkileri anlamak ve azaltmak için kolektif önlemler gerektirir.

Bir kuruluşun genel çevresel etkisini ölçmek özellikle zordur.

Kuruluşların çevresel ayak izlerini kaydedebilmeleri, paydaşlara rapor verebilmeleri, kaynak kullanımlarını azaltabilmeleri, karbon ofsetleri veya geri dönüşüm yoluyla ayak izlerini kaldırabilmeleri ve yüksek ayak izi kaynaklarını düşük ayak izi olanlarla değiştirebilmeleri gerekir.

Ancak bunu etkili bir şekilde yapmak, verileri elektronik tablolara manuel olarak girmeden uzaklaşmak ve otomatik, doğru, gerçek zamanlı veriler sağlayan veri bağlayıcıları aracılığıyla daha sorunsuz bir veri akışına doğru ilerlemek ve sonuçta bu veri odaklı içgörüleri eyleme dönüştürmek anlamına gelir.

Her yerdeki kuruluşların sürdürülebilirlik yolculuğunu hızlandırmaya kararlıyız.

İşte bu noktada Microsoft Sürdürülebilirlik Bulut devreye giriyor. Tüm Microsoft bulutunun derinliğini ve genişliğini çizen bu yeni bulut teklifi, şirketlerin çevresel girişimlerinin kontrolünü ele almasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır ve kuruluşların sürdürülebilirlik yolculuklarının her aşamasını hızlandırmaları için kapsamlı, entegre ve otomatik içgörüler sunar.

Sürdürülebilirlik için Bulut ile, müşterilerin sürdürülebilirlik verilerini eyleme geçirilebilir bir şekilde toplamasına yardımcı olmak için veri yakalamanın ötesine geçen yepyeni bir kategori oluşturuyoruz. Gerçek zamanlı veri kaynaklarını keşfedebilen ve bağlanabilen, veri entegrasyonunu ve raporlamayı hızlandırabilen, doğru karbon muhasebesi sağlayabilen, hedeflere karşı performansı ölçebilen ve kuruluşların daha etkili aksiyon almasını sağlayan Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) tekliflerini içerir.

Kuruluşların hedeflerine ulaşmak için Sürdürülebilirlik için Microsoft Cloud'dan nasıl yararlanabileceğini gösteren senaryolara birkaç örnek aşağıda verilmiştir:

  • CIO'lar,departmanlarının çevresel ayak izinin bir parçası olarak buluttan, cihazlardan ve uygulamalardan kaynaklananBT karbon emisyonlarını kolayca bildirebilecektir. Daha sonra emisyon veri kaynaklarını raporlama için tek bir görünüme bağlayabilecekler.
  • Şirketler, müşterilerine karbon emisyonu azaltma hedeflerine karşı ilerlemeyi izlemek için kapsam1-3 emisyonları (yani, bir şirketin sahip olduğu kaynaklardan kaynaklanan emisyonlar, satın alınan enerjiden kaynaklanan emisyonlar ve diğer tüm emisyonlar) dahil olmak üzere bir sürdürülebilirlik karnesi sunabilecekler.
  • Müşteriler belirli emisyon alanlarını belirleyebilecek ve emisyon azaltma hedeflerini karşılayıp karşılamadıklarını takip edebileceklerdir. Örneğin, bir HVAC sistemi öngörülen emisyon azaltma hedefini karşılama yolunda değilse, bu hedefe ulaşmak için gerekli iyileştirmeleri yapmak için görev operasyonlara atanabilir.

Sonuç: Sürdürülebilirlik için Microsoft Cloud, herhangi bir kuruluşun emisyonlarını kaydetmesini, raporlamasını, azaltmasını ve değiştirmesini daha kolay ve etkili bir şekilde sağlar.

Bugünkü duyuru, her yerdeki iş ortaklarının Microsoft Cloud for Sustainability'in gezegenimizin yararına yeni yeniliklere nasıl olanak sağlayabileceğini görselleştirme yeteneğini ortaya çıkarmaktadır.

Inspire'da,şirketlerin sürdürülebilirliklerini operasyonlarında nasıl inşa ettiklerine bakıyoruz. Bunu yaparken, yeni düşüncelere ve meydan okumaya yeni çözümlere katkıda bulunuyorlar. İş süreçlerini iyileştiren ve karbon ayak izlerini azaltan dijital tedarik zincirlerinden, tahmine dayalı analitik için gerçek zamanlı telemetri akışı sağlayan IoT sensörlerine kadar, teknolojinin iddialı sürdürülebilirlik sonuçlarını nasıl etkinleştirebileceğine dair örnekler arasında bir eksiklik yoktur.

Bir düzeyde, her endüstri sürdürülebilir dijital dönüşümden geçiyor. Finansal hizmet müşterilerinin Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG) yatırımlarındaki ilerlemelerini değerlendirmek ve iklim riskine maruz kalmalarını değerlendirmek için verileri ve yapay zekayı kullandıklarını görüyoruz. Üretim müşterileri akıllı varlıklardan akıllı fabrikalara ve tüm operasyonlarının dijital ikizlerine geçerek gerçek zamanlı optimizasyon sağlıyor ve operasyonları ve tedarik zincirlerinde karbonu azaltmak için veriye dayalı yeni içgörülerin kilidini açıyor. Perakende şirketleri tedarik zinciri yönetimi ve optimizasyon çalışmalarını alıp çiftlikten çatala, tarladan elyaftan tüketiciye kadar ürünlerin karbon ayak izini ve emisyonlarını azaltmak ve müşterilere amaca yönelik ürünler sunmak için aradaki her şeyi izlemek için uyguluyorlar.

Şahsen, bugünkü duyuru beni iyimserlikle dolduruyor çünkü bu sadece bir başlangıç. Bu duyurunun sektörler arasında ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için microsoft.com/sustainability.


 

30.10.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.