Alışveriş Sepetim

Söylediklerimizi, iş için yeni yenilikleri ve Giving Tuesday – Weekend Reading için gerçek zamanlı içgörüleri elde eden bilgisayarlar: 4 Aralık baskısı

Microsoft haberleri bu hafta dünya çapında yayıldı ve inovasyonu, üretkenliği ve cömertliği zenginleştiren çeşitli teknolojileri kapsadı. Bir sürü iyi şey. Bir göz atalım.

Bir zamanlar bilim kurgunun efsanesi olan insan konuşmasını anlayan teknoloji, artık konuşmayı olduğu gibi çeviren uygulamalar ve pizza çağırmanız için size numaralar verebilecek sanal bir asistan içeriyor.

Bu atılımlar ve gelecekteki ses tanımaya bir göz atmak, bu hafta büyüleyici bir okumanın konusu. Yazar Allison Linn, veri kullanılabilirliği, bilgi işlem gücü ve makine öğrenimi bilgisayarları bir gün ne söylediğinizi herhangi bir insanın anlayabileceği kadar akıllı hale getirdiğini görmek için Microsoft araştırmacılarıyla zaman geçirdi.

"Makine öğrenimi en iyi şekilde çalıştığında, çabayı gerçekten göremezsiniz. Bu çok doğal. Sonucu görüyorsunuz," diyor Microsoft'un Teknoloji ve Araştırma grubundan sorumlu başkan yardımcısı Harry Shum.

öngörüler

Microsoft araştırmacıları ayrıca bu hafta 2016 için 16 tahmin, yapay zekadan veri bilimine ve kriptografide kadar çeşitli konularda. Birleşik Krallık'ın Cambridge kentindeki Microsoft Research'ün genel müdürü Chris Bishop için gelecek yılın önemli teknoloji atılımı "makine öğreniminin yoğun iş yüklerine dönüşen yeni silikon mimarilerinin ortaya çıkması" olacak.

Microsoft Research NExT Donanım, Cihaz ve Deneyimler direktörü Doug Burger için, 2016'nın büyük teknoloji ilerlemesi "buluta özel işlem ivmesinin başarılı ve büyük ölçekli dahil edilmesi" olacaktır.

Bu arada Barselona'da Microsoft, şirketin iş ve BT liderleri için yıllık Avrupa merkezli konferansı Convergence EMEA'ya ev sahipliği yaptı. Dört gün süren etkinlikte, Office 365 ve Skype Kurumsal'daki yeni iletişim özellikleri dedahil olmak üzere işletmelerin dönüşümüne yardımcı olacak yenilikler açıklandı.

Microsoft ayrıca Cortana ile Power BI entegrasyonunu ve Microsoft Dynamics CRM 2016'nındünya çapında kullanılabilirliğiyle "akıllı müşteri etkileşiminin yeni bir çağını" duyurdu.

İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Müdürü Chris Capossela, "Kuruluşlar değişimin hızına ayak uydurmaya çalışırken, dijital dönüşümü yönlendirmek için teknoloji arıyorlar" diye yazdı. "Bu haftaki mesajımız basit - Microsoft yardım etmek için burada."

GivingTuesday_1201_1600x449-1600x449

Microsoft, Dünya çapındaki hareket sırasında cömertliğin dışa taşmasıyla Salı Günü'nekadar yükseldi. Şirket, Giving Tuesday'i oluşturan kar amacı gütmeyen kültür ve toplum merkezi 92nd Street Y (92Y)ve günün bağışlarının çoğunu işleyen Blackbaudile birlikte çalışarak büyük miktarda veriyi günün ivmesini takip eden gerçek zamanlı bir gösterge tablosuna dönüştürdü.

92Y'nin Yenilik ve Sosyal Etki Merkezi direktörü Asha Curran, "Microsoft'un gelmesi güne başka türlü sahip olamayacağımız bir zenginlik ve derinlik veriyor," dedi.

Microsoft ürün pazarlama direktörü John Doyle, görsel gösterge panelinin ekibin etkinlikten sonraki çabalarını değerlendirmeyi beklemek yerine gerçek zamanlı olarak içgörü oluşturmasına izin verdi.

YouTube Videosu

Ayrıca bu hafta, Microsoft HoloLens ekibi, endüstriyel tasarımcıların, makine mühendislerinin ve diğer ürün geliştiricilerin birlikte çalışma şeklini değiştirmek için bir çözüm üzerinde Autodesk Fusion 360 ile iş birliği yaptığını duyurdu.

"HoloLens ile bugün var olan engellerin çoğunu kaldırabiliriz; ürün yinelemesini hızlandırmak, daha sezgisel takımlar arası iletişim sağlamak ve işbirliği içinde yeni standartlar belirlemek," diye yazdı Microsoft HoloLens stüdyo müdürü Ben Sugden.

YouTube Videosu

Zamanın her zaman sizin tarafınızda olduğunu hissetmiyorsanız, Microsoft Garage 'daki yeni FindTime uygulamasınagöz atın. Outlook eklentisi, şirketinizin dışındaki kişilerle toplantıları daha hızlı planlamanıza yardımcı olur, böylece daha üretken olabilir ve herkesin ne zaman müsait olduğunu bulmak için sıkıcı işi yapmak için daha az zaman harcayabilirsiniz.

Microsoft'un Team SIX geliştiricisi ve FindTime'ın oluşturulmasına yardımcı olan teknoloji lideri Vivek Garg, "Bir zaman planlamanın daha işbirlikçi olabileceğini düşünüyoruz - ve FindTime ile neredeyse büyülü hissettiriyor," dedi.

Bing2015Moments

Yıl sonu gerçekten yakın, bu da biraz geriye bakmanın zamanı geldiği anlamına geliyor. Çarşamba günü, Bing, bu yıl Bing'de yapılan milyarlarca aramadan 2015'in en çokaranan hikayelerini ve ünlülerini öne çıkardı. Bakış açısı, ABD Kadınlar FIFA Dünya Kupası zaferinden Caitlyn Jenner'ın ikonik "Vanity Fair" kapağına kadar bizi bu yıl şekillendiren anlara benzersiz bir bakış attı.

https://www.youtube.com/watch?v=TMATD2qk564&feature=youtu.be

Son olarak bu hafta, Microsoft Instagram kanalında,ülkenin dört bir yanından Microsoft çalışanlarının New York'ta tatil neşesi yaylarını izledik. Yerel bir çocuk korosunun da katıldığı bu koro, sokağın aşağısındaki bir komşuyla barış ve uyum mesajı paylaştı.

Okuduğun için teşekkürler ve haftaya görüşürüz!

Vanessa Ho
Microsoft Haber Merkezi Personeli

30.10.2021

Diğer Haberler