SQL Server 2008 R2: Müşterilerin Verilerinden Daha Fazla Değer Elde Etmelerine Yardımcı Olma

SQL Server 2008 R2'yi üretime verdiğimiz haberini paylaşmaktanmutluluk duyuyorum. Bu başarıdan gurur duyuyoruz ve bu sürümü müşterilerimizin ellerine bırakmayı dört gözle bekliyoruz. SQL Server 2008 R2, TechNet ve MSDN aboneleri tarafından 3 Mayıs'ta, dünya çapında ise 13 Mayıs'ta indirilebilecek. Birkaç ayrıntı aşağıdadır ve herkesi SQL Server 2008 R2 Dijital Turu 'naalmaya teşvik ediyorum.

SQL Server 2008 R2'ye yönelik yolculuk, 2008 yazında SQL Server 2008'in yayınını tamamlarken başladı. Müşterilerimizle ihtiyaçları ve zorlukları hakkında konuşarak çok zaman geçirdik. Şahsen, müşterilerimizle geçirdiğim zamana büyük değer veriyorum. Onları redmond'da çok görürken, sahada olmak ve çalıştıkları yerde onları ziyaret etmek gibisi yoktur. Müşterilerle yaptığımız konuşmalar bazı ortak temalara yol açar:

  • Artan veri hacimleriyle ilgilenirler.
  • İş içgörüsü elde etmek ve uygulamalarında farklı veri türlerini ve şekillerini kullanmak için bu verilerden daha fazla değer elde etmeleri gerekir.
  • Ve çalışanları giderek daha hareketli, dağınık ve verilerin kendisi tüm işletmeyi kapsadığı için, mobil platformu, masaüstünü, veri merkezi ve buluta yayılan kapsamlı bir platform arıyorlar.

Bu paylaşılan müşteri ihtiyaçları ürün vizyonumuzu şekillendirdi ve "bilgi platformu" dediğimiz şeye yol açtı. Bunun dört temel öğesi vardır:

Görev Açısından Kritik Platform. Bugün SQL Server veri ambarı, çevrimiçi işlem işleme ve iş zekası gibi görev açısından kritik uygulamalar gerçekleştirmektedir. SQL Server 2008 R2, SQL Server 2008'in güçlü bir kalite, güvenlik, güvenilirlik, performans ve ölçeklenebilirlik temeli üzerine kuruludur ve bu temeli R2'de geliştirmeye devam ettik. Müşterilerimiz donanım geliştirmelerinden yararlanmak istiyor ve SQL Server 2008 R2 (Windows Server 2008 R2'de), müşterilerimizin uygulamalarının gereksinimlerine göre gerektiğinde ölçeklendirmelerine olanak sağlayan 256 adede kadar mantıksal işlemci desteğini etkinleştirdik. Ayrıca, müşterilerimizin R2'ye yaptıkları yatırımlardan hızlı bir şekilde değer elde etmelerini kolaylaştırmak için, SQL Server 2008 R2'nin müşterilerimiz için kolay bir yükseltme olacağını güvence altına almak için çok çalıştık.

BT'ye güç verdi. Buradaki taahhüdümüz, kariyerlerini SQL Server'da oluşturan BT uzmanlarına ve veritabanı uzmanlarınadır. Amacımız, rutin görevleri otomatikleştirmeye devam etmektir, böylece işletmeye ek değer katan işe odaklanmak için zamanları vardır. SQL Server 2008 R2'de, uygulama ve çok sunuculu yönetim için genel işletim maliyetlerini düşürmek üzere tasarlanmış yeni özellikler ekledik.

Dinamik Gelişim. Geliştirici topluluğumuz, çözüm için daha düşük zaman ve daha zengin uygulamalar sağlayan güçlü çalışma zamanları ve araçlar istiyor. Visual Studio 2010 ve SQL Server 2008 R2'nin piyasaya sürülmesiyle geliştiricilerimiz için birçok harika yeni özellik ve özellik vardır. SQL Server 2008 R2'de, uygulamaların yüksek hacimli olay akışlarını işlemesini ve bu bilgilere gerçek zamanlı olarak davranmasını sağlayacak karmaşık bir olay işleme altyapısı olan StreamInsight'ı kullanıma sunduk. Bu, platformumuzu yeni veri türlerini ve şekillerini işlemek için nasıl geliştirmeye devam ettiğimizin harika bir örneğidir.

Yaygın İçgörü. Burada, son kullanıcının ortamlarındaki verilerden ihtiyaç duydukları içgörüleri bulmasını ve bunu hızlı bir şekilde yapmasını sağlamak üzerinde durulamaktadır. Sektör analistleri, mevcut BI çözümlerinin son kullanıcıların yalnızca yüzde 20-30'larını etkili bir şekilde hedeflediğini tahmin ediyor. SQL Server 2008 R2 ve Office 2010'da, yönetilen self servis iş zekasını etkinleştirmek için bir dizi özellik sunuyoruz - bi çözümlerini tanıdık araçlar içinde kolayca oluşturmak ve BT tarafından yönetilmek. Bu yatırımlar hem raporlama hem de analiz görevlerini kapsar ve Excel (Excel için PowerPivot) ve raporlama araçlarımız (Rapor Oluşturucu) içinde yeni deneyimler sunar. Son kullanıcı işbirliğini etkinleştirmek için, BT'nin çözümleri ve ortamı yönetmesine izin vermek için bu çözümü sharepoint 2010 ile yönetim özellikleriyle birlikte tümleştirdik. Hepsi bir arada, yönetilen self servis BI, daha fazla son kullanıcının BI çözümleri üretebilmesini, tüketebilmesini ve işbirliği yapabilmesini sağlayacaktır.

Sırada ne var? Paralel Veri Ambarı sürümümüzün ikinci teknoloji önizlemesini sunduk ve bunu bu yıl içinde yayınlamayı dört gözle bekliyoruz. Bu, SQL Server'a genişleme veri ambarı ekler ve SQL Server'ı veri ambarında 100'ler boyunca Terabayt ölçeğine götürür.

Son olarak, bilgi platformunu SQL Server'da ve bulutta SQL Azure ile sunuyoruz. SQL Server'ı SQL Azure'da buluta götürürken, simetri ilkesi bize yol gösterir. Bu, müşterilerimiz için, inşa ettikleri çözümleri nasıl dağıtacakları konusunda esneklik ve seçim özgürlüğü sağlamada güçlü bir şey olacaktır. Bizi izlemeye devam edin!

Tarafından gönderildi Ted Kummert
Kıdemli Başkan Yardımcısı, İş Platformu Bölümü

04.11.2021

Diğer Haberler